Filmová legenda Terminátor má za sebou niekoľko nie príliš úspešných pokusov o nadviazanie na prvé dva diely, ktoré sa právom radia medzi najlepšie akčné filmy všetkých čias. Prečo by sa to malo tentoraz podariť? Pretože sa k tejto ságe vracajú dve kľúčové mená s ňou spojené. James Cameron nový film nielen produkoval, ale zároveň viedol celý tím, ktorý pracoval na scenári. Linda Hamilton sa opäť po rokoch stala Sarah Connorovou, ktorú súboje na život a na smrť s dvomi Terminátormi premenili na ultra drsnú hrdinku. Je naučená nikomu neveriť a spoliehať sa len sama na seba. V epickej bitke proti zdanlivo neporaziteľnému nepriateľovi budú Sarah pomáhať Grace (Mackenzie Davis), hybrid človeka  a androida, a starý dobrý Terminátor T-800 (Arnold Schwarzenegger). Aj tak však bude prevaha na strane ich nepriateľa.. (Cinemart SK)

blazma

Chápu, že terminátorů už jsme tady měli spoustu. Dokážu i pochopit proč tam pořád cpou toho Arnolda. Návrat Lindy Hamilton si myslím dost překvapil spoustu skalních fanoušků prvních dílů. Stejně tak, ale chápu proč se nové díly terminátorů už tak moc nelíbí. Přeci jen co nového může tato série přinést. Robot poslaný z budoucnosti který musí zabít někoho kdo bude v budoucnosti hrozba a zároveň je tady druhý robot který je poslaný na ochranu stejného člověka. Pořád dokola stejná písnička, jen nové tváře, nový roboti, nové místo, ale základ je pořád stejný. Naštěstí pro mě jako méně náročného diváka to vůbec nevadí a i tento díl si užil tak jako všechny předtím. ()

jirijo

Dojení terminátoří franšízy pokračuje... Po obskurní Genisys představuje Temný osud mírné zlepšení, ale sláva se nekoná. Tvůrci ignorují všechny díly od trojky výše, což je škoda, protože třetí díl je v kontextu série velmi dobrý. Začneme pozitivně, akce v první polovině filmu je výborná (továrna, dálnice...) a má šmrnc. Pak jde však kvalita dolů a finále (letadlo, přehrada) se zvrhne v neskutečný (a až trapný) digitální bordel, což zamrzí. Návrat Lindy Hamilton jako ikony je OK, ale v akci bohužel působí dojmem, že by nepřežila více než dvě vteřiny. Mackenzie Davis jako skoro-terminátorka není ani sympatická, ani sexy a máte problém ji fandit. Natalia Reyes jako nová spása lidstva pod ochranou působí křehce a zase dojmem, že nemůže brutální boje přežít více než pět vteřin. Gabriel Luna nemá moc co hrát (což Terminátor neměl nikdy :-). No a pak je tu Arnold, který to od zabijáckého superstroje "dotáhl" na taťku od rodiny v rouše beránčím, který samozřejmě ve správnou chvíli brutálně přitvrdí. Následuje spojler - a sorry jako, ale zabití Johna Connora (digitální Edward Furlong) vyřízené během minutového flashbacku??? O co snažily tři filmy se tady "smázne" během minuty??? Konec spojleru. James Cameron tohle dílko produkoval (zřejmě mu zbyl čas během přípravy dalších deseti dílů Avatara :-) a zjevně má s terminátořím vesmírem další plány. Měl by jej však již nechat spát, tahle značka byla vytěžena maximálně a další pokusy jen kazí její (zatím dobré) jméno. ()

blondboss

Cameron je späť a je to na tomto pokračovaní Terminátora značne vidieť. Film začína skvelým a efektným prepojením na druhý diel, následne sa prepája aj atmosféra prvého a druhého dielu do konania nových postáv, pribudnú staré známe tváre, aby sa navodil presne ten správny terminátorovský feeling, aký dokázal Cameron priniesť do kín. V druhej polke sa to už však zvrhne skôr na nezmyselný akčný digitálny výplach, ktorý prechádza miestami až do absurdných scén v štýle Rýchlo a zbesilo, čo už trošku narušilo celkovo dobre rozvinutý koncept. Preto za mňa sú to len slabšie štyri hviezdy. 75 % ()

walkingdead

Konečně jsem díky Arniemu viděl, jak moc může Terminátor zestárnout, pokud ho majitel dostatečně neudržuje. Na Sáře se zub času taky dost podepsal... ale co se dá dělat. Příběh se mi líbil, nové postavy byly ok, slabinou filmu je bohužel paradoxně akce, která nepůsobí vůbec reálně (ne že by v předchozích Terminátorech působila, ale aspoň se té realitě snažila blížit). Není to sice na čisté 4 hvězdy, ale jako fanoušek série je tam fláknu, protože se mi to líbilo víc než 4. a 5. díl. ()

AndrewNewman

Film som videl v roku jeho premiéry a nadelil som tomu tri hviezdy. Pred pár dňami som si naň opätovne spomenul a dnes som si ho pozrel. No a zvyšujem o jednu hviezdu. V súčasnosti je totiž možno jeden z top akčných filmov, aj keď mnohí o ňom nevedia. Zbytočne to niekto porovnáva s prvými dvoma dielmi Terminátora. Tie hýrili originalitou, kreativitou, všetky ostatné časti už len vykrádali to, čo Cameron predviedol. Toto je ale veľmi dôstojný tretí diel série. Viac sa z toho zrejme vyžmýkať nedalo. ()

papuchalk

Vzhledem k tomu, že jsem to viděl v krátké době po všech předchozích dílech, mi to nedává smysl. Divím se všem těm ostatním co píšou, že to je konečně termínátor od druhýho dílu, který dává smysl. Vtipné. Připadá mi to jako by Pejsek s kočičkou byli první díl psí série, a další díl by byl Pes baskervilský, nebo tak něco, asi takový to celé dává smysl. Samostatně, jakože když uplnězapomente že kdy existoval jakýkoliv jiný termínátor film, to může dobře existovat jako kvalitní akční film. Zejména scénka v letadle na konci je opravdu povedená a nadupaná. Dál mě dost iritovala Girl power tlačená woke komunitou v holyvůdu. Ona jim nestačí už ta Linda Hamilton, která mimochodem zahrála asi nejlepší bitch co jsem za poslední dlouhou dobu viděl, ale musej tam nacpat eště totálně neautentickou proměnu nějaký holky ve vůdce odboje. Další bijec ve skupince je také žena, která trpí na výpadky výkonnosti, a přestože to je napůl stroj, připomíná to vlastně menstruační problémy a nevolnosti. Prostě potácí se tam skupinka 3 žen, která tak významně ohrožuje budoucnost strojů, že proti nim pošlou nezničitelného terminátora. Korunu tomu nasadí přitepleně působící Arnie, který se k těmto třem ženám přidá coby dědula terminátor s pupkem. Mimochodem, Arnie v budoucnosti vyrábí záclony. To mu vymysleli scénáristi, aby k těm ženám lépe zapadnul asi. ()

hufnagel

Celý film je vlastne zostrihom prvých dvoch Terminátorov v zmenenej lokácii.Pri tom rozpočte mohli pridať viac invencie a nových nápadov,ale bohužiaľ z mojej strany ako fanúšika jedničky a dvojky je to veľké sklamanie.Pre porovnanie,prvý diel stál 6,5 milióna dolárov a presvedčil. ()

collapse

Od legendární T2 to šlo s kvalitou z kopce. Od Dark Fate jsem moc velké očekávání neměl, nicméně byl jsem příjemně překvapen. Velmi důstojné rozloučení s Arniem jako terminátorem (tedy pokud nebude zas pokračování, které mě už nebude zajímat). Super akce, vtipné macho kecy i hlášky, nabušené bitky, předvídatelný děj nevadí. Terminátor alias Karl úplně nejvíc vtipnej. Za mě super, zvažuju repete, ale manželka už to nechce ani vidět :D ()

st4nford

AKTUALIZACE: Viděl jsem v maratonu T1, T2 a T:Dark Fate... filmy spolu skvěle komplexně fungují, vynikající trilogie (ano, o životě Sarah). 5/5 bez váhání. Popravdě další díl úplně nepotřebuju, ale uvítám. Co se charakteru Carla týče, jak někteří zmiňují jeho iracionální existenci, myslím, že je to ve vyprávění uvedeno minimálně implicitně... každopádně podle mě (a logicky) Carl musel přicestovat ve stejné době jako Bob v T2, akorát mu hledaní Johna trvalo značně déle než Bobovi a T-1000. Po zničení Skynet v T2 nemohl zmizet a tak zůstal v minulosti a dál plnil úkol. Jinak si to vysvětlit neumím a odporovalo by to logice. PŮVODNÍ HODNOCENÍ: Parádní skloubení starého a nového. Extrémní dramatické oblouky, rychlé vyprávěcí tempo, skvěle natočená akce. Nejsme v devadesátkách a filmy se dnes točí jinak a neočekával jsem lepší film než T2, ale i tak musím říct, klobouk dolů. Těším se, až se na film podívám znovu. A ze záporáka člověka úplně mrazí. Gabriel Luna má neskutečné charisma. Celkově velmi dobře napsané charaktery. Trochu mi tam neseděl vtipný Arnold, když si film hrál celou dobu na vážno + scéna v letadle na můj vkus byla moc digitální chaos, ale jinak nemám slov. Jako celek skvělé. ()

Vostok

Tak po včerejším shlédnutí dne 31.10.2019 v 19:00 v kině Svět , musím říct že po menších zklamáních z předchozích dílů jsem mile překvapen a přímo kurevsky potěšen akčním náserem co jsem tam viděl joooo:-D ani mi nevadilo že se Arny objevil až po hodině ty mařky to utáhly sami skvěle , Sára a Grace hláškovali jak na běžícím pásu a šlo vidět že herečky využili uplně do udření aspon u Sáry šlo poznat že na její věk to muselo být náročný ale zmákla to skvěle a záporák? ty vole měl sem pocit že toho hajzla fakt nejde nijak zabít pokaždý se ze všeho dostal ..teda nakonec ne ale během filmu tvl sem si říkal to je dobrej nástupce za T-1000 fakt pohotovej zabiják jak má být no a Arnold to je jasný hlášky našeho přeborníka přez závěsy byly jak sám o sobě tvrdí hodně vtipné:-D dokonce mi nevadilo že má rodinu a dokonce psa kterej si na něj asi nějak zvykl nejspíš od štěněte takže proto neštěkal na páníčka:-D a stejně si myslím že občas svou lidskou ženu obskočil ale to je vedlejší jinak zahrál T-800 ku skvěle jako vždy hodně dobře nařezanej akční náser na kterej sem ve spojení se značkou Terminator dlouho čekal a dočkal se jupíííí dobrá práce hoši jen tak dál jo a nakonec moc se mi líbil začátek kde je mladý John Conor a jeho máti to se povedlo fakt jak pravé a arnold za mlada taky mazec i když šlo poznat že to tělo a ruce sou jednoho kulturisty který neměl zrovna moc podobné proporce jako měl Arnold za mlada tak nevadilo to moc byl tam jen chvilku odpráskl cíl a čau čau tvořit noví účel :-D ten se povedl a film se povedl a děkuji mé milované dívce že mi pořídila hned při premiéře plakat který můžete vidět nahoře vedle názvu filmu woow hned v den premiéry ho mít byl super pocit , zdarec a Termíkovi dávám nahoru palec :-D ***** ()

BORKLASER

Na jednu stránku není to až takovej průser jak sem čekal,bohužel už úvodní scénka mi totalně zkazila konec jednoho nejmenovaného filmu...Problém je že tu není nic nového je to totalní vykrádačka 1 terminátora...samozřejmě když to fungovalo proč to neudělat znovu z absolutně nudnejma postavama..kdyby tento film neměl Lindu a Arnolda byl by to ještě větší průser jak Salvation....Jsem nucen dát malé hodnocení už jen kvůli ůvodní scénce a jako vždy toto pokračování neberu jako canon....Absolutně nedokážu pochopit jak s tímto mohl Cameron souhlasit. ()

Naghavi

Ve zkratce : Sympatická babička Linda a dědeček Terminátor spolu s nesympatickou omladinou, versus pleťově vyvážený záporák, výherce castingu v Přívoze, ale urputně bojující a rozhodně z kategorie Terminátorů zatím nejvíc nebezpečný... James Cameron nabádal fanoušky série, ať zapomenou na předchozí pokračování (3, 4, 5) a berou tento "Temný Osud" jako regulérní třetí díl. No budiž, slibný úvod tomu napovídal, že by na to člověk i rád přistoupil. Jenže pak nastoupila na scénu vyzáblá hvězda Grace, po vzoru právě oněch nehezkých dílů, kdy hrdinka je napůl člověk a napůl součástkami tvořená piča. Navíc po každé akci si musí skočit do místní pobočky Dr. Max, aby vůbec mohla dál pokračovat. Přelomové a revoluční vizuální efekty a triky z druhého dílu nahradil dnes tuctový digitální bordel, jako přes kopírák z těch strašných Marvelovek, což ze snímku dělá průměrnou popcornovou zábavu, okořeněnou často slyšenými dialogy a chaotickými střihy. Poté příjezd k vysloužilému kovovému lvu Arniemu, který je dnes dokonale polidštěný, žije rodinným způsobem se ženou, které nepřijde vůbec divné, že její partner nespí, nežere a nesere a mají dokonce i "syna". Na umaštěné pohovce, kterou díky své váze nejspíš jednou týdně mění, sleduje fotbal a málem má i lahváče v ruce... Pak znovu "působivé" a strhující Sci-Fi, kdy chvílemi jsem se domníval, že sleduji kopírku Rychle a zběsile VII. (letadlo a scény v něm např.) I přesto Arnie a Linda celý film táhnou ke zdárnému a otevřenému konci, ale emocionální zážitek a nadšení z prvních dvou dílů se u mne nekonalo. I přes to čtyři hvězdy. ()

tchempi

Přitahují vás osoby jiného etnika nebo ty s neurčitým pohlavím (mužatky)? Fandíte progresivním trendům - multikulti, uprchlictví, feminismus? Výborně, toto je film přesně pro vás. Vy ostatní, kteří jste normální, na to nechoďte, je to trapné. Nejlepší postavou je tam Arnold, ale ten nehraje Terminátora, ale spíše něco jako Policajta ze školky. P.S. Scénář je děravý jak cedník, rozbor nelogičností je zde: http://tchempi.blogspot.com/2019/11/temny-osud-hollywoodu.html ()

Gregor_Samsa

Tak jo. Take me bejby for one more ride. Parádní ride. Linda is back, Arnie is back a i ostatní charaktery jsou sympatické, včetně té trochu podměrečné Latinky, které to hrdinství a leadership moc nevěříš. Linda je super. Arnie taky. Akční jízda ve stylu T2, čtvrtstoletí pryč, ale navazujeme plynule a valíme. Oldschool, trochu retro, vaříme ze starých dobrých surovin, vaříme parádně, kvalitně, bez přestávky, chutně a na jistotu. Jsem rád. Srovnání s Rambem pátým bolí; John J. prostě dohořívá a už to nejde, ale T3 jede dál a valí bomby. Občas i slzičky, i dívka vedle na sedadle dojatá. Palec nahoru a díkec velkej! [80%; 2019-11-01 CinemaCity Slovanský dům] ()

endrix

Celkem obstojný Terminátor. Jen doufám, že už skutečně poslední. Tahle značka už dala světu vše, co mohla, a bohužel i spoustu odpadu okolo. Dal jsem 3*, ale je to spíš 3,5. Bavil jsem se. Slušná akce, oba filmoví veteráni výborní. Což se bohužel nedá říct o výkonu mladší verze Sárojohna. Natalie podle mě prostě nezvládla napětí okamžiku, její patetické proslovy bijí do očí. Kdybych si mohl opravdu vybrat, pak bych byl nejradši, kdyby celá série skončila dvojkou s alternativním koncem. Ale protože jsem moc hodný nebyl, vybírat si až tolik nemůžu a spolknu i pořadí 1,2,3, Dark Fate. Jen by mi někdo musel vysvětlit, jak se po trojce mohl stát Dark Fate. A ohledně ostatních Terminátorů můžeme klidně předstírat, že se vůbec nic nestalo. ()

Oggy007

Jako nevím...... Akce od začátku do konce, akční scény jsou opravdu na vysoké úrovni, občas až moc přehnané, ale to by mi až tak nevadilo. Nenudil jsem se celý film, ale..... Pokud mělo jít o nějaký restart celé série, tak podle mého názoru moc nevyšel. Celý film stojí a padá na Arniem. Pokusy o narážky na hlášky z druhého dílu, Arnie a babička Linda sice fungují, ale jen to. A to je na kultovní sérii opravdu málo. Chyběl mi nějaký nový nápad, který by to celé nějak oživil. Takhle jsem měl pocit, že se dívám na Den zúčtování proložený Salvation. To už mě víc bavil Genisys. Tam byla vidět aspoň snaha o něco nového a čert vem nelogické cesty časem. Hrozně rád bych dal víc, ale jako fanoušek, který na Terminátoru vyrostl, prostě nemůžu. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

Terminátor v kinech narazil

Terminátor v kinech narazil

03.11.2019

Den zúčtování je tady a Terminátorovi k vítězství tentokrát nepomůže ani Sarah Connor. A byť nemám nejmenší tušení, jestli ta věta ve skutečnosti dává smysl, protože tahle značka upřímně nikdy nebyla… (viac)