Dudley se rozhodne oženit, ale rodina jeho vyvolené z něj není vůbec nadšená. Když na návštěvu u budoucí tchyně a tchána dorazí i Dudleyho přátelé, rozhodnutí svatbu překazit výrazně zesílí. Jenže postavit se cvokům není jen tak... Lewis a jeho „šprtí“ přátelé se mají zúčastnit Boogerovy svatby s dcerou bohatého republikána. V rodině je ale nepřítel šprtů, který se za každou cenu snaží udělat cokoli, aby tomuto sňatku zabránil. Mezitím Lewis s nedočkavostí a dychtivostí očekává narození svého prvního dítěte. Dudley Dawson řečený Booger se za dva dny žení. Jeho snoubenkou je Jeanie, dívka z vysoké společnosti, která se s Boogerem zná tři měsíce. Otec se jí snaží svatbu rozmluvit a odmítá Boogera přijmout do rodiny. Boogerovi jde za svědka jeho kamarád Lewis a přijíždí s manželkou Betty, která čeká dítě. Přijíždí i celá jejich parta cvoků. Jeanin švagr Chip navrhne jejímu otci Aaronovi, že se postará o to, aby ke svatbě nedošlo. Na předsvatebním večírku jsou všichni hosté z Boogerových přátel znechuceni, ale ti se dobře baví. Chip zatím najal Chada Penroda, soukromého detektiva, aby našel na Boogera nějakou špínu. Booger se přizná Lewisovi, že má ze svatby strach, protože už bude navždy jen s jednou ženou, ale Lewis ho uklidní. Přijíždějí Boogerovi rodiče a Chip všem oznámí, že Booger má nemanželskou dvanáctiletou dceru, což mu dosvědčí detektiv Penrod. Booger to popírá a pak všem řekne, že nejde o nějakou dceru, ale jde o to, že jim není dobrý a ohrnují nad ním nos a proto si vymýšlí takové věci. Otec odvede Jeanie a v restauraci se strhne bitka. Booger má strach, že je se svatbou konec, ale Lewis mu připomene všechny útlaky, které v minulosti prožili, a rozhodnou se znovu bojovat. Booger se sejde s Jeanie a přísahá jí, že žádné dítě nemá. Jeanie mu věří; miluje ho a oznámí rodičům, že svatba bude. Chip znovu navštíví detektiva Chada, protože jejich plán s dítětem nevyšel. Chad tedy naplánuje, že svatbu zruší při loučení se svobodou, kde jistě Booger podlehne krásným ženám a oni z toho natočí video. (oficiálny text distribútora)

5150 odpad!

Nejslabší díl série. Herecké obsazení sice zůstalo zachováno a dokonce se v mini roličkách vrátí několik známých tváří prvních dvou dílů, nicméně scénář je fakt špatný. Šprti si dokonce nechávají říkat "cvoci", což mluví samo za sebe.. Za zmínku stojí snad jen několik vydařených hlášek. ()

drkaldj

Za mě stravitelnější než předešlý díl. Přesto to nemá kvality jako jednička a dvojka. Prostřihy mezi scénami jsou hrozné a kamera hodně televizní. Scénář taky nedostal kdovíjakou péči, ale nějakou hlavu a patu to má (zvlášť ve srovnání s trojkou). Hlavní plus jsou zde herci. (Pokud můžete, vyhněte se českému dabingu, záměna slov jako šprt za cvok a výslovnost jména Booger tomu nasazují korunu a dost zážitek kazí). ()

• Tento film se točil v Los Angeles (Kalifornie, USA). (reich)