Spartakus

TV spot 3
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (viac)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiálny text distribútora)

BlackShade

Ačkoliv je to seriál podle zlých jazyků okopírovaný od 300 smíchaných s Gladiátorem, nemůžu od něj odtrhnout oči. Má to uchvacující příběh, perfektní herecké výkony a nepochopitelnou moc vtáhnout nás do děje! Vstoupit do arény a křičet spolu s nimi : ,,SPARTACUS!" ()

Modano008

Tento seriál jsem se začal sledovat během pauzy ostatních seriálů. První na co jsem pomyslel bylo:"To snad né, klon 300 a ještě k tomu hodně neumělej". Nicméně jsem seriálu dal šanci. Překvapila mě především vysoká míra nahoty a sexu, která je neobvyklá na americkou produkci. To ve spojení s krvavými souboji mě i přes některé výstřelky u sledování udrželo. A výsledek??? 98 procent. A proč??? Seríál si neuvěřitelně drží tempo, sexu a krve neubývá nicméně se na scénu dostává další faktory jako příběh, psychologie postav, intriky snad všech hlavních postav. A tak se nám dostává perfektní mix všeho co by měl skutečně dobrý seriál obsahovat. Děj díl od dílu seriál graduje a climax v podobě posledních 20ti minut závěrečné episody první serie mě doslova vyrazil dech. Můžu jen vřele doporučit! ()

headhot

Tohle je serial,ktery me absolutne dostal, kdyby tu bylo vetsi hodnoceni tak dem jeste vic. Vyborny pribeh, zadna cenzura (sex,krev) proste nej serial tohoto roku, skoda,ze prvni serie ma jen 13 dil. Byl jsem tak pohlcen timto serialem,ze jsem videl vsech 13 dilu v jeden den, cele me volno na to padlo. Zapomente na serialy Rim,Tudorovci, je tu novy Kral Spartacus Kill them ALL ()

aboj

Chudák Spartakus, čo tu z neho urobili. Z hľadiska násilia, krutosti a sexu dobrý film, ale príbeh je dosť chabý. No a digitálne krv - mňa to teda nenadchýna. Ale aj tak sa teším na druhú sériu. ()

Fixa

Spartakus je seriál vykalkulovaný do posledního detailu, ale přesto mě baví. Namíchaná směs krve, sexu, nahých modelek a aby vydrželi u seriálu i ženy, tak nahých modelů. Akční scény se prolínají s příběhem plných intrik a snímek je tak skvěle vyvážen, že jsem se nestačil nudit i když to vypadá, že bych měl, když se odehrává pouze v ludu nebo aréně. Hlavní devizou, jsou asi nejspíš charaktery hlavních postav, které se zaujetím sleduji a čekám, na co zase nepřijdou. Postupem času mě hlavní hrdina přestával zajímat a ostatní osoby mi přišli zajímavější (zejména John Hannah). U toho taky, ale nezůstane dlouho. Prostě popcornová zábava, která ale není blbá a šlape ! PS: Nenechte se odradit prvním dílem, který podle mě teprve hledal cestu, jak zaujmout... ()

Decado.

pilot sice uplne tvrde becko, s prehnanym stylizovanim krve, ale pote s kazdym dilem byla videt sila scenare ve forme intrik, dialogu a zmen postoje postav. syrove ztvarneni gladiatorskeho zivota. ()

Neraisen

Rychle to odsýpá, pěkně to splňuje kritéria pro "no brain" zábavu a vůbec se na to příjemně kouká. Začátek je sice trošku vlažnější, ale během chvilky se to rozjede a v čele se sympatickým Andym stoupá kvalita vzhůru díl co díl. Takže rozhodně neodsuzovat rovnou od začátku a prostě si sednout a sjéct celou první sérii. Je to sice vykrádačka 300 jak bejk, ale co si budem povídat - těch už tu bylo a bude... 78% ()

Jasmín

1. série nebyla jen takové pozlátko namočené do pořádné spousty krve a vnitřností lítajících na všechny možné strany. Mile mě překvapila i dějová linka, vykreslení postav a až na pár vyjímek se to opravdu dalo. Závěrečný díl "Všechny je zabijte" však svému názvu dostojí - je to hodně, hodně drsné :-) ()

+sfinx+

Tahle akční řežba nemá mezi seriálem obdoby - opravdu akce střídá akci a děj není nikdy nudný, a když náhodou nestříká krev a odseknutá hlava nepadá do prachu arény vedle bezvládného těla, jsou tu ještě nahé herečky, které atmosféru Starého Říma skvěle dokreslují. Dokonce se zde svlékla i představitelka Xeny (jinak vždy oblečená do ocelové podprsenky). Jen jediné kazí dojem tohoto seriálu, a to, že počítačové efekty nejsou vždy na vysoké úrovni. V seriálu je patrná inspirace z Gladiátora a slavnějšího seriálu Řím. ()

woltrak

Vynikající. Tedy zejména asi pro mužskou část populace. Bez zbytečného patosu, s vynikajícím scénářem tenhle miniseriál neomrzí. Skvělí herci táhnou příběhem a ze seriálu je cítit silná inspirace 300. Co na tom, že by si snímek mohl dovolit více originality, když to co nám podává je dokonale zmáknuté řemeslo. Kdo chce vidět dekadentní řím, pletichy a intriky, hektolitry krve, tuny svalů a to vše podloženo kvalitním, dobře vypointovaným příběhem, nemá co řešit. Update: R.I.P. Andy. Bohužel Liam je poloviční Andy a není takovej tahoun. Narozdíl od Andyho mu to moc nevěřím. Nicméně i přes tento mínus mé hodnocení platí. ()

kpt.mliko

Nějak nerozumím zdejší popularitě - zkouknul jsem zhruba polovinu dílů a komentoval bych to tak, že kvalitní je na tom jedině přehled kopulačních technik. Zkrátka tový styl "dobrý den, kozy ven", který po prvním díle začne dost nudit. ()

myst3ry

Spartacus má tak trošku pomalý rozjezd. Nic méně s postupem času se začíná velmi slušně odkrývat příběh - celkový i jednotlivých postav (vedlejší příběh postav asi žeru na Spartakovi nejvíc) a to pak povznáší Spartaka do naprosto jiné dimenze. Zhruba první tři díly jsou velmi divné a připomínají jakousi vietnamskou napodobeninu Gladiátora, 300 a soft(gay)porna. Poté však ubývají béčkové triky (které mě zprvu celkem dost vytáčely - autorům asi dlouho neodpustím ty neuvěřitelně debilní "záběry" do Crixovy respektivě Spartakovy přilby během jejich souboje v aréně) a ze Spartaka se stává velmi slušná, až návyková podívaná. Snad bude třetí série pokrčovat v duchu předšlých dvou. ()

Netbee

Nehci tento seriál příliš kritizovat. Dávám pouze 3* a dávám je hlavně proto, že rozjezd od prvního dílu po poslední- nehledě na to, že díl má kolem 50 minut je až příliš pomalý ke konečnému dílu, který jsem si opravdu vychutnal a jemu samotnému by patřilo 5*, ale hleďme k průměru. Pozitivní na seriálu byl fakt, že jsem si tam pár aktérů oblíbil v jednom díle a v dalším jsem měl chuť jim plivnout do tváře, zajímavě vrtkavý příběh a pomalé seznamovaní se všemi figurkami. Celý příběh jsem pohltil za necelý víkend, což ale určitě nepřispívá k průměrnému hodnocení. Mínus pro mě bylo rozhodně zpracováni krve(jako z prasete), kamera á la 300 mě moc nebavila, všelijaké orgie až příliš(publikum,uličky)tomu moc nepřidaly. Scéna gála s koňským pérem mě přímo odpudila a tak dále... nebudu spoilerovat- 3* jsou akorát. ()

Spasy

Nevím, nejspíš jsem neviděl příliš seriálů.. Ale trvám na tom, že toto je špička těch seriálů, co se vysílají. Neuvěřitelná podívaná (a to nemluvím pouze o ženách heh), musel jsem vidět úplně každý díl, což se většině seriálů nepovede... a... nevím co říct, pouze doporučit ostatním! S jistotou 5 hvězd. ()

legenda2

Moje predstavy o tomto 13 dielnom príbehu sa veľmi nelíšili od reality. Hrdina, ktorý bojuje v aréne za česť, pomstu a spravodlivosť. Tvorcovia neboli vôbec originálni a ani sa o to nesnažili. Príbeh síce zaujme a pobaví, ale ničím nenadchne. Surové vykresľovanie boja s nadmernou dávkou červeného farbiva (krvi) pozvoľna prechádza k „soft“ erotickému seriálu s milostnými vzťahmi medzi gladiátormi a ľahkými ženami a milostnými aférami medzi otrokmi s ich pánmi. Na záver príbehu sa opäť vráti túžba po slobode a pomste, ktorou príbeh začal. Vyzdvihnúť môžem krásne prostredie, milostné intrigy a vykreslenie bojov v aréne. Vadila mi však dynamika príbehu, ktorá vzhľadom na dĺžku seriálu upadala a brutálne zábery odsekávania hláv, rúbania rúk a rezania kože z tváre. ()

Finkey

Nebudu komentovat celkově seriál to už tu mají jiní snad i lépe. Ale jedinou věc: proč, PROČ kruci takovéhle krvavé efekty??? ()

pelegryna

Sice se to nemá a, ale jinak se to ani napsat nedá Je to prostě v poslední době to nejlepší a nejvíce strhující co kdy bylo natočeno. ()

jobina

Uff, tak jsem to konečně přelouskala. Skutečně jsem si na jednotlivé díly musela udělat čas, bóóže musela jsem si přece "vychutnat" ty jednotlivé lekce anatomie, které se zde dostávají. Před prvním vstupem na patologii instruktážní výuka? Také si zřejmě někdo zamiloval stříkající krev z pravé části obličeje, že se v h/různých obměnách tento polodetail objevoval v každém díle... Cením si příběhu, cením si krásných těl, ale skutečně jsem ráda, že Bohy arény jsem viděla dříve. I když to rozvinutí osudů hodně masíruje zvědavost. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Stanice Starz se údajně dohodla s tvůrcem seriálu Spartakus Stevenem S. DeKnightem (Daredevil, Pacific Rim: Povstání) na vzniku nového pokračování historické řežby z roku 2010. Původního Spartaka… (viac)

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (viac)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Začátkem příštího roku uvidíme na obrazovkách velký pirátský souboj. Stanice Starz nahradí Spartaka seriálem Black Sails z produkce Michaela Baye o mladších letech Flinta a Silvera ze slavného… (viac)

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (viac)