Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (viac)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiálny text distribútora)

Raggnar

Řežba, řežba, řežba, krev, krev a kozy. JO! Příběhové z 90% podle pravdy, herci super, akce parádní, děj napínavý jak trenky. ()

Vlkodlak13 odpad!

Říkal jsem si, že toto nebudu hodnotit, ale jak jsem teď viděl na Primě krátký úryvek, tak mi to nedalo. 90% toho co tam bylo, bylo zpomalený, násilný a nechutný. Nevím o čem tenhle paskvil má vlastně být, ale z upoutávek je mi jasný, že tam je jen samý násilí, sex, vraždění, nechutně brutální scény a asi hodně historicky velkých odboček. Dějem tuším, že to bude stejně kvalitní jako "Velkolepé století", který je natočený jako rádoby historická telenovela. Kdyby se tento zvrácený paskvil nenatočil, tak by byl svět hned hezčí. A vesměs je to přesně tak, jak píšou (asi) všichni co dali "odpad" (nestihl jsem vše přečíst). ----- Krátce to řeknu asi takto, kdyby se všechen čas, peníze a zpomalený efekty vrazily do nějakých Trancových a Ambientních klipů, tak by se snad mohli lidi probudit z těchto úchylných humusáren a začít myslet na hezké věci. ()

Jardatekk

Pro po dlouhý době seriál, který jsem sledoval pravidelně. Správná řež v době povstání Spartaka, která mě nepříjdě až tak moc nadsazená skutečnému příběhu. A ona ta krev k tomu starověku tak trošku patří a komu se to nelíbí tak ať si raději sleduje Star Trek nebo Ordinačku. Takový syrovější Řím :) ()

kotrlak

Absolutně přímočará sérka je přesně namíchaným koktejlem, cíleným na animální pudy. Samozřejmě že nechyběj dokonalý patetický cheesy scény, při kterých se nelze ubránit smíchu. Po shlédnutí první season je jasný že tu nic nechybí a nepřebejvá. Není to žádná intošská únavná natahovaná fantasmagorie typu 'Game of Thrones'. Třetí a čtvrtá season se zdá slabší, možná to bude tím že hérečky, píchání, chlastání a přesně seknutý jugulárky se prostě po těch x dílech okoukaj. Konec je famózně klišovitě melodramaticky vystřiženej, prostě klasika která už dneska k slzám nikoho nedojme, mě naopak cukaly koutky jak jsem se bavil. Má to spád a je to skvělá kukanda. Pure entertainment. Kam se hrabe starej Kirk Douglas....snad jen škoda že Andy Whitfield dokončil jen první sérii, mě ten jeho hranatej xicht seděl k postavě Spartaka líp. A chudák Crixus píchal v první season takovou milou decentní žabku, kterou pak nahradila ta škaredá opice. Kdyby to tušil tak se vsadím že ji nechá vyhnít v těch dolech.... ()

pencho

Po shlédnutí první epizody, nevím jestli bych doporučil. Hezký nasvalený chlap pobýhající po římě v trenkách, ženy, které mají způsob zahalení a là průhledný igelit. Nemůžu říct, že vykrádá GoT, jelikož to vyšlo ještě před ními, zato ale americky zveličuje a dramatizuje historii. Až na neuvěřitelně umělou CGI krev a to že jenom v prvním díle je asi 10 sexuálních scén, tak to asi není úplně tak špatný seriál na páteční večer. ()

LoArmistead

Spartakus vypadá, jak kdyby ho točili dva sourozenci. Jeden je skoro geniální, druhej je retardovanej. A bohužel ten první celkem často půjčí kameru tomu druhýmu. Ten první napsal postavy, dílčí zápletky jednotlivých epizod, vývoj příběhu nebo zvraty. Ten druhý přidal patos, některé rádoby drsné hlášky, kostýmy, ale hlavně digitální efekty. Ty jsou totiž naprosto k zblití. Vypadají jak z počítačové hry z roku 2000. Jelikož s nimi tvůrci fakt nešetří a to hlavně v soubojích, tak tím celý seriál strašně trpí. Souboje v aréně jsou bez debat nejslabším článkem Spartaka. Což je smutný, když je to o gladiátorech. Nicméně bitky jsou nudný, předvídatelný, neoriginální. Jinak se na to přitom nekouká vůbec špatně. Nakonec dávám lepší 3*. Jednak proto, že dokážu přivřít oči nad formou, když je obsah kvalitní. A pak taky proto, že moje třináctiletý já by mi nedovolilo dát míň hvězdiček něčemu, kde v každým díle ukazuje kozy samotná Xena. Moje dospělý já mi ale zase nedovolí dát víc. ()

Pes

Ale reálne si povedzme, bez tých ceciek a toľkej jebačky... Malo by to tak vysoké hodnotenie? Mňa ako mladého panica tento seriál tak nadchol, že som ho vždy v telke pozeral s indulonou a vreckovkami (haha) no ak si odmyslíme erotické scény, hektolitre krvi, čo nám ostane? (Dobre zahraný relatívne historicky uveriteľný seriál) ()

engu

Muhaha :)) Po dvou úvodních dílech : Byl jsem natěšený a nebyl jsem zklamaný. Příběh je klasický, dialogy stupidní a patetické a celé to působí tak komisově, že to skoro šustí papírem. Na druhou stranu, vypadá to krásně (300 krásně), je to neuvěřitelně krvavé, hravé a svůdně sexy. Je to rozdělené téměř přesně na dvě části - půlku doby se lidi mlátí a umírají v cákancích krve a bouřích létajících končetin a druhou půlku doby jsou všichni nazí a většinou mají sex nebo na sebe křičí sprosté nadávky. Chce to ještě vypilovat poměr jedné a druhé složky a naučit se správně pracovat v rámci zvoleného stylu, ale nakročeno to má k dokonalosti. A vážně míněný dodatek, který si neodpustím... je to genderově vyvážené. Nejen, že jsou nazí VŠICHNI (čti ženy A muži), a to prosím kompletně, ale ženská role, i když se drží v mezích mixu starověkého Říma a novověkého NYC, zdá se dává smysl a je kompletně plnohodnotná. Autorům se podařilo vyvarovat se i přílišného gay feelingu (ala Pasolini) a celkově je to "přirozené". Koněčně. ()

Nickkk

Pecka! Po dvou dílech shlédnutých v HD musím konstatovat, že je to prostě pecka! Krásné nahé ženy, skvělé audiovizuální zpracování a skvělé bojové scény... Jen mi trochu štve že krve je tam někdy až přehnaně moc a pořád se nemůžu zbavit té studio-seriálové produkce, která je tam hodně znát, ale jinak nemám slov...Po celé sérii dávám pět hvězd jelikož se to vyvinulo ze super krváku na procítěnou a snadno pochopitelnou vražednou pomstu všech postav, které si ji zasloužili..Zatím nejlepší(nejhezčí) postava: Sura a největší zabiják: Doctore ()

Azazel29a

po dvou dilech, ke tretimu uz se neukecam, 300 i gladiator se mne libili, ale tato hruza ... skoda slov, "herci" mimo, triky mimo, goreefekt spis k smichu a dialogy k placi ... o choreografii souboju radsi pomlcim ()

mikosuo

Občas pôsobí fakt komicky ale seriál takéhoto rázu mi chýbal. Litre digitálnej krvy ktoréj je občas priveľa, spomalené zábery ktorých je tak akurát, samozrejme je tam aj sex ktorý sa tu deje v každej podobe či už hetero alebo homo a nakoniec máme snáď 2 tucty nadávok na jednu časť. Prvý diel bol slabší a ďalšie ho hravo pošlú do zabudnutia. ()

akiro

Historické seriály mám rád, akční seriály mám rád, 300 jsem viděl několikrát, ale tohle? Po dvou dílech nemám chuť už ani na jeden. Stačilo natočit pár akčních scén několika kamerama a postupně je pouštět v jednotlivých dílech. Kdyby aspoň ty dialogy mezi akčíma scénama stály za něco. No prostě nic. Ta hvězda je za pěkné herečky. ()

Devon74

Chtěl jsem to původně zhodnotit po celém zhlédnutí,ale co už...4 hvězdy po čtvrtém díle. Nebudu opěvovat co tady opěvují všichni. Výborná podívaná. ()

botswana

Velké překvapení tohoto roku. Spartacus je seriál, který nám chce přiblížit slavné povstání otroků, ovšem v dost drsné formě. Tvůrci seriálu mají od začátku jasno, jakou cestou chtějí jít a servírují nám mix krev-násilí-sex-intriky, kdy na první dva faktory je kladen největší důraz, takže psychologie postav bude divákovi celkem buřt, protože ústředním motivem je aréna a tam se hrající kulturisti vyjímají skvěle. Dalším bonusem je účast Lucy Lawless v jedné z hlavních rolích. Některé věci se nemění a náš dětský idol, princezna-bojovnice si pořád vystačí s 2 až 3-mi hereckými výrazovými prostředky, ale když se obnaží, určitě se nemá za co stydět. Herecká esa zastupuje především John Hannah, zajímavou postavou je Doctore (milovníci podbného žánru budou moc dobře vědět, kde tohoto černocha viděli) a představitel samotného Spartaka byl taky trefou do černého. Všichni Římani jsou dostatečně zkažení, což je vidět hlavně při samotných hrách, boje v aréně jsou natočeny velmi efektně (slabší povahy asi nevydýchají jámy) a množství zpomalovaček tady má své opodstatnění. Seriál mě chytnul hned od začátku, je to zábavná jízda, která nemá žádné hluché místa a diváka nenechá tahle směs prsou-penisů-useknutých končetin-cákanců krve-sprostých hlášek vydechnout. Poslední hvězdičku si ale nechám až po ztvrátnění povstání a doufám, že seriálu vydrží divácká přízeň a dočkáme se více než jedné sezóny. Úsměv na tváři občas vyvolá nějaké to silikonové prso, ale holt je rok 2010... ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (viac)

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (viac)