Tato kultovní komedie o vyskokoškolácích šedesátých let učí, že žábavnější než univerzitu vystudovat, je užít si a přežít. Bluto (John Belushii), Vydra (Tim Matheson), Flíček (Tom Hulce) a Hromdopolice (Stephen Furst) žijí životem moderních mladých mužů. Flámování je na denním pořádku, sex jen občas a alkohol se pije a jointy kolují. Hlavní náplň výuky: srandičky, prdelky a prcičky. (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Pro mnohé kultovní, pro mě docela nudná komedie o flákačském klubu jedné prestižní univerzity, který leží v žaludku nejen jejímu děkanovi. I přesto, že film vyvolal spoustu napodobitelů, nemá v sobě nic, co by stálo za jeho zhlédnutí. ()

MontyBrogan

Mám rád filmy z amerického prostredia, no jedna z vecí, ktoré mi na nich vždy vadili, sú študentské spolky s ich rituálmi a elitárstvom. Táto komédia aspoň ukazuje, že či už ich tvoria impotentní športovci, vojenské gumy alebo flákači v hlavných úlohách, všetci sú rovnako dementní. ()

Tommassi3

"Tak tys to ještě nikdy nedělal s holkou, Larry ??" - "Ne !!" - "To nevadí !! Já to taky ještě nedělala.. A navíc jsem ti taky lhala.." - "A v čem jako ??" - "Je mi teprv třináct !!" ;) ()

slunicko2

Praotec prcičkovských filmů 1)  je v USA a v Kanadě vysoce oblíbený na rozdíl od zbytku světa, kde ho příliš neznají. Svědčí o tom i příjmy, pokud lze věřit komentátoru T2: tržby v USA 141 600 000 dolarů, zatímco celosvětové tržby jsou jen o 900 000 dolarů vyšší._____ 2)  Pokud jde o mnou zmíněnou prcičkovitost, výstižně to vyjádřil komentátor c.tucker*****: Všechny klišé, které jsou v současných komediiích jsou sice i zde, ale v tomto filmu s tím začali. Komentář cituji i s chybami._____ 3)  Důvodem, proč jsem film sledoval, byl 24letý Tom Hulce (štíhlý nováček Larry Kroger v bratrstvu Delta), o šest let později Amadeus u Formana a o další léta později vyoutovaný gay. Celkem mu to slušelo, ale v jeho nevýrazném výkonu bych budoucího Mozarta nerozpoznal._____ 4)  Na studenty vysoké školy věkově kapku přestárlí 24letý James Daughton (Greg), 31letý Mark Metcalf (vojenský velitel na bílém koni Doug Neidermeyer), 30letý Peter Riegert (Boon), 27letý James Daughton (Greg), 30letý Tim Matheson (Eric), jeden ze scenáristů 31letý Douglas Kenney (Stork) jsou doplněni 25letým Jamesem Widdoesem (šéf Delty) či filmovým debutantem 19letým Kevinem Baconem (Chip). Asi to chce poznamenat, že i režiséru celého podniku, Johnu Landisovi, bylo 27 let._____ 5)  Věk protagonistů uvádím k roku natáčení - 1977._____ 6)  Na university of Oregon ve městě Eugene (ne, není to největší město státu Oregon, tím je Portland, ba dokonce ani hlavní město, tím je Salem) se natáčely scény z universitního života, který studentům, věru, nezávidím. Boje mezi spolky (v Americe zvanými brotherhood - bratrstvo) Omega a Delta mě nějak neberou._____ 7)  Ano, vím, že jde o komedii, ale přesto vidím smysl vysokoškolského života jinde, než v neustálých pitkách, šukání a výtržnostech. Asi jsem nějakej vadnej._____ 8)  Výstižný koment: StaryMech**. ()

džanik

Tohle jsem měl vidět před vlastním univerzitním studiem! O co všechno já jen přišel... Rozjíždí se to postupně - řada výborných gagů (menza, kůň, manželka děkana) - pro diváka mezi 20-25 lety povinnost. ()

Eldrick

Kultovní americká komedie o životě na vejšce, která u nás není moc známá. Jeden z oblíbených filmů Davida Finchera a one man show Johna Belushiho, jehož představení teda stojí za to. Pokaždý, když se objeví na plátně, krade si scénu pro sebe. Škoda, že se ufetoval k smrti. Neskutečný talent. ()

honajz2

Já tyhle komedie nikdy nemusel, ale tohle jsem chtěl vidět jen proto, že Landis, že na to jsou často odkazy v Simpsonových a že to je předchůdce tohohle subžánru, ze kterého pak vzešly kultovní Prcičky apod. filmy. A bohužel to dopadlo přesně tak, jak jsem čekal - nebavil jsem se a spíš se hlavně nudil. A nebýt skvělého Johna Belushiho a pár kreativních nápadů, nejspíš by to šlo už úplně mimo mě. Tyhle dva faktory mi dojmy aspoň částečně zachraňovaly a občas donutily i k občasnému pousmání či krátkému zasmání, ale nebylo jich tolik na to, abych tomu dal vyšší hodnocení. Nehledě na to, že to, stejně jako ostatní tomu podobné filmy, nemá žádný děj a je to jen sled nahodilých scén řádění jedné koleje. To je všechno, je to ztřeštěné, má to jednoduchý pubertální humor (což ale není špatně, tady se dá samozřejmě čekat) a prostě to není humor zrovna pro mě. Ani bych moc netoužil do takové koleje patřit. Pro mě to určitě je nejslabší Landisův film a trochu mě děsí, jakou mám smůlu na výběry filmů od něj, protože s každým dalším je to jen slabší a slabší... Btw, přijde mi, že podobně jako u prvních Prciček se tu také nadhodnocuje za jednu věc, která je pro všechny nezapomenutelná, ale to ostatní ano - tady tím je Bluto, v Prcičkách Stiflerova máma a hlavně fór s flétnou... 2* ()

shyster

Největší chybou tohohle filmu je, že do podvědomí mladého diváka se dostal až poté, co skoukl moderní teenagerovské komedie. Veškeré vtipy vám pak přijdou jako již několikrát viděné. Důležité si je ale uvědomit, že tenhle film byl první a že ty "několikrát viděné vtipy" tady byli použity poprvé. Jinak jde o typickou teenagerovskou komedii, která se po zásluze stala klasikou. Škoda, že to není na vícero podívání. Takhle je pro tento žánr typický Prci, prci, prcičky. ()

MrPierc

Mnoho známých herců, koleje, sex a alkohol. Divoký Belushi a nádherná Karen Allen. Volnomyšlenkářská komedie na území školy, kde párty nikdy nekončí. Příjemně lehké a ne moc složité. ()

c.tucker

Naprostá klasika mezi teenagerovskými komediemi z univerzity. Všechny klišé, které jsou v současných komediiích jsou sice i zde, ale v tomto filmu s tím začali. John Belushi v roli Bluta je muj naprostej vzor, tedy až po Homerovi Simpsonovi. ()

Mol

IS THIS REALLY WHAT YOU'RE GONNA DO FOR THE REST OF YOUR LIFE? WHAT DO YOU MEAN? I MEAN, HANGING AROUND WITH A BUNCH OF ANIMALS, GETTING DRUNK EVERY WEEKEND. NO. AFTER I GRADUATE, I'M GONNA GET DRUNK EVERY NIGHT!! Není to nejlepší komedie na světě a není to ani zdaleka nejlepší film jaký jsem kdy viděl, ale bavil jsem se u něj celou dobu a to přímo královsky. Už jen herecké obsazení, rock'n'roll, nahé dívky a spousta zábavy. Potěšil Kevin Bacon. Škoda, že nebyl součástí Delty, ale i když byl na druhém břehu, tak nepůsobil jako ty hovada v uniformách. Belushi hraje rednecka a baví, Mark Metcalf a jeho uječenej soldier taky, Karen Allen je tu hrozně roztomilá a za Boona mě moc mrzelo, když přišel k ní domů v nevhodnou chvíli. Některý rozpravy mi zůstanou v hlavě asi napořád. BOON, I THINK I'M IN LOVE WITH RETARD. IS BIGGER THAN ME? ()

Ryuuhei

Jak by asi vypadal film pro teenagery ze 70. let, navíc zasazený do 60. let? No... asi takto. Jeden ze starších snímků série National Lampoon, který dle mě tak dobrý, jak zde líčí hodnocení, rozhodně není. Ano, je to čistokrevná zábava. Ale strašlivě pomotaná. Charaktery jsou vesměs zajímavě napsané, ale není ani na jeden kladen větší důraz. A co se děje týče, ten taky přeskakuje z jednoho na druhé a vlastně nedává vůbec žádný smysl. Do toho nějaká ta lehká erotika a humor až fekálnějšího rázu. No, občas jsem se zasmál, ale zase tak dobře jsem se u toho nebavil. 50% ()

ywo666

Hmm už trochu staré. Ale aj tak výborné. Napriek tomu, že už som videl veľmi veľa teen komédií tak aj tu som našiel niektoré originálne vtípky. Pridávam sa k fanúšikom Bluta. Prehnaná ale skutočne vydarená postava. Záver totálne absurdný ale rožral som ho. Z úchylného Donalda Sutherlanda som nemol. Proste rokmi zaručená kvalita. ()

Pecival

Totálně pohodová záležitost s hodně šíleným koncem. Díky příjemné atmosféře, která nikdy nesklouzne do laciné trapnosti ani nevadí, že jsem se zrovna za břicho nepopadal. K tomu hraje výborný soundtrack, ale je pravda, že z písniček šedesátých let to není zas taková potíž vyrobit. Belushi měl fakt styl, škoda ho kluka. Navíc Karen Allen, která je v mém úzkém okruhu favoritek od dob Starmana - kéž by měla víc prostoru. ()

Mr.Jackass

Kytarová scéna na schodech je naprosto geniální...Srovnal bych jí k okamžiku kdy "gladiátor" odhalí svojí skutečnou identitu v aréně či k výkřiku "FREEDOM!!!!" ve statečném srdci :) a mimochodem doporučuji všem Tóga párty....nastříháte prostěradla a jde se pařit... ()

Devilian

Tak tohle mě hodně překvapilo. Rázný humor, sice většinou stupidní, ale účel určitě splní. Plno známých (tehdy vlastně ještě neznámých) tváří. Aneb jak se může studium na vysoké škole ,,zvrtnout". ()