Egyptská dovolenka belgického súkromného očka Hercula Poirota na palube úchvatného riečneho parníka sa zmení na desivé pátranie po vrahovi, keď sa idylická svadobná cesta dokonalého páru tragicky skončí. Na pozadí veľkolepej púšte a majestátnych pyramíd v Gize sa odohráva príbeh neskrotnej vášne a zničujúcej žiarlivosti v skupine kozmopolitných, bezchybne oblečených cestujúcich, a vďaka zápletke s viacerými zvratmi diváci hádajú, kto je vrah, až do záverečného šokujúceho rozuzlenia. (CinemArt SK)

Kingjiri

Na detektivky jsem nikdy moc nebyl, takže předlohu neznám. I tak mám ale pocit, že si pár věcí, vzhledem k době, kdy tenhle román vyšel a kdy se odehrává, tvůrci dost přibarvili. Zejména obsazení černošky do role zbohatlice nebo ty lesbický babky (bez týhle úlitby už by to dneska v Hollywoodu asi fakt nešlo). Ale nebyl jsem moc spokojenej ani v jinejch ohledech. Tempo vyprávění bylo zejména do začátku vyšetřování dost pomalý (taneční scény čirá nuda) a ty digitální exteriéry byly občas fakt nevkusný. Po první vraždě už jsem se přestal nudit, ale že bych se nějak extra bavil a napjatě čekal na rozuzlení zločinů, to taky ne. Moc jsem teda po pravdě nečekal, ale i tak jsem trochu zaraženej z toho mála, co tenhle biják za 90 mega doručil, dvě silnější hvězdy. ()

Daiker

Je to pěkně natočené, až to místy působí jako kýč, umělina nebo reklama na Egypt. Šlo poznat že herci jsou před platném a vše bylo digitálně dodělané...... Ve výsledku to je dost drahá nuda se slavnými herci.... Chybí tomu správné napětí na které jsem byl zvyklý u filmů s Davidem Suchetem, které jsou skvělé.... ()

Hpatrik

Podobně kvalitní zážitek jako u Orient expressu. Znovu je tu hvězdné a vskutku rozmanité obsazení, a tomu odpovídající produkční hodnoty s okouzlujícím vizuálem a dokonale padnoucí hudbou. Branagha považuju nejen za skvělého herce, ale především za šikovného filmaře a schopného režiséra, a tyhle adaptace v jeho pojetí mě prostě baví. ()

KafuR

Body navíc za to, že se tvůrci snažili Poirota oproti předloze (i prvnímu "dílu") jak někam posunout, tak mu dát nový, neokoukaný rozměr i pohledem do jeho minulosti. Z tohoto pohledu byl tak úvod Poirota "zamlada" a závěrečný dodatek snad nejzajímavější devizy filmu. Klasické střevo filmu ála případ podle Agathy je naštěstí funkční, exotické digi prostředí líbivé a závěrečné rozuzlení stejně překotné jako u jiných adaptací. Půl bodu dolů ale za tu agilní poplatnost době. ()

Jajar

Klasická detektivka Kennetha Branagha podle slavného románu Agathy Christie. Velká exhibice režiséra, který se obsadil do hlavní role Hercule Poirota, pátrajícího po vrahovi na své dovolené v Egyptě. Exotické kulisy, skvělá kamera, hodně postav (13 důležitých pro děj) a ideální, dvouhodinová stopáž. Pořádné melodrama i napínavé vyšetřování. Branagh se tradičně drží dost při zemi a moc neexperimentuje. Občas baví, občas nudí, místy je až příliš sentimentální a teatrální. Hlavně ty digitální, kýčovité vizuální kompozice si bylo možné odpustit. I přes své nedostatky ale má Smrt na Nilu smysl zhlédnout. Ať už jste knižní předlohu četli nebo ne. ()

tomik99

O (značně delší) chlup horší díl než svěží „Vražda v Orient Expressu“. Proč to tentokrát tolik nevyšlo? Kenneth Branagh vsadil na digitální efekty, byl líný postavit reálné kulisy či se snad fyzicky vydat natáčet do Egypta. A bohužel to je na exotickém Egyptě patřičně znát. Z většiny scén vás bolí oči, neboť víte, že se díváte na herce, kteří hrají za neexistujícím pozadím. To mě rušilo po celou dobu filmu a vytrhávalo z děje. A jak je na tom samotný příběh? Znovu se nevyhnu s porovnáním se svým předchůdcem a tady lze jednoznačně konstatovat, že se jedná o slabší počin. Nebyl jsem zainteresovaný do všech vedlejších postav a jejich motivace k vraždě mi tentokrát přišly slabší, až moc smyšlené a nahodilé. I přes veškeré neduhy má ale film své nepopsatelné kouzlo, kterému se já nedokážu ubránit. ()

chrispe

Byla jsem přesvědčená, že dvě hvězdičky nedám, přece jen vizuál to má fakt hezkej. Ale zvlášť poslední minuty byly tak směšný, že nemůžu jinak. Kdyby Branagh šel do své vlastní postavy a neprznil Poirota, vyznělo by to všechno líp a já bych to jako divák nejspíš brala jinak (taky líp). Tady mě sral už samotnej začátek, kdy zdůvodnili mroží knír, aby pak plynule pokračovali scénou, kdy si to postavy pomalu rozdávají na parketu (proč?!) a pak třeba i jinde (proč...). Ne, nebylo to dobrý. A ano. Jsem takovej DEBIL, že si pustím i Benátky. Však se znám... ()

tranquill

"Jaká to dekadentní přehlídka bohatství!" Tahle verze je možná velkolepější, ale není to úplně ono. "Jsem Hercule Poirot, mně se nemusí nic říkat! Mám oči a mozek!" ()

Kritik.

SMRŤ NA NÍLE 2022 Zatiaľ iba stručne - aj tentokrát ide o umelecký zážitok. A aj ten kto príbeh pozná, sa znovu pobaví. Sú nám tu totiž servírované obmenené situácie i charaktery postáv, dokonca sa o Kennethovom Poirotovi dozvedáme i nové info, ktoré však charakter vôbec nekazia, skôr dopĺňajú (napríklad prečo má práve takéto fúzy). PS: Skôr než začne boom kritiky kvôli "nasilu pretláčanej korektnosti" (nebojte sa, nič prehnané), spomeniem, že u Agathy Christie bola rôznorodosť pleti, vzťahov, orientácie vždy. Aj v knihách a aj vo filmovej Suchetovej verzii Poirota. Jemne slabšie ako Orient Expres, ale zato vtipnejšie a sviežejšie...nuž, zimu vystriedala jar v Afrike. 4/5, 8/10. ()

Tomash58

Kolik nesmyslných věcí, náhod a zbytečných scén se v první třetině filmu objevilo jsem nechápal a opravdu jsem si říkal, že je to škoda, oproti Vraždě v Orient Expresu, kde mělo vše smysl a svoje místo ve filmu. Dokud v polovině filmu někdo (překvapivě, to vážně nemůže být spoiler) neumře, snímek tak chytne druhý dech a stává minimálně stejně kvalitním jako Poirot z roku 2017. Všechny nesmysly, které mi na začátku kazili zážitek se začnou vysvětlovat a každá scéna si ve filmu najde místo a důvod. Kenneth Branagh to dokázal podruhé, ví jak na to a doufám, že si to opět zopakuje, protože jednou za pár let si na prakticky stejný, ale kvalitní detektivní film moc rád zajdu. Zážitek mi nezkazilo ani to, když jsem přibližně v polovině filmu přišel na to, kdo bude vrahem, možná právě naopak - do konce snímku jsem hltal každý úžasný dialog a doufal jsem, že osobní detektivní dedukce bude správná. Jediné, co bylo chvílemi jako pěst na oko byly efekty. Nic zásadního, ale ne vždy se na ně pěkně koukalo a na pár místech byly i k smíchu. To nic ovšem nemění na tom, že se jedná o úžasnou "oddechovku" se skvěle vybranými herci anglické smetánky 30. let. I když je první polovina rozhodně slabší a chvílemi musí člověk přetrpět nějaké scény, vyplatí se si počkat! Čekal jsem mírné zklamání, ale už se těším na další exotické místo, kde egocentrický Hercule Poirot vyřeší nějakou tu vraždu :) ()

dustur

Za mňa príjemné filmové prekvapenie, na čele z Kenneth Branaghom, a na čele z príjemným hereckým obsadením ( Gal Gadot , spomínaný Kenneth Branagh , Russell Brand alebo Sophie Okonedo, a stále sympatická Annette Bening ).. Skvelé od začiatku - do konca, aj vizuál filmu perfektný tak ako aj celý film. Za mňa príjemne filmové dielo - ktoré si určite že , ešte niekedy pozriem.. Film dostáva odomňa 4 z 5.tich - ⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Ivo

Po dvou kokotvidových letech jsem se dnes poprvé vypravil do kina (a potěšilo mě že všichni kolem byli též nahoře bez), jen jsem si říkal jestli byl úplně dobrý nápad jít právě na tento film. Už po prvních dvaceti minutách ale začalo být zřejmé že to dobrý nápad opravdu byl. Knížku jsem nečetl, vrahy neznal, předchozí super nudnou verzi s oktoberfestovým Ustinovem jsem kdysi nepřežil, ale o to nakonec až tolik nešlo. Forma v tomto případě zcela převálcovala obsah a ryzí filmové umění zářilo v téměř dokonalé podobě: krásné atmosférické záběry, plynoucí střihy, dechberoucí kamera a k tomu ještě skoro nepřetržitá podmanivá hudba v pozadí - radost na to koukat (i když samotný Egypt tvůrci zjevně návštěvou nepoctili, surfovali po úplně jiné řece a maketu chrámu a okolí vytvořili digitální svépomocí - včetně zlého krokodýla). Po předchozím skvělém Orient Expresu Kenneth opět nezklamal a jitrnicový knír si mohl na závěr vskutku spokojeně odlepit:) ()

John80

Nová vylepšená verzia pôvodného filmu z roku 1978, Dobrodrodružný výlet  spojený s vyšetrovaním vraždy spolucestujúcich na lodi 3* ()

Maximilianus

Tento diel sa mi páčil značne viac než jeho predchodca. Aj Hercule Poirot bol menej mimo s obviňovaním podozrivých, aj keď stále nemá na svojho konkurenta Sherlocka. Odhliadnúc od toho, že sa opäť jedná o vraždu v uzavretom priestore dopravného prostriedku, tak Death on the Nile bol pútavejší, zábavnejší, zmysluplnejší a aj napínavejší. Prvá hodinka taká pohodička, v druhej sa to zasa pekne rozbehlo.7,2/10. ()

zberatel

Dal som si tri verzie v jeden deň, 2022-1978-2010. Najlepšia je seriálová verzia so Suchetom. Ustinov bol zvláštny ale budiž. Kenneth to pojal veľkolepo a digitálno-vizuálne nádherne. Parník netradične sklenený, aby sa líšil od starších verzií, plejáda známych hollywoodskych hviezd a jeden tragický príbeh lásky. Malé/veľké zmeny boli v dnešnej "dobe" asi nevyhnutné, tie isté repliky v konkrétnych scénach potešili. Potiaľto žiadne ťažké výtky. Zmena v odchode personálu z lode? V "padajúcom kameni", laku/atramentu za farbu je ok, až na to že si z nej vytlačila na paletu ale už ju nepoužila??. Ale najväčší logický laps ktorý na nás vytiahol v závere jednoducho nedokážem odpustiť. Príbehy Poirota stoja a padajú na neochvejnej logike jeho šedých bunkách mozgových. Prečo teda tie naše zabil teatrálnym divadelným skonom JEDINOU GUĽKOU, zo zbrane, prakticky hračkou ktorá by tú úlohu nezvládla??? ()

Likan7

Nechci se vychloubat, ale aniž bych znal příběh a viděl starší Poiroty, tak jsem všechno cca uhádl dobře! První hodina je čistý úvod. Krásné a dechberoucí záběry Egypta, pomalé posouvání figurek do startovních pozic, a pak start. Šup hup, všechno během hodiny vyřešit. Nemůžu se zbavit dojmu, že Branagh trochu přepálil právě tu rozjížděcí hodinku a naopak uspěchal tu druhou. Je to ale hra na jistotu. Branagh je jako Poirot svůj (a skvělý), režii má jistou, herce má fajn a profláklý scénář taky. Všechno je tedy na svým místě, jenže právě taková ta jednotvárnost, která ani jednou nestrhne, mi tady dneska vadila víc než minule. Je to prostě podruhé to samé. Někomu na škodu, někomu naštěstí. ()

samkko

4/10 a to jsem teda ještě dost hodný. Smrt na Nilu nepřináší do světa filmů naprosto nic nového, zajímavého a přínosného. Svým způsobem je to jen prostoduchá vykrádačka. Jenže je tady jedno jenže a to je to, že se jedná o pokračování kvalitního Orient expressu, no a jak tušíte, pokračování přineslo ostudu. V závěru teda 2* za Emmu Mackey, která krom toho, že vypadá jak Margot Robbie, má pěkně našlápnutou cestu do Hollywoodu a ještě za konec, který to celé aspoň trošičku povznesl. ()

Klajondr

Musím říct, že tento film mi tedy vůbec nevadil. Kenneth Branagh odvedl velmi dobrou práci a vytvořil pozoruhodný příběh o slavném detektivovi, za který se rozhodně nemusí stydět. Ano, uznávám, že postavy byly trochu plytké, ale to, co s nimi i tak dokázal provést je skvělé. Vražda má svůj logický základ a vše se děje naprosto smysluplně, na rozdíl od předchozího orient expressu, kde jsem tento pocit neměl. Slušný snímek, který si zaslouží trochu více uznání. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

24.03.2021

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)

Hammer a Lopez v akční romantice

Hammer a Lopez v akční romantice

28.10.2020

Armie Hammer a Jennifer Lopez byli obsazeni do nové akční romantické komedie Shotgun Wedding. Lopez už má s tímto žánrem samozřejmě bohaté zkušenosti, pro Hammera se ovšem bude jednat o premiéru.… (viac)