Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Disk

Řemeslně samozřejmě perfektní (Michael Bay se prostě nezapře), herecky to ale trochu pokulhává (Ben Affleck a Liv Tyler). Hudba a soundtrack super, ale scénář je totálně vycucaný z prstu a stopáž přestřelená, takže občas se objevila nuda. 4/10, především z úcty k Bayovi. ()

666teen

Opravdu takřka nesnesitelná záležitost. Ani Peter Stormare jako zapomenutý Gagarin tuhle agitku nezachrání.... Everyone should be killed. ()

S.Quentin QUALE

Poslední z Bayovy silné trojky. Áčkový katastrofický doják, který lidi už tehdá považovali za nereálnou hovadinu, ale to ještě nevěděli, že se jednou Míša dočista zblázní. Srdcovka. 85% ()

Allien.9

Kdybych si měla vybrat jeden film, u kterého mě skutečně ničí, že jsem ho nemohla vidět v kině, vybrala bych si "Armageddon" - bez rozmýšlení. Bayova nezaměnitelná režie spolu se skvělými herci, líbivými zpomalovačkami, srdceryvnou hudbou, kultovní písní od Aerosmith, kultovními hláškami, přemírou amerického patriotismu a závěrečným dojákem... Nemám co dodat. Pro mě nejlepší katastrofický film všech dob.:-) ()

HAL

Tisíce amerických vlajek, kýble přepáleného patosu, dementní děj, neexistující fyzikální zákony, nulová psychologie postav, dnes už pomalu zastarávající triky, hromady srdceryvných scén... ale taky ohromný nadhled s všudypřítomným humorem a neskutečné tempo. Pořád jeden z nejzábavnějších blockbusterů vůbec. 8/10 ()

Vančura

V devadesátkách jsem byl z toho filmu nadšený, asi jako všichni... Ale když jsem to teď viděl po letech znovu, asi jsem se na to díval úplně jinýma, kritickýma očima, a přišlo mi to prostě hrozné. Ten děj je narvaný tolika vědeckými nesmysly, až to není možné, většina dialogů je silně stupidních (vynikne ještě víc v českém dabingu), úroveň speciálních efektů je zde z dnešního pohledu vyloženě tragická (což je docela s podivem, protože zas tak starý ten film není), a celé je to tak příšerně proamerické a patetické, až je to bezděčně směšné.. no a na konci ty ohraní Aerosmith, uf... Jo a vždycky mi tam vadila Liv Tyler, nikdy nebyla můj typ. Chápu popularitu toho filmu a všechno, ale za sebe nemám problém napsat, že to je prostě komerční sračka - nalijme si čistého vína. ()

mzss1

Hodně slavný film. Film měl dobrou režii a výbornou hudbu. Dobří herci, kteří hráli dobře. Najde se tu dost vtipných scén. Napětí ve filmu je. Konec dojemný. Stejně mi ve filmu něco chybělo. Je to velkofilm, ale přeci tu mohlo být trochu svižnější tempo. Přesto ale 75% = **** ()

liskam

Po dlouhé době viděno, a víte co vám povím? Já téhle pecičce dám s chutí 5 sluncí. Je to 15 let stará věc a já se přesto vůbec nenudil. Parádní hudba, skvělej hereckej tým, na kterej člověk jen tak nezapomene. Parádní efekty! Ano opravdu jsem napsal parádní efekty. A to píšu i přesto, že jsem za posledních 15 let vyděl snad každej velkorozpočtovej film, kterej byl natočenej. Jásný, je tam spousta nesmyslů, kiksů a hromada klišé a Amerického patriotismu, ale co si budeme povídat, šlo o rok 98 a tenkrát to byla ještě jiná doba. Za mě 88% ()

kingik

Bayův rozmáchlý epos je naprosto triviální a neumí držet diváka v bdělém stavu. Hrdinný Bruce Willis, který obětuje život za Bena Afflecka, je hlavním lákadlem. Kromě dlouhé stopáže, bych si odpustil i postavu rusa hranou Peterem Stormarem. Scénář je nebývale příšerný, Bay si zase potrpí na zpomalené záběry, kterých je zde požehnaně. Armageddon je otřesný, únavně dlouhý a velkolepý film plný odvahy, hrdinství a debility. Krystalický stupidní Bay. 3/10 ()

Payushka

Ja vim, ze to je typicka americka vymejvarna, ale to mnozstvi postav, dojemny konec a v neposledni rade Bruce...to vsechno me tak hrozne bavi, ze se na to koukam porad dokola. Pokazdy probrecim konec a pokazdy vsem tem kosmonautum hrozne fandim. I kdyz kazdy divak uz od zacatku tusi, ze ta Zeme to prece jenom nejak musi zvladnout, presto to zachranovani ma svy kouzlo. A Drtivy dopad je blbost ;) ()

InJo

Nenávidět tenhle film je snadné, ale milovat ho ještě snazší. :-) Hollywoodský popcornový velkofilm v každém ohledu a se vším všudy (včetně obvyklých nešvarů). A patrně nejlepší onoho roku. 80 % ()

Legas

Film, který si dělá legraci absolutně ze všeho. Mezi těmi všemi skopičinami se ovšem zcela vážně a oddaně salutuje. Jako puberťák jsem si tuto akčně-komediálně oddychovku užil, ale když dnes vidím černocha pod koňskými sedativy, sexuálního maniaka, 200 kilového pojídače koblížků a jiná individua, jak kráčejí ve zpomaleném záběru zachránit matičku Zemi, hraje k tomu tklivá hudba a všichni jim hrdě salutují pod americkou vlajkou, tak i mozek, který jsem odložil pro jistotu v šatně, utíká do kinosálu pro svoje tělo a peláší s ním rychle pryč. Navíc jsem mého dříve oblíbeného Baye (Skála stále zůstává) prokouknul. Ten chlap umí natočit megalomanské scény, ale neumí natočit napínavé scény, scény, kdy má mít člověk o někoho strach... Bay neumí kromě trikových záběrů zařezat do sedadla. A i plánovaný vtip celého filmu je laciný a vyvolává jen jemné hi, hi. ()

Webb

Už jen ten začátek kdy Bruce Willis střílí brokovnicí po Ben Affleckovi na ropné plošině kvůli tomu že spí s jeho dcerou nám mnoho vypoví o kvalitě snímku. Dále pokračuje hodně vrchovatá porce amerického patriotismu, který tak hrozně moc nesnáším namíchaný se scénáristickou demencí, a máme ve výsledku film, na který se snadno zapomíná. ()

Sobis87

Akce, na kterou je Bay expert, tu je celkem dost, vtipnými hláškami se tu také nešetří, ale s množstvím patosu to hoch se zálibou ve výbušninách dost přehnal, o americkém vlastenectví ani nemluvě. Celkovou demenci scénáře bych oželel, přece jen se jedná o „popcorn“, ale ty vážné scény přetékající patriotismem a patosem mě celou podívanou absolutně znechutily, o přestřelené stopáži ani nemluvě. Škoda tak luxusního hereckého obsazení pro takovou kravinu. S tímto filmem Bay klesl na úroveň Rolanda Emmericha. 40% ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)