Vrahovia mesiaca kvetov

• Česko Zabijáci rozkvetlého měsíce (viac)

Neuveriteľný príbeh podľa skutočných udalostí o bohatých Indiánoch, nekonečnej ľudskej chamtivosti, vlne hrozných zločinov, ktoré spočiatku nikto nechcel vyšetrovať, a láske, ktorá sa môže zrodiť z tých najnižších pohnútok. (Cinemart SK)

Jankocour

Trošku jednostranná indiánská story. V dnešní době jsem všem takovým pohádkám o zlých běloších a hodných indiánech krajně nedůvěřivý, proto čtyři hvězdy. Jinak excelentní De Niro i DiCaprio a skvělá režie ()

Hall900

Americký Spalovač mrtvol z kterého máte chvílemi pocit jako z Věci od Carpentera.  Mimo? Ani ne. Míra znechucení byla víceméně stejná. Navíc jako málokterý filmek vás Flower Moon donutí zamyslet se co je to ta naše kultura a co nás v ní tvoří ctihodnými. Dokážeme to z podstaty naší výchovy vůbec? Nebo civilizavaného člověka poznáte tak že se chová "civilizovaně" a pokud možno tak si u toho nezamaže ruce. Scorsese vyhrál. Počkal si na tu správnou chvíli a v ustraní střelil kryptofašistyckého myšáka do týla,. Přitom Martin jenom tři a půl hodiny pohovořil o naší přirozenosti.  Narozdíl od Oppenheimera jsem si nepřipadal jako když film produkovala hodinářská firma nebo jako když mi výbuch po druhé hodině filmu vysál z místnosti všechen kyslík. ()

vinducha

Řemeslně zručné , což by od Mistra očekával asi každý ,ale trochu rozvláčný příběh takové jiné genocidy , která nikdy nebyla tak zpopularizovaná , jako ty ostatní . Oba pánové Herci v hlavních rolích předvedli svůj standartní výkon. Klasicky můžu ještě okomentovat , že 3 a čtvrt hodiny je prostě brutál. ()

VashCZ

3 posrany hodiny jsem se koukal na bandu snatkovych organizovanych vrahu, jen abych videl 30 minutovy zaver, kde jeden z tech kokotu je nejblbejsi a neumi se rozhodnout zda to priznat nebo ne Natoceno hezky, ale obsahove prazdne. 50% ()

gogo77

9/10 .... sice to boli 3 hodiny .... ale uplne stali za to   ... skvela krimi drama, v ktorej exceluje Leo DiCaprio, ktoreho oficialne zatracujem ... hra totiz hnusneho odporneho zbabeleho kriminalnika v obdobi 20-30tych rokov v USA, kedy sa zlata horucka meni na ropnu horucku... genialny Scorcese nas uvedie do prostredia Osadzskych indianov (nieco ako nasi Olasski romovia) bohati indiani ktorymi cela vtedajsia spolocnost opovrhuje ale kvoli peniazom z ropy sa k nim musia slusne spravat ... no niekto ich postupne vrazdi, ale kedze su to indiani, vrazdy nikto neriesi .... uchvatny pribeh, ktory si treba pozriet o miestnej "mafii", ktora likviduje ludi podla toho ako sa im to hodi ... uplne Slovensko ()

macisek

Nic osobního,verbala rád nemám ale poprvé v životě s ním musím souhlasit. Po hodině mě začala bolet hlava i prdel z toho jak obrovská blbost to byla. Zklamání pane Scorsese….zklamáni… ()

TOPmoovie

pripis zdlhave a pripecene. reziser prikazal leonardovi ,nech stale vytrca sanku dopredu, hroza. dobra camera,snazila sa zobrazit a uctit indianov. dej bol neprehladny, matuci. ()

BruceTichac

Výborné obsazení, skvělý režisér, zajímavý námět a přesto film hodnotím jako slabší průměr. Od začátku jsem čekal, kdy už se něco začne konečně dít a ono se po 3,5 hodinách nedělo vůbec nic. A navíc ta zkřivená huba Di Capria mi přišla hodně protivná. Vůbec nechápu, jaký to mělo pro film smysl. ()

mdf

Rozhodně neúnosně a zbytečně dlouhý, možná i dvě hodiny by byly dlouhý ukecaných monologů. Příběh,kdy indiáni byly bohatý,díky ropě na jejich pozemcích a samozřejmě běloši je chtěli očesat a někteří z nich umírají a to se musí vyšetřit.Di Capria a Nira asi všechny  grimasy, už známe,takže nic převratného se neděje. Viděl jsem,ale rozhodně se k tomu to, už vracet nebudu, není vůbec proč. ()

sibal

Zklamání, tohle mě nebavilo a netěšil jsem se ani na konec. Leově postavě jsem celý film to pitvoření a mračení nevěřil . Film je něco krásně natočeného ale o ničem. A ta stopáž je neskutečná. Howg ()

Bogrant

Mohutná Scorseseho historická freska bež štipky charakteru a chrbtovej kosti, naplnená intrigami, povrchnosťou, zúfalstvom a perfektným odzkadlením nepohodlnosti danej doby, ktorú je ale kvôli svojej rozvláčnosti a pozvolnému tempu problematickejšie vstrebať na prvé vzhliadnutie a ďalšie sa tak skoro zrejme neuskutoční. Nemožno ju však brať na ľahkú váhu už len vďaka vynikajúcim hereckým výkonom "žoviálneho" De Nira, prostomyseľného DiCapria a dôvernej Gladstone. Či to ocení aj široké publikum a vyššie predstavenstvo je už otázne, cieľ ale splnený. ()

Holly_Molly

Nápad na minimálně šestidílnej seriál, narvanej do 3 a půl hodinovýho eposu tim nejlepšim způsobem jakym to bylo možný. Yep, ta délka je fakt cítit, je to hooodně ukecaný, ale i přes to je to zatraceně poutavý drama, pokud je to pro diváka sympatický téma :-) ()

Bragi66

Sice zajímavý námět, ale docela řídký příběh který klouže po povrchu, a navíc je hodně roztažený (206 min.). Oba hlavní hrdinové jsou záporáci, ale jaksi také plytcí. Přitom Leonardo DiCaprio hraje jak o zlatou helmu. Dobrá kamera ani pár syrových scén to nezachrání. ()

Rebel24

Veľmi silný zážitok vo mne ostal po zhliadnutí Scorseseho snímku Killers of the flower moon a jednoznačne ide o obsahovo kvalitnejšie dielo v roku 2023, než Nolanov Oppenheimer, ktory hral na efekt. Film dokáže byť kvalitnou krimi detektívkou aj drámou, cítiť z neho western s kmeňom Osadžov aj novodobu historickú súvislosť s inými slávnymi postavami (Edgar Hoover). To všetko má veľmi silný dejovy konštrukt, ani na chvíľu nenudí aj vďaka výbornym hereckým výkonom a diváka dokáže emotívne strhnúť vo viacerých rovinách na celej dĺžke 206min. Na Martina Scorseseho ide o nie príliš ukecanu snímku oproti predchodcom (napr nedávny Irčan), takmer vždy pri jeho filmoch sa nájdu hluché miesta, ktoré potrebujú zostrihať, pri Killers of the flower moon by som v pohode privítal aj dlhší dejovy koncept, ide o jasného kandidáta na Oscary v hlavných kategóriách. 92% ()

13Maty13

"Evil surrounds my heart. Many times, I cry, and this evil around my heart comes out of my eyes. I close my heart and keep what is good there, but hate comes."     /// Tento film je opravdu silný zážitek. 3 a půl hodiny jsem sledoval naprosto krásně natočený a zahraný film. Pro mě osobně je tato délka už moc. Ovšem i přesto jsem si to užil. Hlavní trojice DiCaprio, Gladstone a De Niro to táhnou jak nejlíp umí a já jim hltal každou scénu. Tento film má stejnou myšlenku jako už trošku starší film Wind River. Oba dva filmy s tím pracuji trošku jinak a u obou se mi to moc líbilo. Scorsese nám nadělil dlouhý, obsáhlý film plný chamtivosti a temnoty. This is cinema!   / Hodnocení: 7,5/10. ()

sniperx70

Tak hluboce mě chtěl Martin Scorsese zatáhnout do světa Osedžů, že mě tam zavřel na tři a půl hodiny a ven se fakt nepodíváte. Zajímavý příběh, odvyprávěný velice odtažitě u mě vychází na celé 3 hvězdičky. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

Oppenheimer ovládl 81. Zlaté glóby

08.01.2024

Večer v neděli 7. ledna proběhl v kalifornských Beverly Hills 81. ročník předávání cen Zlatý glóbus. Moderátorem ceremoniálu byl komik Jo Koy a jeho přímý přenos vysílala ve Spojených státech… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD