Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias. Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba. V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka  a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa.. (CinemArt SK)

jprmusic

Spokojenost. A Linda je úžasná! A Arnold je úžasnej! A taky Mackenzie je úžasná! Humor (.... já dělám závěsy ....) je úžasnej! Takže jedinej problém jsem měl s Natalií, která je v přítomnosti ještě jakž takž, ale v budoucnosti působí poněkud komicky. Jinak ale cajk, spokojenost na všech frontách. Zdraví poněkud nekritický, ale nadšeně nadšený fanoušek! ()

Locksley

Rozhodně lepší než Genisys, ale co vypotěj dál? Zjistěj, že Connorová měla další dítě, tentokrát černý? A zase začnou od nuly. Ale Arnold dobrej. Aspoň něco, kurva. ()

Mr.Ward

Novej Terminátor ignoruje díly 3 (Rise Of The Machines), 4 (Salvation) a 5 (Genisys). Jestli je to dobře nebo ne nevím, mě se víceméně líbily všechny díly... Naštěstí u téhle série se dá vše brát jako odchylka a alternativní buducnoust, která se vždy něčím změní, takže asi v pohodě... Každopádně novej díl s číslem 6 - Temný osud (Dark Fate) se mi líbil. Není to nic extra, žádný velký překvapení nečekejte (kromě začátku teda) a jen se bavte tou akcí, která je hodně fajn. Bohužel pro mě, po Genisys jsem měl větší chuť na pokračování než po tomhle... Joo a návrat real Sarah Connor potěšil, to teda jo 😄 ()

MataJeBuh

Já jsem s tímto filmem spokojený. Jelikož jsem u prvních dílů vyrůstal tak je to pro mě těžká nostalgie a taky konečně pořádné pokračování. Je to perfektní film? Určitě ne. Měl by na to zajít fanoušek terminátora který miluje první dva díly? Určitě ano. ()

HEED

Tak jsem se přeci jen dočkal alespoň trochu důstojného pokračování téhle série. Je fajn po letech vidět na plátně starou bandu, která si nebere servítky. Sice tam byla jedna scéna, přímo jak vystřižená z univerzálního vojáka. Už tam sice nebyl takový ten feeling devadesátek. Zato se mi dostalo slastného potěšení v podobě krvavé. Tohle tam chybělo. No a na to, jak se na nějaké logické pokračování muselo dlouho čekat, to zase takový průšvih nebyl. Jediný kdo tam tu svou roli bral dost vážně a osobně, byl snad Gabriel L. v podobvě r.9. Zbytek osazenstva si to prostě jen užíval. ()

mac000

Terminátor 6 bude na špici současné filmové produkce, pokud jej nebudeme srovnávat s předcházejícími částmi terminátoří ságy. Ono ale srovnávání není objektivně možné, neboť vývoj trikové techniky v kinematografii urazil za období od slavé "jedničky" obrovský kus a umožnil v "šestce" mnohé dějové záplatky, které roku 1984 nebyly myslitelné. A přirozeně i hlavní protagonisté Schwarzenegger a Hamiltonová zestárli a role jim musely být napsány úměrně jejich věku. Z pohledu obou výše uvedených hledisek film naplňuje přísliby, s nimiž na něj divák do kina jde (alespoň za mě) ()

Olafsson

Prachsprosta vykradacka predchozich dilu, slatanina, sestkrat nastavovana kase. Dej o hovne, nuda. Hlavni hrdinky lesboidni feministky. Film zamerne zanedbava muzsky element, hollywoodsky neomarxisticky Jude si opet mne ruce, dalsi davka neoliberalniho jedu do zil nicnetusicich mainstream goju. Par kvalitnich momentu a aspektu filmu - kratka scena s digitalne upravenym Arniem na zacatku filmu, skvele triky a kvalitne zvladnute akcni sceny, postava stareho T-101 ktery hlaskuje ostosest s riznou suchosti, za kterou by se nemuselo stydet ani Bondovo Martini. Dobry komentar: Asia_Power, AllShallFall ()

borohub

Na tento film jsem šel docela s odporem, k terminátorovi jsem si cestu nikdy příliš nenašel (ačkoliv mám rád A. Schwrzeneggera), ani si příliš nepamatuji jaké předešlé díly jsem viděl/neviděl a ještě když jsem jel do kina, tak jsem koukal na program, jestli náhodou nedávají ve stejný čas něco jiného. Celkově mám z tohoto filmu smíšené pocity, některé scény jsou prostě famózní, některé nudné až otravné. Dvojka Sarah Connorová a Arnold jsou prostě famózní, bohužel mi příliš nesedla ani Dani v podání nějaké noname Kolumbijské herečky, které tam byla stejnak jen aby se splnily nějaké úchylné kvóty a ještě více mi nesedla Grace, která prostě vypadá jako typická feministka 21. století - krátké vlasy, oblékání jako chlap, superschopnosti. Příběh asi nemá cenu příliš komentovat, v jednu chvíli byl prostě strašně překombinovaný (hlavně takový ten zvrat, kdo vlastně Grace je a proč přišla). Film mi přišel zbytečně dlouhý. 55% ()

LukeSharp

žijeme v opravdu děsivé době, kdy je politická korektnost na takové úrovni, že ani ty největší filmové klenoty před ní nejsou v bezpečí. A tak se spolu s tímto nechutným trendem dojebala i značka, která kdysi definovala akční žánr. Vlastně stačí jenom popsat si hlavní postavy aby člověk věděl, co je zde špatně. Hlavní zlej terminátor je podvyživený mexický imigrant, který nahání strach asi jako košík s koťaty. Osud světa má spasit nový John Connor, kterého hraje usmrkaná, malá holka!! (samozřejmě taky osmahlé barvy pleti), která neumí do pěti počítat, polovinu filmu brečí a tu druhou se snaží o jakousi heroickou pózu, kterou jí ovšem nikdo nežere. Její ochránkyni hraje osvalená, nabušená ženská (poděkujme tímto #metoo hnutí), která si po každém souboji musí střelit dávku vitamínů do žil (jako vážně!!). Sarah Connor zde byla vlastně úplně k hovnu a odškrtneme si jí jenom jako nutnou položku a marketigový tahák. A Arnie to bohužel sám neutáhne, i když, všechna čest, je samozřejmě boží a přestože má jeho postava naprosto tragický background, v okamžiku kdy se objeví na plátně, kvalita jde trochu nahoru. Film je ovšem i tak ve výsledku silný průměr s pár dobrými momenty a mnoha špatnými a nostalgie na mě v tomto případě nefungovala vůbec. Je možná dobře, že komerční fail zřejmě zapříčiní konec značky na dlouhá léta, protože v dalším díle bychom se taky mohli dočkat transgender terminátora a to už bych se v tom kině vážně regulérně zgrcal. Tímto nechci urážet menšiny a jedince, kteří si nejsou jisti co vlastně jsou, ale prosím, ať se tento trend přestane těžce na sílu srát do každého druhého blockbusteru. Inteligentní lidi chápou jisté věci i bez toho a ty uřvané hovada na netu, co na sebe jenom rádi upozorňují, protože bez toho jejich život nemá smysl, do kina stejně nechodí....RIP Terminator ()

george82

Už je mi z té přehnaně korektní a feminizované době zle. A přesně se to promítá do všeho vč. filmů. Už nás nezachraňuje jen jedna ženská, ale rovnou dvě. Scénář o ničem. Taková chabá kopie původní dvojky. ()

warhammer

Podle hodnocení týhle slátaniny je jasně vidět, že v dnešní době už lidi vůbec nepoužívaj mozek. Ke stoprocentní zábavě jim stačí jen tupě sledovat neskutečně trapný, přehnaný a stupidní akční scény, toť vše. ()

PaulCZE odpad!

Další Hollywoodská arcisrajda. Neumíme točit akční pecky jako v 80. a 90. letech? Nevadí, dáme tam trapný ženský charaktery, T-800 v důchodu a celý to zabalíme do chabého scénáře. ()

Mamlas

Nějací bezejmenní mexikáni se honí s nakresleným terminátorem. Pak se po hodině, hurá, zjeví Arnold. Pak je hodina a půl zmatených nápadů a plochého lineárního děje. Fatálně selhává zejména casting a námět, postavy ve filmu skáčou jako Mario Bros ve hře z 80. let, terminátor furt dostává na hubu, furt se roztéká a stéká a oni ho furt mydlí, ačkoli je to k ničemu. Celkově velmi slabé, lacině mexicky vypadající, blbě ztechnizované, zatuchle nezajímavé a primitivní. (20%) ()

XXXXXXXX

Asi jsem tak z budoucnosti: Viz citace mého hodnocení z T2015: "Jako akčnák neurazí, ale asi spíš zamáčknu nostalgickou slzu a budu se děsit termoše 6!" Asi budu nějaká odnož skynetu! ()

Hedy

Další časem cestující robo námrd. Po předešlých projektech jsem byl značně skeptický. Jsem zapřený antifeminista. Já upřímne nenávidím sám sebe za to, že jsem vylezl z ženské kundy. Jenže tohle bylo příjemné překvapení. Další chlap je poslán z budoucnosti aby zachránil cikánku z Bratislavského předměstí před robotickým cikánem. Nevím, z čeho vyrábějí ty terminátory ale jsou film od filmu nezničitelnější. V prvním filmu stačila teroristicky splácaná tyčová bomba z šamponů a hnojiva. V moderní době se terminátor proběhne skrz palbu výbušnin které by proměnily tank v kouřící hromádku kovošrotu. Největší mínus celého filmu bylo obsazení. Terminátor a anděl strážný z budoucnosti nejsou absolutně vůbec děsiví. Holka/kluk vypadá jako průběrný náctiletý žák střední školy který má problém s příjmem potravy. Terminátor zase vypadá, že se ztratil při cestě na pracovní úřad. V prvních dvou filmech byli terminátoři bezcitné nebezpečně vypadající stroje na zabíjení. Je pravda, že i nejmodernější verze je masomlejnek mocnějšího kalibru než jakákoliv verze před ním ale prostě ten herec tam ani trochu nepasuje. Co ale převažuje špatné castingové volby je kulervoucí akce. Film si jen na chvilku oddechne než hlavním hrdinům zase terminátor Dežo dýchá na záda a hryže do prdelí. Je to akcí nabitá podívaná co se nesere se zbytečným vysvětlováním toho proč terminátoři neskáčou do minulosti po statisících. Za mě tedy čtyři hvězdy. ()

stephano

Asi terminátora už nebudu sledovat, bohužel ten film je naprosto zbytečný. Nicměne akce neni uplně zlá to musím přiznat, v dnešní době je třeba ocenit alespon toto. ()

DoubleJack

Následník navazující na druhý díl. Není to dokonalé, ale od legendárního druhého dílu to je to nejlepší, co terminátorská sága přináší (sám nevím, jestli to je vlastně výhra). Prvních 20 minut je ale pecka. Ve střední části film trochu děj zvolní a v okamžiku, kdy začne mít člověk prostor zapřemýšlet nad příběhem, tak v něm začne bohužel nacházet dost zásadní trhliny. Pak se znovu přidá plyn a i když jsou akční scény zvládnuty řemeslně velmi solidně, ani na jednu si zachvíli nevzpomenete. Propojení nových a starých postav funguje překvapivě dobře, a stejně tak i atmosféra. Závěr už se snaží hrát znovu na nostalgickou emotivní notu, ale to se asi nedaří tak, jak by si tvůrci přáli. ()

Gamekeeper77

Samozřejmě, že nemůžeme už nikdy čekat takovou nálož, kterou sme dostali v prvních dvou dílech, to už prostě neni možný. Líbí se mi, jak se film rozjede hned od začátku. Po půlhoďce to zbytečně vychladne na moc dlouho a závěr zase super. Odkazama na první dva díly se to tu jen hemží a při nástupu Sáry za doprovodu klasický terminátorský hudby mi běhal mráz po zádech. Jinak holky dobrý, sice místo toho kapesního miniprcátka bych uvital fyzicky trochu výraznější kousek, ale jinak nic proti, tu hubenou kozu Grace, co brala hadry jenom klukům zrovna tak, jen proporcionálně zase trošku jinak, ale na druhou stranu musim uznat, ze při bitkách se uměla hejbat vážně skvěle. Arnie samozřejmě výbornej, i když ne tak mimořádně vtipnej, jak o sobě tvrdí. Bylo trochu divný, jak se ze stroje stal po dvaceti letech takovej rodinej bačkorák, ale budiž, nic neni dokonalý. Ty akce sou fakt moc pěkný, obzvlášť, když jsou ještě vylepšený zpomalenejma záběrama.. Takže, bál sem se dalšího kekelu a on to je zatím docela slušnej návrat ke kořenům. 82%. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)