The King's Man: Prvá misia

• Česko Kingsman: První mise (viac)

Prequel k prvému filmu Kingsman: Tajná služba zasadený do prostredia prvej svetovej vojny. Spoznajte začiatky tejto štýlovej, britskej tajnej služby. Keď sa dá dohromady banda najhorších tyranov a zločincov histórie, aby rozpútali zničujúcu vojnu, potom jeden muž musí súperiť s časom, aby ich spiknutie prekazil. (Cinemart SK)

tlesk

Kingsman: První mise jsou ve výsledku zbytečným prequelem a originem, místo kterého by rozhodně bylo lepší plnohodnotné pokračování prvních dvou filmů. Když totiž odhlédneme od toho, že se jedná o slušnou, „standartní“ akční podívanou, dojdeme k uvědomění, že na své předchůdce se bohužel nechytá. Vyloženým tvůrčím přešlapem je fakt, že výborný Rasputin (Rhys Ifans) není hlavním záporákem filmu. Ralph Fiennes se snaží, ale celý snímek prostě sám neutáhne. Přitom tu vlastně vše funguje jak má. Jenže to co se zde odehrává, je pro častého diváka akčních blockbusterů až příliš předvídatelné a chybí tu Vaughnův jinde tak typický režijní rukopis, originalita a dynamika. Záchvěvy výborného vizuálu přebíjí pachuť z horšího příběhu. Není tu nadhled a vtip, pro něž jsme si jeho filmy zamilovali. Jako by to celé točil tak nějak z povinnosti. Přestože bych se vlastně případnému pokračování, zasazenému do Druhé světové války (což dokonce potitulkové scény zlehka naznačují) asi nebránil, dle mého názoru by bylo rozhodně mnohem lepší plnohodnotný sequel k druhého dílu. První mise je tak rozhodně spíš krokem vedle a potěší pravděpodobně jen ty nejkovanější fanoušky filmů a komiksů. A to je prostě málo a dodává to korunu prvnímu letošnímu filmovému zklamání… ()

Niflheim

60 %. Vaughnova novinka takřka neustále lavíruje mezi vkusným využitím historických událostí a jejich karikaturou, z čehož víceméně plyne částečná předvídatelnost scénáře (minimálně co se akčních/bojových sekvencí týče) doplněná četnými hudebními klišé. Silnými stránkami jsou naopak dynamické dialogy a šikovné obsazení. Komplexně je jednoznačně nejpovedenější část na frontě, která si s vývojem děje a mírou patetičnosti řádně pohrála. Při vší objektivnosti je tedy nutné říct, že klady nepatrně převažují nad zápory. Je to ale opravdu o fousek. Nicméně, být o nějakých patnáct let mladší, všichni královi muži by se pro naši (před)pubertální partu stali obdobným kultem jako Liga výjimečných nebo Van Helsing. ()

Wlastik

S jednickou velmi spokojeny. Dvojku nevidel, ale na trojku jsem se tesil, ze to bude komedialni dobrodruzo, plne krve. Hm, Akcni a dobrodruzne to bylo, ale tu komedii bych zamenil za drama. Bylo to stejne komicke jako Joker v Batmanovi. Toto mi v kine vzalo vitr z plachet a byl to duvod, proc jsem si to tolik neuzil. I kdyz smrt jednoho z hlavnim postav potesila... ()

Skratik

Spoilery. Radši bych se vydal do zákopů západní fronty, než se dívat na tendle pahistorickej paskvil znovu. Film nebyl zas tak špatný na to hodnocení, jaké mu dávám, ale ta šílená pachuť, kterou mám po shlédnutí, nejde ignorovat. Film balancuje mezi- docela fun momenty, what momenty, měl bych odejít z kina? momenty a cringem. The King's Man se ale snaží působit 100% na "cool efekt", což se ale nedaří. Kolikrát je vidět, že scenárista říká "tady se musí stát todle", režisér odpovídá "tak já to udělám asi takle?" a dramaturg krčí rameny: "jo, dělej si co chceš". Nejsmutnější je, že všechny tři funkce zastává jinak skvělý Matthew Vaughn. Toto považuji za jeho první režijní fuckup. Příklad na takovou scénu je třeba boj mezi příkopy a smrt Conrada. Myšlenkový proces je hrozně prostý, nudný a bez jakéhokoliv entusiasmu. Do výroby filmu jako by nepřišlo moc lásky ani nadšení. Prostě to uděláme, vyrýžujem z toho nějakej cash a jdem dál. Jediný, kdo si výrobu filmu užíval byl představitel Rasputina Rhys Ifans. Jeho scény působí hrozně nuceně a žoviálně, ale nedával bych to za zlost přímo jemu, jelikož měl skvělou jiskru v oku a jeho bojové scény jsou vrchol filmu.Nad filmem je bohužel lepší nepřemýšlet, protože pak vám dojde, že plán padoucha, jehož odtajnění identity je zhruba stejně překvapivé, jako kdyby byl ze Scooby Doo, je tak trochu píčovina. Mít základnu na nejvíc nepraktickém místě na světe a nebýt schopný slyšet, když nad vámi vybouchne letadlo, nedává smysl. A nebo si uvědomíte, že úvodní scéna je šílený patos a postavy působí tak trochu jednorozměrně. Je to škoda, protože první dva filmy jsou moc fajn. 20% ()

ŠpetaMarek

Fan servis pro uspesne absolventy reparatu z dejepisu v 9. tride. Nebylo to spatne, ale vse, co je na Kingsmenech vyjimecne je zde v dietni/light/zero verzi. Nepochopim, jak tenhle unylý spinoff muze nekdo hodnotit vys jak dvojku. ---- Po druhem shlednuti zvysuji o hvezdu, protoze moje teorie o schvalnosti unylosti v prvnich 40 minutach se potvrdila. ()

RAFT

Režisér natočil prequel Kingsman a že, se film povedl.Svižné,napínavé,zákopové scény dobré.Rasputin v podání Rhys Ifans dokonalé.Vaughn nás zavedl do 1.světové války ,kde vše začalo.Ralph Fiennes ve filmu dokonalý.Tak a ted natočit třetí díl .Za mě 75% ()

Brooks

Vaughna je na toľko Kingsman filmov škoda. Zabíja v nich svoj talent. Opäť veľmi hlúpe, občas bizarné, zápletka mixujúce skutočné historické udalosti s fiktívnymi sa nedá brať vážne, hlavný záporák je na smiech, ale aj napriek všetkým záporom nemôžem ísť pod 3*. Technicky je to špičková práca. Luxusné akčné scény, obzvlášť Rasputinov tanec. Horské finále je zaujímavé dejiskom a dobre vygradované, ale ruskej odbočke sa nevyrovná. Dramatický zvrat v polovici je šokujúci, naozaj silný a hlavne funkčný, hlavným hrdinom dodáva potrebnú motiváciu pre nasledujúci dej. A super casting, Fiennes je brilantnou náhradou za Firtha, Rasputin Ifans správne démonický a odpudivý, to on mal byť hlavným záporákom. 3* ()

LdaVinci

Ach jo... chtěl jsem tomu dat 4, a to hodně.. ale prostě ne, nebylo to zas tak dobrý. Akce a hudba naprosto dokonalá, jak jsme zvyklí z jedničky a dvojky, ale takhle jako celek mi to prostě nějak nefungovalo. Skvostná akce není vše. ()

Maniik88

Prví Kingsmani boli super, také zjavenie z čista z jasna. Druhí neboli zlí, no to oživovanie mŕtvych, to ja nerád. No a tak sme dostali akýsi prerequel z pred a počas prvej svetovej vojny. No a bolo to ako by varila kočička a pejsek dort. Všetky vtedajšie udalosti a postavy zamiešali do jedného guľášu a snažila sa vytvoriť akúsu verziu reality. Kedy je hlavný záporák akýsi kápo, akurát býva kdesi na kopcu a chová kozy :D A tak ma to aj bavilo aj nie, čo sa ale musí uznať a čo si zapamätám je jedna z najlepších šermovačiek/bitiek, čo sme kedy malo vo filme a to boj s Rasputinom a jeho šabľový tanec. To som sa fakt pobavil. Naopak záver na kopcu ma nebavil a bol slabý. No a to varenie má náznak pokračovania, kedy si podávajú ruky Hitler a Lenin.. Radšej by som zase súčastnosť. ()

TheStitch630

Příběh dějově předchází předchozím dvěma snímkům a nechá diváka nahlédnout do pozadí vzniku této tajné organizace. Oproti předchůdcům jde špionáž stranou a do popředí se nám dostávají historické události a vážnější nota. To je pro fanoušky série změna, která nemusí být nutně špatná. Zasazení děje do historického kontextu mi přišlo jako skvělý nápad... a že jsou někde nepřesnosti? Čert to vem! Casting, kostýmy, hudba... vše se povedlo. Bojových sekvencí je zde po málu, ale když už se naskytnou, tak je to skvěle odvedený tanec (doslova). *mrk na Rasputina, jehož postava mě hodně bavila a zároveň mi přišla nechutná. Režisér Vaughn ví, jak natočit dobrý biják. Hodně oceňuji dost nečekaný zvrat uprostřed filmu a že se staví různým klišé. Nicméně to pořád není dost, když má snímek příliš dlouhou expozici (která ve 131minutovém filmu sakra pomalu utíká), spoustu tlachání a nevýrazného hlavního záporáka, jež se skrývá ve stínech, a jakmile dojde k odhalení jeho identity, tak vás to ani nezajímá, protože jste si k němu v průběhu nevytvořili žádný vztah. 3/5* ()

mac000

V podstatě předvídatelná dějová zápletka bez jakýchkoliv logických (natožpak historických) souvislostí, začíná být trochu zábavná až v druhé polovině, pokud přistoupíte na hru scénáristů s diváky a její (trochu pokřivená) pravidla. Solidní výkon Ralpha Fiennese, v epizodních rolích se mihnou známí herci. Moc dlouhé ()

JohnZ87

Spíše než typický Kingsmanovský film se jedná o politické válečné drama zasazené do reálných historických událostí kolem první světové války, což je ještě umocněno využitím klíčových historických osobností té doby. Takřka nic nejde podle plánu a hrdinům často pomůže souhra náhod či štěstí. Dojde i na jeden dost šokující zvrat týkající se jedné z hlavních postav. Rasputin je skvělý záporák, který mohl být využit o něco více. Hlavní zloun, tahající za nitky po většinu času ze stínů, mu nesahá ani po kotníky, jeho postava je charakterově velmi plochá, primitivní a s nejasnou motivací. Provázání s předchozími Kingsmany mohlo být výraznější, závěrečná scéna je spíše symbolické propojení. Film se místy trochu táhne a smutné je, že tvůrci většinu "nábojů" vystříleli už v trailerech. Jinak je to ale vcelku slušná podívaná. 65% ()

oldy

Souboje a ačni sceny jsou dobře udělané a občas i cool. To co se stane s jednou hl. postavou jsem nečekal a čekal jsem že to tak nebude. Období 1.světové je fajn. Rasputin vyčnival z řad zaporáku. Pokud bude další dil z 2.světove tak sem s tim :D 7/10 ()

Azrail

Vlastně pořádně nevím, jak tento snímek hodnotit. Jednotlivé sekvence sami o sobě vlastně fungují skvěle, ale mám pocit, že to celé nedrží úplně pohromadě. Máme tu na jednu stranu skvělé akční pasáže, skvělý soundtrack a najdou se i poměrně silné postavy (Rasputin, Oxfordové, Shola), ale na stranu druhou ústřední linka je rozháraná, nedrží pohromadě a někdy působí spíš dojmem sestříhané minisérie. Záporák je dost plochý a nezajímavý a obecně záporné (a vlastně i kladné) postavy silně černobílé. Zkrátka to na mě působí takovým dojmem, že je to fajnová špionážní akce, která ale nedokáže dost dobře obhájit svou existenci. 65-70% je asi fakt maximum. ()

papadoce

Za prenádherných malebných tónov huslí to Matej Vón dokázal aj po tretie. Zaujal, ulahodil, režisérsky vyškolil wannabe rejžov. King’s Man trochu inak, ale stále parádne. Dúfam, že táto séria Maťa neprestane baviť a že nám ešte čo to povie. Ako som už písal v predchádzajúcej recenzii k dvojke či jednotke, King’s Man je výrazný najmä originalitou zloduchov (vždy ide o väčší a väčší bizar) a inovatívnym pristupom Mateja Vóna k akčným scénam. Nebolo tomu inak ani tu. Srší to nápadmi, akcia má tie správne macaté gule, kasting je šitý na mieru. Veď vedeli ste predtým, že prvú svetovú má na svedomí Meťjú Dobra lebo riadil Vladimíra Iľjiča Uljanova ? Mňa to rozhodne učila súdružka Kozelová inak 😂😂😂. Ady na konci bol už len dokonalou čerešničkou. Trochu mi bolo ľúto ako skoro otrčil kopytá perverzný šukací stroj mních Rasputin, to mohol a možno mal byť hlavný galgan. Tento diel bol o málililinko slabší oproti prvým dvom, ale stále ide o prvú ligu a čerstvý vietor. Navyše posledná akcia na hore s kozami bola paráda parádnicka. Takto poznám Vóna v plnotučnej forme. Dúfam, že King’s Man nekončí. 90%. ()

honeja

Velké zklamání. Po dvou vtipných, svižných a odlehčených dílech jsme se dočkali změny tónu, což bylo dle mého šlápnutím vedle. Kromě prvotřídní scény s Rasputinem je ve filmu humoru poskrovnu, jedná se spíše o akční thriller, jehož smyšlená zápletka mě však velmi neoslnila a film jsem dokoukal spíše ze setrvačnosti. Herci hrají sice dobře a akční scény jsou skvěle zrežírované, ale celkově zůstal film za mými očekáváními. Škoda. ()

movemat

Scenáristicky najrafinovanejšia časť, ktorá paradoxne môže niektorých divákov, ktorý už dnes nevedia ani to kto bol Lenin, tobôž nie Mata Hari, Gavrilo Princip či Rasputin svojim historickým guľášom unudiť. Akcie aj brutality je v nej navyše najmenej a ak na to niekto išiel len kvôli tomu, tak ho môže čakať druhé sklamanie. To ale nie je môj prípad. Mne len trochu vadilo, že sa tam dialo všetko veľmi rýchlo a kým väčšinou vo filme kritizujem prepálenú dĺžku, tu som mal pocit akoby sa nejakých 10 až 15 minút niekam stratilo. Po dvojke najlepšia časť. ()

Daertelon

Rozhodně to nebylo takové zklamání, jaké mohlo být! Kingsman se ve všech filmech drží stále stejné (vysoké) úrovně výpravy, scénáře, efektů, herectví, akce, humoru i brutality. Oceňuji velmi kreativní přístup k výkladu dějin, který je sice k popukání a fakt se z některých vysvětlení historických souvislostí směju ještě teď, ale přijde mi i mírně zhoubný v době, kdy mladá generace o historii ví prd. Tak například - kam se nám podělo Raukosko-Uhersko? Bylo redukované ad absurdum kvůli méně znalým divákům? To bylo trochu trapné. Jinak ale bezva, zápletka nikterak šokující, přesto zajímavá, akce plná napětí a skvělých bojových scén, dobří herci, sexy svaloušů tak akorát, jako prequel velmi vydařené. Kdyby to byl první díl celé ságy, asi bych tomu přistupoval jinak. ()

boltCZ

Obstojně se povedlo příběh propojit se skutečnou historií. Výborné charakterní postavy, do kterých jsem se dokázal hodně vžít. Film je špionážní, politická hra plná obratů a zajímavých dialogů s autentickou atmosférou začátku 20. století. Klasické Kingsmany nečekejte. Jen závěr a hlavní záporák mi nesedli. 85% ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu