Zmiznutá

• Česko Dívka v mlze (viac)

Cestou do kostola v hmlistej horskej dedinke Avechot sa bez stopy stratí 16-ročná Anna Lou (Ekaterina Buscemi), dcéra silne veriaceho manželského páru. Na pomoc pri vyšetrovaní je povolaný kontroverzný komisár Vogel (Toni Servillo), ktorého neortodoxné metódy zahŕňajú aj vírenie verejnej mienky pomocou médií. V rozpútanej mediálnej búrke dedinčania a členovia náboženskej komunity so znepokojením zisťujú, že nikto nie je mimo podozrenia a všetky ich tajomstvá postupne preniknú na verejnosť. Je znepokojujúce zmiznutie Anny Lou len dielom pubertálneho vzdoru, alebo sa v inak pokojnej dedine skrýva vlk v ovčom rúchu? (TV Markíza)

Amonasr

Pěkně zamotané mysteriózní psychologické krimi, plné postav značně vyšinutých z normálu, což umožňuje režisérovi a scenáristovi v jedné osobě konstruovat stěží uvěřitelné zápletky a zvraty. Účel pobavit diváka něčím nečekaným a originálním byl splněn. Co si taky tvůrci mají pořád vymýšlet, aby uspokojili stále zpovykanější auditorium. ()

Anianna

Ztracená dívka, horské městečko, poněkud narcistní vyšetřovatel a všudypřítomné zlo. Všechno namíchané do podoby, jež pochmurností připomíná severská detektivní dramata, ale jde si zajímavými dějovými zvraty svou cestou. Kamera zabírá spíše detaily, protože tma, mlha a stíny nedovolí široké záběry. Maketa městečka, která se v průběhu děje párkrát na pár sekund objeví, jako by divákovi říkala, že je klid, nic se neděje. A pokud ano, tak je to neviditelné, dobře ukryté. Jak říká psychiatr (Jean Reno): "Přílišný klid zabíjí. Zbavuje strachu ze smrti." Prolínání časových rovin zvyšuje napětí. A ta hudba! Bravurně zachycená atmosféra! Vynikající herecké výkony. 90% ()

iN

V první půlce celkem rozvleklé a chvíli trvá, než si divák na detektiva Vogela zvykne, ale pak už se zařadí vyšší rychlost. Zachmuřená atmosféra italských hor, nezvyklé začlenění médií do vyšetřování, celkem jasný podezřelý hned od začátku a postava hlavního detektiva, u které tak trochu nevíte, co si o něm myslet - vše dobře vyladěno tvoří napínavý a promyšlený film. ()

mac000

Trochu neortodoxní metody pojicejního vyšetřovatele (T. Servillo), které jej nakonec dostanou až k psychiatrovi (J. Reno). Napětí graduje, děj je dobře budovaný a vystavěný na postupně odhalovaném tajemství "who done it" ()

SAINTS

Toni Servillo opäť podáva nezabudnuteľný výkon v tomto talianskom kriminálnom filme. Toto nie je typický hollywoodsky kriminálny film nesúci všetky klišé žánru, ale precízna štúdia postav a spoločenský komentár o vzájomnom vzťahu medzi súdnym systémom a masmédiami. Film vyžaduje od diváka plnú pozornosť a odmenou je brilantné finále. Lacike je svojou "recenziou" úplne mimo. ()

Mamlas

Uloudané krimi drama (rozhodně ne thriller) důchodcovského typu a obsazení. Dvě třetiny stopáže jsou vata a zbytek nuda. Jen stěží jsem to doklikal do konce. (13%) ()

solisoli

Zaujímavý psychologický kriminálny príbeh plný zaujímavých scén s hviezdnym obsadením predurčoval zaujímavú podívanú. Režijne a scenáristicky dej plný zápletiek natoľko zaujme diváka a vnesie do deja, že nepostrehne nereálne situácie, ktoré v psychologickom antonymálnom ponímaní nedáva zmyseľ pre výsostne enormnú snahu zaujať. ()

a0001

Nulové napätie, bezzubé vyšetrovanie a na koniec pár zvratov, ktoré mali zrejme vytiahnuť celý príbeh niekam do výšin.. Žiaľ nekonalo sa, chýbali súvislosti. 45% ()

Kushina

Tenhle film byl pro mě velký zklamáním. Hrozně užvaněné a ukecané na úkor akce a napětí. Ve výsledku se mohla hodina vystřihnout, protože jsem stejně 2 hodiny čekal jen na to, kdo je vrah. Vlastně jsem na to koukal na 4x, protože jsem 3x usnul. 45% ()

Kozlowski8

Naprosto úžasné krimi z prostředí zapadlého městečka v horském údolí, kam je povolán velmi svérázný detektiv, aby vyšetřil zmizení šestnáctileté dívky. Donato Carrisi jako režisér a scénárista odvedl mimořádně dobrou práci. Skvěle propracovaný příběh plný napětí a zvratů, kterým předcházejí drobné, rafinovaně skryté nápovědy, k tomu výborně napsané postavy, parádně vystavěná ponurá atmosféra a hezká hudba. Vtáhlo mne to velmi a všem doporučuji. 85 %. ()

PTuranyi

Prekvapivo veľmi dobrý kriminálny thriller so záhadným koncom a vyšetrovateľom využívajúcim netradičné metódy tj. médiá a novinárov. Zamotaný prípad strateného dievčaťa mi pripomínal atmosférou Purpurové rieky. Produkcia je výborná a atmosféra sa jej naozaj vydarila. To isté možno povedať aj o hercoch a to nie len o Tonim Servillovi hrajúcim bezškrupulózneho vyšetrovateľa Vogela. Podobnosť s Purpurovými riekami môže vyvolávať aj prítomnosť Jeana Renoa, tentokrát v úlohe psychiatra resp. temného prekvapenia. 75% ()

grandir

Nějak nevím, jak hodnotit ... 4 hvězdy za napětí, které mě donutilo dokoukat do konce, ale ten závěr byl un po 'troppo WTF, takže ve výsledku mám pocit ztraceného času ... ()