Lewis a Dudley mají univerzitu konečně pod kontrolou, jenže nastupuje nová generace studentů a těžce vydobytý pořádek je pryč. Nezbývá tedy než se znovu pustit do boje za práva šprtů... Je tu třetí řada o šprtech. Aktivity Lewise Skolnicka dostaly hrdiny do vedení univerzity. Objevuje se ale nová generace sportovců, kteří to tak rozhodně nechtějí nechat. Šprti se zase dostávají tam, kde byli. Ředitel nadržuje sportovcům, protože dřív proti šprtům sám bojoval. Harold Skolnick povolává na pomoc strýčka Lewise. Kdo se zmocní vedení školy? (oficiálny text distribútora)

freeze.art

Zdálo se, že se časy už natrovalo změnily, že Šprti už nebudou bráni za ty nevkusně oblečené hlavouny a loosery. To se ale nelíbilo bývalému absolventu Adamsovi university...A tak se spojil s bývalým lídrem Alfa Bety a snaží se šprty zničit za pomoci falešného přátelství s Luisem, který je teď důležitým fukncionářem university...Bylo by se jim to bývalo i povedlo, kdyby se neprojevila loajálnost bývalých členů Lambdy a toho, že Stan Geble ukázal, že má v sobě taky trochu lidskosti.... ()

freddy

Nevím, proč má tento snímek takové špatné hodnocení. Já od tohoto filmu očekával pouze pobavení a odreagování, a toho se mi dostalo. Ano, třetí díl "šprtů" je možná slabší než předchozí díly. Ale mně se to líbilo a nebyl jsem nikterak zklamán. Za sebe říkám, že se jedná o průměrnou komedii, které bez jakýchkoliv výhrad dávám tři hvězdičky, protože tak špatné mi to zase nepřišlo. ()

drkaldj

Už podnázev neznačí nic dobrého. Úvod taky není zrovna nejlepší. Nová hlavní dvojka není ani zdaleka tak dobrá jako původní a i když se zde objeví jeden z této původní dvojce opět v (víceméně) hlavní roli, žádný zázrak nebo comeback se nekoná. Snad bude alespoň ten scénář a příběh stát za to. S velkým zklamáním musím říct že ne. Člověka co byl zodpovědný za střih, bych nejraději nakopal. Lepší část přichází až v druhé půlce, kde sice negativa stále převažují, ale objevují se i pozitiva a snad hlavní je několik herců z předešlých dílů. Ti alespoň docela dobře zahrají na nostalgii. Jedna hvězda za tyto staré známé. ()

BMAJTZ odpad!

Nebál bych se použít slovo "sračka". Tatam je nějaký vtip (počítal jsem si to a za celý film jsem napočítal nula úsměvů) tatam je nějaká akce nebo vůbec cokoli co by vás udrželo u obrazovky. Druhý díl byl již dost špatný ale v porovnání s tímto byla dvojka oskarový velkofilm. Až je mi líto jak tvůrci celou sérii pohřbili, tohle je totiž 100 minut neuvěřitelně nastavované vaty. Noví šprti jsou totiž neuvěřitelnou skupinou nudných blbečků kteří se bez pomoci nezmůžou vůbec na nic a hlavně se snaží podobat původní partě, což se jim vůbec nedaří. Příběh je strašně trapný a v závěru jsem se až styděl, že na něco takového vůbec koukám. Přirovnal bych to asi k posledním dílům série American pie. Fuj fuj fuj nezbývá než doufat, že aspoň čtverka bude o něco lepší. ()

Kletus

První dva díly to byly opravdový komedie. Když se objevil Ogre se svou typickou hláškou a ve dvojice když pronesl úvahu: ...a co když kočka, vlastně znamená pes? mohl jsem se potrhat, jenže v tomhle díle přichází nová generace v podobě buzíka z My name is Earl a nějakýho nesympatickýho blbečka. Lewis zde haní a popírá vše co první 2 díly dělalo komedii komedií a vypadá jak debil (jinak než v prvních dvou). Zápletka taky není nic moc a rozuzlení alá deus ex machina taky příliš nefunguje. Známé hlavní postavy se objevují až na samém závěru filmu. Nemohu si pomoct, ale tenhle díl je o dvě třídy horší než 4. díl, který díky návratu známých postav funguje daleko lépe. ()

• Tento film se točil v Los Angeles (Kalifornie, USA). (reich)