Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (viac)
USA, 2020, 151 min (Alternatívna 145 min)

V novom filmovom dobrodružstve mocnej komiksovej hrdinky sa posunieme do osemdesiatych rokov a budeme spolu s ňou čeliť dvom novým nepriateľom - Max Lordovi a Gepardici (The Cheetah). V réžii Patty Jenkins sa na plátna kín vracia Gal Gadot v ikonickej úlohe Wonder Woman, ale aj Chris Pine ako Steve Trevor, Robin Wright ako Antiope a Connie Nielsen ako Hippolyta. V úlohách zločincov sa predstavia Pedro Pascal a Kristen Wiig. (Continental film)

Maniik88

Ďalšia prehra s Marvelom, žiaľ. Je to ešte slabšie ako jednička, ale zase s lepším posolstvom. Keď som načal Marvela, tam bol horší len prvý kapitán America a Black Panther. Efekty drhli, to poletovanie s lasom a ten úvod pri tréningu amazoniek bol slabučko zvládnutý. Potom to už bolo lepšie. Gadotka je síce kočka, no herečka až tak dobrá nie je a pri vražednej stopáži 2,5h to neutiahne. Pine nemám rád a záporák ako tak ušiel. Bol to taký moderný Aladin. Najlepšie bolo to posolstvo, že ak by sa každému splnili jeho túžby a želania, viedlo by to k rýchlemu koncu. Aj ak takto bude ľudstvo pokračovať ďalej. Fajn je aj, že záporák tentokrát nebol nejaký mega ultron, čo ničí mrakodrapy mrknutím oka. Hudba ušla. Keby to zmrsknú do 90min, bolo by to lepšie. ()

incognito

První Wonder Woman z roku 2017 je jako zjevení. Někdo by mohl namítat, že v rámci DC je i jednooký králem, ale mě se líbila hodně. Pokračování slibovalo podobný zážitek. I režisérka zůstala na své židli. Takže co se stalo? Scénář a délka. Začínáme flashbeckem z dětství WW, kde se jí dostane důležíté lekce, která později zachrání svět. Hlavní příběh ze současnosti je prostě utahaný a nudný. Na pořádnou akční scénu se čeká opravdu dlouho. Závěrečný souboj je ... no jak to říct... CGI je hodně špatné asi na konci už dolárky nezbyly a celý ten patetický prostov je opravdu na hlavu. Navíc celková motivace a zájmy hlavního záporáka vlastně nedávají smysl a nejdou pořádně vysvětleny. Jediné plus, které film má jsou: Gal Gadot, Chris Pine , Hans Zimmer a osmdesátkový look. A to je všechno. Je to ohromná škoda. Ale DC se v posledních letech nedaří dodat koukatelné filmy (až na vyjímky). ()

papadoce

Tých príkladov, že žena by nemala režírovať superhrdinské filmy začína pribúdať a producenti si nie a nie uvedomiť, že to je cesta do pekla. WW84 vojde do histórie ako dôkaz dôkazov tejto teórie. Zlá akcia, zlý príbeh, zlé efekty. Reálne okrem nádherného sexi tela takmer päťdesiatničky Kristen Wiig tu nebolo po väčšinu času k videniu vôbec nič. A na také niečo je 145 minút až priveľké sústo. Súhlasím s miestnym hodnotením, nič slabšieho komiksového som ešte nevidel. Tie efekty keď bežala Diana za konvojom, alebo keď padala na zem s bábkami v ruke akože so živými deťmi, či keď pred koncom letela, to bola úplná katastrofa. Mal som pocit, že sa dívam na nevydarený pokus študenta technickej univerzity vytvoriť vlastný projekt pre diplomovku. Samotný scenár sa dá pomenovať niekoľkými podstatnými menami ako naivita, amaterizmus, otras. Čomu nerozumiem je, že v tom istom filme, ktorý som vám teraz opísal, sme na konci mali možnosť vidieť jeden perfektný finálový súboj medzi WW a Cheetah akoby vystrihnutý z iného bijáku. Odpad neudelím z týchto dôvodov: telo Kristen Wiig, beh Kristen Wiig, Kristen Wiig ako Cheetah, herecký výkon Pedra Pascala a odzbrojujúci úsmev Gal Gadot na úplnom konci. PS: Kristen beží naozaj dokonale. Prekrásne. Na to by sa dalo dívať aj napríklad čo ja viem, ……. 145 minút?! To by bolo aj 5 hviezd. Takto iba jedna hviezda z ľútosti a jedna za finálový súboj. Pravda víťazí. ()

adamix

Nie je to rozhodne také ,,wau", ako by ste možno z tých trailerov a všetkých prekolorizovaných plagátov čakali. Oproti jednotke (a mnoho iným komiksovkám) ide o jednoduchšie spracovanie s akciou z čias prvých X-Menov a plochými postavami z čias zabudnutých marveloviek z 80-tych rokov. Na Gadotku sa dobre pozerá, ale herectvu by sa mala ešte trošku priučiť (čím ju nezhadzujem), Wiig prekvapivo neotravná, ale prerod jej postavy na tú zlú smiešny. Pascal ako DC Jordan Belfort nesklamal, skôr nečakane originálny a jednoduchý záporák, ktorý nepotrebuje CGI vzhľad či tvrdé údery, aby niekomu ublížil. On je asi jediný, čo tu niečo hrá a voči Chrisovi nemám jedinú výhradu. Jeho prítomnosť a zmŕtvychvstanie poteší. Film má samo osebe dobrú filozofickú pointu, nad ktorou sa asi každý počas sledovania zamyslí (určite každý rozmýšľal nad tým, aké by to bolo byť bohom a aké by to malo následky). Čo ma najviac štve, je to, že tu Zimmera vôbec nepočuť. Že by už strácal inšpiráciu? Dobre sa na to pozerá, obzvlášť v tejto závažnej situácii, kedy je vzácnosť sedieť v kinosále. Pre niekoho to môže mať premrhaný potenciál a pre niekoho nie. U mňa je to síce slabšie oproti všetkému, čo doteraz vzniklo, ale ako taký jednoduchší odklon od všetkých trhákov zaujímavé a sympatické. U mňa 3*, už len za to, že Gadot je predsa len príjemnejšia ako Larson. ()

Dejvecd

Mnohý ľudia asi budú sklamaní. Patty Jenkins tento film vedie trochu iným smerom. Nejde totiž o klasický akčný blockbuster, ale o trochu komornejší film v ktorom je tej akcie fakt málo. Bohužiaľ keď už sa na scéne deje niečo akčné, tak CGI animácia vyzerá dosť low budget. Patty Jenkins sa tu viac snažila sústrediť na samotné rozvíjanie charakterov postáv. Čo sa týka záporákov, tak tí dostali vo filme veľa priestoru a ja som si ich oboch veľmi užil. Romantická linka Diany a Steva proste nemala chybu a ja som si užil rovnako ako pri jednotke. Bohužiaľ je dosť pravdepodobné, že Patty Jenkins už sľubovanú trojku a seriál o Amazonkách režírovať nebude, škoda. ()

pride

Dosť prekvapivé. Napriek tomu, že to malo veľmi veľa dier v deji to bolo veľmi príjemné pozeranie. Po jednotke ma milo prekvapilo, že sa to držalo dosť pri zemi. Zaporák bol fakt super. Malo to skvelú myšlienku. Čo bolo slabšie boli akčné scény. A dosť ma mrzelo absolútne nevyužitý potenciál 80tych rokov. V tomto Atomic Blonde bude asi dlho kraľovať. ()

inmax

Chtěl jsem dát 4 ale dávám 5 abych aspoň o tisícinu procenta zlepšil skóre tohoto filmu :) Dlouhé, spíš ukecané než akční ale zápletka mi přišla zajímavější než 90 procent Marvelu a polovina DC filmů. Film v podstatě bez záporáků ale o to víc je zajímavé sledovat vývoj postav, jejich pohnutky a kam je to může až dovézt. "Mandalorian" hlavně v první půlce jiný než ho známe ale konečně dostal pořádný prostor ve velkém filmu. Závěr hodně zajimavý z psychologického hlediska, i když hodně naivní...nevěřím, že by si žádný terorista nepřál okamžité vyhlazení ameriky.. i bez bomb :)) Ale bavilo víc než jednička. ()

instageek_cz

Dost rozporuplný film. PLUSY: 1. Gal Gadot je jako Wonder Woman prostě skvělá. Není to kec, skutečně ze sebe vyzařuje něco tak pozitivního, hřejivého, nadějeplného, že jí to člověk musí věřit. Trefou je i obsazení Kristen Wiig coby Cheetah, protože i když je totálně nesmělá a nesebevědomá, tušíte v ní ohromnou divokou kočku (ve všech smyslech toho výrazu!:) ), která jen čeká na to, až jí někdo probudí. 2. Hlavním záporákem jest samotný Mandalorian, geekovský idol posledních dní Pedro Pascal! Všude čtu, jak v roli po úspěchu lačnícího Maxwella Lorda přehrává, ale mě to tak nepřišlo. Naopak mě bavil každý jeho pohyb, grimasa. Tak zábavného slizouna fakt jen tak někde nepotkáte, pro mě určitě vystupuje z řady mnoha a mnoha komiksových padouchů, které jsme od nástupu Iron Mana měli možnost vidět. Přišlo mi, že Pascal má svojí postavu rád a dává do toho všechno. Podezřívám tvůrce, že některé důležité scény prohlubující jeho vztah s malým synkem nechali na pomyslné „podlaze střižny“. Ale i tak opakuju, prostě mě bavil. I jeho „superschopnost“ mi přišla dost neobvyklá – plní ostatním přání výměnou za to, že si od nich něco vyžádá na oplátku, přičemž to ve finále bude stát obě strany víc, než si myslí... 3. Tím posledním a největším plusem je pro mě Chris Pine, vracející se jako Steve Trevor, osudová láska Wonder Woman. Po boku své mocné přítelkyně zůstává coby velmi netypická „dáma v nesnázích“ silnou, vtipnou postavou, navíc i nesobeckou, s dojemně lidským rozměrem. On skutečně reprezentuje to nejlepší v nás, ale na rozdíl od různých kostýmovaných slušňáků to dělá neokázale. Romance těch dvou funguje na jedničku. Čekal jsem lehce koukatelnou komiksárnu, ale že se budu prát se slzama jak hokejista Petr Nedvěd při oznamování konce kariéry, to mě nenapadlo ani náhodou…:)) Zpravidla film, který se vás takhle niterně dotkne, nemůžete ohodnotit jako špatný. S Wonder Woman 1984 je to ale trochu složitější... MÍNUSY: 1. Začátek vypadá tak nadějně. „Baby Wonder Woman“ se prohání po rodném ostrově Themyscira v amazonské obdobě Spartan Race a vám je líto, že tu vizuální nádheru nemůžete vidět na plátnech kin. Boží je také hned následující scéna, protože rvaček v pestrých amerických obchodních centrech 80. let není nikdy dost, což vám potvrdí všichni akční hrdinové z té éry, od Arnolda až po Chucka Norrise! Bohužel jde v obou případech o falešnou vábničku. Po vizuální stránce je nová Wonder Woman hodně fádní. Zapomeňte na pestrobarevné retro „osmdesátky“, celá tahle cool epocha je zde zoufale nevyužitá, spíš přímo zbytečná. Šlo pouze o chytrý marketingový tah, v 95 % času si vůbec nevšimnete, kdy se děj odehrává. Po úvodní akci se další zhruba hodinu a čtvrt pohybujeme v prostorách muzeí, tisíckrát viděných exteriérů simulujících špinavé uličky v Egyptě apod. 2. Což odhaluje další známou slabinu filmových adaptací DC komiksů – skvělí herci musí pracovat s mizerným scénářem. Nová Wonder Woman má neuvěřitelné 2 hodiny a 31 minut (víc, než třeba Avengers: Infinity War, které žongluje asi s 20 postavami) a i když děj docela odsýpá, je ve výsledku podivně prázdný. Hodně se tu mluví a vysvětluje, ale nejdůležitější věci jsou odbyté a to, jak a proč fungují, vám bude vrtat hlavou většinu filmu. Což je prostě špatně. 3. Chválil jsem návrat Chrise Pinea, jenže způsob, jakým se to stane, je… bizarní, zvláštně zvolený, creepy?? A co chudák Cheetah? Tu udělali tvůrci tak hnusnou, že se její finální „bitka“ s Wonder Woman, či spíše jen houpání na elektrických kabelech ze strany na stranu, musí odehrávat v totálním šeru. Takže není vůbec nic vidět a celé to je asi tak velkolepé jako řádění opic v ZOO po večerní zavíračce. 4. Poslední výtka míří k hudbě. V tom nejdojemnějším, nejsilnějším okamžiku, zní nádherné, ale ohrané Adagio D in Minor. Znáte ho ze Sunshine, Kick Ass, Walking Dead a asi milionu trailerů... To se u snímku za 200 milionu dolarů vážně nenašly „drobné“ pro někoho, kdo by složil novou melodii? FINÁLNÍ VERDIKT: Do výčtu negativ patří ještě jedna problematická věc, a totiž závěrečné morální poučení. Tak doslovně odříkaná naivní moudra, se jen tak nevidí, neslyší. Slabinou scénáře je i nevyrovnané tempo. Po dvou akčních scénách v úvodu si na další bitku Wonder Woman počkáme víc než hodinu! Člověk leckdy těžko chápe, jak taková úplně triviální scenáristická zaváhání můžou u velkých hollywoodských produkcí projít. Stejně tak nerozumím, proč u filmu, který se rok odkládal, nemohli v mezičase zapracovat na digitálních tricích, tak aby závěrečná akce nemusela být celá až srandovně tmavá, a také na soundtracku. Ve finále se nám tedy negativ sešlo až až, víc než pozitiv. Přesto si z filmu odnáším hlavně to dobré: emoce, když mě nečekanou silou zasáhla romantická linka mezi úžasně fungujícím párem Gal Gadot – Chris Pine. Nepovažuju se za žádnou plačku, ale tohle byla prostě nádhera!:)) (pokud se tedy stejně jako já rozhodnete ignorovat jistou podivnou okolnost Pineova návratu:)) ) Bavil mě Pedro Pascal, a díky skvělým hercům děj, byť mnohdy problematický, příjemně odsýpal. Jo, bohužel nevznikl žádný obří hit, nad kterým bychom se na konci bídné filmové sezóny všichni radovali, ale od roku 2020 zkrátka zázraky čekat nemůžeme, ani v případě Wonder Woman:) Dávám 6/10. /// Více recenzí a zajímavostí ze světa popkultury sleduje na Instagramu, profil instageek_cz !!:) () (menej) (viac)

PlayEasy

To byla ale blbost! Nechutně korektní feministická slátanina s opravdu velmi špatnými herci, do očí bijícími efekty a hlavně minutáží, že by se jeden zabil... Úvodní 20-ti minutovka (vzpomínka) ujde, pak už je to jen celé na nic. Pár dobrých scén, ale jinak těžce průměrný "komixák", který nemá (až na velmi slušnou hudbu) čím zaujmout. U nás šedý průměr :-((( 45% ()

CaladanChmur

Evidentně to dělal někdo,kdo k Wonder woman má čistě jen vztah jakožto ke kšeftu.Celkově je to nudné,bez emocí a jedním slovem by jsem to označil jako ploché.Nikde za celý film jsem neobjevil ani jeden moment,ke kterému by jsem se alespoň náznakem rád vrátil.Stavět na jednom hezkém ksichtíku celý film,je prostě dementní.Celkové herectví každého herce byla nula, s vyjímkou Pascala (kterému přidělili tak směšně nastavenou roli až mi ho bylo líto) a dětské představitelky Diany.Myslím,že celosvětové (ne)přijetí tohohle snímku jen potvrzuje můj dojem.20%-30%..podle toho kolik vám je let.Patty Jenkins podívej se na Cinematics třeba u Diablo 2 aby jsi viděla,co je to atmosféra.Tam na 5 minutách dokázal Blizzard vytvořit více napětí.nežli ty za 151 minut filmu.Nejlepší na všem byly titulky...jelikož to znamenalo,že je konec.+ ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (viac)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (viac)