V USA vrcholí predvolebná kampaň a súčasný prezident má výborné vyhliadky na znovuzvolenie, ale krátko pred voľbami sa v médiách objaví informácia o jeho sexuálnom styku s mladistvou. Jeho predvolebný tím sa okamžite stretne, aby minimalizoval škody a jeden z poradcov okamžite kontaktuje hollywoodskeho producenta so svojou víziou vojny v Albánsku, ktorú prezident hrdinsky ukončí. Trikový šot z neexistujúcej vojny na druhý deň vysielajú všetky televízie a na prezidentov škandál si nikto ani nespomenie. Protikandidát sa však nehodlá len tak vzdať... (STV)

Jacek

Převkapivě realistická věc (tím realističtější, čím starší - zejména v kontextu dění po 9. 11. 2001), velmi ironicky a velmi trefně odhalující pravidla spindoktoringu... Jako fiktivní ilustrace některých dokumentů, připravovaných BBC, se dá považovat za ideální studijní materiál politické PR. ()

maxipes84

srdcovka, proto asi přidávám neobjektivní pátou hvězdu... Vynikající zpracování síly manipulace. Ne, že by to přesně takhle chodilo, ale přeci byste nevěřili válečným zpravodajům na CNN, nebo snad jo? ()

Emzet

Nápad skvělý, provedení průměrné. Jako komedie tenhle film zas tak nefunguje, jako mrazivé drama už vůbec ne. A nezachrání to ani De Niro s Hoffmanem dohromady. ()

RomanHyde

Mám rád filmovou satiru, ovšem zde, zejména v druhé půlce, už to dosti skřípalo. První část filmu, kdy se celá akce na záchranu pověsti presidenta rozjíždí, je výborná a pohltila mne. Pak se však začnou dít věci, nad kterými zůstane rozum stát a působí jako skotský střik. Mám na mysli hlavně pád letadla a následné vyváznutí všech aktérů bez jediného škrábnutí, nebo ledabylé střežení vězně, který je pak nedopatřením zastřelen. Jistě, je potřeba se na film dívat z nadhledu, ovšem tak to v životě opravdu nechodí, byť je mi jasné, že páni tahající za nitky a ovládající "svět" používají podobné metody.. Škoda, mohl to být výborný film, chtělo to jen nad scénářem posedět trošku dýl. Ale i tak opět výborný Hoffman a De Niro. ()

Greg25

Politická satira, co se s tím moc nepáře a spěje ke konci značně neamerickému. Sem tam humor, který pokud domyslíte, tak z něho docela mrazí. To, na co poukazuje je pravdivé a příběh bere šmahem. Až potud je to v pořádku a vcelku snímek, který má nakročeno k legendárnímu filmu, kam ovšem nedojde kvůli skřípající logice. Satira stojící na tom, že do ní divák musí vložit jistou dávku nadhledu a shovívavosti vůči logice není to pravé ořechové. A tady je toho nadhledu občas potřeba docela dost. 65% P.S. Třeba takové Myši, která řvala s Peterem Sellersem se to zdaleka nevyrovná. ()

BorisHron

Třebaže to asi není nejlepší satira na světě, pro mě tenhle film představuje zásadní film mýho teenage života se super hereckýma výkonama (hlavně De Niro a Hoffman) a kultovníma hláškama (During the filming of 'The Four Horsemen of the Apocalypse,' three of the horsemen died two weeks before the ending of principle photography. This is nothing, this is nothing. This is... this is... this is act one- The War.) Takže asi trochu škoda, že víceméně zapadl. ()

majec4

Trefny film. Velmi pekne znazornene ako sa ovplyvnuju masy. Mozno trochu zjednodusene, predsa ide o komediu, kde to funguje asi az privelmi jednoducho. No ako pohlad na spominanu problematiku sa mi to velmi pacilo. Hoffman je super. Aj ostatni su skveli, no on si ma ziskal svojim prejavom. Film som videl aj v minulosti v TV. To som bol ale maly chlapec a prakticky som si to nepamatal. Ak mate radi politicke filmy a hviezdy ako De Niro, Hoffman, tak vas to urcite oslovi a minimalne vas to prinuti zamysliet sa aspon pocas zaverecnych titulkov. ()

nonick1

Kdyby tato komedie nebyla k smíchu, byla by k pláči, protože čím je tento film starší, tím víc a víc odráží smutnou realitu narůstající moci mediokracie a jejích výplachů mozků... ()

butnot

Je to takový docela skromný film, na kterém je vidět, že byl "spíchnut horkou jehlou", ačkoli má hvězdné obsazení a velmi nosné téma, se kterým se dalo pracovat daleko hlouběji. Bohužel jen tak pootevírá to, co trochu více či méně tušíme všichni: většina z nás prahne po informacích, ovšem ti, kteří nám je předkládají, mají většinou jiné záměry než pouze informovat. Snaží se s námi manipulovat, ovlivňovat v ten či onen směr a to tak rafinovaně, že to mnohdy lze jen těžko poznat. Coby dějově však nic víc film nenabízí. Kromě tohoto ústředního motivu, který není nijak rozveden, ho táhnou jen skvělí představitelé hlavních rolí. ()

Vilg

Zralý, kratochvilný snímek o povaze a síle mediální desinformace v politických kruzích, s velkým potenciálem. Zároveň polemika nad manipulativností médií, která doslova utvářejí každodenní realitu. De Niro dobrý jako vždy, Hoffman epický v roli producenta. ()

Saur.us

Je těžké býti producentem ale je tak jednoduché ovlivnit masy. Zábavná podívaná ze zákulisí politických tahanic v trochu přehané až absurdní formě. Skvělý Dustin Hoffman. ()

Johnny

Nádherne reálny pohľad do najvyšších kruhov. Opätovne treba zložiť hold klasikom a pánom hercom - Dustinovi Hoffmanovi a Robertovi de Nirovi. ()

Hogo Fogo

Genialna satira, super herci. Toľko narážok na americkú politiku pokope som hádam ešte nevidel. Vždy si pri pohľade na televízne správy hovorím - Je to pravda, veď som to videl v televízii! Ešte asi týžden po 11.9.2001 som mal pochybnosti, či sme nahodou na CNN nevideli modely 1:10. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)