Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (Cinemart SK)

xxmurphyxx

Masaker. Toto z hľadiska umelosti a nadvyužitia zeleného plátna prekonalo aj Jungle Cruise a to už je teda niečo. Takúto gýčovú obrazovú formu som od vtedy nevidel, každý jeden záber doslova vypaľoval očí, všetko bolo presaturované, preblurované s totálne nezvládnutou hĺbkou pozadia. Pri tom Jungle Cruise som ešte dokázal pochopiť, že sa jedná o fantasy lokáciu, ale toto? To bol kurva problém zbehnúť niekam mimo zastavané prostredie Egypta a natočiť aspoň pár záberov a nejebať všetko cez zelené plátno? Navyše všetko je esteticky dokonalé a čisté, až to bolo na smiech. Fakt otras. Do toho pôvodný príbeh znásilnený woke propagandou, kde nešetrili blackwashingom ani priblblými kecami na adresu bielych dvomi nergicami, jeden lesbo párik v podaní dvoch starých, vyžratých prasníc s účesmi na kriminál a samozrejme biele postavy, ktoré sú ako inak záporné. Ups spoiler. Aké nečakané omg. Nie, žeby to nebolo hneď jasné po pol hodine, kto je tu za zmrda. Na jednej strane sú tu čierni súčasťou vyššej smotánky, na druhej furt pičujú, ako sú diskriminovaní. Tak si už kurva vyberte svoju časť alternatívnej reality, kto sa v tom ma do prdele vyznať. K tomu treba prirátať ploché postavy, lacné dialógy a herecký klenot v podaní krásnej a drevenej Gal Gadot, ktorá sa už naučila dve herecké polohy, úsmev a zamračenie. Aspoň, že ten Hammer je stále sympaťák aj keď je tu za kokota. Jediný kto ozaj zaujal bola Emma Mackey, za ňu je aj ta jedna hviezda. Btw aby som nezabudol, ten začiatok si Branagh mohol odpustiť, mám na myslí tú naťahovanú a nevkusnú tanečnú scénku. Vôbec sa nehodila do tónu filmu, pôsobila maximálne trápne, preafektovane, vulgárne a nanútene, len aby si čierna držka spolu drevenou Gadot mohli užiť aspoň pár minút na plátne. Zrejme to mal byť pokus o navodenie nejakého erotického náboja medzi postavami ale bolo to ozaj dosť lacné. ()

HanzoBureshi

Tento film je od svého předchůdce Vražda v Orient expesu lepší, ale v něčem i dost horší. Flashback scéna o vzniku kníru se mi docela líbila a pak už jsem čekal na onu vraždu, ale to jsem se musel dostat opravdu do poloviny filmu. Celou první polovinu se nic neděje, sice nějak poznáváme důležité postavy, ale bylo to dost prázdné. Poté to nastalo a byla to opravdu fantastická jízda, to vyslýchání, vyšetřování, i akce a to samotné provedení ony vraždy se mi líbilo více než u předchůdce. Co se týče vizuální stránky, to mi přišlo asi nejhorší. Barevný filtr byl dost přepálený, i marvelovky a disneyovky jsou na tom lépe a také mě bodalo do očí to celé digitální prostředí, které mi kazilo tu atmosféru. Celkově se jedná o horší film než Orient Expres, ale nebylo to nejhorší. Naopak jsem rád, že tyto filmy ještě vznikají a budu rád, jestli někdy bude i další případ. Mé hodnocení: 60% ()

M_Bery

Kenneth Branagh, Gal Gadot i Emma Mackey předvedli skoro jako jediní dobře odvedenou hereckou práci. Prakticky vzato: nuda, nuda, nuda... Ne že by chyběly kvalitní scény, nebo že by film byl bez emocí, ale kolem a kolem jako celek je to strašně suché. Pěkný byl začátek filmu, kde jsme se dozvěděli něco o Poirotovi, a konec kde bylo "velké odhalení". Děj byl částečně předvídatelný, a ukázka každé dnešní ideologie totálně zbytečná, filmu to nevadilo, ale zbytečnost to byla. Hercule Poirot by mohl ukázat víc, nikoliv jako postava, ale jako film. Postava byla zahrána i prezentována skvěle, ale filmu jako celku chybělo něco, co by diváka drželo připoutaného na židli. Film nepřekvapil, nezklamal...     6/10 ()

blazma

Vražda v orient expresu byla daleko povedenější. herecké obsazení nemělo takovou chemii a prostě nebyl jsem tak unešený jako u prvního dílu. ()

Piedone odpad!

Kým filmoví tvorcovia neprestanú donekonečna zbabelo ustupovať politickej  a "LGHDTV" korektnosti, neuvidia odo mňa v kine ani cent. Takže čoskoro si napravím chuť zhliadnutím už niekoľkokrát videnej oveľa kvalitnejšej verzie z roku 1978. ()

blondboss

Paradoxne musím priznať, že toto pokračovanie novodobých Poirotových príbehov ma nadchlo viac ako príbeh z Orient Expresu. Asi to bolo tým, že tu veľmi dobre fungovala záhadná atmosféra, skvelo prepracovaný vizuál nílskeho prostredia v spojení s dobou, v ktorej sa dej odohráva, a v neposlednom rade skvelé herecké výkony. Treba dodať, že na Gal Gadot by sa dalo pozerať aj celý deň a akosi by mi to nevadilo. Celkovo teda za mňa po prvom dieli určite milé prekvapenie a preto prihadzujem štvrtú hviezdu. 70 % ()

IZFNP

Spokojná som minimálne tak ako s “jednotkou”. Pompézna divadelná dobovka s fajn castom a vydarenou výpravou, kostýmami i scénografiou. Moc bavilo. ()

Elio

Možná u mě první Branaghovo filmové zpracování Hercula Poirota neuspělo z toho důvodu, že Vraždu v Orient Expresu s Davidem Suchetem považuji za špičkové pojetí knižní předlohy, kterou jen těžko něco překoná. Ke Smrti na Nilu, v níž je Suchet samozřejmě opět výborný, však takovou posvátnou úctu nechovám, takže jsem byla upřímně zvědavá na novou adaptaci a nechala se překvapovat různými změnami v příběhu, ke kterým se už režisér v prvním díle opatrně odhodlal. A Kenneth Branagh nezklamal. Velmi se mi líbilo backstory ke slavnému knírku, který je tak typický pro Hercula Poirota a jehož vysvětlení jej v mnoha ohledech, tak jako Vražda v Orient Expresu se Suchetem, polidštilo a přiblížilo divákovi. Celková zápletka s Poirotovým přítelem byla také dojemná a upřímně mi ani nevadilo převracení několika zápletek a vražd, které proběhly o něco jinak než v původním díle. Tohle překvapování a upravování dějových linek mi u Orient Expresu opravdu vadilo, ale zde bylo skutečně nápadité a dávalo v zápletce smysl. Celková atmosféra byla skvělá a naplno vystihovala onu extravaganci, která mi v minulých zpracováních chyběla. Herecky samozřejmě Branagh nešlápnul vedle, přeci jen mu příběh dotvářela mnohá herecká esa. Za mě tedy skutečně silné a dokonce lepší pokračování. Jsem zvědavá na další příběh, který si z repertoáru Hercula Poirota Kenneth Branagh vybere pro příště. ()

bosquete

Koukatelnější než první film, naštěstí se nekonal žádný kousek jako běh po namrzlém vlaku ve stylu Jamese Bonda. Parník (odhledneme-li od otázky dobovosti) i prostředí pyramid byli moc pěkné. Volba postav mi také vyhovovala. Co mi zkazilo celkový dojem z filmu bylo nesmyslné a vilné chování některých postav (u prvního tance milenců jsem si říkala, že se režisér/scénárista musel zbláznit) a plnění povinných kvót - pojďme přidat lesbický pár a nějaké ty černochy (že se neozvali asiaté).:-/  Také jsem měla problém s hudbou, kdy jsem už přemýšlela, že snad vypnu zvuk. Tento styl hudby ale nemám ráda, takže někomu to naopak může vyhovovat. Na závěr, ač to příběh nezkazilo, mě úplně nenadchlo, že zabili jinou postavu než v knížce. No, ale tak alespoň bylo překvapení. ()

RobinPM100

Velká nuda, oproti skvělýmu Orient expressu hodně velkej propad kvality, navíc hned od začátku bylo jasný kdo je vrah, všechno špatně. ()

Lijem

Jo, loď se mi líbila víc než vlak. Jde vidět, že Kenneth to dělá s láskou a naservíroval nám další detektivku, což je žánr, který na velkém plátně docela umírá. Prostě fajn příběh v hezkém prostředí, postavy, kterým je věnován dostatek času a vytvoříte si k nim nějaký vztah ještě před vraždou a dost vymazlené rozuzlení (Které jsem teda prokouknul ještě před onou vraždou, ale to je čistě můj problém). Zkrátka, pokud jednou za čas dostaneme do kin nějaký ten Poirotův případ, já budu s nadšením hvězdičkovat! VERDIKT: Origin story a příběh knírku je absolutních 10/10 a jeden z nejlepších kino zážitků, bohužel je tady ještě těch nadbytečných 125 minut, takže bych to viděl tak na 7/10 :D ()

Little

Nezáživné zpracování skvělého příběhu, který tentokrát nezachrání ani dobré obsazení. Hlavní postavy postrádají jiskru a hravě je předčí ty vedlejší. Bohužel Branaghův Poirot na toho v podání Davida Sucheta ztrácí o dvě třídy.  Škoda nevyužité příležitosti, a to i na poli hudby. Že by se Patrick Doyle definitivně vyčerpal? ()

Kassiopea_

Musím uznat, že se mi líbí Kennethova práce s kamerou i s hudbou. Co mi nesedlo, bylo pojetí Poirota. Jako milovnice Agathy jsem četla knížku a viděla již několik předchozích zpracování a tohle bohužel nebylo podle mě to nejpovedenější. Rozhodně ale přidávám body za asi nejlepší Jackie, co jsem doteď viděla. Přesto však nemůžu jít přes tři hvězdy z více důvodu jako urychlený konec, přehnaně emotivní Hercule a dle mého slizký Armie Hammer v roli Simona. ()

Mikola17

Opět se potvrdilo pravidlo, jakmile Američani přetočí evropský film stane se z něj propadák. Jak řekla má kamarádka:"raději si vrážet manikurni nuštičky pod nehty" než sledovat tuhle hrůzu. Agatha se musí obracet v hrobě po předvedení téhle hrůzy. Jednu * jsem dala jen ze solidarity k Armiemu, jinak si to zaslouží označení ODPAD!!! ()

KolarikKing

Čekal jsem víc. Vizuál vládne (úžasný Egypt a dobové kostýmy). Ale trvá to moc dlouho než se něco začne dít. A navíc (což se mi nestává) jsem odhadl vraha hned po vraždě. Neříkám, že jsem se nudil, ale ve vlaku mě to bavilo o něco více. 6/10 ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)