Charlie Babbitt (Tom Cruise) práve zistil, že má autistického brata Raymonda (Dustin Hoffman). A zistil to za pomerne dramatických okolností. Jeho otec odišiel na druhý svet pred niekoľkými dňami a podstatnú časť dedičstva zanechal niekomu, koho Charlie vôbec nepozná. O to väčšie je jeho zdesenie, že tomu zvláštnemu mužovi v žilách koluje tá istá krv. Pre egocentrického Charlieho sa zdá takmer neuveriteľné, že na svete existuje ešte niekto iný, kto môže byť excentrický ešte viac. A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že týchto dvoch môžu spájať iba spoloční predkovia, nie je to celkom tak. O chvíľu sa začne veľké dobrodružstvo, na ktorého konci ich čaká vzájomné porozumenie. Pocit blízkosti, ktorý nikoho nenechá chladným (oficiálny text distribútora)

Tomyfrok

Srdcovka a absolutní vrchol hereckého umění. Nebýt tohoto snímku, asi bych se nikdy nepobláznil do Toma Cruise a neviděl všechny jeho filmy. Ač hlavním tahounem je v Rain Manovi nepřekonatelný Dustin Hoffman, logicky, mnohem starší, zkušenější, vyzrálý, desítkami filmů prověřený. V oskarové roli autisty jej Tom Cruise dopňuje bez jakékoli bázně a jako jeho mladší bratr herecky dospívá. Tehdy teprve šestadvacetiletý klučík vtrhl na stříbrné plátno s takovou grácií, že se mu otevřel celý filmový svět. Rain Man se mi hrozně těžko popisuje, jelikož jde pro mě opravdu o vrchol filmové tvorby a zároveň neutuchající zábavy. Moc dobře vím, že jej uvidím ještě mnohokrát, a pokaždé, když spustí úvodní scéna v přístavu, vykouzlí se mi úsměv na tváři a začnu si broukat známou Iko Iko. Hanz Zimmer a kol. svou první hollywoodskou hudbou jen podtrhují perfektní příběh a dodávají mu na dramatičnosti. V žádné jiné sestavě by to nemohlo dopadnout lépe. (95 %) ()

jarmik

Dustin a Tom v nezapomenutelném filmu, který mě uhranul už jako malého. "8 rybích prstů, vždy dostáváme 8 rybích prstů. 8 rybích prstů." ()

peto580

jedným slovom: ,,vynikajúce". Viac sa snáď k tomu ani povedať nedá. A čo sa týka D. Hoffmana? ako som už povedal ,,vynikajúce". ()

ADIO45

Musím říct, že Dustin Hoffman zde podal skutečně obrovský herecký výkon, jelikož takhle se autisté opravdu chovají. Takže mě ze začátku trochu iritoval, ale člověk si na něj zvykne a tak nějak jsem ho posléze vytěsnil. Za Hoffmanův geniální výkon je za 5 hvězdiček. ()

Rufete

Rain Man je něco úžasného. Dvě hodiny neuvěřitelného poznání, zábavy a bratrského souznění. Bylo vidět, jak se spolu Charlie a Raymond postupně sbližují, den ode dne. Vydržet péči o někoho postiženého je psychicky velmi náročné a na Charliem bylo znát, jak ho to sice vyčerpává, ale zároveň má k bratrovi blíže. Myšlenka přátelství je krásně rozvinutá; i když vychází jen z jedné strany, věřím, že je i na té druhé. Dustin Hoffman ztvárnil Raymonda famózně, v každém gestu i slově bylo znát jak roli skvěle rozumí. V tomto případě je Oscar nezpochybnitelný. Ani Tom Cruise nezaostával, tady perfektně zapadl. Vztah těchto dvou osob ve filmu byl velice hluboký a silný. Obzvlášť se mi líbily dialogy, ty byly excelentně promyšlené a dotažené do zdárného konce. Celou dobu jsem se moc dobře bavil a rád se k filmu zase někdy vrátím. Tady by byl zločin nedat plný počet ohodnocení! ()

filipvrbik

Pochopitelně Hoffmanova životní role ( i moje psychiatrička označila výkon za vynikající), sám mám podobné sklony , i když naopak bych odmítl cestu autem a v K-martu nenakupuju, už proto ,že tu žádný není,ale zato nakupuju v nike a samsungu. (není to reklama,ale fakt) škoda,že konec nekončí happy endem,myslím, že Charlie by se o Raye postaral líp než léčebna (vím z vlastní zkušenosti) -97% ()

laepus

Tom Cruise měl štěstí, že do velké kinematografie měl tu čest vstoupit po boku Dustina Hoffmana u Barryho Levinsona. A svou roli Cruise zvládl (pravda, možná lepší herec by z toho udělal ještě větší podívanou...) obstojně - ač na první pohled veškerou pozornost poutá Hoffmanův Raymond, Cruisův Charlie je možná důležitější postavou - je na ní krásně vidět ten přerod z namachrovaného floutka v citově uvažujícího bratra. Ano, Charlie, je pro mě hlavní postavou Rain Mana. ()

mira007

Herecký koncert dvou frajerů, kteří excelují v tomto notoricky kultovním filmu. Já největší ocenění mám ale za ten fantastickej soundtrack. ()

Emo-haunter

I přes skvělé herecké výkony mého oblíbence Toma Cruise a Dustina Hoffmana není film žádná velkolepost a ani doják. Pro mě žádná zapamatovatelná scéna a autistický Raymond začne brzo štvát, jelikož je až extrémně ukecaný stejně jako Charlie. Stejně tak i jeho proměna mi přijde moc rychlá. Za mě taková lehce komediální jednohubka, která je ovšem pro mě velmi nadhodnocená. Za mě 70% ()

Kroupa

Desátý nejlepší film? To si děláte srandu? Nic proti filmu, je to dobrá podívaná, ale 99% jeho kvality dělá Hoffman, což žádnému filmu nesvědčí. Celkově je řídký, těží ze zajímavého tématu, jednoho skvělého a jednoho populárního herce, což mu dovoluje dost nedostatků, přes které je to stále dobrý film. Dokonce velmi dobrý, mohl by být třeba 1010., což je na film s Tomem Cruisem slušné, ale TAKOVÁ pecka to přece zase není, ()

Phillo

Filmová klasika, ktorá už nemohla byť lepšia. Ostatné slová by boli len opakovaním 1000 krát spomenutej pravdy, že Hoffman je boh :) ()

Maryinka

U Rain Mana je těžké říci, co je nejlepší, ale mě nejvíce uchvátily asi herecké výkony. Dustin Hoffman podává životní výkon, autistu jsem mu nepřestala věřit ani na minutu, Tom Cruise mu skvěle sekunduje a podle mě si pochvalu za svůj part zaslouží taky. Báječný scénář, uvěřitelný a navíc i vtipný. Tomu filmu se nedá snad nic vytknout, PERFECTO! Pokaždé, když v TV běží, se dívám, nezávisle na tom, kolikrát jsem ho už shlédla. ()

Emzet

Cruise je tady skvělý. Vážně, vážně skvělý. Přesto je odsouzen k tomu, aby byl přehlížen. Protože to co tu předvádí Hoffman snad ani nelze popsat. Díky němu totiž KAŽDÝ ví, co to je autista. A každý ho miluje. Ať už počítá párátka nebo se učí líbat. Raymond je mi dokonce milejší než ten patetický a otevřeně-na-city-útočící Forrest. A to už je co říct. A k tomu navíc ještě dobrá hudba od klasika Hanse Zimmera. Co byste ještě chtěli? Nějakou pěknou, dobrou a nepříliš okoukanou herečku navíc, k těm dvěma sympaťákům? Myslím, že Valeria Golino toto celkem splňuje. Potřebujete Oscary? Máte je mít. Klasika s velkým R. "Vůbec ho nevyužívám! Raymonde, využívám tě?" "Jo." "Drž hubu, odpovídá na něco, co slyšel před půlhodinou!" ()

kubyno

Co k téhle dokonalosti napsat? Film je propracovaný do každého detailu - každý detail tam má smysl, Dustin mi vyrazil dech, a vše ostatní už je tu stejně vychváleno až až... Výborný snímek který nikoho nemůže urazit. ()

Kratoc

Dustin Hoffman je blázen! Takhle nastudovat a ponořit se do role (a skvěle ji zahrát) to se jen tak nevidí. Věřil jsem mu každou mimikru, každý čin, který vykonal a do toho neméně dobrý Tom Cruise. Co tady hodnotit, když není co hanět a může se jenom chválit a chválit. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

05.09.2021

Thriller Zúčtování v originále zvaný The Accountant z roku 2016 neměl původně kdovíjak velké předpoklady k tomu, aby se z něj stal hit, natož pak chválený. Na papíře se zkrátka jednalo o béčkovou… (viac)

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)