Paríž roku 1931. Zlodejský elegán Henri Charrière prezývaný Papillon - Motýľ (Charlie Hunnam), je neprávom odsúdený za vraždu miestneho člena podsvetia a vzápätí poslaný do trestaneckej kolónie vo Francúzskej Guyane. Tu sa stretne s Louisom Degom (Rami Malek), neduživým falšovateľom dlhopisov, ktorý čoskoro pochopí, že sa ako zbohatlík môže každú chvíľu stať obeťou vraha. Spojí sa preto s Motýľom a chce po ňom, aby ho chránil. Na oplátku od neho Motýľ žiada peniaze na útek. Do doby, než príde vhodná príležitosť, sú v kolónii obaja odkázaní sami na seba a v neľudských podmienkach vystavení ťažkej práci, spaľujúcemu slnku a chorobám. Louis je presvedčený, že zomrie skôr, ako ho jeho blízki dostanú von, a preto sa chce o útek pokúsiť s Motýľom... (TV Markíza)

Igy007

Přihlédneme-li k možnosti, že si Charriére příběh z části přibarvil a z části jej ukradl od Belbenoita, zdá se bazírování na respektu k předloze trochu mimo mísu. Pěkná předělávka; obsazení, hudba, výprava, atmoška. Hanúman a Malík si s Mekkrálovnou a Prachovkou nijak nezadají. Vlastně by se dalo dát i pět hvězdiček, tu pátou za odvahu jít do rizika; možná to ještě změním :-) ()

PTuranyi

Dobre natočený film podľa známeho príbehu úteku z väzenia. Herci aj kamera robí čo môže, ale kúzlo staršej verzie s duom McQueen Hoffman nedosahuje. ()

Mejkby

Původní film už si skoro nepamatuju, byl jsem ještě malej a vim že to na mě bylo děsně dlouhý, ale tomu borci co furt utíkal sem držel palce. Tři hvězdy za snahu, není to špatnej film, ale ptám se proč? Jakej má smysl remake když není žádná přidaná hodnota? Hunnam s Malekem byli vpoho, ale na McQueena s Hoffmanem? ts ts ts ()

CatherineDL

Před tímto motylkem jsem viděla původní film.. tento jsem po 20 minutach vypla.. v podstatě úplně stejnej film, ale jsou v něm chlapci jako ze škatulky, upravený, bez chyb, v oblečení který jim mamka právě vyprala a vyzehlila. Prostředí oproti původnímu filmu vydezinfikovany. ()

Neel

Původního Motýlka jsem neviděla a ráda bych se vyhnula srovnávání, takže to tak asi i zůstane. Duo Hunnum a Malek funguje skvěle, oba jsou na vrcholu herecké kondice a já doteď přemýšlím, jak může někdo zvládnout pět let na samotce a nezbláznit se. Závěrečná scéna na útesu dojala. 80% ()

PeDe

Nebudem tu porovnavat original zo sedemdesiateho tretieho, lebo ten som nevidela, ale tento remake ma oslovil zaujimavym obsadenim, a pribeh bol pekne vyrozpravany, nic netlaci na pilu, v jednoduchosti je krasa :) odporucam ()

nezavisle

Absolutna pecka. Tak silny pribeh, vdaka chlapikovi, ktory nechapem ako mohol toto vsetko zniest a najma tak dlho. Neviem ci to samotny film dokazal vystihnut dostatocne, ale viem ze si rad zhliadnem tuto snimku oapt a opat. Top music! Klobuk hore.. ()

Tomulka

Charlie Hunnam a Rami Malek dělali co se dalo a za to jim patří tři hvězdy avšak režie a hlavně scénář byl slabý! Hodně slabý! Řekl bych, že režisér a scénárista nepochopili látku. Nutno konstatovat, že scénáristu ani na dostřel. ()

Monellito

Odsuzoval jsem dlouho tento remake a světe div se, po shlédnutí vypádá i o trošku lépe než ten původní, nebo mi aspoň přijde více koukatelný a i akčnější a napínavější. Za mě určitě to není krok vedle. ()

ohinek

Ať to co každého zajímá nejvíc, zazní hned na začátku: nakonec bych asi přeci jen upřednostnil původní film z roku 73, tato verze nabízí ale pramálo důvodů, proč by ji měl kdokoliv zcela odepsat. Děj je trochu zjednodušený a Hunnam s Malekem rozhodně nepodali tak dobrý výkon jako McQueen s Hoffmanem, ovšem pokud kdokoliv z jakéhokoliv důvodu upřednostní tuto verzi, žádného hříchu se nedopustí. ()

Xmarc

Postava 'Motýlka' v originále s McQueenem propracovanější a herecky dokonalejší a po proživších útrapách znatelně věrohodnější. Jinak ale hodně slušný remake, a že dost často nedopadnou zrovna nejlépe. Delší stopáž taktéž bez problému... film v žádném místě nenudil. ()

Peabody

asi jako remake Totall recall. Proč? Prostě proto, že americký divák to chce, jinak zcela zbytečné. Už se těším, až Madonna dostane práva na Casablancu (zatím jí díkybohu nevyšlo). ()

blatouchm

Chápu, proč remake. Bylo třeba se zaměřit také na věci, kterým první film nedal dost prostoru. Jako třeba strkání věcí do zadku. Vyndávání věcí ze zadku. Třeba upozornit na různé problémy kolem toho jako třeba průjem nebo čumilové. Občas vám někdo otevře břicho, aby zjistil, co tam schováváte. Je to opravdu věda. ()

durkes

Niektoré filmové skvosty už remaky nepotrebujú. Film z roku 1973 je o 44 rokov starší, ale je o 4 triedy lepší ako tento zbytočný počin. Medzi podobné zbytočné remaky patria okrem tohto Psycho, Ben Hur, Bod zlomu, Sedem statočných, Vražda v Orient Exprese, Traja mušketieri, Vinnetou........Načo kaziť filmový dojem a spomienky na originál.........a dvojica Steve McQueen, Dustin Hoffman sa jednoducho pri všetkej úcte nedá nahradiť...... ()

draxxi

Kdyby mě někdo oslovil pojd, natočíme remake Motýlka, vezmu nohy na ramena... Kluci ale neutekli, a natočili to... Vznikl pěknej a napinavej film... Ale proč? Vzdyť na té původní verzi vůbec nic nezestárlo... Naopak, té původní verzi z roku 1973 ty třicátý léta věřím mnohem víc. Tady jsem pořád čekal, kdy někomu z nich zazvoní v kapse mobil. Přišlo mi to takový hezký a uhlazený... Přesto pořád na dobré úrovni.... 9/2/2021 73 procent ()

zurivymlok

Původnímu filmu jsem vyčítal hlavně to, že podle knihy zase tak moc nebyl. Nicméně jinak to byl skvělý film se skvělými herci. Jeho následník tak má několik problémů: (1) Je naprosto zbytečný, (2) původní film měl tak špičkové herce, že jejich následníci (ač též velmi dobří) přece jen jsou o chlup horší a (3) „motýlek“ je na konci stejný „cool guy“ s tělem prvotřídního byť poněkud pohublého atleta jako na začátku, což je v rozporu s tím, jak otřesnými podmínkami má v průběhu filmu procházet. S tím je spojeno i to, že mi přijdou sekvence jako samotka či pobyt na ďáblových ostrovech poněkud odfláklé. Naopak se mi líbila finální hláška „It’s the a story of a lot of man“ svou dvouznačností, kdy mohla znamenat, že tím, čím si prošel on, si prošlo mnoho mužů a zároveň mohla znamenat, že se jedná o různé příběhy různých lidí, které jsou připsány jedné postavě (čímž ve skutečnost patrně kniha „Motýlek“ je). Každopádně rozhodně to není špatný film a pro mladší lidi, kteří nechtějí z nějakého důvodu koukat na staré filmy to může být fajn podívaná. Docela mě překvapilo, že Hunnam je McQueenovi docela podobný. ()