Skupinke kamarátov vo vykričanej newyorskej štvrti sa jeden z ich žartíkov vymkol z rúk a skončil sa smrťou. Dostali sa do nápravného ústavu pre mladistvých, kde im sadistickí dozorcovia spravili zo života peklo, kvôli ktorému po rokoch nemyslia na nič iné, ako rafinovanú a zničujúcu pomstu. (STV)

Balu...

23.6.2015 ..Film jsem poprvé viděl někdy v letech 2005,2006 a už nevím proč, asi kvůli délce stopáže jsem ho ohodnotil čtyřma hvězdičkama.. Včera večer jsem si řekl, že ještě není tak pozdě na dvě a půl hodiny a podíval se na něj znovu.. A hodnotím plným počtem, ať už herci, tak samotný příběh si to zaslouží.. ()

Ještěřák

Dobře zpracované divácky vděčné téma a nebo taky o něco slabší Shawshank říznutý Tenkrát v Americe a Tajemnou řekou s hodně našlapanou první hodinou. Cítím se poznamenán a nezapomenu -- 90%. Plus zajímavá role pro De Nira. ()

Ezekiel1

První polovina je bombastická!Jak už to tak bohužel v hodně případech bývá dětští herci kolikrát předčí své starší kolegy jako v případě hororu IT v této souvislosti mluvím především o špatném obsazení v podobě Jasona Patrica a Minnie Driver. Ti moc do filmu dle mého názoru nezapadli. Všechno nahrazuje "nechutný" záporák Kevin Bacon a jak jinak než svým tipicky podmanivým charismatem Robert De Niro. Je to tak kolem 8,5/10, ale protože misky vah jsou na obě strany velice rovné a většina uživatelů jde s hodnocením spíše dolů, tak já půjdu proti proudu. ()

Piškotka

Ve svém hodnocení narážím na nejistotu a po krůčcích tápu, co tím chtěl básník vlastně říct. Jestli má film působit preventivně, chytit za srdce a rozplakat davy lidí nebo názorně ukázat, že zneuživatelé dětí často nebývají spravedlivě a náležitě potrestáni. Taky je smutné, že do pasťáku se může dostat extra agresivní bezcitný jedinec nebo naopak v jádru dobrý kluk, který svého chování lituje. Do druhé skupiny bych zařadila onu čtveřici kluků, kteří si svůj osud nezasloužili. Možná proto si je vybrali jejich dozorci, působili oproti dalším klukům mnohem víc dětsky a zranitelněji. Svůj pobyt si doslova vyžrali, i s myšlenkou vydržet jako Monte Christo. Film se pak časově posunul o 13-15 let, kdy už dospělí hrdinové se se životem prali po svém. Dva z nich, co se živili trestnou činností, jednoho večera, v jedné restauraci chladnokrevně odbouchli jednoho z dozorců před očima hostů. Začal soudní proces, kterého se jako obžaloba ujal další ze čtveřice kámošů. Připadalo mi to jako fraška, že se jako nikdo s nikým nezná atd. Do dějiště vstoupil Robert de Niro jako kněz, který kluky znal od dětství a porušil přísahu na Bibli a lhal. A tím celý film ukončil ve prospěch obviněných, kteří stejně později zemřeli násilnou smrtí. ()

DannyBoy80

Výborný film z ústávního, gangsterského a právnického prostředí. Herecké výkony na velmi vysoké úrovní, zejména Bacon, Pitt (překvapivě), Hoffman + všechny dětské role. Příběh samotný je docela drsný a vine se několika obdobími, kdy každé z ních je úplně jiné, ale každá svá část má kouzlo. I když je stopáž trošku delší, tak jsem se vůbec nenudil. Velmi silný zážitek, vřele doporučuji. ()

Wishkah

Nenápadné, ale obrovsky silné drama o životě čtyř přátel, kteří kvůli osudné chybě ztratili svou budoucnost. Už dlouho ve mě nenechal film tak hluboký dojem. Plno vynikajích herců předvádí plno vynikajících hereckých výkonů. Obzvlášť z Kevina Bacona mi šel mráz po zádech. Musím někde sehnat knihu ()

Schuldiner

Originální příběh! To každopádně! Jen nezvládnutý asi úplně do detailu. A je to velká škoda, protože potenciál v příběhu a v hereckém obsazení byl neuvěřitelně velký... Scény z první hodiny, které postrádají logiku: 1) Shakes přesvědčí během několika sekund krále Bennyho (bývalého drsného gangstera), aby zaměstnal kromě něho další tři děti, Shakesovy kamarády.. 2) Rizzo se nechá přesvědčit k fotbalovému zápasu mezi strážnými a chovanci, opět během několika vteřin, kdy nesmyslně uplně obrátí.. Naprosto odmítavý postoj podložený logickými slovy se změní v totální agresivní odpor vůči dozorcům (hlavně pak na hřišti). Bylo tak nějak logické, že dostane co proto.. To, že ho zabili byl tak nějak bonus k dramatu. No nic.. Těšil jsem se až kluci ´´vyrostou´´, dospělí herci jsou prostě lepšími herci. První část (do 60.minuty) byla dobrá a nezbytná k pochopení dějové linie, ale to je tak vše. Prostě byla jen dobrá. Druhá část byla zábavnější. Nejlepší scéna filmu se odehrává v momentě, kdy dva ze čtyř kamarádů (již dospělých) v baru náhodou narazí na strážníka Nokese.. Ta scénka je přímo skvělá!!! Ale u soudu se pak často odehrávala fraška. Často pokulhávala logika. Souzeni jsou dva vrazi (není důležité jestli jejich poslední čin byl spravedlivý nebo ne). Jak je možné, že soudce v klidu přihlíží tomu, jak obhájce (Hoffman) vyslýchá svědka (kamaráda oběti) tak, že zabíhá do záležitostí, které s případem ABSOLUTNĚ nesouvisí??? Jenom proto, aby se film dějově dostal tam, kam se dostat má. Prostě blbost. Svědek se samozřejmě sesype a všechno do detailu vyklopí.. A tak nemůžu dát víc než průměrné 3*. Možná to všechno zní jako velká kritika, ale nemyslím si, že je to špatný film...jen ho některé nedostatky zbytečně potápí do průměru. Škoda! Protože... Smysl spravedlivé pomsty vnímám a zaujímám k němu víc než jen kladný postoj!!! ()

Itar

Jsem si jistý, že kniha bude mít něco do sebe. Film je však kolem ní vystaven tak nešťastně, že jediné, co lze obdivovat, je námět a herecké výkony většiny představitelů (Především trio Bacon/De Niro/Pitt, kousíček za nimi potom dětští herci a Hoffman). Vizuální stránka chladná a občas až otravná (namodralé flashbacky), děj se šine jako šnek a místy se dostaví i nuda. Suma sumárum, nemastný neslaný film se zajímavým námětem a kvalitními herci. Příště raději něco, co má koule. ()

Darth Maul

Tu netreba písať o hereckých výkonoch, ani o atmosfére filmu, pretože všetko je dokonalé a strhujúce. Podstatné je tu posolstvo, ktoré film prináša. Je to o viere, hľadaní a predovšetkým o priateľstve... O neuveriteľnej sile priateľstva. Taktiež o pomste grófa Monte Christo... To však k Pekelnej kuchyni patrí. ()

Hanes88

Nebudu to tady prodlužovat...drsné, překvapivé, úžasné...těmito slovy bych tento film popsal. Děj byl tak skvělý, že ani lepší být nemohl. A všichni hlavní herci byli výborní. Já nemám co dodat. 95%. ()

Rozjimatel

Vzhľadom na toľko slávnych mien ide o pomerne veľké sklamanie. Bol to zrejme pokus nakrútiť niečo ako Vtedy v Amerike, lenže Leoneho film má ďaleko lepšiu atmosféru, lepšie prepracovaný príbeh aj postavy a o hudbe sa hádam ani zmierňovať nemusím. Levinson sa spočiatku neoriginálny príbeh snaží ozvláštniť najskôr väzenskou drámou (nápravné zariadenie pre mladistvých) a potom aj súdnou drámou, lenže to filmu na kvalite nepridáva, skôr naopak. Nakoniec tá úvodná, neoriginálna časť sa ukáže ako to najlepšie z filmu. Spáči sú nakoniec "len" dobrý film s premárneným veľkým potenciálom. Nebudem sa rozpisovať o všetkých nedostatkoch filmu, spomeniem len jednu veľkú výhradu, a to že postavy boli hrozne nevýrazné, od seba nerozlíšiteľné, takže  prakticky až do konca 2,5-hodinového filmu som mal problémy určiť kto je kto. Ešte jedna vec mi vŕta v hlave. Ako to, že vo filme s tak hviezdnou zostavou obsadili do hlavnej role nejakého manekýna (Jason Patric)? ()

woodsman

dalsia dokonalost este im mali podakovat ze ho odjebali fuj a toto sa bezne deje to ej natom najhorsie Bacon zmrd ako vzdy vie zahrat zaporne postavi ()

M.I.K.E.

Je až nepochopitelné jak se dá film rozdělit do dvou zcela odlišných polovin. Ta první mě nasytila tak skvělou atmosférou a působivým příběhem, že bych neváhal dát plné hodnocení, ale co ten zbytek? Přechod od mladých hrdinů k starším měl snímek ještě více posílit, už jenom k vůli zástupu skvělých herců, ale druhá půle mě fakt zklamala. ()

mota

Partičce darebáků se dostane pořádné kázeňské "výchovy". V dospělosti se pak pomstí dozorcům v duchu mafiánské morálky. 7/10 ()

Weider

Bylo na čase skouknout tento skvělý film. Nic jsem o tomto filmu nečetl jen jsem si zjistil kdo tam hraje, takže jsem vůbec nevěděl o čem je a co od filmu očekávat. Jen co se objevil Kevin Bacon v roli krutého strážného, bylo mi jasný že tento film bude opravdu tvrdý. Kevin Bacon mě ohromil, opravdu mu ta role sedla jako ušitá. Samozřejmě jsem byl nadšen i nad rolí kněze De Nira a úplně mě dostal Dustin Hoffman jako alkoholický právník. Navíc celý film provázela skvěla hudba u které jsem měl mráz po kůži. Samozřejmě musím pochválit i vyprávění a celkový příběh. Rád bych si přečetl knihu, ale myslím si, že ta kniha je pro silnější nátury a jen tak bych po přečtení té knihy neusnul. Co dodat, skvělý film, kterému ovšem něco k dokonalosti chybělo - 80% ()

dehlie

ako tu už niekto spomínal- mix once upon a time, shawshank redemption a mystic river. námet- pomsta za príkoria z pasťáku je zaujímavý. zato realizácia je slabšia predovšetkým kvôli alfe a omege celého filmu, to sú pre mňa v tomto filme herecké výkony. až na advokáta- loosera dustina hoofmana, mňa vyslovene neoslovil žiaden z nich- či už detský herci či napr. jason patric a brad pitt ako hybné sily celého súdneho podvodu. navyše sa celý proces strašne vliekol, strácal duch tajomna. ()

Mikino00

Neskutečná nuda, kde je námět naprosto nezajímavý, po 20 minutách se dá odhadnout co se bude zbylé dvě hodiny dít a je to šíleně rozvleklé. Ikdyž jsem u filmu asi na dvacet minut usnul, vůbec nic mi neuteklo. ()