Eman Vovísek zapíjí nešťastnou lásku k Lidušce, která se provdala za jeho bratrance, továrníka Daňka. Protože je Eman v opilosti agresivní, odvezou ho do nervového sanatoria, kde se sejde se strýcem Hanibalem. Hanibal se zhroutil poté, co se s ním rozešla manželka Matylda. Matylda chtěla být volná, aby se mohla provdat za svou první lásku, strýce Jonathana, který má přijet z Ameriky. Jonathan pošle telegram, že se zdrží v Paříži. Daňkovi se taková situace nehodí. Předpokládal, že se Liduška bude věnovat návštěvě z Ameriky a on sám mezitím pojede za milenkou. Navštíví proto Vovíska a přemluví ho, aby hrál roli Jonathana. Když Matylda zjistí, že Jonathan je už v Praze, začne ho pronásledovat. Hanibal uteče ze sanatoria a ze žárlivosti chce domnělého Jonathana zabít. Do všeobecného zmatku přichází skutečný Jonathan a prozradí, že přijel jen proto, aby všem oznámil své zasnoubení s mladou Američankou. Matylda se vrátí k Hanibalovi a Vovísek k sekretářce Josefince, která ho už dávno miluje. (oficiálny text distribútora)

Jiří K.

Tento film jsem viděl už několikrát, ale pokaždý se třískám smíchy. Bavili se i herci - na Adině Mandlové při replikách Buriana bylo vidět jak stěží drží vážnou tvář. Klasické schéma záměny postav je již hodně obehraté, nereálnost děje je očividná, ale Burian je skvělý... ()

rozbris

Vlasta Burian byl, je a bude nepřekonán, jeho líčení NY života Vás tak rozesměje, že jste to snad nikdy nezažili + jeho převleky = něco nejúchvatnějšího. ()

Kuny27

Komedie je objevená Kolombem jako Amerika, která sahá tak vysoko a hluboko ve stavbách, že dveřník to má blíž domů a je z Japonska, a proto "nezlobte dědečka" je zcela úžasná komedie! Nejlepší jsou pokusy s vejci :) ()

Billie777

Výborná komedie, jedna z mých nejoblíbenějších s Vlastíkem, který má energii na rozdávání a předvádí strhující jízdu. Skvělé hlášky, které mám stále v paměti. Krásná Adina, krásná Hana, skvělý Čeněk... Filmová Matilda byla úžasná, Adina v kalhotovém kostýmku v kruzích sice moc nehrála, ale byla prostě nádherná. Vlasta všechny svým herectvím převálcoval, vždy se bavím od začátku do konce, miluju Emánkovi strýčky Jonáše a jeho english. Nemá to chybu! ()

Zagros

Ke komentáři k filmu Nezlobte dědečka jsem se chystal napsat, že už to není ono a na Buriánovi je vidět, že to nejlepší už má za sebou. Což by nebyla vůbec pravda! Film je z roku 1934 a jeho nejlepší filmy a role na něj teprve čekají. Zmátla mě jeho postava - starý dědeček. :-) Nicméně platí to, že film pro mě patří k jeho slabším kouskům. Je to až moc bláznivá komedie, často se křičí, nahlas hádá, pořád se někdo převléká a herci hodně přehrávají… včetně Buriana. Popis v obsahu sedí, je to taková divadelní taškařice. Někomu ale sednout může, zkuste. Pro mě jsou to jen slabší tři hvězdy, a když mám chuť na jeho výtečné komedie, sáhnu po jiných filmech. ()

Paity

Sonda do rodiny z vyšší společnosti, kde se každý přetvařuje a na toho druhého dělá habaďůru. I tak by se dala popsat komedie, kde kromě Vlasty Buriana zaujme hlavně Adina Mandlová. ()

Kovaja

Úžasný kousek z doby dáávno minulé. Pro mě úžasný Vlasta který je tahoun tohoto kousku a v neposlední řadě Ohromující Adina. Ta ženská byla prostě kočka s úžasnou jiskrou v oku.:-)) ()

Prochy38

Jedna z těch průměrnějších Burianovek. V. Burian zde ale jasně předvádí, že nebyl jen geniální komik, ale i výborný atlet! ()

Dzonysek

Vlastovi Burianovi v hlavní roli nelze vytknout vůbec nic. Geniální výkon. Příliš složitý námět bych ve 30. letech taky nečekal, takže nic ani proti ději. Jednotlivé herecké výkony taky nejsou vůbec špatné, ale film mi nesedí dohromady jako celek, jakoby se herci nedokázali úplně "sehrát". Plno vtipných situací pobaví i dnes, ale na druhou stranu se najdou i takové, které působí trochu trapně. Člověk tuší, že by se asi měl zasmát, ale ono vlastně není čemu. Podstatná část zábavných gagů stojí pochopitelně na Burianovi, zdatně mu ale sekunduje i Čeněk Šlégl. Je škoda, že trochu víc prostoru nedostala Adina Mandlová, která se v některých scénách v podstatě jenom v pozadí usmívá a přenechává prostor Burianovi. Závěr bych taky čekal trochu nápaditější a propracovanější. Hodnotím tedy celkově jako lepší průměr, už jen proto, že umělecká dvojice Lamač (režie) - Burian (hlavní role) ukázala i v jiných snímcích (C. a k. polní maršálek, U pokladny stál), že výsledný dojem může být v některých ohledech mnohem působivější. ()

Itar

Komedie postavená na Burianovi a všem, co se okolo něj točí (převleky, hlášky... v podstatě kompletně celý scénář). Na pět to rozhodně není, přesto si to drží vysoký standard. ()

Chřástal

Slušná bláznivá komedie (část děje se opravdu odehrává v příslušném ústavu), ale trochu disproporční – úvod v hospodě je natahovaný a navíc hledá vtip drobet rozpačitě, závěr zase uspěchaný. Ale čert to vem, vždyť je tu Adina Mandlová na kruzích, sádroví trpaslíci jako symbol nevkusu už ve třicátých letech a (což mě dostalo nejvíc) úhybné manévry Vlasty „kdo-že-je-Jackie-Chan?“ Buriana. ()

Mikino00

Celé je to postavené na Burianovi a jeho ne moc podařených vtipech, na zaměňování postav, groteskním rázu děje. Adina a Hana tak hrají jen druhotné roličky a jediný povedený úsek filmu, je do doby, než Buriana propustí z blázince. ()

Vesecký

Spolupráci Buriana s Lamačem pokládám za vydařenější než s Fričem. Komedie to jsou jednodušší a Burian zde dostal dost prostoru na to, aby se mohl vyřádit dle svého gusta. Samotná zápletka je primitivní a některé gagy (Kolumbova vejce) až tak vydařené nejsou, ale co chybí obsahu, to Burian vyvážel tentokrát víc než gestikulací mluvním projevem. I když pohled na Buriana, jemuž se sňatkový úředník snaží vysvětlit anglicky, proč do domu přišel, je také úchvatný. Šlégl je sice postavou továrníka Daňka důležitou, ale přece jen je vsunut do děje poněkud násilně jako Vovískův soupeř vůči Lidušce. Mandlová kupodivu hraje velice civilně a nehraje si na dámu jako v jiných filmech. ()