Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti. (Saturn)

dayslypper

KRÁTCE: Vrchol vkusu trumfující kreslenou verzi. Aladin sympaťák, princezna okouzlující, a hlavně džin není tak teatrální... DLOUZE: Úchvatně a citlivě zpracované. Džin naštěstí tolik nepodsouvá mládeži různé stereotypy západní konzumní společnosti. Jako vždy se mi dělá nevolno v pročítání jiných (především záporných) komentéřů, které jsou spíš o formálním fetišismu. Forma má být prostředkem k předání obsahu divákovi, který je mu otevřen. A u mne tento film splnil poslání, neboť mne v mé aktuální životní situaci ujistil, že stojí za to bojovat za pravdu a spravedlnost, nelhat ostatním a především sám sobě. ()

MartinTerran

Velmi povedené zpracování Aladina. Je zde množství zdařilých písní a také výborný a šílený džin. Příběh sice není nic překvapivého, ale to jsem ani neočekával. Je zde spousta zvratů aby to bylo napínavé a také pár dobrých hlášek. Herecké obsazení naprosto v pořádku. Za mě tedy dobrá podívaná, v podstatě je to taková pohádka po arabsku. Hodnocení: 73/100. ()

jayman

Úplne funkčná zábava na sobotný večer! Trochu zamrzela dorobená emancipačná vsuvka a totálne nevyužitý potenciál Guya Ritchieho. Inak som sa regulérne bavil. ()

adamix

Nebudem to nasilu zhadzovať, keďže ide o už tradičný disneyovský recyklát a Ritchieho tu cítiť iba v titulkoch, kde svieti jeho meno. Keď si odmyslím, že s jeho zručnosťou to mohlo byť predsa len trochu inakšie (i keď jeho spôsoby by zneli ťažko v detskom svete), je to stále slušná porcia nápaditej zábavy. Krásne sa na to pozerá, i keď je to vlastne gýč ako bič. Proti castingu nemám nič, postavy nie sú otravné a vrelo mi do svojich rol pasujú, Will Smith je ako džin perfektný a priniesol do svojej postavy modrého nápomocníka rovnaký potenciál, ako pred rokmi Robin Williams. Len ten Jafar je strašne suchý a nevýrazný, ináč tu skoro všetko klape. Ale nič prevratného nečakajte, Kniha džunglí stále vedie medzi sfilmovanými animákmi. ()

hrumsrt

Tady jsem přesně věděl, co dostanu, jelikož animovanou verzi znám moc dobře z dětství. Ale přesto šlo o mimořádný zážitek! Celý ten arabský svět mě totálně pohltil a já si to užíval jako málo co. Vynikající obsazení v čele s prostě božím Willem Smithem co by Džinem. Asi nejzdařilejší hrané zpracování Disneyho pohádky vůbec! 85% ()

ostravak30

Aladin je jeden z filmů, které z orientálních pohádek baví asi nejvíc. Animovanou verzi jsem neviděl, ale na tuto jsem se těšil. Zpracování takového příběhu totiž vyžaduje plno efektů. Výsledek práce Guye Ritchieho je podle mě osobně úžasná souhra triků, barev, hudby i hereckých výkonů. Samotné triky jsou na oko perfektně propracované a hlavně v kombinaci s džinem baví asi nejvíc. Film se odehrává na orientální půdě a to se neobejde bez krásných barev a perfektně vykresleného města i paláce. K tomu se přidávají skvělé kostýmy a dekorace. Výprava se opravdu blýskla, protože jestli se dá něco s jistotou tvrdit o tomto filmu, tak že je výpravný. Herecké výkony se mi moc líbily, ale nejvíc samozřejmě Will Smith, který je na komedie stavěný už svou vizáží. Stačí jeho úsměv. Tvůrci se ale rozhodli tvořit Aladina z poloviny jako muzikál. A to se povedlo. Tentokrát bych ale více než jindy ocenil hudbu a písně s českými titulky, protože překlad do češtiny se tak zcela nepovedl a přestože nejsem odborníkem na zpěv, ani ten se mi úplně nelíbil. Jinak byla ale hudba velmi povedená a nutné je vyzdvihnout opravdu parádní choreografii, která lahodila oku. Od chvíle, co se Aladin seznámil s džinem začíná pravá nefalšovaná zábava a předpokládám, že o tu jde nejvíc. Podle mě se budou bavit děti i dospělí a to si myslím, že je v příběhu od základu pohádkovém nejdůležitější. A k tomu je technicky a efektně mistrovsky proveden. Mám velkou chuť si tuhle jízdu zase někdy zopakovat. ()

Blazkowicz

Když jsem zjistil, že jsou tam muzikálové prvky, měl jsem sto chutí to hned vypnout. Naštěstí jsem odolal. Jakmile se na scéně objevil džin (a koberec), bylo to hned veselejší. Ten to vlastně celé tahá, protože pěkní herci a dobré efekty nestačí. Sice moje prvotní očekávání nebylo to, že dostanu pohádku, ale když pominu přeskakování písniček, tak jsem se vcelku bavil. 3-* ()

PlysovyMacko

Guy Ritchie natočil niečo, čo vyzerá ako bollywoodsky muzikál a to je žáner, ktorý neviem docenit. Hrozne pesničky,  prevareny dej from zero to hero. Džinove efekty a hlášky boli fajn, ale pretrpieť len kvôli tomu tento film, to za to nestojí. ()

JosefTomas

Pravda, na klasiku z dvaadevadesátého nedám dopustit, takže ten film už bojoval v předem prohrané bitvě. Dal jsem mu ale šanci a pravda, zabavil mě, jen jsem stále cítil ten smrad z toho, jak se ta továrna na prachy trošku zasírá příběhovou vatou a o to víc si uvědomoval, že originál to samé a líp zvládá s o půl hoďky kratší stopáží. Smith se sice snaží, ale nesedí tam, Massoud jako Aladin mi přišel extrémně nesympatický a Naomi Scott, ač hlasově a vzhledově bere z přehlídek zaslouženě plné počty bodů, mi přišla scénáristicky nedotažená. Nejvíc mě ale mrzí ten Ritchie, který si nechal dobře zaplatit za to, že udělá, co se mu řekne a vlastně se ani nesnažil přijít s něčím novým, co by líp sedělo jeho nátuře. Aladin je tak spotřební produkt s dlouhou trvanlivostí, který ale vyčpí už během sledování a na konci sice kýčovitě zasáhne, ale rozhodně ne hluboce. A pokud dnešní filmy reflektují rychlou dobu tím, že emoce budují takhle zkratkovitě, tak potěš pánbůh. ()

The_soloist

Jsem opravdu rád, že se Aladin povedl. Guy Ritchie zůstal věrný předloze, tudíž si můžeme poslechnout oblíbené písničky z dětství. Dále mě zaujala hra barev, kterou Guy Ritchie nikdy nedodržoval, ale tady je opravdu brilantní. Taktéž se velmi povedl džin, který je vrcholem snímku a tak to má být. Will Smith má charizma a je vtipný. Jeho šílené kousky, které předvádí jsou neokoukatelné. Všechny tyto aspekty podporují kostýmy, které jsou podle mého názoru na Oscara, dlouho jsem neviděl takto dobře zpracovaný arabský svět. ()

MT_Y

Nevím, jsem hrozně zklamaný. Raghu, který vlastně nemluví? Wtf? To na původním Aladinovi bylo to krásný, chtěl být tak zlý, že mu to nikdy nešlo, atak dále. Džin, jasně Will Smith je jaksi jméno, ale prostelě z mého úhlu pohledu mi to nesedělo "Hit" "Prince Alli" mi tady přišlo absolutně odfláklé a nedostačující. Jafar? Really? Od původního úplně mimo, ten původní měl krásu v tom jak byl nechutnej atak dále, tady? Jak princ v kostýmu. Sultán? Bylo to kouzlo v tom že byl v původní verzi takový blázínek, atak, tady je to úplný rozdíl. Nevím tahle verze Alladina z roku 92,mi přijde spíš jak trapná parodie, už jen z úcty a protože mám původní film fkt rád, tak zde dávám pouhou jednu hvězdu za podobu koberce a opičaka. Takže 1 hvězda 5% ()

prochyn

Pohádka jak má být. Písničky, které mi u většiny pohádkových muzikálů připadají infantilní, tady mají šťávu. Skvělá výprava a ještě k tomu dojemně šťastný konec. Viděl jsem v kině a skvěle jsem se bavil. ()

jokino

Sterilná hraná rozprávka, kde prakticky všetko odmakal a opäť raz silno zažiaril Will Smith, dal tomu ten správny šmrnc a drive. Prakticky celý film je postavený a funguje vďaka jeho výkonu. Velmi mi to pripomenulo "Princa z Persie - Piesky času", i keď, samozrejme, pôvodná animovaná rozprávka Aladin, je podstatne staršia.. ()

xzajox

Príbeh je total gýč, vlastne tuším ani raz ma ničím neprekvapil. Klasická rozprávka s klasickou zápletkou, záporákom a koncom. CGI mám rád, a v moderných rozprávkach má svoje miesto, ale z Wilka Kováča podľa mňa spravili nového Blue Lantern, pretože CGI telo mu vôbec nesadlo a pôsobilo moc moc rušivo. Podobne aj opica a papagáj, s tými sa grafici mohli oveľa lepšie pohrať, prípadne im dať viac priestoru. Herci inak sympatickí a asi nikto mi neprekážal. Muzikály nemám veľmi rád a prekukol som snahu urobiť zo "Speechless" ďalšiu "Let it go". Silu a energiu pieseň má, je vložená do dobrej situácie a dobre zaspievaná, čiže uvidíme. Ale, čisto IMHO: podľa mňa týchto femme++ piesní už ani veľa netreba, časť chlapov už toto dávno pochopila, a tá druhá časť sa pesničkou určite presvedčiť nedá. Akurát môžete naďalej búšiť do dcér, nech sú silné a do synov, že s dievčatami sú si rovní. OK. Už som silent. Celkovo nie som sklamaný, ale inak ako s deťmi už si to asi nepozriem. A prisahám, ešte jedna pieseň a uberiem ďalšiu hviezdu. Dovtedy 62% - 3* ()

Doctor003

>Kdybych to měl vzit podle kreslené verze a ted je to uplně stejny přiběh akorát něco přidaného >Pisničky tady jsou dost nepřijemné trochu falešné > Jinak herci a postavy jsou skvělé > Žadná hitparáda to zas neni ale rodinný zažitek určitě je ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)