Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

AxelWers

Až taká katastrofa, ako sa prezentuje v tunajších komentároch, to nebola, ba práve pod ich vplyvom som čakal asi fakt katastrofu, ale nakoniec to bolo celkom fajn. Samozrejme na konkurenčné marvelovky sa to nechytá, niečo bolo aj dosť klišé, určite by ešte trochu napätia pomohlo, ale na to, že film má asi 2,5 hodiny, tak to ubehlo celkom rýchlo. Ale * navyše za Gal, na ktorú sa stále dá pozerať. ()

JimiH

Jednoduchá premisa, ze které šlo ale mnohé vytěžit. První polovina až na pár zaškobrnutí docela funguje, ale následující hodina a čtvrt je podkopáváním všeho, co lze brát jako kvalitu. Přílišný patos a dějová přímočarost obohacená o úmornou doslovnost, kdy postavy v podstatě divákovi ve svých dialozích vše předžvýkají, je k uzoufání. Díky první půlce a závěrečnému cameu (a s vědomím, že žijeme ve světě, kde existuje něco tak nepovedeného jako Liga spravedlnosti Zacka Snydera) dávám tři hvězdy. ()

Takasawa odpad!

Skvělí film na usnutí, tahle ptákovina vás spolehlivě uspí. Mě asi 28 krát než jsem to dokokal celé a bylo to utrpení. Scénář na urovni těžké mentalní retardace, je mi líto Gal, že se něčeho takového musela zúčastnit. ()

Maximilianus

Po Aquamanovi ďalší film, ktorý si požičiava nápady z iných projektov. Okrem Wonder Woman tu máme aj Spidermana, Supermana a Stranger Things. Dej sa snaží byť podobne dobrodružný, akurát mu to moc nevychádza a až sa divím, ako mohli premárniť takú dlhú stopáž ničím. Celkovo to pôsobí zastarane, ako komixovky pred 15 rokmi, efekty sú dosť amatérske, ani Gal Gadot nehrá nejako dobre, samotnej WW si divák tiež neužije veľa, akcia je slabá a pohyby pri nej neprirodzené. Dosť premárnený film. 6,3/10. ()

ER

Bohužel dvojka je příliš v zajetí jedničky především díky pokračující love story, která ale není tak účinná. Aspoň zápletka kolem Dreamstonu se povedla, byť určitě výhrady mám (asi nejvíce mi nesedlo finále) a P.Pascal potvrdil status herecké hvězdy. ()

Human_Traf

Film má masivní stopáž, ale prakticky se v něm nic neděje. Něco něco magie, něco něco lhaní je špatné, něco něco digitální souboj ve tmě a můžeme jít do závěru, který je víc naivnější než šmoulové. A to je vše. Žádný humor, žádná památná scéna, nic. Sledujte nejlépe během nedělního dopoledne jako kulisu při vysávání. P.S.: Bavil mě Pedro Pascal a jeho maniakální přehrávání. ()

mazic odpad!

wau, wau, wau. tohle je jasný adept na festival otrlého diváka. jak asi jednou bude gal reagovat, až se jí její dcera zeptá: maminko, proč jsi tak špatná herečka a hraješ v takových hovnech? Chtěl bych u toho být, abych viděl její reakci. DC pokračuje v dalších hovnech a už se těším na další :-) ()

Likan7

Dvojka WW může děkovat Pineovi, že se vrátil. Jeho Steven je totiž jediná zajímavá postava, která filmu dodává často i trochu toho good-feelingu a humoru. Jinak totiž na Wonder Woman není vůbec nic zajímavého, nebo dobrého. Akce je i v porovnání s jinými DC filmy slaboučká, je jí zoufale málo a když už se schyluje k nějakému zajímavému souboji (Wiig vs Gadot). Dostaneme jen minutu přetahovaný někde na chodbě Bílého domu. Finálový souboj s Cheetah je celý ve tmě, je blbě snímaný i sestříhaný a je zoufale CGI nudný. Pascal v podobě druhého záporáka je takový zoufalý panďulák, který šíleně přehrává a je víc nudný a směšný, než zajímavý. Gadot je stále krásná jako žena a stále nic moc jako herečka. Když k tomu dostane tak šílený repliky jako na konci, je to vyložený facepalm do čela. V DC blockbusteru je pak nejlepší úvodní závod, který je možná až moc dlouhý, ale alespoň se na něj hezky kouká a i když se tu na fyziku kašle jak v žádném jiném filmu, je to alespoň koukatelný. Zbytek filmu koukatelný sice je taky, ale nudí, je šíleně dlouhý a nemá, až na Pinea a občas Wii, nic zajímavého. PS - Dám všechno za Kristen Wiig, jak vypadala před druhým přáním. Je jí 47 ale vypadá naprosto neskutečně. ()

Wencek

Tak jsem si taky sáhl na svůj krystal, byl sice trochu lepkavý, ale přání, aby film po půl hodině skončil mi nesplnil. Čekal jsem a čekal a ve chvíli, kdy všichni svá přání odvolávali jsem byl jediný, kdo stále svíral svůj lepkavý krystal a své přání nezrušil. ()

LordMysti

Ujetá blbost která měla být celá animovaná a komiksově akční nebo trochu serióznější jako předchozí film. Tato slátanina působila opravdu hodně rozpačitě. ()

Boris.

2,5 hodiny dlouhá nudná záležitost se spoustou scén, které vypadaly až trapně (třeba když zjistila, že umí létat). Jinak nulová akce a plno naprosto nesmyslných pasáží. U komixových filmů jsou nelogičnosti časté, ale tady byly až hloupé. Jediné co bych WW84 odpustil je ženské tlachání, protože je to film o ženské superhrdince. ()

Hellierer

Jedničku mám rád. Jedničku mám ve skutečnosti hodně rád. Ale toto? Z tohoto jsem spíše vrhl. Podivný spletenec scének, hrozných dialogů a neskutečně nudné akce, který má osmdesátkovou atmosféru jen proto, že ji má. Tohle mě bolí. ()

Hashirama

Ačkoliv žijeme ve zvláštní hyperkonzumní době, 1984 překvapivě není označení dílu v sérii, nýbrž nápověda dobového zasazení, které samo o sobě prozradí víc než dost. Jsem nucen k úvaze, že Robert Rodriguez není jediný, komu píšou scénáře jeho děti. A jsem nucen k úvaze, jestli si filmaři opravdu myslí, že si v současné nadvládě komiksového žánru už můžou dovolit cokoliv. Jak jinak si vysvětlit, že dvacet let po X-Menech, Spider-Manovi a tak dále se dočkáme v podstatě ryzí rozpohybované reinkarnace superhrdinského komiksu, čili barvotiskové limonády, ve které jakékoliv zápletky a motivace plují na vodě a nánosu těch nejohranějších povrchních klišé, a je plná obtížně vstřebatelných cheesy / cringe momentek typu “padouch komickým způsobem spadne a hrdinka pak s cinknutím mrkne na poblíž stojící holčičku (přičemž už chybí jen apelace na to, aby recyklovala a čistila si zuby)”, které jsou vetkané v nudně roztáhlý a stokrát omletý melodramatický sitcom. Co však neplní zápletka, která valnou částí funguje na principu “něco se děje, protože to tak potřebujeme”, částečně vynahrazují postavy, které, ačkoliv taky vyšlapují po těch nejohranějších cestičkách, docela baví - Pedro Pascal jako Mr. Capitalist v geniálním kokainovém módu, Kristen Wiig jako stereotyp šprtky / stereotyp šlapky a Gal Gadot, která je pořád nadpozemsky půvabná a když je obklopená herci, je s ní a jejím hereckým rozsahem ohromná zábava. Až mě mrzí, že nejlepší scéna filmu a celý vrchol ústředního vztahu je následován scénou, která si radši půjčila hudbu ze Sunshine. Nechce se mi věřit tomu, že má jít o záměrnou vizualizaci na téma “jak si Hollywood v osmdesátých letech představoval komiksový film”, na to Patty Jenkins chybí nadhled, styl i skill. Takové maličkosti jako časové nesoulady v rámci DCEU, úvodní zdánlivě nekonečný flashback, sem tam nepřesvědčivá úroveň CGI, jeden famózně bizarní záběr na běh před zeleným plátnem a akce, co by se za nehet vešlo, jsou pak další detaily, které ruku v ruce utkaly jedno velké zamyšlení nad tím, jak rozšafně a košatě, a přesto tak zastarale a infantilně dokáže superhrdinský biják v roce 2020 vypadat. 4/10 ()

Dolby.130

Po zhliadnutí WW84 som bol sklamaný. Začiatok filmu má nudil bohu žiaľ sa to len zbytočne ťahalo a nič poriadne sa tam nedialo len sa zbytočne kecalo. Stred filmu prakticky rovnako keci a keci a akcia minimálna. A záver vyzeral sľubne no ani ten nebol nič extra jeden súboj a koniec. Vlastne zaporak bol porazený skutočne originálne a to že poď pokecáme si o tom čo zle si urobil a ako to napravíš. Proste od komixoveho filmu očakávate epické finále plné digitálneho súboja. Tu dostanete akurát pekne efekty ehm keci. A aby som to len nekritizoval tak bolo tam aj nejaké pozitívum bolo to celkom napínavé to nepopriem ale niektoré veci boli aj tak predvídateľne. No hudba, efekty, sympaticky herci, pekne prostredie 80tých rokov v USA toto mi sadlo v tom filme. A ešte jedna vec zbytočne dlhy bol ten film úplne by stačilo keby mal len 120 minút veľmi to natiahli. Ale dobre aj keď bolo malo epických súbojov tie ktoré tam boli, boli aspoň celom v pohode aj keď len na krátko aspoň nejaká akcia bola. Dávam 3*. Ale jednička bola o dosť lepšia ako táto dvojka. ()

Mouchal

Po shlédnutí některých hodnocení jsem od WW84 čekal průser o velikosti sloního lejna... Nicméně nakonec jsem dostal jen takové nevýrazné myší uprdnutí. Nejedná se v mých očích o kdejaký propadák a nebýt přepálené stopáže, docela dobře bych se i bavil. Samozřejmě se nejedná o bůhvíjaký skvělý komiksový film. ale ani o kvalitativní dno tohoto subžánru. Zápletka okolo novodobého "Džina" Pedra Pascala byla poměrně hloupoučká, ale docela zábavná a přerod Kristen do Cheetah byl až na tu její finální otřesnou fázi celkem povedený. Zlatá zbroj jak už tu někdo z mých čsfd kolegů dobře zmínil byla poměrně zbytečná a podle mého odhadu sloužila převážně pro účely traileru jako jakési "pozlátko" (haha doslova...). Finále bohužel stále za starou belu a proslov WW jsem věřil asi jako Babišovi. Celkově bych film shrnul říkankou pana Lorda "WW84 is good, but can (and should) be better". Za mě v pohodě komiksové béčko. 65% ()

nathaniel 29

V tomto prípade idem proti prúdu a nestojím na strane "hejtu" proti tomuto filmu. Za mňa spokojnosť, určite lepšie ako to čo je v ponuke superhrdinov posledných rokoch, hlavne Captain Marvel, Black Phanter, Avengeri: Endgame. Má to emócie, nesrší z toho toľká povrchnosť a umelosť vyššie spomenutých filmov. Dá sa vytknúť slabší herecký výkon Wonder Woman, či miestami sa vtierajúci pocit nudy, ale inak dobré pokračovanie ktoré sa vyrovná kvalitou jednotke. ()

255085349

Po skvělé trailerové kampani jsem se hodně těšila. Těšila jsem se na jeden z prvních komiksových filmů, kde režisérem, hlavní postavou i hlavním záporákem jsou pouze ženy. Bohužel, dvojka Wonder Woman dobrá není. Podlamuje jí nohy především velice špatný scénář a zápletka kolem postavy Maxe Lorda, která v podstatě vůbec nedává smysl. Patty Jenkins se tak okázale snažila vyhnout digitálnímu binci v závěru, že paradoxně stvořila ještě horší film, kde Dianě klade do úst strašné blbosti a místo toho, aby se bojovalo, tak se jen hovoří a hovoří. Osobně jsem se moc těšila na pojetí a vývoj postavy Cheetah. Kristen Wiig se tu hrozně moc snaží, herecky výrazně převyšuje Gal Gadot a moc jí sluší uťáplá, trošičku trapná, ale vřelá a laskavá vědkyně Barbara. Jakmile ale začne být ovládána kamenem a přeměňuje se do "an apex predator" už to není ono. Jako výsledná Cheetah tak má jen jednu jedinou scénu, navíc ve tmě a k závěru trestuhodně odfkláklou z hlediska akce. Její příběh je pro mě největším zklamáním filmu. Jinak perfektní hudba Hanse Zimmera a nevyužitý potenciál osmdesátek. Dvě hvězdičky dávám jen za skvělou a mou oblíbenou Kristen Wiig, jinak by to bylo méně. ()

Psycho.R

Na každý DC film jsem natěšenej a na tenhle jsem byl mega. Ovšem Patty Jenkins dostala do ruky pero, aby napsala scénář a to je průser. Jelikož jsou tu tři scénáristé, věřím, že sama napsala jen ty dlouhé chvíle, kdy se nic neděje a zbytek, kdy je náhodou z Diany WW (nehorázně málo) milostivě nechala jiným. Celý film je pouze její agitka proti zbraním (WW nemá meč, jaderné zbraně jsou špatné - viz Superman 4). Cheetah, kterou Wiig hraje dobře je trestuhodně nevyužitá. Jde o Dianinu nemesis, ale ve své podobě z komiksů tu má jen štěk. A u druhého padoucha mám opět rovnici - slovo je mocnější, než meč. Bylo toho mnoho, co mě štvalo, většinu doby mohlo jít o libovolný jiný film, který nepatří do propojeného vesmíru. Už jsem, ale většinu mínusů zapomněl, stejně jako většinu filmu a to mě mrzí hodně (oboje). 2* Nemůžu dát, páč Gadot s Pinem se snaží, ale i tak to film moc nepovznese. ()

vikino1

Ty vole to bylo co ? Neee tohle ani Tenet nepropadl v kinech kvůli Covidu, ale kvůli tomu, že oboje je skoro na odpad.. To nemůžou myslet ani vážně. Komiks bez záporáka ? Bez fajtů ? To jako vážně ? Vždyt to nejzajímavější na celým filmu je úvodní závod. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)