Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

ZetDaElO

Výborné hlášky, vynikajúce herecké obsadenie a celkovo skvelá sci-fi zábava. Jediným negatívom je rozdielna kvalita filmu, pokým prvá polovica a výcvik v NASA je priam excelentná, druhá časť vo vesmíre je pomerne umelá a nasilu dramatická. 8/10 ()

Masai

Asi není náhodou, že velmi často když ten film běží ho po první polovině přestávám sledovat. Dnes jsem ho po delší době dokoukala až do konce a nejde jinak než čtyři hvězdičky zrušit a dát tři a ani tím si nejsem jistá. Bruce mám ráda. Kdysi jsem ho měla dokonce hodně ráda. Liv Tyler je dost dobrá, Steve Buscemi úžasný a vidět v dnešní době tak obyčejně civilního Billyho Boba Thortna je taky zajímavý zážitek. První část je fajn. Akce, vtip. Prostě pohodička. Velení Harryho na naftařské plošině, jeho zajímavé otcovsko ochranářské názory a postoje, nahánění budoucích hrdinů a jejich smlouvání o "příplatku", obvláště celoživotní neplacení daní, to všechno je jakože fakt dobrý. Psychologické testy a rychlokurz pro budoucí astronauty ještě taky jde, ale ta smršť amerického patosu především v závěru filmu tomu dává tak neskutečně na frak, že ty čtyři prostě ani omylem. ()

MrKrahujec

Ale jo... Je to sice pitomost k pohledání, ale musím uznat, že toho nejhoršího a jediného zatracení hodného prohřešku se tvůrci nedopustili: diváka nenudili. A to tedy ani náhodou... ()

Vairon

Je to vtipné, celkem zábavné a trochu napínavé, ale velice předvídatelné. Nicméně řemeslná práce je odvedena slušně a na herce se hezky kouká. :) 6/10. ()

Skylwalker42

Tento film byl můj klukovský sen. Dobrodružství na Asteroidu s partou hrdinů v čele s Brucem Willisem. Vtipné hlášky, cool záběry, dobrá hudba včetně ustřední písně. Dnes je to přijemná nostagie, stále zábavně koukatelná. ()

Radek273

Přehnaným patriotismem prošpikované, emocemi prosáklé, a v neposlední řadě naprostými hloupostmi (pohyb raketoplánů ve vesmíru, plamen na asteroidu, let vrtače,..) doslova napěchované. Přesto to diváka udrží. Proč? Herecké osobnosti (v čele s Brucem Willisem), které tu máme možnost vidět, podávají perfektní výkony. Navíc akce střídá akci, přičemž nesmyslnost je v tu chvíli naprosto vedlejší! A konečně perfektní hudba vše spojuje do pořádného akčního celku. Takže dobrá práce, Michaeli, fakt dobrá! ()

Jan.Sus

Ani nevím proč 5 hvězd. Ale když jsem to poprvé viděl jako dítě před nějakýma 20ti rokama, byl jsem nadšenej. A možná proto nemůžu jinak i když je to naprostá blbost. :D ()

Ace.A.T.L.

Armagedon mě nikdy nijak extra nechytnul a to i proto, že scény z vesmíru, jsou prostě okatě studiový a ani se nikdo nesnažil dát tomu trochu míň gravitace a celkově to je spíš o vlastenectví a romantice, než o něčem spešl tématicky na záchranu světa. Pořád se to motá kolem asteroidu, ale když už to chytne směr správným směrem, zase se to povolí na romantiku a zbytečnej humor, kterej to tu spíš zabíjí, než posiluje. Podívám se na to po nějaký době zase rád, ale ohormenej z toho nejsem, kdoví jak. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

yxaj

Pátá hvězda za ten úžasný záběr, kdy prcek běží naproti tátovi.... Klišé, ale tááák slzopudné, když jste (nejste) v že správné náladě. ()

JesterKruger

Nemůžu tvrdit, že jde o jeden z nejlepších filmů, ale já prostě musím dát 5*. Kromě dobrého děje a dobrých herců, má tento film něco, co jsem kdysi jako dítě zbožňoval. Vždycky jsem chtěl nějaký akční film, kde lidi pojedou do vesmíru, tam něco zneškodní, a vrátí se zpátky (ne všichni). A k tomu něco jako bonus... Láska mezi dvěmi osobami. Já si nemůžu pomoct, ale láska v akčním filmu je pro mě boží věc. 5*. ()

PTuranyi

Priemerná akčná dráma umiesená z rovnakého cesta nakazeného pátosom ako o 2 roky starší Deň nezávislosti. Scenár plný klišé a logických nezmyslov produkcia natesnala do papundeklových kulís a CGI z Hviezdnych vojen, ktoré sa tu mimochodom dosť často spomínajú. Dramatickú linku narušujú okrem spomínaných patetických výrokov, rádoby vtipné hlášky a fóriky niektorých členov partie hlavných hrdinov, o ktorých generál Kimsey doslovne povedal, že by im "nezveril špuntovku", Tých ešte doplní ruský kozmonaut Andropov, aby si mohol scenárista kopnúť vtipmi aj do pár ruských klišé. Takže vo výsledku som sa nevedel rozhodnúť či pozerám drámu o konci sveta, alebo jej paródiu. Herci sa v rámci scenára držia svojich rolí dobre. Bruce Willis hrá svojho typického tvrdého chlapíka výborne, ale keď dôjde na patetické pasáže, tak mu to jednoducho neverím, hoci patetický je až až. Rovnako Liv Tyler je v romantických pasážach dobrá, ale s pátosom to ide dole vodou. To je však opäť problém produkcie a nie hercov. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)