Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

fanik15

Tenhle film je neuvěřitelně megalomanský. Tak jako všechny ostatní filmy Michaela Baye. Vedle hodně slušného hereckého obsazení a na svou dobu extrémně povedených efektů, zde je neuvěřitelně silné patriotství. A dokonalé hudby od Trevora Rabina. ()

borohub

Já nevím, je pravda, že v tomto filmu je zase vidět jak je USA "nej", každopádně když tohle překousnu je to moc povedený film s dobrými herci, s docela dobrým scénářem, se skvostnou muzikou a docela smutným happy endem. 5 hvězd si to zaslouží 95% ()

helrohir

Michael Bay natočil ten "najamerickejší" film! Tento film je ešte "americkejší" než Emmerichov Deň nezávislosti, a to je už čo povedať. Prednosťami filmu sú najmä obsadenie, hudba, vizuálne efekty a neskutočná zábavnosť. Celý tento film je taký "pitomučký" až je to zábavné. Všetky tie vypäté scény, pri ktorých sa v najdôležitejšom momente niečo pokazí mi vždy vyčaria úsmev na tvári a nútia ma premýšlať, že prečo tento film už zas po niekoľký krát pozerám. No predsa kvôli tomu, že Bruce Willis tu opäť zachraňuje svet (v tomto prípade doslova) a ja sa pri tom neskutočne bavím. ()

Wooke

Dojemný príbeh lásky, priateľstva, odvahy a všetkého v kope. Ben Prdflek mal šťastie, že Bruce to všetko vzal na seba. ()

Brano

Aj po toľkých rokoch môžem povedať, že je to pre mňa jeden z najsilnejších a najlepších filmov, čo som kedy videl. Dokonalé sci-fi prevedenie od majstra Michaela Baya, ktorý už veľa krát dokázal, že je jeden z najlepších režisérov tohto žánru. Veľmi slušné herecké obsadenie na čele s Bruceom Willisom a charizmatickou Liv Tyler. Na svoju dobu má veľmi dobre spracované vizuálne efekty a taktiež dokonalé prevedenie hudby od Trevora Rabina. Najlepší katastrofický film, aký kedy bol natočení. Neverím, že už to niekedy niečo prekoná. Tiež dokonalý slovenský dabing, bez ktorého si už ani neviem predstaviť tento film. ()

Guran

Od doby co raketoplány vzlítnou do vesmíru je film neuvěřitelně napínavý a dech beroucí. Každou scénu vystřídá jiný zvrat a další napínavost je na místě. Nečekal jsem, že z nápadu o asteroidu, který za 18 dnů spadne na zem se může vyklubat fajn podívaná. Jak scénářově tak herecky zpracovaný snímek s velkou lidskostí v sobě. Jako v každém scifi, nebo-li v každém zvratovém filmu na světě se dočkáme i pár padouchů mezi lidmi, kde byste to nečekali. Nejvíce mě překvapil Peter Stormare v roli ruského astronauta a český dabing s Pavlem Soukem v hlavní roli. Film rozhodně není ztráta času. Neváhám a dávám 10/10! ()

RigorMortis

Ako decko som mal tento film rád. Keď sa naň pozriem s odstupom je síce fajn, no stále klišé. Navyše s americkým vlastenectvom dohnaným do extrémov a dojímavým podmazom od babi Tylerovej. ()

MirkaP

Taková hodně patetická pohádka pro velké kluky, kteří jako malí chtěli letět do vesmíru (ale uznávám, že velmi sledovatelná). ()

mrclTV

No ja neviem, ťažko opísať film, plný vyhranených protikladov - maximálna akcia, kde ešte aj vesmírne lode vo vákuu explodujú za ohlušujúcich výbuchov, ale s dejom neskutočne primitívnym, nech mi nikto nevraví, že je jednoduchšie z ťažiarov spraviť kozmonautov ako naopak. Totálny bullshit tento film, ale na druhej strane takú akciu len tak niekde nevidíte (dokonca aj hlavné titulky s názvom filmu vybuchnú!), ale zvyšok ako za trest, neustále jačanie, nelogické hlúposti snáď každú minútu....proste čistý M. Bay v najlepšej forme. Keby bol rebríček neobľúbených režisérov, Bay by držal popredné miesto v mojom zozname. ()

Jehan

Naprostá ptákovina, která má jeden velký klad a tím je herecké obsazení. Vedle profláknutých hrdinů a miláčka správňáků Buscemiho jsou to Fichtner, Patton a hlavně Stormare, který si tu výjimečně nezahrál padoucha, ale svérázného Rusa. Samozřejmě v ušance. Kolik ruských a amerických odborníků v oboru kosmonautiky (jakož i jiných oborů) se u tohoto paskvilu válelo smíchy, to si ani nechci představit. No nic. Bruce to nakonec odpálí a jdeme na panáka. Nuda to však není a díky za to. :-D ()

knihovna

U tohodle druhu filmu vždycky váhám - já vím, že je to neskutečná pitomost, patetická sračka a technicky nemožné se stává běžným, ale narovinu - taková je spousta příběhů. Jak už říkal klasik Jára Cimrman o Červené Karkulce a jejím výskoku z břicha vlka. Tady je to vše podobně věrohodné, takže soudit to okem realistickým prostě nejde. Na druhou stranu je to zábavné a nenudí to, pokud vypneme mozek. Problém je v tom, pokud to Bay myslel vážně - potom je to na klec v ústavu pro choromyslné hned vedle Emmericha. Ale to už není moje starost. Dávám 4*, ale ta čtvrtá je hodně vratká. 23.9.2023 Dnes jsem to po letech viděl znovu a zjistil jsem, že je to do nebe volající pitomost, leč zábavná, pokud vypnete mozek. Takže vlastně už to, co jsem psal před lety. Ale snižuji na 3*, byť je to spíše na 2*. ()

PAVLIS

Prima hitovka plná hvězd, která se nebere úplně vážně a umí být i dojemná. To je moje matná vzpomínka z náctiletého období. Nyní po letech jsem měl tento dojem pouze ze začátku a postupně jsem byl čím dál tím rozmrzelejší. Vem čert ten pohádkový příběh, americké vlajky na každém rohu nebo kýčovité západy slunce. Co mě opravdu iritovalo, byl scénář plný patetických výkřiků. A nepřehledná akce, šíleně sestříhaná, samá jiskra a výbuch jako by byl režisér malé děcko. A umělé dojení slziček. A... Nic pro starší. 12.8.2017 - 74% / 66% IMDB ()

Petule3

Já vím, ten film je fakt blbej! Děsně blbej...při konverzaci prezidenta s Billym z NASA: "Jaké očekáváme škody? Totální, pane, zánik celého lidstva. Co s tím tedy uděláme?" Se válim vždycky smíchy, ale já to i přesto jejich podělané vlastenectví fakt žeru! Hudba osudová, mezi Liv a Benem to prostě funguje, ať si říká kdo chce, co chce a Bruce je a vždy bude hrdina. A já budu zřejmě vždy plakat při scéně, kdy se loučí s dcerou...no co už. Amrmageddon bych zařadila k Pearl Harboru, taky šílený, ale taky si nemůžu pomoct a miluju to. Holt...pro některé filmy má člověk slabost, ani neví proč. ()

Tominni

Na Zemi se řítí velký asteroid a jediná šance na záchranu je zavrtat jedernou nálož do asteroidu a po odpálení doufat, že se kusy asteroidu Zemi vyhnou. A tak osud Země je v rukou zkušených naftařů v čele s Brucem Willisem. Scénář jasný, amerických vlajek spoustu, vlastenectví a emoce prýští, ale film celkově funguje dobře, částečně i díky dobrému obsazení a trochu i výborné písni od Aerosmith. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 38%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 76,9% | Parta naftařů si to mašíruje do kosmu zachránit svět.... Hmmm, pravděpodobně nejpitomější námět v té nejhollywoodštější a nejpatriotičtější podobě tak, jak to má Bay rád - v každém směru velkolepý a efektní blockbuster. Na nás ale tahle blbost z nějakého neznámého důvodu funguje a i po nesnesitelné hromadě klišovitých až vtipných scének na závěr nějakou tu slzu uroníme... 80% ()

savatage

No já nevím. Když jsem na filmu byl tenkrát v kině, tak to byla pro mě pecka, ale když se na film podívám dnes... Skvělé herecké obsazení, ale nemá to tu šťávu, abych i po letech Armageddon, viděl celý až do konce. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)