Zohraný tandem policajných detektívov Marcus Burnett (Martin Lawrence) Mike Lowrey (Will Smith) sa preháňa v čiernom Porsche ulicami Miami a bravúrne rieši banálne prípady. Ako vždy ich čaká tvrdá práca - a navyše i šéf drogového gangu Fouchet (Tchéky Karyo), ktorý nezanecháva žiadne stopy a uznáva iba mŕtvych svedkov... Odvážnu lúpež heroínu musia mať na svedomí profesionáli, ktorí mali svoje spojky i v policajných radoch. Jediným svedkom, ktorý môže pomôcť, je vydesená dievča na telefón Julie Mottová (Téa Leoni), ktorá sa nakoniec odhodlá zavolať Mikeovi a požiadať ho o pomoc keďže ten však práve nie je poruke, Marcus sa zahrá na svojho parťáka. Trošku si však skomplikuje manželstvo, keď ho v rámci výmeny Mike snaživo zastupuje. Fouchetovi zabijaci zatiaľ nezaháľajú a Julie sú na stope... (TV Markíza)

salalala

Debut Michaela Baye je s odstupem času příjemně "komorní" a nižší rozpočet je na něm znát, což ale tolik nevadí. Od úvodu je vidět, že Bay je velký stylař a jde mu spíš o vizuál než o příběh, protože každý záběr je propracovaný, střih je typicky videoklipovitý a všude vlastně svítí slunce, což je zabíráno velmi obstojnou kamerou a na první dobrou to úžasně vypadá. Oproti pozdějším Bayovým filmům tu úplně chybí patos a ona někdy nechtěně směšná epičnost, což rozhodně potěší. Příběh se samozřejmě řešit nesmí, protože je v něm dost nelogičností a nejasností, všechno ale zachraňuje výborná a docela syrová akce, která je zejména v závěru hodně svižná, v rámci možností velkolepá a stále přehledná, k ní se musí připočítat ještě úderný soundtrack. Will Smith v hlavní roli je velmi dobrý, podobně je na tom Martin Lawrence, pro kterého navíc jde o nejsnesitelnější úlohu kariéry, mezi oběma pak funguje i potřebná chemie, takže jejich slovní přestřelky baví a mají potřebný spád. Téa Leoni je sexy a za oběma nijak nezaostává, Tchéky Karyo je v rámci možností dobrý, zůstal ale nevyužitý, protože zase tolik scén tu nemá. Bad Boys jsou poctivým devadesátkovým akčním filmem, který sice oproti těm úplně nejlepším ztrácí na příběhu a občas i na zajímavosti, ve zkoušce časem ale obstál a i po více než dvaceti letech příjemně pobaví a připomene doby, kdy se toho v mainstreamu moc neřešilo. 70 % ()

kajas

Asi jsem nebyla správně naladěná, ale superlativy házet nebudu. Lawrence mi fakt vadil a Smithovo charisma mé rozporuplné pocity bohužel nezvládlo vylepšit. Druhé zhlédnutí mě jenom utvrdilo v přesvědčení, že od Baye budu vždycky vyhledávat jiné kousky. ()

Eldrick

Nostalgická srdcovka mého dětství, která zraje jako víno. Vynikající debut Michaela Baye, kterým si udělal neskutečný jméno a hlavně nastavil laťku kurevsky vysoko. Pamatuju ještě časy Kinoboxu, kde avizovali, jaký překvapivý komerční trhák to zrovna běží v kinech. Dodnes mám nalepovací plakát filmu na vnitřní straně skříně ve starym pokoji u rodičů. Málokterý akční film má tak bezstarostnou vysluněnou atmosféru let 90., kdy jsme všichni větřili lepší zítřky. Hlavní devízou je však fakt, že tu všechno šlape přirozeně jako hodinky, což je v dnešní době křečovitých scénářů a impotentních režií dost rarita. Od obsazení, dokonalé symbiózy pánů Smithe a Lawrence, přes krásnou Téu Leoni, tehdy neznámého Joe Pantoliana jako prudícího šéfa s doutníkem věčně u huby, přesně obsazeného záporáka Tchéky Karya, přes kameru, střih a hlavně nedoceněný soundtrack Marka Manciny. https://www.youtube.com/watch?v=zZdXkl-1olk Taky netřeba zapomenout na pecku Shy Guy od Diany King, kterou režíroval sám Bay. https://www.youtube.com/watch?v=xn9LQZ5tdys ()

OG_Swifty

Skvělý akčňák a komedie v jednom, nejvíc mě bavil Martin Lawrence coby family guy, který se před "podezřelou" musel vydávat za sukničkáře Willa Smithe :)) ()

dyfur

moja zaujímavosť: Marcus Burnett (Martin Lawrence) nosí hodinky značky Casio G-Shock DW-5900 a Eddie Dominguez (Emmanuel Xuereb) nosí Seiko SNA029P. (dyfur) ()

jhr

První film Michaela Baye je jednoznačně podařená akční jízda, která má vše, co pořádná akční komedie potřebuje, akci, humor, zábavné hrdiny i pořádného padoucha. ()

Cl3ricK

Tak na podruhé už nemůžu jinak, než zvednout na 4. Minule sem si to moc neužil, asi to bude těma 4 různýma dabingama. Ne každý je povedený. Já narazil na Trojana jako Marcuse, a to je radost poslouchat. Jinak k filmu, Bayův první filmeček se moc povedl. Byla to bžunda. - Jeď tam nebo neuvidíš manželku celý měsíc! - Kurvapráce. ()

Nuala

Debut Michaela Baye má svižné tempo, skvělé herecké obsazení, pár vtipných scén a hlavně spoustu akce (u Baye to snad ani jinak nejde :) ). Takže se docela slušně pobavíte a navíc je se na co dívat, až už jste muž či žena :). ()

lekr

Oddychovka jak vyšitá!! Skvělé vtipy, vytříbené dialogy, slušná akce a výborní herci. Bay prostě umí a dokonale mě pobavil!! ()

rakovnik

Super cool akční komedie :-) Musím zde uznat, že přestože filmy sleduji raději v originále, v tomto je povedený také dabing. Smith a Lawrence jsou ve své rozdílnosti boží. ()

peto12

Som rád, že mohol vzniknúť takýto dobrý kvalitný akčný snímok s dvojicou Martin Lawrence a Will Smith. Film je plný akcie, prestrelky... Song BAD BOYS nemá chybu. Bad Boys, Bad Boys. ()

Martin741

Vyborny a dost ukecany film so spustou kvalitne natocenej akcie. Smith a Lawrence sa divakovi postarali o dostatok prestreliek a komedialnych scen. A to vsetko robil zacinajuci Michael Bay. 83 % ()

kaposlav

Bolo to na 3* a miestami som sa zabavil. Žiaľ film po dejovej stránke bol tak slabý, že ma to nebavilo dopozerať a bolo mi jedno ako to skončí. Dopozeral, alebo skôr som to dopočúval pri práci na notebooku. Posledných 20-30 minút bola fakt príšerná nuda. ()

raptorrr

Michael Bay hned napoprve ukazal, ze se s timhle zanrem nehodla moc parat. Lawrenceovi se Smithem to klape, Karyo je zlej az se z nej kouri a Tea Leoni je nejspis nejhezci herecka te doby (nez se odbarvila na blond...). Do toho spousta skvele akce (hlavne zaverecna honicka) a vysledkem je explozivni lahudka, kterou si vychutnavam stejne jako nasledujici Skalu stale znova a znova. Uz aby byla ta dvojka... ()

O´Neill

Neuvěřitelně dobrý rozjezd Michaela Baye. Ačkoliv Mizerové nejsou ničím zvláštní, uvízli mi v paměti a nikdy na ně nazepomenu. Film jsem viděl už tolikrát, že bych mohl napsat vlastní scénař podle filmu. Prostě skvělý filmový zážitek! ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (viac)

Třetí Mizerové našli záporáka

Třetí Mizerové našli záporáka

22.12.2018

Třetí Mizerové, oficiálně Bad Boys For Life, obsadili hlavního záporáka. Stane se jim Jacob Scipio (Útok z hlubin), který ve filmu bude hrát hlavu drogového kartelu a chladnokrevného vraha Armando… (viac)

Mizerové 3 s novým režisérem?

Mizerové 3 s novým režisérem?

10.06.2015

Michael Bay má plné ruce práce. Momentálně točí akční thriller 13 Hours a do budoucna ho chce urvat hned několik projektů. Nejhlasitěji o něj bojují válečný akčňák Sabotage, sci-fi Time Salvager a… (viac)

Godzilla 2… a Mizerové 3?

Godzilla 2… a Mizerové 3?

17.08.2014

V Hollywoodu často vznikají pokračování, po kterých moc lidí netouží. Dvě následující mezi ně ale rozhodně nepatří. Nejdříve trocha potěšení pro fanoušky letošního restartu Godzilly. Půlmiliardový… (viac)