Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

raru

Z čisto vedeckého hľadiska je to blbosť.Ale dobre sa na to pozeralo a výborne som sa zabavil,hlavne kvôli môjmu obľúbencovi Stevovi Buscemim.To je taký typický filmový šialenec na prvý pohľad. ()

Arany

Za Aerosmithy hvězdička. Nejsem fyzik a jsem za to rád. Jenom jsem úpěl, fyzik by měl sebevražedné tendence, ale pokud přeskočím to, že to bylo uvěřitelné, jako Kink Kong z roku 20, tak je ten film špatný i ze všech jiných hledisek. Vezmete všechna americká klišé a dáte je dohromady, tohle vám z toho vypadne. Nejsem na konspirační teorie, ale když se pro dobro Země obětuje ropný magnát, asi tím někdo chtěl něco naznačit. BTW nikoho nezajímá, že přes 2 000 000 lidí ve Francii zemřelo? ()

Johgas

Tohle by byl tak skvělý film, kdyby nebylo toho amerického patosu. Vtipy Bruce Willise a ruského astronauta vynikající...skvostný soundtrack...pěkné triky...ale ten patos to srazil o 10 pater níže. Absence patosu se mi líbí např. na Hvězdných válkách, proto je mám raději než cokoliv jiného. Tady se to nepovedlo. "Tati, já jsem vždycky chtěla být jako ty" následuje slzavé kino...co tohle má co dělat v katastrofickém filmu...? ()

Alekks80

Asi neumím číst mezi řádky, ale já tam žádnou ironii nenašel. Je to plný patosu a citovejch výlevů a až na dvě písničky, pěknou Taylerku a šílenýho Buscemi to stojí za vyliž kapsu. ()

Anda..

Moc pěkný film od režiséra Michaela Baye, dívala jsem se na Armageddon poprvé s českým dabingem a musela jsem se chvilkama smát u herečky Liv Tyler, která měla dabing jak 12 letá holka :D ()

Vlkopec

Jé to by mohl býval být zajímavý a strhující film, kdyby scénáristé a režisér tak netlačili na pilu, odpustili si mraky nudných, zbytečných a naprosto nevěrohodných akčních a prvoplánově srdceryvných scén a zredukovali počet klišé na čtvrtinu (aspoň). Méně by bylo mnohem více, možná i o tři hvězdičky. ()

Sansnom70

Jak už přede mnou někdo napsal. Krásný romantický film, kde bohužel hlavní hrdina umírá. Ale s krásnými písničkami od Aerosmith mám i já co dělat abych se nerozbrečel. Děj filmu je možná trošku přehnaný, ale kdo z nás může říct, že se toto skutečně nemůže stát. A rok 2012 se kvapem blíží. Třeba nám skutečně nachystá nějakou podobnou zápletku, při které se budou muset všechny státy světa spojit a třeba i letět na takový asterouid, který bude naši zeměkouli ohrožovat. Mě osobně se film líbil a kdykoliv mám příležitost, tak se na něj podívám a to i díky skvělým hercům, kteří v něm hrají. Všem doporučuji. ()

trojkolka

Když se podívám, v jakém roce byl tento film natočený a jaké zde byly použity filmové triky a efekty, tak klobouk dolů. První půlka filmu je taková komedie, že leckterý film natočený pod záminkou komedie, se klidně může jít klouzat. Jsou zde nezapomenutelné hlášky, které prostě baví, ať film vidíte poprvé nebo podesáté. Druhá půlka uznávám, už je trošku horší, ale ruský kosmonaut a Lovec to zachraňují seč můžou, a tak to ráda odpustím. Bruce Willis alias Harry je borec a Aerosmith s I don't want to miss a thing dodávají správný love song pro Frosta a Grace, proto nemůžu jinak než za 5* ()

lepinla792

Po celou dobu jsem se výborně bavil, a pak ještě při opáčkách několikrát. Akce, napětí, humor, dobrodružství, romantika, to všechno bylo správně nadávkované, všeho akorát. A když se to přestěhovalo do vesmíru, tak to byla třešnička. Zase se rád podívám. ()

oskiii odpad!

Vyhýbání se ulomkům, přistání na asteroidu bez poškození. Zvláštní časová posloupnost...Willise odvezou do NASA, zatímco ostatní zůstanou na vrtu v Čínském moři. Aby je o dva dny později chytali už po celých USA. Affleck za pár hodin dokonce založil vlastní těžařskou společnost. To nedává logiku...jak to stihli? Raketoplán Columbia ve skutečnosti havaroval kvůli malému úlomku. Tady do raketoplánů narážejí obrovské kameny, v podstatě oholí půlku toho šutru…a nic :D Návrat absolutně bez problémů a poškození. ()

Mistr119

Velkolepý akční katastrofický film s hvězdným obsazením. :) Oceňuji ale dramaturgii Novy, kdy tento film 12.8.17 dala zrovna v den padání Perseidů... :))) ()

KraLuban

Král všech hollywoodských blockbusterů, při kterých nezůstane jedno oko suché. Jo, je to patetické, přepí*elé, ale zároveň dojemné, skvělé a vlastně jeden z důvodů, proč člověk na filmy chodí - aby mohl tu chvíli, co na to kouká, opět létat a snít. Na tyhle filmy by asi byla potřeba zvláštní kategorie - patřil by sem se stejným hodnocením i Pearl Harbor, první Den nezávislosti a další fláky tohohle typu. V běžném hodnocení 4*, ve speciální kategorii 5* a nekorunovaný vítěz. This is Hollywood, bejby:)! ()

Jan XXIII

Jeho největší hnusárna.Já vím, že jeho filmy zatím vydělávají.Vysoké rozpočty a kvalita scénáře nulová.Sponzorovat ho?Blbost. Jeho NIKDY! ()

WilliamWalla

Ak katastrofický film tak jedine tento. Pre mňa je tento film už klasikou. Ak by to v telke dávali v pondelok a potom aj v utorok, určite by som to pozeral oba razy. Bruce Willis by mohol hrať aj starca, ktorý sa dennodenne zašťáva a bol by ten najväčší frajer v Hollywoode. Pre mna absolútne hrdinský film, ktorý síce je úplne mimo realitu, ale je to jediný film, pri ktorom revem jak malý chlapec. A o emóciach to predsa je, nie? Harry Stamper forever in our hearts! ()

Ajfist

Spousta fyzikálních nesmyslů a jako vždycky Flus Vyliž jako největší ze všech hrdinů co se musí obětovat pro záchranu lidstva.Aspoň něco tam mohlo trochu odpovídat realitě a ne,že tvůrci naprosto popřeli většinu fyzikálních zákonů.Drahá pohádka pro jednodušší dospělé jedince.Myslím si,že Bruce Willis aspiruje na jestě většího frajera než je Chuck Norris. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)