Cobra Kai - Série 3

(séria)
Akčný / Komédia / Dráma / Rodinný / Športový
USA, 2021, 5 h 38 min (Minutáž: 28–41 min)

Kamera:

Paul Varrieur

Ralph Macchio, William Zabka, Courtney Henggeler, Xolo Maridueña, Tanner Buchanan, Mary Mouser, Elisabeth Shue, Jose Miguel Vasquez, Jacob Bertrand (viac)

Dódžó Cobra Kai vede nový mistr a Johnny s Danielem tak mají dalšího soupeře. Dávné spory nikdy nezmizí – stejně jako Cobra Kai. (Netflix)

ScarPoul

Oproti prvým dvom sériám trošku posun nižšie. V zásade ale kvôli reciprocite určitých scén. Rozhodne sa ale nejedná o zbytočnú sériu. Vzťahy sa tú prehlbujú. Motivácie sa menia. Príbeh ako taký odsýpa. Presahy do minulosti - tentokrát do Okinawi - sú príjemným spestrením. V tých hodnotových, emocionálnych veciach to stále funguje. Rovnako aj čo sa týka humoru a romantickej línie. Kamera, ktorá si tentoraz holduje aj v dlhších záberoch je rovnako príjemným spestrením. V zásade mi tam vadila jedna jediná vec. A to, že v konečnom dôsledku je celý príbeh predvídateľný. Aspoň v hlavných bodoch. Otázne je...keďže sa jedná o seriál, čo je poctou takémuto oldschoolu. Dá sa to vôbec považovať za chybu? Práve kvôli tomu, že sa to tu nachádzalo bude štvrtá séria v rámci napätia o trošku funkčnejšia. Už len preto, lebo ak nám Cobra Kai ako seriál niečo pripomína - tak je to fakt, že nič nie je čiernobiele a všetko má v sebe prímes šedej. A mám pocit, že my ako diváci túžime po tom happyende. Som každopádne zvedavý. 3.séria 80% ()

blackJag

S návratem do školních lavic se vrací i zábava. Sensei Lawrence je zas na sračky, jeho lame scény jsou zábavnější a zábavnější, návrat hlásí i Okinawa a co je nejvíc, tak návrat Ali. Akorát karate scény nic moc, hlavně když je tam nějaká ta ambicióznější vřava a přetrvává tendence toho hodně stihnout v jednom záběru, není ta choreografie úplně zvládnutá - celkový dojem to trochu kazí. ()

Jaro.Krafcik

Tak a mám za sebou prvý seriál produkovaný v novom roku. Cobra Kai už aj môžem celkovo ohodnotiť, lebo všetky tri série to mali rovnako, veľmi dobrý dej aj sympatické postavy. Fanúšikovia karate kida si môžu pridať aj piatu hviezdičku. Určite lepšie zakončenie ako v tej druhej serií. Ešte dorazím dejiny sprostých slov Nicholasa Cagea a dávam pauzu od netflixu, hbo go čaká. 4* ()

HAL

První dvě sezony mě bavily hodně, právě tím jak chytře dokázaly navázat na staré filmy a přitom převrátit jejich koncept, směřovat úplně novým směrem - a přesně na tohle třetí řada úplně kašle. Místo rozvíjení příběhu někam dál se jen točí v kruhu nostalgického vracení dalších a dalších starých postav, opakování pořád stejných schémat, a ve finále i návrat do té totální osmdesátkové černobílosti, kterou se první dvě řady snažily rozbít. A přitom je to i docela nuda - poslední tři díly dobré, ale všechny předtím jsou v podstatě úplně zbytečné. Docela škoda, další pokračování mě tak už moc nezajímá. ()

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukla rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Tretia séria bola vyprodukovaná v roku 2019. Obsahuje desať dielov: 1. Následky, 2. Prirodzenosť versus disciplína, 3. A teraz zaplatíš, 4. Správna cesta, 5. Miyagi-Do, 6. Kráľ Cobra, 7. Prekážky, 8. Dobrý, zlý a drsňácky, 9. Cítiť noc, 10. Devätnásteho decembra. Perfektné pokračovanie nostalgického seriálového karate návratu k atmosfére a ideálom osemdesiatých rokov minulého storočia. ***** ()

• Když Johnny (William Zabka) popíjí v baru pivo a povídá si s Kreesem (Martin Kove), je vidět, že než se Kreese rozloučí, dopije svoji whiskey. Hned v dalším záběru, když odchází, je vidět jeho sklenice jako nedopitá. (BaronDevil)