John Wick 3

• Slovensko John Wick 3: Parabellum (viac)

V tretej časti tejto adrenalínovej akčnej série má super zabijak John Wick (Keanu Reeves) k smrti tak blízko, ako nikdy predtým. Na jeho hlavu bola vypísaná odmena 14 miliónov dolárov, čo zmobilizovalo armádu lovcov odmien. Potom, ako zabije člena tajného medzinárodného združenia nájomných vrahov, je John Wick exkomunikovaný a stane sa z neho štvanec na úteku. Elitní zabijaci z celého sveta sledujú každý jeho krok a sú pripravení okamžite využiť aj to najmenšie zaváhanie. (Forum Film SK)

Nathaniell

Po příběhově vydařené jedničce a přesrané dvojce přišla trojka a já už teď vím, že čtyřku chtít vidět nebudu. Důvody? Příběh na hovno, dramatičnost chybí, akční scény jsou tak přepatlaný a je jich tolik, že už nebaví, některé CGI vypadá stejně debilně jako v novém Hellboyovi, plus spousta záporáků porušuje zákony gravitace, fyziky a pro jistotu i lidské biologie. Zkrátka: Když vás někdo střelí pětkrát do břicha, nechováte se, jako kdyby se nic nestalo. Pokud si tvůrci hráli na Mortal kombat, pak to byla sakra laciná náhražka. SPOILER: Ten pád na konci by Wickovi zlomil páteř. Ze soucitu dávám 1* ()

Pohodex

Dá se ten chlap nějak zabít? I když má tedy štěstí, že ti vytříbení zabijáci mají notnou dávku slušnosti a cti. Takže je samozřejmostí, že ho nezastřelí, když je k nim otočený zády a s automatickými zbraněmi nabíhají do vzdálenosti metru, maximálně dvou od pana Wicka a teprve pak se pokusí vypálit. Také se vzorně řadí do fronty jak školáci u výdejního okýnka a neútočí najednou. Zřejmě slušnej oddíl. ()

Hawaj

Vobtloustlá Hawajská směska hraje Bělorusa a ježibabu zároveň. Na začátku mu snad i patník u silnice zopakuje čím se provinil a co ho čeká. Fakt strašný. Pak se dostaně do pohádky 1000 a jedné noci. Základem je že všichni zlouni napadaj Wicka po je jednom aby ho náhodou nepřemohli a nebyl hned konec filmu. Trapas. Jeník je celou dobu umaštěnej jak ten největší přístavní somrák a z pohádky se vrací ještě víc umaštěnejší než předtím. Nakonec vypadá jak dobře upalanej Rasputin co propadl cukrárnou a ulepil se vod bombónů. Všude kam přijede vykoná únavnou střílečkovou řežbu, kterou zapoměli prostříhat. Postupem času se soubouje začínaj stávat čím dál tím směšnější a děj a motivace čím dál tím nezajímavější. Škoda že umění vfx grafiků je tak zbytečně plýtváno na inflaci soubojů, které už jsou čím dál tím větší vata sama pro sebe než aby děj příjemně posouvali dopředu. ()

ESW

Jako dobrý. Scéna se sestavením zbraně výborná. Jen je to pořád dokola a dokoukat se to prostě nedá. Jo a Halí Belí si klidně mohli odpustit. ()

helrohir

Tretie pokračovanie Johna Wicka so sebou opäť prináša paletu dokonale vyšperkovaných akčných scén. Prekonať elektrizujúcu pasáž z katakomb v predošlom filme sa síce javí ako veľmi ťažká úloha, ale napriek tomu každá jedna akčná scéna dokáže spoľahlivo spôsobiť fanúšikovi žánru zimomriavky svojím dokonalým prevedením, a sám sa občas divím, čo nové dokáže režisér vymyslieť a čím danú akčnú scénu ozvláštniť. Naozaj si nepamätám film, kde by boli takým efektným spôsobom využitý dokonca aj štvornohí domáci miláčikovia. Čo sa týka choreografie, dynamiky, atmosféry, ale aj estetickej stránky, ide zrejme o vrchol možností akčného filmu. Chybičkou krásy je opäť len absencia hlbšieho príbehu, pretože náplň filmu vytvorená len z akčných scén pri občasnej zmene prostredia, sa po čase môže naozaj zdať mierne monotónna. Som zvedavý, čo nás čaká v ďalšom pokračovaní , a či si film udrží minimálne súčasnú úroveň. 80%. ()

Kimkong

Je to  nekonečná přehlídek akčních scén. Plná násilí a mrtvých. Zastaví se jen v okamžiku aby ukázala jak hloupý příběh za tím stojí. V tomto díle je k nezastavení  nejen Keenu, ale také černý vrátný a černá vedoucí hotelu. Plusové body za kreativní způsoby zabíjení. Třeba koněm. ()

Dejvecd

Tento film je čistý raj pre oči. Úžasná, ale fakt úžasná akcia v záplave neónových farbičiek a rôznych iných svetielok konkuruje umeniu, pretože vaše oči proste nedostanú odpočinok, alebo ho dostanú a to v podobe čistého raja. Na to, že sa jedná o celkom temný film, tak človek si ho zapamätá najmä vďaka kombinácií svetiel, ktoré krásne dotvárajú každú scénu. Divák tu má všetko: katany, nože, kone, motorky, psy... proste úplne všetko. A to všetko je tu využívané do úplných maxím. Fakt chválim tvorcov ako sa neskutočne dokázali vyhrať s každou scénou a vkuse zo seba dokázali chrliť nejaké originálne nápady. Scény tak pôsobili úplne dokonalo a keby som chcel, tak by som z každého jedného záberu dokázal vytvoriť plagát, alebo wallpaper. Zároveň chválim zaujímavý spôsob rozprávania príbehu skrz akčné scény, takže sa zoznamujeme s postavami pomocou akčných scén... Väčšinu filmu tvorí práve akcia, ktorá je tak úžasná, že sa na ňu nedá vynadívať. Akčné scény, sú ďaleko za hranicami dokonalosti a veľmi obdivujem tvorcov za to ako ich dokázali natočiť. Pretože skorigovať ľudí do akčnej scény... meh, ale skorigovať do akčnej scény aj zvieratá, tak to už chce guráž. Herci boli úžasný a ich dialógy tiež, aj slovné, ale hlavne tie kde rozprávali skrz akciu. Čisté umenie, ktorého nikdy nebudem mať dosť. Premýšľam nad tým, že toto je asi najlepší film s Keanu Reevesom. 10/10 Videné v kine ()

Vämpiriüs

Sice je to stále John Wick, ale na první dva díly opravdu nedosáhne. Z tohoto dílu jsem měl spíše smíšené pocity a nenaplnil má očekávání. Začátek filmu měl být spíše zakončením druhého dílu jelikož dál následuje fantasknost plná výrazných logických chyb. ()

subic

Baba Jaga 3. A je tu doslova štvanice na Babu Jagu. Nad nejvyšší radou je ještě jeden, je kdesi v poušti a může Babu Jagu omilostnit, pokud odpřísáhne znovu věrnost nejvyšší radě. Jenže to se zvrtne v boj s nejvyšší radou, přesněji s jejími hrdlořezy. Baba Jaga má ale několik spojenců a ti jsou taky dotčení nejvyšší radou, resp. její arbitryní. ()

hrumsrt

Třetí film Johna Wicka je pro mě asi tím nejrozporuplnějším v sérii a stojí přesně na pomezí dvou škál hodnocení.. A patrně nebýt ještě o tolik lepších sousedů a stát mimo nějakou filmovou sérii, přiklepnul bych to, ale v tomhle případě si musí Parabellum zajít chuť. John Wick začínal jako revenge story v subkulturním prostředí ruské mafie, až se však z režisérského duo stalo jen sólo, série si našla jinou tvář a výrazně jí vzrostli ambice. Parabellum pokračuje přesně tam, kde jsme o dva roky dříve skončili... Následky se dostavily a Johnova zbrklost znamená exkomunikaci, ale ne jak tomu bývá z církve (no i když), nýbrž z organizace vrahů. Následky jsou ale v tomhle případě daleko citelnějšího rázu, jelikož John Wick je rázem terčem všech svých bývalých kolegů. A tahle žijící legenda oboru má rázem cenu 14 milionů dolarů. Když jde o peníze, tak zkrátka všichni jednají ve stylu "proč to nezkusit", jen teda pořád je to starý dobrý John Wick, takže vůbec zkřivit mu vlásek bude obtížné.. Když ho ti nejbližší zavrhli, musí se John obrátit na underground světa vrahů, kdy nám je výrazně představen svět ve kterém se příběh odehrává. Ovšem nebezpečí je na každém kroku a pokušení je tak velké, že není času nazbyt.. Možná namísto toho abychom si "hon na černo ovečku" užívali přes celý film, tak je potřeba hledat ze situace východisko.. Proto přichází taková prostřední sebemrskačská osvobozující cesta s nepříliš sympatickou Halle Berry.. A jelikož padouchové pořád nechápou zásadu nestřílejte lidem psy, tak to zase bude zatraceně ostrý.. I když svět vrahů dostává znatelnější rysy, tak já z toho mám pokaždé pocity promrhaného potenciálu a radši sáhnu po o minimálně stupeň lepším prequelům.. 80% ()

DrSixhead

No, máme tu v kinech čtyřku Honzy Wicka, a já si samozřejmě musel doplnit znalosti o této tehdy trilogii. A naštěstí od nejslabšího, byť stále velmi solidního druhého dílu přišel díl třetí. Který přinesl o něco zajímavějšího záporáka (byť oproti Viggovi a Josefovi z jedničky je to random týpek), zajímavější herecký ansámbl a AKCI. Holy shiet, akce je tu opět povýšena o level výš. Ať už finální potyčka tělo na tělo, řežba s brokovnicí ve tmě či fight na motorkách. Prostě delikatesa, a nemůžu se dočkat na čtyřku, která je prý ještě o něco šílenější. 9/10 ()

MyrnaAlec

Být kaskadér, užiju si to víc. U filmu mi absence scénáře/zápletky vadí. Vizuelně ovšem skvělý a Keanu se snažil a 3 měsíce trénoval. ()

OJan

Když jsem si všiml, že se zde pomalu blížím k 300. recenzi, začal jsem uvažovat, který film poctím touto jubilejní recenzí. A pak mě napadlo, že by mohlo být stylové, když to bude právě TŘETÍ John Wick. Nicméně jsem nečekal, že budu udělovat i třetí číslo začínající trojkou - 3 hvězdy. Třetí kapitola Jonathanovy vendety začíná poměrně lákavě, což mě to velmi chytlo, avšak jak se později ukáže - tato úvodní sekvence je jakýmsi dojezdem dvojky. Pak už jsme svědky trochu jiného filmu. Úsporně mluvící Wick kosí další a další nepřátele a odolává sám stále většímu množství lidí. Doposud jsem mu to věřil, ale tady už poměrně často zaznívalo mé udivené: "Neee, to přece není možné, aby tohle přežil.". Tímto film totálně ztrácí jakékoliv napětí, protože se prostě o Jonathana nejde bát a tím pádem působí poměrně ploše některé scény (zejména ta odehrávající se na střeše Continentalu ke konci snímku). A nemohu si pomoct - sekvence v Casablance, jež je zde mnohými opěvována mi přijde překombinovaná a již postrádající kouzlo předešlých částí, tudíž tu surovou akci, která byla a je pro tuto franšízu to, co z ní dělá nezapomenutelnou. V Casablance jsem se jednoduše dočkal pouze velmi klišé akce hodné tak nějakého průměrného akčního počinu, ve které vyčnívala snad jen Halle Berry a její vycvičení psi. Více se mluví. Ano, sice chápu, že se tvůrci snaží udělat kolem Wicka nějaký zajímavý příběh, ale optikou skoro bezpříběhového prvního dějství, kde šlo hlavně o akci, o čemž bezpochyby tato série především je, to působí někdy zbytečně. Já sám jsem si po zhlédnutí jedničky nějaký více promakaný příběh přál, nicméně jsem zjistil, že když je ho tu moc, nesvědčí to. Ale abych filmu zas až tak moc nekřivdil stále je to skvěle natočené a sestříhané poctivé akční řemeslo, které je doplněné excelentním soundtrackem a i když je již stopáž trochu delší, není zde k nalezení vyloženě hluché místo. A finální akce přímo v Continentalu, ve které se zase navrátilo ono kouzlo je zkrátka ukázka toho, že to Chad Stahelski s filmem umí. A upřímně se těším až si vyrazím na čtvrtou kapitolu, které jsou zde dobře otevřeny dveře někdy někde do kina. |60%| ()

Pitryx

Pořád stejná úroveň, i když zde se to snaží již jít trochu do hloubky. Nedá se říci, že by to snímku čert ví jak prospělo. Ovšem choreografie akčních scén je opět na skvělé úrovni, to se uznat musí. Jenže diváka bezděky napadne věta „to už tady bylo“ a tím film jaksi ztrácí na zajímavosti. Přesto ještě těch šedesát procent dám. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

Ženský spin-off Johna Wicka má režiséra

09.10.2019

Líbila se vám Halle Berry ve trojce Johna Wicka a těšili jste se, že s ní dostanete v budoucnu další film? Tak to vás zklamu. Akční série John Wick se sice dočká spin-offu, dokonce opravdu ženského,… (viac)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

8. Filmový víkend ČSFD.cz (9. - 11. srpna)

15.07.2019

Milí filmoví fandové, právě byl spuštěn zvýhodněný online předprodej vstupenek na 8. ročník Filmového víkendu ČSFD.cz. Letošní ročník setkání filmových nadšenců poběží od pátku 9. do neděle 11. srpna… (viac)