Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

Mkartaylas56

Tak toto bylo úžasný. Neskutečně dojemný a zábavný film zároveň, u kterého se opravdu hojně zasmějete a zároveň (hlavně na konci) budete mít příležitost uronit i pár slz. Celý film provází krásný soundtrack, který velkým dílem přispívá k velice pozitivní atmosféře snímku. A rozhodně nesmím opomenout herecké výkony nejen Toma Cruise, kterého jsem mohl zase pro jednou vidět ve filmu, který není akční, ale hlavně Dustina Hoffmana, který si mě tímto neskutečně získal a podle mě předvedl jeden z nejúchvatnějších výkonů, co jsem doposud viděl. S místním hodnocením tedy naprosto souhlasím a mé hodnocení zní: 95%. ()

iz67

Před 30 lety jsem byl šokovany, že Oscarový film nemusí být nutně sračka, což tehdy bývalo pravidlem. Po 30 letech: Český dabing je k nevydrzeni. (Už jsem myslel, že to zakázali, sakra!). Hoffman je skvělej, ale Cruise je k nevydrzeni. Další film, který neodolal zubu času. ()

Mr.Sombrero

Skvělý film o sblížení dvou bratrů s fenomenálním po právu oceněným hereckým koncertem Dustina Hoffmana. Člověka s autismem stvárnil opravdu věrohodně. Alespoň jednou za život by měl Raymana vidět každý. ()

PlayEasy

Nádherný snímek, jehož hlavními esy je naprosto fenomenální Dustin Hoffman (jeho genialitu netřeba nadále rozpitvávat), taktéž výborný (a často opomínaný) Tom Cruise a špičkový scénář, který nám s úsměvem vypráví hluboký a lidský příběh. A stejný úsměv snad i s nějakou tou slzičkou také divákovi vykouzlí na tváři. 100% ()

JosefTomas

Prosté, leč pravdivé. 130 minut užívání si skvělých postav a jejich sebepoznání, které ani na chvíli nenudí a Hoffman si s přehledem krade každou scénu pro sebe. Nádherný film, který by byl hřích opomíjet. ()

ostravak30

Snímek Rain Man musel být ve své době asi, mimo jiná fakta, bombou do kin. Nemám nastudovanou americkou a světovou filmografii, ale řekl bych, že podobný film do té doby neexistoval. Minimálně ne v takovém rozsahu. Trochu s tím koresponduje i fakt, že hlavní postava absolutně netuší, co je autismus a ještě dlouho na jejich cestě se tomu diví a rozčiluje nad chováním Raymonda. Ale to by možná nebylo tak překvapivé jako když zdravotní sestřička netuší, co to vůbec autismus je. Po tomhle snímku už to nejspíš Američané věděli, i když je film docela zavádějící, protože každý autista není génius. Film stojí a padá s výkony Toma Cruise, ale především Dustina Hoffmana, kterému se náročná příprava na film vyplatila. Nejen ziskem zlaté sošky. D. Hoffman se proslavil především rolí Tootsie o šest let dříve, či snad Malý velký muž, ale důkaz o svém herectví předložil až zde takový, že o něm už nikdo nemohl pochybovat. Jeho výkon je brilantní. Především hra očí z nichž nikdy neuhne ani na jedinou sekundu. V mnohém mi snímek připomněl český Fany. Jak se mění přesvědčení Charlieho, že svého bratra už nevidí jen jako kasičku na peníze, měnil se i můj názor. Film je to především o rodině a o bratrovi, kterého nikdy neměl. Vždyť do té chvíle miloval T. C. jen sám sebe a přestože mu to bratr odpovídajícím způsobem vrátit nemohl, získal si jeho srdce. Rodina je prostě rodina. Lepší film na podobné téma je už jen Forrest Gump. ()

Honzimir67

10/10 - Jedinečný a pohodový film, na který se může podívat celá rodina. Cením originální nápad, skvělé zpracování a taky se mi dost líbil Hoffmanův výkon. Některé scénky fakt pobaví, některé naopak dojmou. Celý děj je zasazen do skvělého příběhu s pěknou myšlenkou. Přesně tenhle typ filmů v dnešní době chybí - a to je celkem škoda... Doporučuji každému! ()

koty2201

Po dopozeraní musím povedať, že neľutujem že som si pozrel túto filmovú klasiku. Stále je toho veľa staršieho a známeho, čo som nikdy nevidel a len som o tom počul. Teší ma, že som dohnal ďalší z mojich mnohých restov. Pretože toto je naozaj jeden skvelý film. Nie je síce dokonalý, ale môžem ho zaradiť k tomu najlepšiemu, čo som videl. Dustin Hoffman tu predviedol zrejme najlepší herecký výkon svojej kariéry. Napriek tomu, že prakticky podobne zdravotne znevýhodneného hral aj Sean Penn, tak predsa sú oba výkony excelentné a predsa dosť rozdielne. Takto vyzerá pán herec a obaja si zaslúžia klobúk dole. Tom Cruise podáva tiež dobrý výkon, ale proste je to Tom Cruise, ktorý má svojský štýl a toho sa drží. Čo nehovorím, že je zle, ale on vždy funguje hlavne ako akčný hrdina, ktorý hláškuje.  Napriek tomu im to vo filme pekne spolu ladí a emočne to na mňa funguje dosť výrazne. Aj keď ma film úplne nedojal, ale nemal som k tomu ďaleko. Pekne tu vykreslili vzťah a jeho vývoj dvoch bratov, ktorí sa od detstva nevideli. A ani jeden z nich to svojim spôsobom nemal jednoduché. Napriek rozdielom si k sebe našli cestu a Charlie sa dokázal povzniesť nad dávnu krivdu voči otcovi. Páči sa mi ako mali medzi sebou nezhody a Charlie nemal trpezlivosť na svojho brata. Do toho sa viem dobre vcítiť, pretože ja by som tiež nemal nervy na autistu. Aspoň kým by som si na to nezvykol. Viem, že tí ľudia za to nemôžu a že sa tak narodili. Ale raz už som taký. Takže oceňujem ako to vedeli prirodzene vo filme zachytiť. Aj ako si vlastne potom dokázali navzájom porozumieť. Takže ak to niekto rovnako ako ja ešte stále nevidel, tak to môžem komukoľvek doporučiť. Stojí to za to. ()

Marg

Předtím Tootsie a teď tahle role, to jsou dvě nezapomenutelné postavy Dustina Hoffmana. Výborný scénář, skvělé zpracování, co víc si přát. ()

moviepill

Súhlasím s užívateľom "golfista" - Kamera, hudba, Cruise tiež výborný, ale že nám Dustin Hoffman predvedie postavu Raymond Babbitta TAKTO...! Nenachádzam tie pravé slová. Toto je jeden z absolútne naj naj najlepších hereckých výkonov v histórii filmu. (hlavne Raymondove záchvaty a mlátenie do hlavy) ()

Anitta

Krásný film, při kterém se jak zasmějete tak rozplakáte. Celou dobu žasnete nad Hoffmanem, uživáte si ta jeho dobrodružství spolu s ním a vším tím vás navíc provází skvělá hudba. Jen mě mrzí, že jsem to viděla v češtině, určitě si to ale seženu v originále, aby to byl 100% zážitek. ()

MarekK

Proč? Protože Hoffman, nepoznal bych rozdíl mezi ním a opravdovým autistou. Mimoto je to jedna z mála rolí Toma Cruise, kde se mi jeho vystoupení opravdu líbí. ()

Simo16

Ja som si myslel,že sa už nedočkám filmu za pať,ale je to tu....Krásny film,skvelý scenár,báječný Dustin Hoffman...no jednoducho paráda!!! ()

quasar

Pro mě jeden z nejlepších US filmů. D. Hoffman je geniální, po Absolventovi a Tootsie jeho největší role (nemám ho rád v Malým Velkým mužovi a v Motýlkovi - to fakt ne!). ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)