Talentovaný vedec Bruce Banner (Eric Bana) má hneď niekoľko dôvodov hnevať sa na svojich podriadených. Jeho prevratná vedecká práca, ktorá zmenila pohľad na možnosti genetickej technológie, je totiž už dávno zabudnutá a pre jeho autora už je len bolestnou minulosťou... Betty Rossová (Jennifer Connelly), jeho skvelá spolupracovníčka a bývalá priateľka, sa ho snaží uchrániť pred ďalšími konfliktami, pretože sa sama stala svedkom neúspešného pokusu, keď Bruce v snahe zabrániť explózii a zachrániť im holý život, bol vystavený temer smrteľnej dávke žiarenia gama. Spočiatku sa zdá, že sa nič nestalo. Lenže jedného dňa opustí Bannerovo laboratórium obrovské monštrum – zelený svalovec, známy ako Hulk, ktorý za sebou zanecháva iba trosky! Je nebezpečný pre ľudí i celý svet. Armáda je v stave najvyššej pohotovosti. Betty tuší súvislosti, ale vo svojom boji o záchranu zeleného giganta i blízkeho človeka je takmer osamelá... (TV Markíza)

marcek

Po opakovanem shlednuti jsem musel zmenit nazor z 5 na pouhe 3 hvezdy. Svalnata Marvelovska postavicka je sledovatelna jedine, kdyz je tam poradna akce, ale ostatni sceny stoji za starou belu, a jeden by z te nudy pad ()

shyster

Mám rád komplikované hrdina a mám rád i komiksy. Jenže když se to všechno podá tak suše, že nudí i akční stránka, tak po mě nechtějte, abych u toho vydržel neusnout. ()

cariada odpad!

nemůžu si pomoct ,ale mě to děsně nebavilo. Scénář mě přišel příliš omšelý ,měnící se chlap na super svalovce. Tohle není pro mě ještě ta neskutečná délka.Dost se divím kam dali tvůrci těch 137 milionů a ještě víc ,že to vidělalo skoro dvojnásobek. Asi lidi mají tyhle hrdiny rádi ,ale já mezi ně napatřím. U mě je to jedna velká nuda. ()

ad

Příšerný Eric Bana, výborný Nick Nolte, kterému sežereme snad každou papírem šustící repliku, několik bezvadných scén a jeden jen o trochu víc než jen průměrný film, na který zcela jistě brzy zapomenete. ()

JohnRambo

Myslím že to bolo až moc rozprávkové. Celý Hulk bol ako vystrihnutý z kreslenej rozprávky. Naopak Eric Bana bol skvelý ale ako hovorím tá výrazná zelená mi nerobila dobre. Ale ako komixové dielko za 140 miliónov, budiš :) ()

TommyLeeJape

Není nad to mít tatínka magora! Můj nejoblíbenější Avenger je teďka asi Hulk (jenom když je zrovna zelenej). Co se týče filmu jako celku, tak mě komixová adaptace opět zklamala. Ang Lee nenatočil typický akční nářez, který bychom od komixu očekávali, ale spíše ukecané psychologické drama, což je považováno za odvážný tah a mělo by potěšit fanoušky chytrých komixů (pro mě oxymóron). Jak říkám, já jsem se prostě bavil jenom když byl zrovna zelenej. Kdyby to alespoň nebylo plné těch rádoby kůl přechodů a rozdělování obrazu, ach jo. Jennifer zachraňuje třetí hvězdu. ()

C0r0ner

Jeden z prvních komiksových filmů, který se podobně jako Spider-man povedl. Zajímavé je, jak moc se tento žánr v +- dekádě proměnil. Dnes by takhle natočený Hulk naprosto propadl, pro svou nevtipnost, nataženost a amatérskost. Někde se ale začínat musí, že jo. K tomu byla ústřední dvojka Bana-Connelly skvělá a tak ční tento film nad průměrem. 75% ()

asinus

Předesílám, že natočit film o velkém svítivě zeleném zuřivci a myslet to vážně mi připadá jako špatný nápad. V tomto směru budiž tvůrcům ke cti, že na Shreka jsem si vzpomněl až při asi tak třetím Hulkově vystoupení na scéně. K samotnému filmu; Ang Lee ukázal, že je velkým režisérem s neuvěřitelným množstvím nápadů. Natočil něco jako tři dobré filmy nacpané do jednoho. Bohužel to nezafungovalo a na celý film už se nikdy asi nepodívám, ze strachu z nudy. ()

ic

Musím říct že mě Hulk příjemně překvapil. Né že by zrovma Hulk mezi ostatními Marvelovskými komixy nějak vynikal, ale film se náramě povedl... Ang Lee prostě umí. ()

Vignette

Zážitek mi lehce kazila dějová linie s otcem a stvořitelem (což je vlastně jedno a to samé, ale co...) našeho zelenáče (i když je možné, že za to mohl tak trochu i dabing), takže... tři nebo čtyři hvězdy? Tak jo, budu hodná... :-) ()

pakobylka

Pokud komiksový hrdina překročí hranice animovaného komiksového světa, existují v podstatě dvě možnosti: Vytvořit mu dostatečně šílené stylové kulisy, které mu umožní využít beze zbytku všechny nadpřirozené schopnosti - nebo ho prostě nechat jen tak vpadnout do reálně vyhlížejícího světa. Ve druhém případě je ale třeba zacházet s ním velice opatrně - musíte respektovat jeho osobnost a zároveň je nutné ho alespoň maličko přizpůsobit prostředí, ve kterém se tak náhle a tak neočekávaně ocitl, aby se mohl pohybovat naprosto přirozeně a bez zábran. Tady se to evidentně nepodařilo ... Jakoby se skutečný a komiksový svět postavily proti sobě - což vyniklo především v poslední třetině filmu. Z jejich souboje pak vzešlo podivné, směšně poskakující zelené individuum, jehož kousky jsem ani při nejlepší vůli nemohla brát vážně. Mrzí mě to o to víc, že pod "Hulkem" je podepsaný Ang Lee. Co se dá dělat, asi nemá talent na komiksy. ()

Juto

Nádherné umelecké dielo, neuveriteľne podceňované. Ang Lee vytvoril umelecký hybrid komiksu a reality a užíval som si vykreslenú energiu. 8/10 ()

emo

Tak tento film bol pre mňa veľkým zklamaním. Videl som ho už dávnejšie, ale kedže je to taký divný film povedal som si, že si pozriem ešte raz a tak ho ohodnotím... Časom sa zo 40tky stala 60tka. Ale neviem či si to pozriem tretí krát... Slaboduché, kvázi umelecké, technicky vymakané niečo, čo s atmosférou komiksu nemá veľa spoločného... Na film sa mi to vidí málo. Len dúfam, že niekto nenatočí pokračovanie... ()

Šimpy

Zklamání. Vkládal jsem do Anga víc nadějí. Bohužel ani opakované shlédnutí tomu nepomohlo. Je tu pár dobrých nápadů (komiksově-okénkové scény), ale spousta nevyužitého, jedna dobrá hláška. ("Už mě začínáš.....srát!"), ale z filmu vám v hlavě moc nezůstane. Ani ta finální bitka. ()

Deverant

Osobně považuji Leeova Hulka za patrně nejlepší comicsovou adaptaci, minimálně v tom, že došel nejdál jak v prolnutí dvou dotčených médií, comicsu a filmu, tak v tom, že (relativně) dlouho před Dark Knightem uvedl na plátno mytické a oidipovské jádro superhrdiského comicsu. The Incredible Hulk je naproti tomu jen slabý odvar, kde veškeré vztahy mezi id a ego/Hulkem a Bannerem jsou zredukovány na chemicko-biologickou rovinu hlídání vlastního tepu. To čím je Hulk i v superhrdinských univerzech specifický je totiž právě to, že je stejně tak silou jako prokletím, že je odrazem id puštěného ze řetězu. Jestliže se Nortonův Banner snaží "vyléčit" protože se nemůže přiblížet k ženě, aniž by nehrozila proměna které se děsí, Banův Banner se v prvé řadě děsí toho, že se mu "to" líbí (a v Leeově filmu je tato osvobodivost bytí Hulkem úžasně ztvárněna jeho během/letem po poušti). I to jak se Hulk nakonec stane tou zbraní kterou měl být, aby zpacifikoval šíleného sověta a mohl tak zapadnout do supehrdinského standartu (a chystaných Avengers), je oproti Leeově oidipovskému střetu s otcem jako snahou ustavit konečně stabilní ego, jen nezajímavou rvačkou s "pořádným" protivníkem, na kterého se celý film čeká. ()

WolfR

Hulk mi nikdy moc nepřirostl k srdci. Jeho komiks se mi tak nelíbil a nezaujal mě jako jiné komiksy. A s filmem to není jiné. Ang Lee ho sice pojal po svém a snažil se z toho vytvořit psychologické drama na základě komiksu a částečně se mu to i povedlo, ale od vzteklé velké zelené příšery bych přece jen čekal více ničení a drancování, no ne? Také volba herce hlavní role se zrovna moc nepovedla. Eric Bana na to prostě nemá a ostatní se také zrovna moc nepředvedli. Bože díky alespoň za toho Nicka Nolteho. Suma sumárum, Ang Lee zkusil natočit psychologické drama o zeleném řezníkovi. Částečně mohl i oslavit úspěch, ale díru do světa neudělal. Pokud by chtěl natočit psychologické drama na základě komiksu, ať zkusí Nicka Furyho. Ne Hulka! 3 hvězdy. ()

otík

Vůbec nejsem nadšen. Dlouho trvá, než se vůbec něco začne dít, pak se rychle něco semele a pak zase nic a za ten konec bych režisérovy naliskal. Scény se zelenou příserou jsou hezké a to je asi tak jediné, co se mi líbilo. ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (viac)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (viac)