Armageddon

• Česko Armageddon (viac)
USA, 1998, 151 min (Director's Cut: 153 min)

Réžia:

Michael Bay

Hudba:

Trevor Rabin

Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Will Patton, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare (viac)

Za osmnáct dní Země přestane existovat, protože se srazí s asteroidem velikosti Texasu. Je bezpodmínečně nutné, co nejdříve přistát na asteroidu, hluboko pod jeho povrch zavrtat silné jaderné nálože, odpálit je a pak se jen modlit, aby to celé pomohlo. Záchrana světa tímto brizantním způsobem je práce jako stvořená pro partu drsných naftařů v čele s Harrym S. Stamperem (Bruce Willis), který zachází s vrtnou plošinou a výbušninami jako neurochirurg s jemným laserovým skalpelem. Astronautický výcvik NASA je rychlý a za pár dní jsou dva raketoplány s jadernými náložemi a samorostlými spasiteli světa na palubě připraveny ke startu. Zvládne Bruce Willis a jeho muži sebevražedně riskantní akci? (oficiálny text distribútora)

Kingjiri

Tak trochu blbina, ale jak už bývá u Bayovejch raných bijáku zvykem, hodně zábavná. Nechybí samozřejmě vypiplaná filmařina, vizuál, výbornej soundtrack nebo solidní casting (anticenám v týhle oblasti fakt moc nerozumim). Asi největšim plusem je, že i přes dlouhou stopáž nemá tempo vyprávění ani míra napětí tendenci výrazně klesat a nehollywoodský finále má potřebnou gradaci (dokonce i emocionální, byť předchozí občasný pokusy o emoce závaněly patetickym odérem). Zamrzel mě hlavně typickej americkej patriotickej podtext (katastrofickej film se asi bez pana prezidenta prostě nemůže obejít) nebo několik nepravděpodobnejch náhod, na který se příběh spolíhá (viz Pásovec č. 2), přičemž pomíjim hnidopišský drobnosti jako že ve vakuu hoří. Nebýt toho, možná možná bych utrousil hodně slabou pátou hvězdu. ()

rublik05

Kromě poctivé dávky patriotismu a patosu se v Armageddonu dočkáme velmi výrazných emocí, které se prolínají celým filmem, a také snahy o odlehčení atmosféry komediálními prvky. Nutno podotknout, že vše vyšlo na výbornou. Hodně se povedlo i herecké obsazení, v čele s výborným Brucem Willisem a neméně skvělým Benem Affleckem. Některé role, respektive herecké projevy mi moc nesedly, zejména trochu otravný Steve Buscemi nebo málo výrazný Owen Wilson. Příběh, o cestě na asteroid a zabránění zkázy světa, mě docela bavil, užil jsem si zajímavé exteriéry, plno nápadů a oceňuji i dobrou práci s kamerou. Děj má dobrý spád a povedenou atmosféru. Hudba od pánů z Aerosmith je takové milé pohlazení po duši, jejich píseň I Don´t Want to Miss a Thing přímo zbožňuji. Celkově se mi tato zkáza světa podle Michaela Baye moc líbila, emoce i humor fungují, akční scény lahůdka, herci suproví, scénář rovněž paráda. Co víc si přát? Snad jen se příště trochu vymanit z akčního žánru, přidat víc dramatických prvků a byla by to úplná pecka. 8/10. ()

Nix

Takový doják, srdceryvný příběh o záchraně světa s Brucem v hlavní roli. Bavil mne i Affleck. Celé to bylo fajn, posádka byla dobře poskládaná. Jo Míša takové věci umí, když se mu chce, tohle je taková klasika a myslím si, že se najde jen málo lidí, kdo neví o co jde. Pokud si to pustíte, i přes dlouhou stopáž si to užijete. ()

Abdul

Tak takhle taky může film dopadnout. Odporný, přehrávaný, vlezlý, podbízející se americký patos, logikou přitažený za vlasy, se skvělými triky a Peterem Stormarem (ostatní nehrají). Ještě že jsem neviděl Pearl Harbor. ()

alsha

Spektákl se vším všudy, u kterého se můžete jen odlehčeně pobavit, nic jiného vám ani tento movie neumožní. Dialogy jsou o trochu méně naivní nežli Amidala vs. Anakin, nejlepší je určitě Billy Bob. A efekt závěrečné prvotně pospolné radosti po americku funguje opět tak jako v Apollu 13... ()

Threepwood

Výborná jízda.Napínavá,dramatická,kýčovitá(ale ne zas tolik jako Peal Harbor).Hlavně to nebrat vážně a pak si člověk skvěle užije. ()

CGP

Typicky Bayovská záležitost. Emoce vyhnané do extrému, to vše v pohledném ztěží uvěřitelném akčním obalu. Prostě další Skála, tentokrát ve vesmíru. Až se divím, že ho to ještě nepřestalo bavit. No, vlastně dokud bude Bruckheimer chtít, že... ()

DonTommy

Armageddonu si hlavně cením pro první verzi jeho dabingu, co do kadence hlášek tak se to dá srovnávat s klasikama hláškovacího oboru od Guye Ritchieho...když to předabovali tak už je to opravdu jen skvěle natočený ale patetický akčňák...ale ta první verze, no, totální komedie... "Ženská velký kozy, ženská malý kozy, ženská střední kozy...tohle vypadá jako vy...s kozama!" "Harry jak mě buzeruje, Harry jak mi za něco nadává, Harry jak mi říká že mi nedá dceru, vážím si toho" ()

Taffey

To přehnané vlastenectví mi pilo krev vždycky a konkrétně Armageddon sráží v mých očích velmi nízko. Ale nebýt jeho, mohl to být dobrý film. Po technické stránce oukej, dobře se na to kouká, ale to vlastenectví nejsem schopen akceptovat. Ovšem třeba v porovnání se Dnem nezávislosti je to, v tomto punktu, neškodná selanka. ()

Tiiso

Ve své době velmi dobře udělaný film jak po stránce realizace trikové tak i z hlediska příběhové atmosféry. Scény s raketoplány na vzdáleném kusu obřího meteoru, na velkém plátně působily velmi efektně. Ale toto filmové pozlátko nedokázalo přehlušit všudypřítomný patos. Vzrůstající plácání po zádech jací jsme ale kabrňáci mě pomalu a jistě začínalo silně unavovat. Bylo totiž předkládáno takovým samolibým způsobem a s takovou loajalitou vůči vládě Amerických spojených států, že ačkoliv mám ameriku rád bylo toho zde na mě už přespříliš. Nebýt této povrchnosti dokázal bych jinak čistě komerční snímek za svou vizuálnost dobře ohodnotit. Ale ten reklamní tah na americké voliče na mě prostě nezafungoval. ()

wOOzIe

Je vidět, že Bay umí natočit skoro všechno a velmi dobře. Příběh je takový na můj vkus až moc americký. Amerika, Amerika Amerika, to víte Amerika ví všechno jako první a jediná to vyřeší a zachrání svět. Ale stejně se na to dalo dobře koukat a konec mě opravdu dostal. Hvězdišku za herce, hvězdišku za mého oblíbeného M. Baye, a tři hvězdišky za konec :D. ()

keane

6/10 Typický hollywodský blockbuster. Čím více vyřadíte při sledování z činnosti mozek, tím více se vám bude líbit. ()

GOGO3000

Nebýt těch slaďákovských scén s amíckým supervlastenectvím a záběrů z celého (celého?) modlícího se světa, je to slušná scifárna. Prostě si jen tak zaletíme na nějaký ten kus šutru, navrtáme do něj díru a prdnem atomovku. Pak hurá domů :-) ()

bond77

Všechny katastrofické filmy mi přijdou trochu béčkové. Tento film není vyjímkou, spoléhá na dobrý konec. Ale Bruce Willis se zase osvědčil jako kladný akční hrdina. Bohužel je také v tomto filmu silný americanismus. ()

iKosser

Všichni ti, co se na tenhle film podívali v českém znění na TV Nova musí dát max 3*. V originále je tenhle film dalece lepší a musím říct, že mě osobně se velmi líbil. Zatímco na dabované verzi jsem se nasmál na mnoha místech, v originále tahle místa byla víc než dobrá. 80 % ()

Akitenshi

Bruce Willis, Liv Tyler a kvalita efektů v režii s Michaelem Bayem - tři důvody pro tři hvězdičky, protože zbytek je velmi nekvalitní příběh se slabšími vtipy. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

09.05.2019

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (viac)

The Rock poletí do vesmíru

The Rock poletí do vesmíru

10.05.2015

Sci-fi žánr je znovu v kurzu. Strážci Galaxie vydělali balík a sedmé Star Wars čeká stejný osud, takže není divu, že se studia perou o potenciálně výdělečné náměty. Nejnověji se strhla válka o Alpha… (viac)