Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

NightPorter

Parádní film se skvělym obsazením jak hlavních, tak vedlejších rolí. Obstál by asi ale i bez hvězd, protože příběhově je to hodně silný. ()

Pekisan

....aneb dvojdielny film na jeden sup. Prva cast aj z napravneho ustavu je uzasna. Tak uzasna ako len hroza nicenia detskych snov a dusi moze byt. Nasleduje skok a zacina sa sudny proces pre mna tak vykonstruovany, ze ci uz podla skutocnosti alebo nie, by nikdy nemal sancu. Banda skvelych hercov nema sancu poriadne zahrat, lebo su ustrihnuti skor nez sa nieco zacne. Tak som nevidel vela zaujmavych veci, ktore su mi ukazane len tak mimochodon. Za to "namietka-zamieta sa" je tam dost aj pre Perryho Masona. Film je celkom dlhy a napriek tomu to nestaci. Skoda. Mozno sa to malo rozdelit na Sleepers a Oversleepers a nikto by neprespal druhu cast. ()

FeroFabus

I když jsem tento film viděl poprvé asi před 15 či 16ti lety a včera asi po šesté, vždy mě dostane tou temnou atmosférou. Drsný a strhující příběh. Dustin Hofmann ve vedlejší roli obhájce podává, jak je u něho zvykem fascinující výkon. ()

Hpatrik

Zajímavý námět, ale co to zpracování? Je to úmorně dlouhé a nesmírně utahané, neseděla mi Levinsonova režie, ba ani jeho scénář, a zanechalo to ve mě nepříjemnou pachuť. ()

Dienzenhofer

Co je pro mě překvapující že tu nejlépe hraje Ron Eldard, kterému se jaksi postupem času herecký talent vytratil a nenavázal na tuhle roli. Ostatní herci drží svůj standard vysoko De Niro, Pitt, Hoffman, Bacon a tehdy neznámý Billy Crudup. ()

Razzor_82

"Hoši z pekelné kuchyně už obědvali?"  Velmi silné drama úspěšně zpracováno podle knihy. Výborně rozděleno do dvou rovin. Delikty chlapecké nerozvážnosti nesoucí odporné následky v pasťáku a následná drsná pomsta. Obsazeno skvělými herci, kteří vědí co hrát. Závěr je díky předvídatelnosti bez výraznějšího napětí. 8/10 ()

DAPDO

Moje hodnocení nebude odpovídat celkovému tady.  Jasně, není to špatný film, je skvěle obsazený, má zajímavý příběh, ale pro mě to nemělo takový spád a dost často jsem se přistihnul, že jsem se nudil - 60%. ()

Urukhaj98

Spáči jsou vlastně dva filmy v jednom. Vězeňské drama a revenge thriller. Obě tyto roviny fungují skvěle a dohromady tvoří úžasný a místy i srdcervoucí zážitek. 9/10 ()

Fido

Skvělé obsazení a výkony, strhující děj, na tento film skutečně nezapomenete. A to nemluvím o morálním apelu. ()

Gardenboy

Nemám čo dodať. Démonický Kevin Bacon spolu s celou plejádou výnorných hercov ... Strhujúce. Trochu mi to pripomenulo staré Kingovky ... štyria kamaráti z detstva, flashbacky, spoločný /dobrý-nedobrý, ako kedy/ zážitok, atď ... ()

hlína

Velmi silný příběh řešící několik morálních dilemat. Vícero výborných hereckých výkonů (DeNiro, Hoffman, Bacon, Pitt...) Film který můžete zaručeně vícekrát... ()

waska

Poněkud delší drama, které však od začátku udrží diváka v napětí. Vynikající herecké obsazení, grandiózní závěr. ()

ER

Mírně nadprůměrná podívaná,kde delší stopáž byla spíše na škodu. Samotnému příběhu se nedá nic vytknout.Story o partě kluků,kteří zažijí traumatizující pobyt v nápravném zařízení,jenž se s nimi táhne i v dospělém životě,má všechny atributy skvělé podívané a velmi slušnou partu herců. Jenže, Jenže evidentní zhlédnutí se v eposech jako Tenkrát v Americe přineslo do děje o trochu více ne zcela dobře vyplněné metráže. ()

Forty-

Taký nenápadný film, ale v skutočnosti rozhodne má čo ponúknuť. Pútavý príbeh, film ma vyslovene pribil a držal. Dej je postavený na silných emóciách a rôznych maličkostiach, ale tie práve robia tento film tak dobrým. Vlastne ma nenapadá žiadne podstatné negatívum, takže za mňa plných 5 hviezd. ()

Bakemaster

Snímek kde se hodně mluví nabízí velké přátelství, morální dilema spravedlivé vraždy a stejně tak oprávněné lži, není rozhodně odpolední popcornová zábava pro blbečky, lepší vidět vícekrát. ()