Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2023), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa muti k tomuto seriálu (42)

Hříchy otců (2019) (S02E10)

Dan sa správa ako v slasheri. Vie, že idú po ňom, ale má len jedného ochrankára. A to mal byť milionár... Na to, že mu idú po krku sa takmer ani nesnaží a dáva si dosť načas, aby rýchlo siahol po ďalej zbrani. Po dvoch nepriateľoch prakticky skladá zbrane. Wtf? Na môj vkus príliš romantický koniec - my sme zabili všetkých a nedostali sme ani ranu. A to sme bojovali proti náckom, milícií a vlastne všetkým. Ozaj, pamätáte ešte bombu v lietadle? Sir, get all the way off of my back about secret airport raid 🤷 ()

Season 3 (2020) (S03)

Čakal som že tretia séria si dá tak 2, Max 3 časti rozjazdu. Avšak táto sa celá nesie v pozvoľnom tempe až na poslednú časť. Holland je nevyužitý, skôr ma zaujala prezidentka pri konfrontácii s Beth. Duttnovi si dali nejakú tú rošádu na rôznych pozíciách a to je asi tak všetko. Pozerá sa to zatiaľ fajn, ale od štvorky budem mať fakt vyššie očakávania a oko už neprižmúrim. Wink wink 😉 ()

You’re the Indian Now (2020) (S03E01)

Po akčnom finále dvojky máme znovu kľudné tempo s každodennou rutinou a prispôsobovanim sa novým situáciám. Mne takýto štart vyhovuje... ()

Freight Trains and Monsters (2020) (S03E02)

Víkendový Feeling z predošlej časti ostáva a my sa v príbehu ďalej neposuvame. To mi ani tak nevadí lebo sa posúvame v konaní postáv. Na ranči nikto, empowered dediči konajú podľa jasného cieľa - spoločne dobro a zachovanie obyčajov. ()

An Acceptable Surrender (2020) (S03E03)

Ak sa v predošlých častiach veľa nestalo tak tu sa nestalo vôbec nič. Akože, za mňa to chcelo väčšie napätie, v tejto časti bolo na slnko jasnejšie že to nedopadne dobre. Ešte aj John dáva na poslednú chvíľu temnú predpoveď. A potom chrup. Ktorý sme všetci už čakali. Plusom boli určite právnické rady a ťahy od Jamieho. ()

Zpátky do Kalifornie (2020) (S03E04)

Jimmy bude asi ešte v kóme, lebo toto ma od reality veľmi ďaleko #NeverHappened. Na štvorku sa dostávame len vďaka scéne s motorkármi. Je načase predčasne skončiť leto, vyhrnúť si rukávy a dať sa do práce. PS: Cali znamená Kalifornia, nie Kolumbiu 😁 ()

Cowboys and Dreamers (2020) (S03E05)

Kayce začína v novej roli s pozitívnym skóre, Beth odrazu máta minulosť, aby sme zistili prečo nenávidí Jamieho. Asi oprávnene I guess 🤔 vyzerá že Beth dostane indiánsku dvojičku, for more power and double the mischief ()

All for Nothing (2020) (S03E06)

Opäť je tu Beth a Jamie, zas a znova. Našiel čas aby o minulosti vypovedala otcovi. Inak sa toho veľa nestane, stále kľudne tempo. Rainwater dáva nečakane Monike nový drive do života ()

Výprask (2020) (S03E07)

Ideme po stopách zlodejov koní, resp býkov. Je zaujímavé sledovať ako sa situácia vyvíja. A ako sa bez špeciálneho výcviku dá lasom zastaviť šoféra. Rip a Beth idú pomaly ďalej, nuž žiaľ v tejto rovine som čakal akčnejšiu Beth vo svete biznisu. Hezoun z Lost toho zatiaľ veľa nepredviedol. Keď som počas 1883 sledoval Dutton family tree tak som sa už naspoiloval ohľadom Jamieho. Nevadí, ideme ďalej synku... ()

I Killed a Man Today (2020) (S03E08)

My shortujeme teba, ty shortuješ nás. Pump and dump, you dumb biatch. Aneb, karta sa obrátila. Monika stále klame, pretože nikoho nezabila. Prečo sa Rainwater tak rýchlo dostáva na miesto činu? Boli snáď dohodnutí a Monika bola volavkou? Nejak som to nepochopil. S kým z auta si vymenila Monika pohľady? Kedy chcel od nej Rainwater aby vabila random typka? Ako dlho tam musela čakať? Prečo tam nabehol tucet áut? Ako vedeli že ju vezme presne tam, keď až potom našli prvé telá? (Prvá obeť z minulej časti bola niekde úplne inde) Prečo musel čakať Mo až do poslednej sekundy? No jo, a John dostáva ponuku, ktorá sa neodmieta. Unless... ()

Meaner Than Evil (2020) (S03E09)

Josh Holloway je opravdu nevyužitý, namiesto neho tam mohol byť ktokoľvek. Z nahej jógy ostala len fráza. Beth ostávajú len blbý kecy. Walker prichádza s možnosťou vykúpenia. Karma má rôznu podobu. Kacey má priveľa rečí pri večeri, napríklad jednu otázku. Za mňa je najviac poľutovaniahodný Kuchár, ktorý sa snaží a napokon si dajú všetci cereálie a nie je ani vypočutý. Notice me senpai! ()

The World Is Purple (2020) (S03E10)

Každý má svoje finále - Jimmy dáva na rady slalomárke, ktorá nechce jeho ale len víťaza no vďaka ružovým okuliarom nevidí realitu. Chrup dva. Indiáni bojujú na poli ktorému rozumejú - ekológia. Beth pritvrdzuje, len aby stiahla celú rodinu na úroveň boja o jemenske ropné polia (whatever that means), rip sťahuje prstene z mŕtvol. A to na pozadí finále a lá the Godfather. ()

Half the Money (2021) (S04E01)

Dej začína nie bezprostredne po útoku, ale po prebratí Johna z kómy. Toto dáva tvorcom nové možnosti, čo oceňujem. Beth vybuchla bomba do ksichtu ale má len Cruisovskú čiaročku na líčku, how cute. Viac zranená je na chrbte. Je to taká barlička, predsa nemôžeme herečku maskovať stále nanovo. Za mňa asi také uveriteľné ako Tateova streľba s brokovnicou predošlú časť. Beth pozná všetko ale nedokáže rozlíšiť 14 a 17 ročného lol. Nedôveryhodné. Rainwater zisťuje ako sa dáva dokopy crew, po staru, indiánsky. Žádnej strejda. Jimmy zmeškal celú akciu, lebo srdiečko v nohaviciach. Kayce je vo full comando rauši. Meggy, máš padáka. Predvídateľné. Holland našiel hada. Čakal som nejaké prepojenie na tajný cintorín z flashbacku. Speaking of, na flashbacky z 1883 som sa už dlho tešil keď som počul že už ich konečne vedia prepojiť. Medzigeneračnym príbehom veľmi sadnú. ()

Phantom Pain (2021) (S04E02)

Asi všetky linky ustupujú vzťahu Ripa a Beth. Koho je to decko? Možno naše. Rip nedáva druhé šance, ale dáva prácu. A to je rozdiel. Beth možno dostane nový zmysel života 🤔 a možno bude mať aj motiváciu naučiť sa variť. Beth ako matka? 🙀 Jimmy ide najprv na koberček a potom na farmu. John rozširuje portfólio o samotného Sheridana. Čítali ste malé písmenká pod čiarou? Mali by ste. ()

All I See Is You (2021) (S04E03)

John si užíva chvíle pred krbom a lá Godfather pričom sledujeme rozsekanie milície. Skvelý štart. Jimmy ide na turné s režisérom, chlapi mu nedajú nič zadarmo. Nemáš lano? Veď si na ranči. Trochu výchovy skúsi aj Beth, ktorá o tom prd vie a napokon opäť príde na Ripove slová o disciplíne. I'm sorry baby that I was right. Indiáni dajú Johnovi skvelý darček, čerstvú stopu. Monica projektuje svoju nevôľu života na ranči na Tatea, ktorý sa opäť zosypáva. Monica je otravnejsia ako Beth, od tej človek aspoň vie čo čakať, Monica je prototypom neistoty. Kayce ide naučiť milionára z Kalifornie susedským vzťahom. ()

Winning or Learning (2021) (S04E04)

Sloppy Lloyd zabudol na pravidlá. Rip musí byť všade. Cesty sú dlhé čomu nasvedčuje čerstvo oholený Jimmy. Monika má zbabelé a Johnovi sa to opäť rozpadá. Beth si dáva hubu na špacír, ale na starú korporátnu dračicu nemá. Jaimie zisťuje, že si bude musieť vybrať medzi dvoma rodinami. Táto posledná linka bude asi ešte zaujímavá, som zvedavý ako sa Jaimie rozhodne či, kedy a ako predhodiť otca spravodlivosti, keď sa ukáže, že on stál za útokom na ranč. Keď sa chceš štát vladárom impéria, musíš zabiť súčasného vladára. Pamätáte? ()

Under a Blanket of Red (2021) (S04E05)

Menší filler ale veľmi kvalitný. Niet nad dobrú indiánsku saunoterapiu. John si evidentne nachádza novú babu namiesto guvernérky. Už teraz vidím ako im to bude spolu pasovať, síce je každý na inej strane, ale vzájomné sympatie z videnia sveta ich srdcia spájajú. Ako som už písal v predošlej časti, Jamie zisťuje kto stál za útokom na rodinu. Avšak protivník je už o krok vpred a Jamie sa čoskoro ocitne v pasci. ()

I Want to Be Him (2021) (S04E06)

Jimmy vyzerá strašne staro a strhano. Kiež by sa naučil lasovať ešte na domácej pôde. Jamie zisťuje pravdu o otcovi a nedokáže mu čeliť. Napokon si zaslúži spoločnosť Beth. Škoda že z neho spravili takú trosku, poloha nekompromisneho právnika mu dosť svedčala. Lloyd a Walker idú do finále, v ktorom nie sú žiadni víťazí. Pred finále si dajú obaja instantné heal up ako v hre a ide sa na round 2. Kid zistí čím chce byť keď vyrastie. Good for him. Kacey a Monika nerobia nič, čistá vata. Rainwater si prišiel natočiť jednu scénu a šiel domov. Ženské to majú spočítané. ()

Keep the Wolves Close (2021) (S04E07)

Monica otvorí oči a už reve kde je Tate. Kayceho linka je v slepej uličke a tak mu idú hodiť do cesty novú babu. Jaimie je bez vplyvu, Jimmy je bez vplyvu. Lloyd ide urobiť kúpu a rozhodnutie života. John chytá opraty osudu do vlastných rúk a ide aj položiť dôležitú otázku Ripovi. Taký chlapsky dialóg. Za mňa bol najlepší dialóg medzi Beth a šéfkou protestov - Tá norka je mŕtva, komu pomôže tento protest? Ďalej norke. Aj tá je už mŕtva. Proste Beth. A ako si ty pomohla planéte? Well, ja mám actual job s rizikom a zodpovednosťou. Predvolený slogan I did it by sa hodil aj v realite 🙂 ()

No Kindness for the Coward (2021) (S04E08)

Ďalší skvelý 1883 flashback čo je za mňa topka. História sa opakuje naprieč storočiam, správni chlapi padajú v boji proti zločinu. Policajná linka bola už aj tak zabudnutá, zrejme niekto dostal novú ponuku v inom seriáli 🤔🤷 Beth rozbieha vlastnú hru proti Equities a hippies musia schytat jednu za tím. A že to nebolo len jemné postrčenie. Niekto dal tip médiám. Možno nejaký hippie. Jimmy skóruje, v Amerike sa ženy ponúkajú aj samé. Minimálne vždy v tomto seriáli. Jamie má dať call na Johnov bluff. Ripa prekvapujú rodinné pomery v jedálni. Možno on bude práve tým chýbajúcim prvkom ktorý prinesie mier. ()

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení