Cobra Kai - Série 5

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2022, 6 h 19 min (Minutáž: 31–49 min)

Ralph Macchio, Xolo Maridueña, William Zabka, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Jacob Bertrand, Peyton List, Courtney Henggeler, Luis Roberto Guzmán (viac)

Terry prosazuje v Cobra Kai nový režim. Daniel a Johnny se dají dohromady se starým spojencem a zahájí bitvu, která rozhodně neskončí na tatami. (Netflix)

franzkfk odpad!

Tohle je příliš cheesy. Navíc to nedává smysl. Silver vyhrál a LaRusso nectí dohodu. Tahle série má docela dost slabý scénář a desátá epizoda zabíjí vše, co si tak budovali v dílech před. Ten desátý díl je jedna z nejhloupějších dramaturgických zkratek, jaké jsem kdy na obrazovce viděl. Nic se vlastně nestalo. Chozen to rozchodí, Silver se vykoupí a nahradí staré studenty novými. Na co vlastně budovat možnost mezinárodního turnaje, když to všechno můžeme zabít desátou epizodou. ()

NifKor

Pořád je to dobré ale už ne tak. Děj se už nemůže moc posouvat dál, je strašně místy klišovitý, předvídatelný a strašně nelogický (SPOILER: Barnes ukradne obraz, vloupá se s Johnnym do baráku tak jako jejich děcka do dódžó a jedinej, kdo z toho všeho jde do vězení a má nějakej postih je Silver CLAP CLAP). Postava Mikea Barnese je totálně zde nevyužitá a doslova za mě poslaná do koše s celým jejím potenciálem. Alespoň o postavy se tvůrci pořád starají. Netěším se na 6. sérii, protože ta už nemá absolutně co nabídnout kromě Kreese. Sice už to také není tolik zábavný a jde vidět jak ta kvalita spadla dolů ale pořád to je do řiti silný nadstandard v téhle době a hlavně to nahoru tahá ta druhá polovina co si budem. 8,5/10 ()

kluk z Na

Vždy jsem se nechal jen tak unášet, nevšímal si drobných nedostatků této milé série. V páté řadě se to zlomilo. Celá rodina LaRusso mi leze na nervy, manželka Amanda by se měla přejmenovat na Karen. Miguel se chová jak ubulená pinda a Robbie jako starej fotr. Jejich konfrontace nese kladný body, ale dojem uvadajícího listu to ve mně nemění. Johnny naštěstí zůstává jakž takž v mezích, takže alespoň něco při starém. Opět potěší navrátilci z původních filmů, z tohoto hlediska je seriál unikátem. No snad šestá série bude lepší. ()

M.i.k.e

to jak je tady podáváno Silverovo "zabírání" území ve stylu konce světa je sice trochu úsměvné a zdaleka ne tak osudové jak by si tvůrci přáli, ale jinak se po dementní třetí a trošku lepší čtvrté řadě konečně Cobra Kai vrátilo tam kde mu to sluší nejvíc. Nostalgické kouzlo se sice jisto jistě nevrátí a první dvě série už tenhle seriál nepřekoná, ale kdyby snad měl pokračovat v podobném duchu, nezlobil bych se. Postavy se tu až na jednu výjimku konečně nechovají jako všech kreténů pantátové, SIlver je lepší záporák než Kreese a celkově tahle série šlape tak jak by měla. Dokonce nechybí ani troška humoru a Johnny jako řidič uberu byl vskutku okouzlující. Co víc Daniel konečně přestal v každé scéně blábolit o panu Miyagim a  i Sam jakožto nejvíc iritující postava z celého seriálu tu byla na pěst jen v jedné scéně. Good job...75% ()

Spiker01

Překvapuje mě, jak moc mě vlastně dle komentáře bavila 4. řada po slabší třetí a jak mě vůbec nebavila pátá a naprosto se pro mě ten koncept vyčerpal. Poslední řadu ještě dám, ale už se to zkrátka dření. A vážně nevím čím to je, ten koncept naivní sportovní komedie jsem přijal, ale zkrátka mi to tentokrát vůbec nesedlo. ()

• Epizoda je věnována pamatáce Jeffa Kaye (1965–2021), který pracoval jako první režisérův asistent na této epizodě a také na epizodě Extrémní opatření (2022). (Rominator)
  • Ve finální scéně v limuzíně zazní píseň „Eye of the Tiger“ od skupiny Survivor, kterou mohou divácí znát z filmu Rocky III (1982). (Rominator)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD