Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (Cinemart SK)

rublik05

Těšil jsem se na příjemnou old school detektivku v moderním hávu, dostal jsem ten nejnudnější a nejzbytečnější film za poslední dobu. Smrt na Nilu do puntíku splňuje všechny znaky neúspěšného filmu. Vizuál je tak krásný a dokonalý, až působí strašně uměle a nepřirozeně, příběh více než hodinu nenabízí vůbec nic zajímavého, tempo je po celou dobu těžce uspávací, postavy nejsou ani trochu sympatické. Plusový bod si zaslouží snad jen to zpracování, především tedy kamera a střih. Nic jiného však pochválit nelze. Snímek je z mého pohledu prakticky nedokoukatelný, musel jsem se na něj dívat několikrát, jelikož jsem pokaždé usnul. Hrozný zážitek, rozhodně nedoporučuji. 2/10. ()

bearmeedek

Uspokojilo mě víc, než Vražda v Orient expresu. Je to natočeno nečekaně moderněji a i pestřeji. Neznámý úvod, pulzující život v londýnském jazzovém baru a exotická jízda po Nilu. K tomu klasická detektivka jako bonus. ()

kukkik

Snažil jsem se užít si příběh ale obsazení většiny postav a především Kennetha Branagha (kterého mám normálně rád) v hlavní roli mi absolutně nesedlo. Tato interpretace legendární klasiky mě tak bohužel nezaujala. 2/5 ()

rivah

Efektní, opulentní a amerikánsky velikášský film, přitom chladný a odtažitý. Branagh to zprznil i herecky. Krom toho tam nejen zpívá černoška, ale i dvě další hrají v uzším kruhu, takže si lze i toto odškrtnout. ()

Lupes

Lesby, boj proti rasové segregaci, Poirot zamilovaný do černošské dominy s kytarou? Ach Bože, to je zase ideologická masáž, navíc podbarvená tolika digitálními úpravami, že pojem kýče to sotva vystihuje. Ne, nebráním se novému uchopení této ikony. Poirota lze nechat střílet, běhat či plánovat válečný útok... rozumím, proč ne. Ale skutečně je nutné jej zneužívat v kulturní válce? Kdyby si jej půjčili komunisté v padesátých letech, po splnění plánu na šachtě by určitě řešil vraždy s Andělem na horách. Jenže dnešní levičáci už holt nejsou, co bejvávali. Vyjde to ale na stejno. ()

Niflheim

75 %. Vcelku trefné obsazení, ale herecké výkony nevýrazné, sázející spíš na líbivost vizuálu a tu latentní, tu podbízivou erotičnost. Celkově jsem čekal, že vzhledem ke zkušenostem s Orient expresem a jeho mnohokrát proklínané či vyzdvihované digitálnosti bude obrazová stránka Smrti na Nilu opulentnější – to je nicméně spíš postřeh než výtka. Oproti expresu jsem zde postrádal větší napětí, tah na branku. Uteče to velmi rychle, a i přesto se nemůžu zbavit dojmu, že by snímek mohl být ještě kratší. Obstojná, leč místy stereotypní hudební kulisa tomu nikterak nepomohla. Jistá shakespearovská rovina, Branaghovi tolik známá, byla uchopena na úrovni a vůbec mi prostor jí věnovaný nevadil… V celkovém hodnocení patrně krapet přidávám, jelikož ze zásady nemůžu detektivní látce, neřkuli Agathě Christie dát méně. Chuť zhlédnout Smrt na Nilu znovu však spíš nemám. ()

Clark_Kent

VELKORYSÁ A BRAVURNÍ SMRT NA NILU Knihu od Agathy Christie, jsem nečetl a celkové rozuzlení jsem též neznal, ani vraha jsem si netipnul napřímo. Více než dvouhodinová stopáž je kořeněná trochou černého humoru i skvělé akce. Nechyběl ani úžasný vizuál s chrámovým komplexem v Karnaku, doplněný úžasně znějící hudbou. Hercule Poirot ztvárněný britským hercem a režisérem Kennethem Branaghem, opět překvapuje svojí chytrostí i hbitostí při vyjadřování emocí. Zajímavá je i pasáž či vypravěčský skok v čase, kdy zjistíme více o Poirotově dobře pěstěném kníru a jeho dávné lásce. S dalším hvězdým obsazením vyniká nejvíc hlavní trojka přitažlivá Jacqueline /Emma Mackey/ ta v paměti mé utkvěla nejvíce, bohatá dedička Linnet Ridgeway /Gal Gadot/ a atraktivní, leč nepříliš majetný Simon Doyle /Armie Hammer/. Ve finále jsem si plavbu na říčním parníku v Egyptě v podstatě dost užil. Je to láska, posedlost a hon na vraha. ()

kaprson

Po slušném OE poněkud zklamání.. Opět nadbytečný úvod. Příliš teatrální pojetí, nejen herecky. Některé scény ve společnosti možná dost lascívní na svou dobu, ale to neva... Herecké výkony od slušných až po některé docela chabé (např. Brand, Wright). Poirot za účelem nepoptávaného "polidštění" (?) uslzený ve věci lásky až běda. Pěkný parník, záběry na řeku, bohužel ale přebarvený filtr a často příliš očividné CGI. Sice žádný WTF moment jako v OE (bitka s baleťákem), naproti tomu slabší zápletka i finální rozuzlení (emocionálně i objasněním) než v předchozím filmu, takže celkový dojem u mě znatelně horší. Připočtu-li změny v postavách atd, (některé výhradně za účelem naplnění rasových a LGTB imperativů), výsledek za mě tak 2a1/2* a momentálně necítím touhu vidět případnou další Branaghovu Agátu. ()

MFloyd

Filmu vlastně nemám co moc vytknout, je to velmi dobře natočený, pomalejší, občas i jemně vtipný snímek. Na druhou stranu 3,5* je max, co mu můžu dát a mám pocit, že jako televizní film obstojí mnohem víc. ()

movemat

Čo sa týka vizuálu, tak je to rovnako podmanivé ako Vražda v Orient exprese. Už je len vecou vkusu či vašim očiam viac ulahodia slnkom zaliate pyramídy alebo zasnežené hory, či kajuty lode alebo kupé vlaku. Tu u mňa vyhráva práve Smrť na Níle. No a rovnako u mňa vyhráva aj v samotnom príbehu. Postavy sú viac charakterovo rozobranejšie, ich motivácie sú viac zrejmé, ich emócie sú viac na diváka transportu-schopné. No a nesmrteľná klišé romantická zápletka je pre mňa len plusom. ()

RAFT

Původní film smrt na Nilu sem viděl .A zajímal mě jak natočí a dopadne remake.Prolog na začátku filmu mě zaujal.Potom se film měl jaké si to dobrodružství.Kamera dobrá,akorát co mi na filmu vadilo byli umělé záběry které, jdou na první pohled ve filmu vidět.První půlka je menší natohovaná a druhá polovina se teprve rozjíždí.Russel Brand k nepoznání dobře odvedená práce.Branagh a jeho další vyšetřování.Od režiséra co teprve natočil dva filmy na předlohu Agatha Cristie nejlíp natočil Vražda v Orient expresu.Sem rád že, sem film neviděl v kině .Za mě 60% ()

alldo.raine

Až moc opulentní, telenovelisticky přehrávaný. Všeho s mírou a tady bych dost ubral, 3D efekty šílený. Egypt působí jak v kresleném Princi egyptským. Chápu, že se to musí něčím lišit, ale dle mého bych raději uvítal trochu odklon od děje, abych byl něčím překvapen, než aby mne po konci filmu boleli oči. Paradoxně Kenneth Branagh vůbec nevadí a to jsem obrovský fanda Davida Sucheta a nedám na něj dopustit. Orient express byl o třídu lepší! ()

janak.t

Pardon ale i tvurci  pocitacovych her maji lepsi grafiku nez tohle .chapu ze se v dnesni dobe filmari neobejdou bez zeleneho platna ale tohle byla a je opravdu katastrofa,jak svetlo tak celkove vetsina scen je jak z beckoveho filmu,uplne me to zkazilo cely dojem a je to velka skoda.jit na to do kina byl bych hodne nastvany. ()

TaNya_

Kdyby to nebyl Hercule Poirot a kdyby to nebylo podle stejnojmenné knížky, byla bych mnohem spokojenější. Problémem je, že Agatha Christie patří mezi moje oblíbené oddechové čtení a její díla s kníratým Belgičanem mám snad kompletně přečtená. A zrovna Death on the Nile jsem považovala za jedno z těch skvěle propracovaných, takže zjednodušená filmová verze mě moc neohromila a i přes všchny ty krásné kulisy a "dynamické vložky" mi Suchetův Poirot sedí milionkrát víc než v podání Branagha. A ta historka se vznikem kníru mi vadila, absolutně to k ikonické postavě nesedí. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)