Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Brenda.Ch

Nemůžu jinak, jen dát čtyři hvězdy. Dala bych i pět, ale když mě opustí smysl pro humor, zůstanou čtyři. To ani tak není akční dobrodružní sci-fi thriller, jako poctivá pohádka pro dospělé. Fantasmagorická, výborně natočená, vtipná pohádková taškařice popepřená romantikou, sci-fi a dojáky, vše umně zamíchané do podoby velkofilmu první jakosti. Něco jako Pátý element, i když toto se snaží působit vážněji. V obou filmech jsem si ale Willise zamilovala. :-) ()

klapqua

Nostalgia je sviňa, obzvlášť v tomto prípade.... Film som videla prvý raz asi keď som mala desať rokov na spoločnej chate s mrte ľudmi naokolo a to bol absolútny zážitok, ktorý sa len tak nevymaže... plus opäť tá spropadená hudba:)... Je to blbosť, narcistická oblbujúca propagandistická hovadina, ale tak pôvabne milo a zábavne podaná, aj keď asi nechtiac, že ja to skrátka musím milovať. A tak tak konám... milujem to:D ()

anti.rybka

Joo když běží Armageddon v TV pokaždé se směji. Nevím čemu víc, jestli tématu a nebo té představě, že u tohohle filmu někdo doopravdy brečí a prožívá to americké utrpení. Dost "neotřené" téma, kdy jeden američan zachrání celý svět. Ale proč 3 hvězdy. Tak první je za to, že se vždy pobavím, druhá za hudbu od Aerosmith a ta třetí je prostě pro všechny, co ten film žerou. ()

Scaevola

Rozvzpomínám se na první shlédnutí tohoto snímku, který dodal pojmu "velkolepost" nový rozměr: M. Bay asi v nejlepší popkulturní formě ždímá emoce i napětí v přesně nadávkované směsi všeho, co chceme vidět od konsumního filmu. Ale po letech zbývá jen matná vzpomínka a chuť vidět film znovu se nedostavuje. - A přeci jsem se k snímku po mnoha letech vrátil. Nutno říci, že po geo- i astrofyzikální stránce je to hloupost, ale o to zde nejde: Jde o přestřelenou velkolepost a řemeslně bezchybné filmové vyprávění, jemuž by mohlo být vytčeno pouze zbytečné třesení kamerou a epilepticky rychlé střihy, leč přes možné výtky na plytkost a popkornové emoce se tu k mé spokojenosti nachází vše, co čekáte od hollywoodského filmu. ()

jurica13

Tento snímek je jeden z nejlepších snímků od režiséra Michaela Baye a je to nesmrtelná klasika mezi katastrofickými filmy. U některých částí filmu jsem se i zasmál např. při neustálém „špičkování“ mezi Harrym (Bruce Willis) a A.J Frostem (Ben Affleck). Tento snímek doporučuji každému kdo ho neviděl (doufám že nikdo takový neni :). Jediné maličké mínus u filmu je že se trochu zbytečně natahuje. Já mu dávám tak 80 procent. ()

kolodej1

tohle je pro mě srdeční záležitost, které odpustím i jisté nedokonalosti, třeba některé dějové stereotypy. Na druhou stranu je zde pořádná porce napětí, výborně mixována řadou vydařených vtípků. Díky tomu je eliminován patos na velmi únosnou míru. Jsou tu některé opravdu vydařené scény, kouzelná je například ta milostná. Herecká sestava je vysloveně elitní, v čele s Willisem dodává filmu tu správnou šťávu. Skvělá zábava i při x-té repríze ()

PeteBuck

Takže nebyť USA, nebojácnej bandy naftárov, extra vybavenej NASA a bláznivého Rusa, ktorý naskočí cestou na Mesiac na americký raketoplán, tak je naša drahá matička Zem pekne v prdeli. Ani tak nie Zem ako ľudstvo. Asi v skratke celý príbeh. Ak sa na to pozeráte ako na akčný film s nádychom komédie a prekusnete tie patriotické kecy spolu s nejakou tou presladenou romantikou a la Affleck + Tyler, tak sa na to dá pozerať. Má to dynamiku, spád, vtip, ale inak je to prvoplánová americká akčná haluz. Bruce Willis má ten istý kamenný ksich, čo vo väčšine filmov, Steve Buscemi to aspoň odľahčuje svojimi hláškami. Pri konci už celkom napínavé ako guma v trenírkach, kopa zvratov, nebojácnych heroických činov, korunovaných úžasným Bruceovým finále. Pardon, chcel som napísať "úžasným". Ale na zabitie pár hodín to celkom ujde. Nečakajte od toho ale veľa. Tie 4 hviezdičky za efekty, spád, akciu. Myslím, že 3 by boli málo. Nie je to rozhodne žiadny ťažko duchaplný film. ()

PatrikP4

Je pravda že se občas i člověk zasměje (například když je testujou), ale filmů o meteoritech a mimozemšťanech je hodně a všechny jsou hodně patriocké pro USA, kde to nakonec hlavní hrdina zachrání. Je pravda že tohle je asi nejlepší ze všech. ()

Stuart6

Po Dnu nezávislosti druhý největší US nazi průser. U těchto filmů nikdy nevím, jestli to myslí vážně, nebo jestli se můžu regulérně smíchy válet po podlaze. ()

fenka

Dívat se na tenhle film po letech.. Skoro jsem zapomněla v čem je tak dobrý.. Ve všem. A zejména na čas ve kterém vyroben. Jsem divák průměrných potřeb, Armagedon má pro mě příjemný zajímavý začátek, napínavý a strhující střed a srdcervoucí konec s malým pohlazením po duši na závěr. Plus jeden z nejlepších soundtracku vůbec a pětka jak vyšitá! ()

Saxos

Nejlepší katastrofický film, spojený i s vesmírnou tématitou. Klady: Bruce Willis jako Harry a celá jeho parta, příběh, efekty, hlášky, soundtrack a zvuk. Počet shlédnutí: ani nevím. ()

hony23

Houstone, máme problém! K zemi se blíži nějaké kamení, takže musíme poslat Meklejna s partou vrtařů zachránit lidstvo! A aby to bylo jó vtipné, zastaví se na ruské orbitální stanici a vezmou na výlet i tamního exota... Do pytle, když už amíci hodlali natočit velkolepý katastrofický film plný drahých triků a tak skvěle obsazený, mohli investovat i do scénáristy, aby z toho nevznikla naprosto nevěrohodná parodie, u které se sice nejedna hospodyňka dojme, ale fanouškovi akčního bijáku zadělá na žaludeční vředy. ()

Kozlowski8

Jediná naděje na odklonění obrovského asteroidu, valícího se na Zemi, je navrtat do něj otvory, ty vyplnit jadernými náložemi a asteroid odpálit. To může zvládnout jedině parta tvrdých chlapů - naftařů - nejlepších ve svém oboru. Michael Bay akční pecky, jako je tahle, točit umí a opět to dokazuje. Film obsahuje vcelku vše - napětí, emoce, dojemné okamžiky i humorné hlášky - a rozhodně nenudí. Úvodní třetina snímku a jeho úplný závěr mne bavily o něco víc než místy trochu utahanější pasáže mezi tím, hlavně v druhé polovině filmu. Taky bez těch typicky amerických, někdy až demonstrativních projevů vlastenectví, bych se v klidu obešel. Pokud však člověk vnímá film s určitým nadhledem, tyto scény k němu prostě patří a jsou jeho neodmyslitelnou součástí, stejně jako třeba píseň I dont Want to Miss a Thing od Aerosmith. 75%. ()

pold

Jako komedie a parodie na tupý americký vlastenecký patos, který je nutno - s odpuštěním - nasrat úplně všude, by to obstálo. V tomhle filmu je americká vlajka snad i na konzervě s párkama, a kdyby si někdo prdnul tak to bude znít jako americký hymna. V tomhle konceptu by pak obstojně fungoval i Willis, který jinak než živoucí parodie sama sebe ani fungovat nemůže. Bohužel - s přibývajícími minutami vychází najevo, že tenhle film se myslí fakt vážně, a pocit monstrózní trapnosti potlačí jinak solidní komediální potenciál. Affleckův typický slizký antihrdina, tedy podivný protěžovaný nýmand, který se snaží vyvolávat soucit tím, že se bude tvářit jako retardované koťátko, je jen hřebem do rakve této zhůvěřilosti.. ()

jackalsc

Co mě opravdu vytáčí na USA filmech jsou ty naprosté hovadiny a ignorace okolí. Když jsem si pustil tento film, zhruba před měsícem, usnul jsem asi u 30 minuty a probudil jsem se zhruba po hodině a půl. Pak jsem to samozřejmě vypnul a šel jsem spát natvrdo. Dneska jsem se rozhodl, že se dodívám a měl jsem zase pocit, že usnu. A víte proč? Americký patriotismus je všude, narážky, takovéto vykřikování těch nabouchaných chlápků ověšených tunou medailí a všude vidíte jen samé hvězdy. Příkaz k výbuchu vám zruší nějaká NASA a prezident si může jít klouzat. Nevím jestli mám snad poprvé nadávat na český dabing, nebo je i hlas toho sověta stejně pitomý jak v originále. Na technickou stránku se raději dívat nebudu, protože snad každý pozná, kolik tam je blbostí a ani dvě ruce by vám na počítání nestačily. A nejlepší jsou ty americké časovače, snad 2x se tam časovač zastavil na sekundě, nebo jsem usnul? Hvězdné obsazení, pěkná hudba spojená s city na závěr, kde i každý zapomněl na ostatní mrtvé, kromě Harryho. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)