Narcos

• USA Narcos
USA, (2015–2017), 25 h 49 min (Minutáž: 44–61 min)

Pedro Pascal, Wagner Moura, Boyd Holbrook, Paulina Gaitan, Alberto Ammann, Raúl Méndez, Paulina García, Matias Varela, Diego Cataño, Julian Diaz (viac)

Životopisný príbeh neslávne známeho kolumbijského drogového dílera a teroristu Pabla Escobara... Narcos je skratkou španielskeho slova "narcotraficante", čo znamená pašovanie drog. Seriál sa chronologicky venuje pôsobeniu kolumbijského drogového kartelu v Medellíne, ktorý založil neslávne známy drogový díler Pablo Escobar. Je známy ako Medellínsky kartel. Nakoľko koncom 70. rokov až takmer osemdesiat percent z celkového importu narkotík do USA pochádzalo z tohoto kartelu, Spojené štáty americké nasadili na dolapenie Escobara agenta špeciálnej protidrogovej jednotky DEA, Stevena Murphyho, ktorý nás sprevádza celým dejom. Agent Javier Peña tvorí jeho kolumbijského partnera, ktorý mu pritom pomáha. (RTVS)

pOne

Naprostá seriálová paráda! Možná nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. Člověk ho naplno docení až po tom, kdy shlédne seriózní dokumenty o P. Escobarovi a zjistí, že mu vlastně nemají co nového říct. Že vše a mnohem víc se už dozvěděl v seriálu. Osobně se mi víc líbila první série. Člověk byl možná víc mimo ze všech těch věcí, co se děly v Kolumbii, že si zvykl a v druhé sérii pak čekal něco víc. Nicméně ve druhé sérii, zvláště ke konci, trochu vázlo tempo. Občas některé pasáže působily jako doplnění stopáže na požadovanou minutáž. Ale přesto: Pět hvězdiček bez jakékoli diskuse. ()

lajkaof

Fascinující seriál o životě Pabla Escobara, o tom jakej byl pán obchodník a jaký neuvěřitelný impérium si vytvořil.  Strašně se mi líbí prolínaní autentickými záběry a fotkami a samotný vyprávění DEA.  agentem Murfym protože ten hlas je fakt boží.  Záběry na město Medellin naprosto nádherný. Nadšená jsem i z hereckého obsazení - nejvic vyniká samozřejmě  Moura alias Don Pablo. Co víc říct, prostě vás tento seriál naprosto pohltí.  Po první sérii 5* ()

kubilov

Za mě to není maximum, i když mě to v první sérii moc bavilo. Problémem je docela to, že je ten příběh jednak až příliš dobře známý a občas jde o hrozně roztahanej příběh se spoustou slepejch ramen a vedlejších příběhů. Ovšem i přesto jde o velmi dobrým způsobem vystavěný seriál, jenž spojuje parametry moderního mafiánství, i když bez té pověstné cesty zo stoky hore. Člověk se s Pablem, což je mimochodem brutální baller, pěkně procvičí španělské nadávky. Do druhé série jsem se prozatím nenutil. ()

brano82

Vynikajúci seriál, hotová bomba medzi seriálmi. Hltal som jeden diel za druhým, nevedel sa dočkať toho ďaľšieho. Naposledy som sa takto cítil pri sledovaní prvých sérií Hra o trůny, aj keď tieto dva seriály sa nedajú vôbec porovnávať, kým druhý spomenutý je číre fantasy tak tento je založený na skutočných udalostiach, aj keď samozrejme udalosti sú upravené ale to vôbec nevadí. Seriál je v prvých dvoch sériách odrozprávaný očami agenta Murphyho, kde ústrednú dvojicu zohráva práve agent Murphy spolu s agentom Peñom, v tretej sérii už sa stretávame len s agentom Peñom. Takisto sa mi páčia dobové a reálne vsuvky. V prvých dvoch sériách sledujeme honbu agentov DEA na azda najslávnejšieho narkobaróna všetkých čias Pabla Escobara, jeho vzostup na vrchol a krutosť akou sa vyznačoval aby dosiahol toho čoho chcel. Chudobní ho zbožňovali, no ostatným ľuďom svojím násilím naháňal strach. Neštítil sa zabíjaním politikov, policajtov ani nevinných civilistov a tak po ňom šli už všetci, polícia, armáda, DEA, konkurečný kartel, skupina Los Pepes, je až neuveriteľné koľko krát sa mu podarilo utiecť ale nakoniec spravedlnosti neušiel. Tretia séria sa zameriava na kartel Cali, na jeho štyroch kmotrov ktorí prevzali moc po Medelínskom karteli po smrti Escobara no a po nejakej tretej časti si už na Escobara ani nespomeniete. Opäť vynikajúca naháňačka s cieľom dolapiť džentlmenov z Cali, skvelé natočený celý seriál, to napätie čo sa prihodí a ako to dopadne je cítiť neustále. Už sa neviem dočkať štvrtej série a Mexika. Seriál ktorý u mňa vyletel rovno na vrchol všetkých seriálov. ()

Knightey

Jednim slovek nadhera! Od prvni serie do konce! Dily jsou dlouhe a presto kratke. Cloveka to vtahne do deje a proste ho to bavi celou dobu. ()

koza3

Po první sérii to předčilo má očekávání. Bál jsem se, že to bude z podobného soudku jako Breaking Bad, kterého mám mezi top seriály z tohohle milénia, ale Narcos mají s Walterem podobné pouze téma fetu. Brilantně vyprávěný příběh kolumbijského magnáta, války s kartely, který je doplňován autentickými záběry mě nenechal chladným ani na chvilku. Měl jsem pocit, že se koukám na dokument a seděl s půlkama staženýma očekávajíce další prostřelené hlavy. Sakra to je adrenalin. Jdu si dát druhou sérii, bude taky boží? Druhá série nám servíruje lajnu koksu bez Pabla. Ten se po útěku z vězení schovává v horších a horších dírách až nakonec... však víte co. Jeho postavení upadá, rodinná návštěva na bio farmě, honění lelků, to všechno má svůj smysl, má nám to ukázat, že Pablo se nezmění a nedokáže žít jako farmář, ale prostý vrah a ničitel. Otázka zůstávala, zda se z něj stane opěvovaný mučedník nebo ho za jeho skutky postihne nenávist davu. Myslel jsem si, že tohle se dozvíme až na konci třetí série, ale tvůrci ho nekompromisně sejmuli a já jako divák teď přemýšlím, co bude vlastně ve třetí sérii? Asi už chápu proč se to nejmenuje Escobar nebo Život podle Pabla, ale Narcos a tedy drogové kartely pokračují a je potřeba je všechny vymýtit, aby si zmlsaní amíci nemohli v Miami pěchovat frňáky. Peňa je sympaťák a tak se na něj těším, kam ty kartely budou pokračovat, ale musím se přiznat, že Pablo v první sérii byl největší tahoun a bez něj to možná nebude už ono...nepředbíhejme.Třetí série to dotáhla do nebe. Muchos perfecto! Naprosto brilantní zpracování boje s Cali kartelem. Pablo v druhé sérii pokulhával a tohle ho naprosto vyrovnalo, možná i předčilo. Takový stres, jaký jsem zažíval zhruba půlku série, obava, zda to Jorge rozchodí a kdo dostane kulku, nervydrásající drama! Agent Peňa je ultra frajer a nemůžu se dočkat až si přečtu nakolik to bylo podle skutečnosti. Zkouknul jsem to v pravý čas, kdy je už venku celá první série Narcos: Mexico...cigáro a jdu na to ;-) ()

Bajo.

"Plata o plomo" pokud však jde o tenhle seriál tak i zlato je málo...hudba herci dokumentární záběry záběry na Medelín Bogotu jen doprovázejí neskutečný,ale PRAVDIVÝ příběh největšího narcobarona všech dob!Určitě se na Narcos někdy podívám znovu ,ale teď je čas se zase po dlouhé umýt ,podívat se na denní světlo,zajít do školy a tak trošku se zase socialozvat nebo se aspoň o to pokusit..(tohle je pro mě srdcová záležitost!!!!!!) ()

Aniki

Samozrejme jeden z nejlepsich serialů o narkomafii, jaky byl kdy natočen. Herecký predstavitel Escobara, Moura, byl víc než realistický, opravdu jsem se těšil každou neděli na další a další pokračování. Bravo. ()

Blazis34

Skvěle propracovaný seriál o největších drogových baronech. Pablo Escobar je známé jméno a na to se podařilo také diváky nalákat. Nutno podotknout, že po jeho zabití seriál přišel o hlavní zápletku, ale i tak pokračoval v drsných kolejích. První dvě série úžasné, třetí lehce slabší. Líbila se mi provázanost s realitou, včetně skutečných záběrů. Herci v hlavních rolích jsou bezchybní. Hodnotím za 90%, pět hvězd. ()

Sebule

Naprosto skvělej seriál o staré Kolumbii. První dvě série naprostá bomba, je to svižné, je tam skvělý Murphy a neuvěřitelný Wagner Moura jako Escobar. Poslední série trochu slabší, ale stále dobrý. Za mě spokojenost. Hodnocení: 8,75/10 ()

Eire

NEUMERNE NADhodnoteny SERIAL..... Hispanci skratka nie su Americania/Europania ta qualita skratka slabaaa 30% zato ze to vobec vydrzalo 3. sezony.... resp 30 dielov majora Zemana.... ()

mr.twizta

Prvni sezona: Netflix opet boduje! Spickova, realisticka a po vsech smerech skvele zrealizovana kriminalka. Okamzite potrebuju nasup. Wagner Moura ma charizma pres cely kontinent. Plata o plomo! ()

987Castiel

Pilot: Netflix útočí v plnej sile a znovu nás očaril. Mňa o to viac že mám slabosť na danú tematiku a všetky historické udalosti sú mi známe. Príbeh a eventy sú réžiou veľmi príjemne vyrozprávané a nedá sa hlboko nezapočúvať. Obzvlášť tešia autentické zábery v štýle dokumentu. Escobar veľmi dobre zahraný. Hudba samozrejme úplne na mieste. Málokedy dávam plné hodnotenie po prvej epizóde ale v tomto prípade to inak nejde. Po 1. sérií: Úroveň sa drží na špici, len mám dojem že sa dej príliš ponáhľa a poukazuje len na to najpodstatnejšie a neužívame si mnoho menších detailov ktoré vynechali. Akoby zámerom bolo natočiť len 2 série. Uvidíme! ()

hufnagel

Príjemné prekvapenie.Geniálne spracovanie vzostupu a pádu kolumbijského kráľa kokaínu Pabla Escobara z pohľadu a spomienok dvoch skutočných bývalých agentov DEA.Jednoducho som to pozrel za jeden deň,lebo to sa nedalo odkladať tak ma to vtiahlo do deja.Holá skutočnosť tu vyzerala ako neuveriteľná sci-fi.Netflix rules.2.séria 100%.Hudobná znelka mi ešte teraz znie v hlave.3.séria 100%.Darmo ked je dopyt,tak je aj ponuka. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (viac)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

House of Cards skončí šestou sérií

House of Cards skončí šestou sérií

01.11.2017

Streamovací služba Netflix se před pár lety vrhla na seriálovou tvorbu. A dnes už víme, že to bylo skvělé rozhodnutí, jež nám dalo Stranger Things, Narcos, Orange is the New Black nebo The Crown.… (viac)