Edward Norton je na čele úžasného hviezdneho obsadenia v kriticky uznávanom filme Spikea Leeho 25-ta hodina. Za 24 krátkych hodín ide Monty Brogan (Norton) do väzenia na dlhých sedem rokov. Monty, kedysi kráľ Manhattanu, sa chystá rozlúčiť so životom, ktorý poznal - so životom, ktorý mu otvoril dvere do najúžasnejších klubov v New Yorku, no zároveň ho odcudzil od ľudí, ktorí mu boli najbližší. Počas svojho posledného dňa vonku sa Monty pokúša znovu spojiť so svojím otcom (Brian Cox) a dá sa dokopy s dvoma starými priateľmi Jacobom (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Na scéne je aj jeho priateľka Naturelle (Rosario Dawson), ktorá mohla (alebo nemusela) byť tá, ktorá policajtom dala tip. Monty si v týchto dňoch nie je istý mnohými vecami, ale s pribúdajúcim časom prichádzajú možnosti, ktoré musí urobiť, aby sa v 25. hodine mohol vykúpiť. (Disney+)

Šindy

Brouzdal jsem takhle po csfd a zjistil, že tenhle film jsem zatím neohodnotil. Nechápu, jak se mi to mohlo stát. Sice je to již nějaký ten pátek, co jsem tento vynikacíjí snímek viděl, ale z hlavy mi jen tak nevyprchal. Vynikající film o duši člověka, dnešní společnosti, hodnotách. Zkrátka film o životě a zatraceně silný a odzbrojující. ()

john.h

Pecka se skvělými výkony. Film pomalu odhaluje, co se v něm vlastně děje. Pak člověk zjistí, že to je jen o tom, že se chlápek loučí se svobodou den před nástupem do kriminálu. Ať to zní sebeblběji, je to natočené dost strhujícím stylem. Několikrát zde zmiňovaný monolog Edwarda Nortona před zrcadlem opravdu nemá chybu a kromě toho, že je zábavný nutí člověka tak trochu k zamyšlení. Zajímavý je pak ještě ten kontrast, když Norton o všech těch vyfuckovaných osobách a věcech přemýšlí znova v jiný moment. Výborní jsou pak i bratři v podání Hoffmana a Peppera. Každá jejich scéna je velmi zábavná. ()

Izz

Po všech stránkách geniální.Od začátku do konce jsem fascinovaně sledovala Leeovu režijní virtuozitu,skvostně obazené vedlejší role a především herecký megakoncert Edwarda Nortona,při vší té dokonalosti ale 25. hodina zároveň bez nejmenších problémů zvládá strhnout i v emocionální a morální rovině.Co je špatného na polidšťování zločince,když to zároveň jeho činy nijak neobhajuje? Monty je hajzl,to je vidět od začátku,ale lítost nad jeho zpackaným životem snad divák projevit smí... ()

goodnic

Naprostá zbytečnost. Děj přestává být zajímavý po úvodní [SPOILER záchraně psa KONEC SPOILERU], kdy hlavní postava, kterou hraje [SPOILER Edward Norton KONEC SPOILERU] končí/nekončí s [SPOILER distribucí drog KONEC SPOILERU] a jako na potvoru u něj [SPOILER policajti KONEC SPOILERU] najdou [SPOILER peníze a drogy KONEC SPOILERU], což se vzápětí ukáže jako práce [SPOILER práskače KONEC SPOILERU]. Asi je zřejmé že když tu dělám píčovinky tak mě to asi moc [SPOILER nebavilo KONEC SPOILERU]. ()

altaica

PRO MUŽE:Sedm trpaslíků, sedm jednou ranou, sedm let hojnosti. Sedm let v lochu. To vážně už radši Sedm let v Tibetu a v krajním případě i Sedm let manželství. A Ed Norton má ráno nástup. Na sedm let. Co ho tam čeká? Sedm let neštěstí a možná víc než jen Sedm psychopatů. Loučení se svobodou. Do slova a do písmene. Film má pár skvostných okamžiků, ale celkově se táhne jak daňová kontrola. Snad to má zdůraznit beznaděj a flekama se to i daří. Jenže náhled do mysli výtečníka, co dealoval koks, není, dík absenci humoru a následnému rádoby moralizování přátel i jeho samotného, dost na to, aby to bylo o něčem. Vyznění je těžce melodramatické a rochnit si mohou jen zarytí ytelechtuánové, kteří pod povrchem najdou i to, co tam nikdy nebylo. Slabé 2*. Jedna za Nortonovo snahu a druhá za scénu na hajzlu.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Ve filmu jsou dva velmi silné okamžiky. Jeden, kdy Monty vede monolog s odrazem v zrcadle a vrčí, co všechno ho sere. Slova dokonale pravdivá a totálně politicky nekorektní. Druhý je proslov jeho otce, jak by to ještě mohlo být. I kdyby jen kvůli těmto dvěma scénám, madame, tak stojí za to si film pustit.          HLÁŠKA:No, on si říkal, za 5 let, ona bude mít skoro po vysoký, jemu bude 36. Ale ještěs jí nepíchal, že ne? Poslouchals mě vůbec? Nepíchal jsem jí. Víš, na co se nikdy neptej v obchodu s dámským prádlem? Ty kalhotky máte i v dětským?// Má nakažlivej sexappeal. Jo, mohla by tě nakazit! ()

Duke90

25. hodina ....aneb i s grázly se dá hezky soucítit, když to někdo dobře natočí. Snad se tu nikoho nedotknu, ale všem je určitě jasné, že se zde nepopisuje život žádného svatouška, ale normálního drogového dealera, který má rád peníze. Ovšem onen drogový dealer je také velmi sympatický a "lidský" jako my všichni ostatní a proto mu nelze jinak než fandit, aby z celé situace vyšel nakonec co nejlépe. Krásná názorná ukázka, která se týká nás všech, jak děláme soustavně ty stejné chyby pořád dokola a najednou přijde moment, kdybychom si moc přáli všechno změnit.... ale už to bohužel není tak jednoduché, jak jsme si doposud jen mysleli. ()

Amonasr

Poněkud nudný a zbytečný film. Nevím, proč bych měl příliš prožívat osudové starosti drogového dealera a dojímat se nad tím, jak se v podstatě hodný chlapec dostal kdysi na scestí a pak už se neuměl odříct luxusního života, který mu distribuce drog umožňovala. Těžko také uvěřit, že se charakterově tak diametrálně odlišoval od všech těch ostatních figurek podsvětí, kterému musel sloužit. Když pak spadla klec, pozdě bycha honit. Jeho pozdní touha po spořádaném životě mi připadá jen stěží uvěřitelná. Navíc všechny ty dialogy s přáteli z dětství z té „spořádané“ půlky světa, kdy jeden před druhým každou chvíli americky machrují a jsou přitom duchaplní až na půdu, působí vyumělkovaně pozérsky, až to unavuje. Podivná moralita s americky patetickým vyústěním, ať už ho pochopíme jako možnou realitu nebo jen nesplnitelný zpozdilý sen. Slabší tři hvězdičky za jinak vcelku solidní filmařskou rutinu. ()

Ex_Machina

Ľutovať odsúdeného drogového dílera, alebo na plné ústa povedať, že si to zaslúžil. Ťažká otázka, pretože Monty naozaj hlboko ľutuje svoje činy a my vidíme, že nie ja až taký drsný ako navonok vyzerá a to, že má za pár hodín nastúpiť do väzenia v ňom vzbudzuje oprávnený strach. Okrem toho v ňom hlodá mnoho nezodpovedaných otázok. Zradila ho priateľka, komplic, alebo niekto iný ? Prežije ako pekný biely chlapec bez ochrany v drsnom väzení a uvidí ešte vôbec svojho otca ? Záver na tému ako sa vyhnúť spravodlivosti je kapitolou samou o sebe a zároveň úvahou, či by to vôbec stálo za to sa takto rozhodnúť. ()

mikhail

Neviem ako Vás, ale po zhliadnutí tohto filmu sa určite zdržím páchania akejkoľvek trestnej činnosti - niežeby som v súčasnosti patril medzi mafiánov ;-). Rastúca beznádej hlavného hrdinu s postupným skracovaním času jeho slobody bola priam hmatateľná. Tento film by mali povinne premietať na hodinách etickej výchovy na stredných školách. ()

pajapal

Pro mě osobně příjemné překvapení.Nápaditá kamera a podmanivá atmosféra jsou největší devizi filmu, který nic a nikoho nesoudí a přesto je plný silných momentů. ()

nula87

Velmi silný "malý" film. Vynikající emočně silné dialogy, které udržují napětí na nejvyšší možné míře, podtržené hereckými výkony par excellance. ()

Adámo

Moc pěkné, výborné dialogy, psychologie postav a jejich myšlenky, parádní kritika a průřez newyorskou společností. Najde se také pár povedených fórů, ale nějak... nějak mi to na těch 5* nestačilo... | 05/2008 ()

Mr.Roman

Absolútna pecka, ktorá vo mne vyvolala pocity a myšlienky, aké sa podarilo minimu filmov. Edward Norton nemá chybu (tento film ho už konečne dokopal do mojej top 10 najobľúbenejších hercov), Hoffman, Pepper, Cox a Dawson (a Doyle ;) nezaostávajú + pochmúrna atmosféra posledného dňa na slobode na veľmi dlhú dobu (ak vôbec ešte niekedy nastane taký deň) dosiahnutá réžiou Spikea Leeho a veľa ďalších drobných plusov a výnimočných scén tvorí jadro filmu na aký sa len tak nezabúda. ()

MarkHoppus

Edward Norton je můj oblíbený herec, takže pokaždé když se mi dostane nějaký film kde je obsazený do ruky, neváhám a podívám se na něj a že tenhle film je na mistrovské úrovni pozná snad každý po prvních pár minutách. Norton zahrál skvěle a nejen on, celé hvězdé obsazení filmu dodává na atraktivitě. Skvělá režie a psychologická propracovanost filmu mě doslova uchvátila. ()

honeybunn2

Ano tento film sa mi veľmi pačil, čisto subjektívne, bez nejakeho dôležitého filmárskeho dôvodu. Celý sa odohrával vo štrvti v ktorej som istú dobu žila. A hral tam Ed Norton a Rosario Dawson a mne to stačí. Nič viac nepotrebujem. 4 hviezdy. ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz