Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

kenkaku

Tomuto filmu se dá vytknout snad jediné. Nedokázala opět svést dohromady trojici westernových legend jako u "Dolarové trilogie". Skladatele: Ennia Morricone. Režiséra: Sergia Leoneho a herce: Clinta Eastwooda. Toho "vyšoupnul" Charles Bronson. Ano... neříkám že film extra ztratil. Ale... ;). Člověk nikdy neví. Osobně si také dovolím říct že Tenkrát na Západě je jedním z mála filmů, kterého dokáže okamžitě ztotožnit pouhých pár tónů harmoniky. Hudba je něco co filmu dalo mnohem větší slávu než cokoliv jiného. ()

Wilston

Parádní kultovní western Sergia Leoneho. Legendární napínavé scény, hudba, perfektní kamera. Nemám nic co bych mohl vytknout. ()

herr_carter

5,5 * za modré oči H.Fondy a nakřáplý hlas C.Cardinale, tohle je prostě nejlepší western všech dob....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Circumscriptor

Je to určite jeden z najlepších westernov, aké kedy vznikli, ale ospravedlňujem sa miestnym fanúšikom tohto filmu - na film Dobrý, zlý a škaredý to jednoducho nemá. Možno je to autentickejšie, dramatickejšie a pod., rozhodne to však pre mňa nebola taká veľká zábava a určite mi to príde obsahovo plytšie a ako celok má tento film pomerne dosť veľa hluchých miest na to, aby dosiahol 1. miesto v rebríčku najlepších westernov. ()

Jiří K.

Nejlepší to bylo poprvé. Po dalším shlédnutí jsem si uvědomil, jak je to utahané, nudné a uměle natahované jen se špetkou napětí. Ovšem... jakostní hudební motiv. ()

klúčik

Dnes je to klasické dielo. Je moc zaujímavé, že jeden z najlepších westernov natočili v Európe. Výborné herecké obsadenie. Nezabudnuteľná hudba, ktorú , treba hodnotiť samostatne. Famózna kamera - už len ten začiatok filmu ( tá mucha na ....)... Je to za jasných 100%. ()

Borec3

Sergio Leone + Ennio Morricone + Charles Bronson + Man with a harmonica = nejsilnější okamžiky filmového napětí jaké jsem kdy zažil. Dokonalé prodlužování zdánlivě statických a nicneříkajících scén, ovšem zdánlivě - napětí graduje Sergio vás má ve své moci a BUM. Navíc kompletní soundtrack chybí jen absolutním barbarům. Prostředek filmu místy maličko nudí (vážně jen maličko), ale to lze ve více než dvouapůl hodinové stopáži prominout. Můj nejoblíbenější film. ()

bari68

Once Upon a Time in the West Legenda westernového žánru sama o sebe.Film je sám o sebe krásny ako Claudia Cardinalová , zaujímavý a napínavý ako hudba Morriconeho a drastický ako sám Henry Fonda . Myslím, že tu nie je čo komentovať 5* a 90%. ()

casioa....

Zrejme najlepší western všetkých čias. Skvelý Sergio....ľúbozvučný Ennio..nádherná Claudia....a vlastne všetci zapadajú do skvelého puzzle! Inu...len čo som to dopozeral...ihneď som siahol po výberovke toho naj z Enniovej hudby....bože..ale sa mi pri nej skvelo zaspávalo ;-) ()

Sipora

Film budí dojem, že byl natočen a posléze sestřihán ve vyšším stavu vědomí; režisér a celý realizační tým neudělal snad jedinou chybu; jakoby pořád všichni věděli, jak to má být. Vysvětluji si to dokonalou přípravou, "jednobodovým" soustředěním na natáčení a další 100+1 věcí navrch. ()

miklaras

Film, který pro mně znamenal velikou zkušenost už kdysi dávno...Spojení geniální hudby, minimalisticky vycizelovaného scénáře, kdy žádná postava neřekne jediné zbytečné slovo, nádherné kamery, dokonale vybraných hereckých typů, perfektního střihu a skutečné stylovostí je dohromady nepřekonatelná meta, která neztrácí časem vůbec nic z původní síly. 10/10 ()

BluT

Stejně jako Kmotr (potažmo další Kmotři) má Tenkrát na Západě pěknej silnej příběh, ale je to celý tááák natahovaný a zdlouhavý... A ta všemi vychvalovaná hudba se vlastně skláda jen ze tří, sice supr, ale jen tří songů. To je na film, kterej má víc než 2 hodiny trochu málo. Ne že bych se vyloženě nudil, ale film jako celkek mě moc neoslovil. i když zase ten trik s pistolí v botě je luxusní... - Možná mě Tenkrát na Západě moc nedostal, páč ňák tak všeobecně nemám rád Westerny. Krom Limonádovýho Joeho, to zase jo, jo. ()

Kracken

Důvod proč mám rád tenhle western je: Henry Fonda, Charles Bronson, Claudia Cardinale a samozřejmě Sergio Leone a přesto že je film ceňen víš než předchozí dva díly Leoneho volné trilogie, u mě vede Hodný, zlý a ošklivý. ()

Devadesát Dva

Audiovizuálně nejdokonalejší filmový útvar, co jsem kdy viděl a slyšel. Henry Fonda hraje záporáka. A možná trošku ve stínu dollarové trilogie, nicméně tohle považuju za nejlepší western všech dob. Bez debaty. Fungovalo by to i bez dialogů. ()

Cracker

Čakal som trošku viac... Nápad dobrý, réžia tiež len mi akosi nesedelo to tempo, na mňa bolo až príliš pomalé čo ma chvíľami dokázalo poriadne znudiť. Väčšinu filmu som sa sústredil na krásnu Claudiu Cardinale, a nedokázal som od nej skoro vôbec odtrhnúť oči. Chýbalo mi tam viac pištoľníckych súbojov a to mi ubralo zo zážitku. Od Leoneho je pre mňa stále top favoritom Dobrý, zlý a škaredý, jediné merítko medzi týmito dvoma filmami bola pre mňa hudba. Nie s úplnou spokojnosťou dávam 4*. ()

Dodmund

Vrchol westernu a film, kterému lze jen obtížně něco vyčíst. Nezapomenutelná atmosféra, hudba, detaily obličejů, promyšlené záběry a střihy. Navíc bezchybný scénář, dovolím si: "Víš Jill, připomínáš mi mou matku. Byla to největší děvka v Alamě, ale nejlepší ženská, co kdy žila. Ať byl můj otec kdo chtěl, hodinu nebo měsíc, musel bejt šťastnej chlap." nebo "Jestli chcete, můžete mě přehnout přes stůl a posloužit si a klidně pozvat i svý chlapy. Žádná ženská na to ještě neumřela. Až skončíte, budu na to akorát potřebovat škopek horký vody a budu jako předtím, jednom o jednu hnusnou vzpomínku bohatší...." "Aspoň děláte dobrý kafe." ()

Kuny27

no, já byl napjatej jako kšandy, film je super, ale nemusel bych ho vidět znou jednou my to stačilo ale zřejmě se na něj ještě za nějaký čas podívám. Byl jsem mile překvapen... celou dobu se nic moc nedělo ale i přesto to byl šíleně nabitý film a hlavně napjatý. Apsolutně vůbec sem nevěděl co od ,,HARMONIKY" mám čekat a co se stane a jak to všechno je, protože to bylo celou dobu skrytý, ale skoro nic v tom nebylo :D:D:D... ale i přesto si to u mě nezaslouží 5* ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)