Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (CinemArt SK)

Skylwalker42

Vizuál slušný prvky CGI decentní, Branagh opět jako Hercule - dokonalý (nejdokonalejší Suchet)... Avšak po vraždě v Orient.. je to velká nuda, ani odhalení vraha ke konci není tak uděláno dobře filmově. Škoda, příští film? ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. Tento film se podle mě moc nepovedl, byl pro mě spíše zklamáním. ()

joseee

Kenneth Branagh jednoducho dodrbe, coho sa chyti. Ani toho Shakespeara nerobi dobre. Ale Poirot je strasny, a hlavne v jeho podani zbytocny. Tesil som sa, ze Smrt na Nile spravi aspon stylovo. Ale nechyta sa ani na Ustinova zo 70. rokov. Kenneth, nechaj to tak... uz nechaj Agathu pokojne odpocivat v hrobe. ()

Mancunian

Začnu tím dobrým, a to je visuál a hudba. Ani mi tolik nevadilo, že kulisy působily spíše divadelně. Naopak horší mi přišly postavy a dialogy, což je vždy hlavní tahák případů Hercula Poirota. Zejména zklamaný jsem ze samotného hlavního hrdiny. V knížkách je to namyšlený, ale galantní malý mužík, který vždy ví něco, co ostatní ne, a bravurně si hraje se slovy. Zde je to spíš takový cholerický detektiv, který každého dost nepěkně obviňuje, a pak náhle přijde se správným řešením. Bohužel, I přes hvězdné obsazení, je z toho opět taková průměrná detektivka... A monsieur Poirot by rozhodně neměl být průměrný. ()

Ironhead

Kennetha asi točit Agathu Christie baví, ale mě jeho adaptace sledovat příliš nebaví. Samozřejmě se nabízí srovnání stejného příběhu zfilmovaného v roce 1978 s Peterem Ustinovem v hlavní roli a musím přiznat, že straší zpracování prostě a jednoduše vítězí. Branagh je lepší pouze v pompéznosti a dražší výpravě (až malinko kýčovité, ale stejné to bylo už u jeho Orient Expresu). Navíc jsem se nemohl zbavit pocitu, že v první cca 1/3 filmu téměř všichni špatně až ochotnicky hrají/přehrávají. Trochu se to zlepšilo a rozjelo až s první vraždou a začátkem vyšetřování. Bohužel úplně poslední smrt byla zas tak strašně špatně zahraná a nakašírovaná, že horší smrt snad předvedla už jen Marion Cotillard v The Dark Knight Rises. Navíc hlavní "milovník" byl za mě špatně obsazený, příliš úlisný a slizký na to, aby tak dokázal manipulovat takovými ženami. Takže Kennethe bohužel, opět jsme se u Agathy Christie nepotkali. btw... o nesmyslech, jako že měl Poriot z války od střepiny rozervanou kompletně celou pravou tvář a později na tváři ani jizvičku (asi dobří plastičtí chirurgové v té době :_) nebo o tom, že poměrně unikátní vražedná zbraň vylovená jako důkaz z řeky se nějakým naprosto záhadným způsobem dostala zpět k vrahovi, se raději snad ani už nezmiňovat. ()

Scaevola

Předně je nutno říci, že oproti předchozímu počinu jsem četl předlohu, avšak je samozřejmě otázkou, zda to můj pohled nějak ovlivnilo. Otevření partie se podařilo na výtečnou, postavy se představují přehledně a efektně, aniž by diváka zahltily, a práce s (notně digitální) výpravou bere dech. Jenže jakmile dojde k první vraždě, ztrácí snímek dech, tempo filmového vyprávění neodpovídá ději faktickému a herecký výkon se neudržitelně zplošťuje, protože mi tvůrci nedokázali věrohodně zprostředkovat motivaci postav. Navíc dovedné pohrávání si s možnými pachateli se rozplývá v plnění post-postmoderních rasových a genderových kvót, pročež divák lehce uhodne, kde je vrahem vzdor neprůstřelnému alibi, neboť vlastně nikdo jiný nezbývá. A namísto drtivého finále osudových citů jsem se dočkal letmého povzdechnutí, ale hlavně že si detektiv oholil knír! ()

ABC1

Co by mohlo konkurovat trapné předělávce Agathiny Smrti na Nilu??? Nic mě opravdu nenapadá!!! Je to příšerný paskvil plný lidí tmavé pleti a menšin. Buďto je pravnuk  Agathy tak penězchtivý (nebo už bohužel nemá autorská práva), aby dovolil něco tak strašného zfilmovat, s původní předlohou to nemá nic společného. Proč si do prdele nenatočí autoři něco svého: eroticko-romantický blábol nebo dokument o Egyptu. Škoda, že p. Christie se scénáristovi a režisérovi nemůže pomstít tak, že by na nich spáchala dokonalou vraždu!!! ()

PISTA226

7,5/10 Opravdu jsem se na tento film těšil, nejenže mám detektivky rád, ale to že je to podle skvělé předlohy a hlavně má neskutečně skvělý minulý díl Vražda v Orient expresu, který je pro mě asi nejlepší detektivní film, který jsem viděl. A právě tento druhý díl má naprosto stejné lidi v produkci, režiji, a skoro všem ostatním. Proto jsem očakával podobný, né-li lepší film. Bohužel to se často stává, že díky slávě minulýh dílů divák očekává až moc a nakonec jako tady nedostane tolik. Už takhle ze začátku můžu říct, že to rozhodně není špatný film, ale je tu spoustu věcí, které z toho dělají pouze trochu nadprůměrněší. Do hlavní role se nám tu vrací stejný herec Poirota a to Kenneth Branagh, který minulý díl extrémně tahal a jeho vzhled byl opravdu skvělý. Tady dostáváme pár scén na jeho minulost hned na začátku a to se jim opravdu podařilo a jde mozná o nejlepší část filmu. Nevím čím to je ale Poirot se mi tu zdá mnohem menší, starší, né moc pohyblivý a bohužel to okouzlení, co bylo v minulém díle tu rozhodně nebylo, což najednou mění celou atmosféru filmu. Detektivovi tu nehrozí nikdy žádné nebezpečí a člověk se o něj ani moc vlastně nestará a najednou z hlavní postavy se stává postava, která tu není až tak zajímavá a vlastně kromě pěkně zahraných výslechů a závěru není moc o co u Poirota stát. Ostatní obsazení sem čekal mnohem plnější známějšími herci, což tu právě moc není. Všichni svou roli zahráli celkem dobře, až na Letitiu Wright, která tu podle mě byla naprosto špatná a asi bych ji i radši vyměnil. Příběh se tedy odehrává na Nilu v Egyptě, je tu více světlejších scén, narozdíl od V.V.O.E. a celý styl se mi zdá docela odlišný. Člověk tu ale dokáže zapojit i svou mysl a taky hádat kdo je vrah. Celková zápletka bohužel nebyla nic extra, ale konec dost povedený. Spoilery: (To že některé celkem důležité věci házeli na postavy, které nebyli vrazi se mi úplně nelíbilo, také to, že vlastně ti vrazi byli ti nejznámější herci tu trochu kazí tu detektivku, protože je jasné, že je příběh bude chtít dobře využít, a proto mají vždy větší šanci být vrahy. Konec byl jako některé další části dost napínavý a dokázal člověka napnout, ale vysvětlení celé zápletky mi přišlo celkem né až tak promyšlené a husté, jak by člověk čekal.) I když to vypadá, že jsem to zhejtil, tak vlastně všechno ostatní, co jsem neřekl bylo dobré a bez problému. Za mě dobrá detektivka, ale od této značky jsem čekal více. Doufám v pokračování. ()

Pekyno

Yes, Yes. Nekonečné posúvanie kvôli covidu, no čakanie nakoniec podľa očakávaní stálo za to. Poirot v Kennethovom prevedení sa mi naozaj páči, a všetky ďalšie debaty o tom, či sa mu táto rola hodí alebo nie, mi prídu absolútne zbytočné. V „druhej“ časti nesledujeme už také herecké esá ako vo Vražde v Orient Express, no filmu to skutočne neuberá na kvalite. Väčšina postáv je výborne zahraných, čomu určite predchádzalo ich precízne vyberanie. Príbeh som nepoznal, a z toho, že som hlavnú linku či zápletku prekukol pomerne rýchlo neviním vôbec film a určite nie ani samotnú predlohu. Napriek tomu, že asi tušíte akým smerom vyje vietor, stále je tam veľké množstvo prekvapivých momentov, pričom sa vás dej bude snažiť čo najviac odkloniť. Film pre mňa balansuje v skutočnosti niekde medzi 4/5. Viem celkom presne kde sú jeho slabé stránky, no niečo predsa len zavážilo. Áno, zasa sa mu to podarilo. Takmer slastný pocit, ktorý som pri chladnom východe z kina cítil, to len potvrdil. Pri pohľade na tržby sa obávam, že ďalšej Kennethovej prerábky sa nedočkáme. A to ma veľmi mrzí, pretože viem, že kiná potrebujú viac takýchto filmov. ()

Tr0nic

Nepoznám predlohu ani som nevidel film zo 78. Keď som však asi v polovici filmu odhalil zápletku, povedal som si, že to je príliš banálne na Poirota, nebolo. Mimochodom tú hodinu na zoznámenie s postavami fakt nie je potreba, aj preto ma Orient Expres bavil o čosi viac. 2/3*. ()

rambo3

Vizuálně hezký, ale zkrátil bych úvodní hodinu a přidal na závěrečném rozuzlení... Přiznám se, že jsem tam nestačil vše pobrat. ()

Monditrade

Od první chvíle, kdy se stane první závažnější problém, je zcela a naprosto jasné kdo bude vraždit a jak to celé dopadne. To trochu snížilo tento film o proti předchozímu počinu, kdy skoro nebylo patrné jak to dopadne. Avšak to nemění nic na tom, že je to výtečné. Nádherná Gadot.. radost na ní koukat... ()

Sashmen13

Docela solidně zpervezněná woke verze klasiky, kdybych nevěděl na co du, myslel bych si, že se to odehrává v moderní době a herci se oblékli jak do skanzenu, celkem nuda, snaha o akčnost až skoro úsměvná. ()

bigmatko

najznámejšie príbehy s poirotom si užili už viaceré spracovania a kvalita nechýbala žiadnemu z nich. skôr narodené ročníky nedajú dopustiť na klasického poirota v podani Sucheta, ktorý má postavu zvládnutú dokonale. Tieto verzie majú inú cieľovú skupinu a myslím že Kenneth sa celkom trafil do ich vnímania. Nový poirot je vizuálne pôsobivý a pohráva sa aj s hudbou akciou a vkladá do príbehu prvky, ktoré do teraz poirot neponúkal. Mňa osobne to nevyrušovalo. Najviac ma oslovila hudba a pozadie deja. Príbeh samotný je všeobecne známy. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)