Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (Cinemart SK)

Kushina

Rozhodně skvělá detektivka ve které zahrál opět skvělý výkon Hercule Poirot. Do poslední chvíle jsem netušil, kdo je vrah, ačkoliv nejvíce vždy šokuje ten nejméně podezřelý. Za což film rozhodně zaslouží ale mínus je ten fakt, že ráže .22 rozhodně neprostřelí člověka tak, aby zasáhla a zabila i druhého. .22 je spíš taková flusačka, která sotva zabije jednoho, kór z hlavně této délky na tuto vzdálenost. Každopádně napínavá detektivka to byla. 70% ()

mouzi

Až na tu levnější napodobeninu Natalie Portman v podání antiherečky Gal Gadot to bylo vcelku koukatelné. Branagha a jeho filmy mám rád a audiovizuál byl super. Zápletka se mi moc nepozdávala, Vražda v Orient expresu mi přišla lepší. ()

Heywood

Obrazově skvostné, Branagh lepší než minule (Orient expres) a zápletka opět slušně provedená. Jenomže:Hammer je napůl komediant a nepůsobil přesvědčivě, Gadot hraje všude jen Gadot a už je to nudné a nezajímavé, dvě lesby k tomu a jedna fanatická komunistka bylo spíše nadbytečné a Bening se snažila a snažila... ale nějak mi do té role neseděla. Ovlivněn filmem starším jsem zůstal u obdivu egyptských památek a uznání dobré řemeslné práce. Možná si to dám ještě jednou, v záplavě braku, tohle byl dobrý průměr. 60%. ()

Matry

Pěkný odpočinkový detektivní film. Vizuální a hudební stránka filmu je velmi dobrá. Kenneth Branagh si roli a režii užívá a je to vidět. ()

veverysiak

Stále si myslím, že prerozprávania pani Christie nie je možné sprzniť, pretože sa ich neodváži dotknúť nejaký diletant, Kenneth je svojský pánko s ohromne vycibreným štýlom, čo ale neznamená, že všetky jeho produkty sú excelentné, jeho prínos do všeobecne známeho príbehu sa mi celkom páčil, horšie je to s pútavosťou samotného spracovania, občas som sa nudil, občas mi chýbala niť medzi scénami, výhodou je, že sme to aj čítali, aj videli, a tak si vieme dotvoriť súvislosti, takže 60%. ()

Beer11

+ vysvětlení vzniku kníru a chmur z minulosti + pefektní hudební styl ve filmu co mu sluší + krásky Gal Gadot, Letitia Wright a Emma Mackey + solidní digitální efekty - známá osnova děje s koncem ()

meda2016

Opulentní. Velké plátno, obrovské celky, krásná velká řeka i velká bílá svítící loď, větší než minule. Hned na začátku se dozvíme, jak je Poirot chytrý a jeho kapitán hloupý. Také o nejpraštěnějším kníru. Pak už příběh drží směr, jen nemá to Christieovské kouzlo. Stále se druží stejná společnost a to je malinko směšné. Nicméně Egypt a Abu Simbel je nejmilejší kulisa. Mrzí mne obsazení Gal Gadot, ten velký obličej se mi nelíbí, nehraje životem. Až do zjevení se enfant terrible na lodi je vše povrchní. Potom to chytne švunk tancem, muzikou, emocí...ale není to Christie. Kouzlo postaviček se nekoná, zdání akčního dramatu narušuje strnulé rozhovory s postavami. Branagh opakovaně nevychytal zvláštnost Poirotova odhalování záhady. Moderní "korektnost" udivuje až do závěru - s oholeným Poirotem vábeným afro-ickou zpěvačkou. Skoro jsem zapoměl, že je zde naplánování vraždy, jako na Nilu vždy, opět nepravděpodobné. ()

stanyko

Dalo sa to pozriet, ale za vela to teda nestalo. Hocktora cast s Davidom Suchetom je o niekolko urovni lepsia ako tento pocin. A Suchet ako stvarnitel Poirota zostava neprekonany. Dialogy boli take jednoduchsie az sa mi Poirot takmer znechutil (hlavne ked primitivne ospevoval svoju osobu - takto blbo by to Christie nikdy nenapisala). ()

doriana.g odpad!

KB věděl, že jsou na světě dvě skvělé adaptace. Takže se vydal jinudy, cestou podbízení se a ženské a BLM agitace. Nejsme na Nilu, ale na Mississippi, zní hudba z New Orleans, i obsazení tomu odpovídá. Všichni ostatní jsou oranžoví, včetně Erkila :-D, a jsou tu i lesby! A aby toho nebylo málo, hlavní trojice je prkenná, až to bolí.  No, nebylo to dost. Ne pro mě. Kolem 70 minuty jsem to vypnula a pak vymazala. A i tak mě sere, že jsem tomu těch 70 minut věnovala. Jebte na to. Ztráta času. ()

moriero

Tak tento Kennethův počin se mi líbil o level výš než Orient Expres. Nějaký uživatel pode mnou napsal: Celou dobu jsem si říkal proč? A já odpovídám - Ještě že tak, kámo. 100x radši než ty (o)hrané recykláty od Disneyho. Milovníci klasických detektivek nekoukají na novodobého Poirota, aby je překvapil odhalením profláklého vraha. Koukají na to, aby viděli, jak se dnešní tvůrci poperou se známým námětem, střihem, výpravou, exteriéry...  tedy dnešní tvůrci...Kenneth pro mě prostě navždycky zůstane shakespearovský dramatik, který nezklame před ani za kamerou. Jeho pojetí aspergeráckého samolibého detektiva je mi zatím nejbližší. A na Emmu Mackey se skelným pohledem bych se dokázal dívat 15 minut bez mrknutí. ()

Pan.Antonin

Přes moje velmi dobré hodnocení budu docela kritický. Režisér Branagh zohýbal předlohu víc než bylo potřeba, zvláště s trapnou snahou udělat Poirota "lidštějším" třeba za pomocí úvodní válečné scény. Ta tam je naprosto zbytečná a ubírá čas na vyšetřování vraždy a hlavně podrobnějšímu ukázání vztahů mezi postavami. Krom toho obsazení tentokrát o dost slabší než u Orient Expressu. Nicméně zůstala tam podstatná část děje skvělého románu i dost charakteristických rysů postav a na rozdíl od verze s Malkovichem tu není Poirot jinou postavou se stejným jménem. Vizuální je to moc hezké, jsou v tom vidět vynaložené finance a celkově to nakonec jako adaptace uspělo. Sám Branagh hraje dobře, překvapila neznámá Emma Mackey, Armie během natáčení nikoho nezakousnul a jeho fandové mají na dlouhou dobu poslední možnost vidět ho někde hrát. Slabší čtyři hvězdičky. ()

BarVo

Celé zle toto, ale Armie Hammer je v tom nevinne. Tomu neuverím ani toho kanibala, nieto ešte Simona Doyla. Už Branaghov Orient Expres som hodnotila s privretými očami, a to bol o dve triedy lepší. Predsa len chce to odvahu točiť nanovo notoricky známu predlohu, ktorá má už dostatok výborných spracovaní. Ale urobiť z inteligentnej detektívky lacnú červenú knihovňu plnú sentimentálnych dialógov a okázalého luxusu bez štipky logiky, či napätia... Vraždí sa len mimochodom. Jacqueline je na scéne dokopy asi 15 minút, efektné dobové kulisy narazia na moderné oblečenie a účesy, Poirot sa rozreve prvej, na ktorú naďabí, pri spomienke na prvú lásku, sic. Ruky preč od Poirota! ()

bonovox

Tieto nové spracovania slávnych predlôh vedia zaujať len skvelou výpravou...aj v tomto prípade ostatné je už vedľajšie aj aj preto ide o priemerný snímok ()

rigby

Po vizuální stránce se jedná o úchvatné dílo bez jediné chybičky. K tomu klasický příběh a parádní film je na světě. Je to opravdu příjemná podívaná, kterou jsem si užíval. ()

Mangano

Hercule Poirot a jeho tuze přebarvená cesta po Nilu. Patrně to byl záměr, ale příště bych už k natočení filmu nepoužíval filtr z Instagramu. Není to hezké a kazí to atmosféru nejen filmu ale konec konců i samotného zobrazení Egypta. Reálná tajuplnost a majestát egyptských scenérií se trochu vytrácí, pokud to všechno vypadá jako z dílny od DreamWorks. Budování atmosféry pak stojí film hodně energie a je to znát. Po první hodině filmu se divák může začít nudit ve spleti rodinných vazeb a romantického žvatlání. Ovšem jakmile se začne vraždit, nějaké jiskry krimi thrilleru se objeví. Oproti knižnímu originálu zasáhli tvůrci do složení postav a ačkoli jsem jej nečetl, tak nějak jsem celou dobu tušil, kdo je vrah. Jelikož jsem zatím neviděl ani verzi se Suchetem (nebo si ji spíše nepamatuji), nemůžu soudit, jestli je ta detektivka tak blbě napsaná, nebo jestli scénáristé tohoto filmu neudělali někde nějakou chybu. Každopádně divácká účast na tomto snímku rozhodně není chybou, thriller je to slabý, ale svým povinostem dostává a jako zpestření stařičkého příběhu jistě poslouží. Na co si jen těžko zvykám, je obsazení sira Kennetha do role Poirota. Sir David a jeho pojetí je s touto rolí za poslední desetiletí tak úzce spjat, že ho žádný jiný ctěný sir prostě nahradit nemůže, alespoň tak to vidím já :) ()

Karbos

1. Vizuálně líbivý kabát. 2. Přesvědčivý Hercule Poirot v podání Kennetha Branagha 3. Solidní kulisy ale to je tak vše. Všechny dodatečné upgrade a výstřelky poplatné dnešní době působili spíše rušivě a neautenticky. Překvapivě slabé herecké výkony až na Hercule Poirota, většina postav na mě působila afektovaně a nedůvěryhodně, navíc se film v hodně pasážích nudně táhnul. Samotné vyvrcholení však bylo solidní, škoda, že se nepodařilo poutavé natočit větší část filmu. Ačkoli samotné kulisy a výprava vypadala na první pohled líbivě, líčení, některé kostýmy, účesy, taneční kreace, to vše bylo často slušné mimo mísu. Kolem a kolem v porovnání s Orient expressem určitě jasný sešup dolů. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)