V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (Cinemart)

herr_carter

Zdaleka nejlepší částí filmu je bohužel hned úvod, kdy spojenečtí výsadkáři letí nad nepřátelským územím a těsně před seskokem je náckové začnou ze země kropit...části letadel, lidských končetin, všechno lítá kolem ve vážně povedeném digitálním mrdníku a při té skvělé kvalitě na velké televizi jsem si chvilku připadal jak přímo v bitevní vřavě. Po této bombě pak přichází bohužel trošku nudné plácání jater, kdy to co zůstalo z celé jednotky, vedené arogantním debilem s hodností desátník jdou lesem...a jdou..a jdou...ve francouzské vesničce pak zjistíme, že si jí do času pronajali náckové a hlídají na dálku klášter, kde podivínský doktor Josef Mengele II: zřejmě moc koukal na Věc no...efekty dobrý, je vidět, že na to prachy byly, ale bohužel celá ta návaznost děje a nesympatičtí herci z toho dělají druhořadou záležitost...nápad dobrý,ale u toho taky zůstalo..........................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Sdoom

Docela stylový válečný akčňák, který však ve 2.půli trochu ztrácí dech a koule. Postavy jsou sympatické, prostředí francouzské vesničky s německou pevností je velmi dobře udělané a celé to působí fakt áčkově. Jen jsem čekal trochu víc napětí, gore, prostě větší Rkovou řežbu, nějakou pamětihodnou scénu. Ale i tak jsem se bavil dobře a za mě lepší 3 hvězdičky. (HD, orig.) ()

sedm.1

Overlord mohl bez mrknutí oka dosáhnout kultovního statusu, neboť předpokladů k tomu měl více než dost. Na to, o jaký jde žánr a produkci, zde byl znát skutečně slušný rozpočet. Herecké osazenstvo vesměs kvalitní a sympatické. Lokace výborné. Zápletka luxusní. Efekty první jakosti. A přesto, že všechno tohle tu bylo znát, tak výsledek stejně nedosahuje takových možností, jakých mohl. Hlavní problém je totiž ten, že tvůrci se tu zaměřili především na zápletku, styl a atmosféru, což by bylo samozřejmě v naprostém pořádku, kdyby ale tím pravým, pro tento typ filmu nejvhodnějším hororovým kořením, tedy pořádným gore představením, o který tu v podstatě šlo v první řadě, nešetřili prakticky až do druhé poloviny filmu, ale ani tam, i přes několik tedy vyložených lahůdek, nedošlo k nějakému vyloženému krvavě efektnímu festivalu, který by mi upálil koule. Přitom je to ale fakt škoda, protože takové béčko s áčkovými parametry tohoto typu hororu, kde jde skutečně hlavně o co nejvíce hektolitrů krve, tu nebylo od Alvarezovo remaku Evil Dead, jen tam jsme se všichni té nejbrutálnější možné zábavy dočkali, tady to v tomto ohledu ale dře, a to přitom navíc opakuji, celá podstata filmu po tom doslova volala. Každopádně, jinak ale samozřejmě potěší každý takovýto kousek, který sere v současné hororové produkci na všudepřítomné duchy, a věnuje se právě pořádným maskám, cákancům krve, vnitřnostem a podobným pamlskům, jen to mohlo být prostě intenzivnější a především toho mohlo být více. I tak se ale pro cílové publikum jedná bez debat o velmi nadprůměrný nářez, který by navíc zas mohl doufám vyvolat poptávku po podobných záležitostech. Jen se toho páni tvůrci nebát :-). ()

The Viper odpad!

Politicky korektní brainwashing na vzestupu a bílá lůza CSFD co nikdy nepřekročila práh domu svých rodičů někde v Praze tomu ještě tleská. Bravo, hlupáci. ()

666Carnage

J.J. Abrams se jako producent ujal snímku, který pojednává o druhé světové válce a zombie. Zápletka je jednoduchá někam dojít něco zničit a vyhrát válku ale ono to tak jednoduché není. Pod kostelem, který mají zničit se nachází laboratoř kde Hitler nechává vytvářet jeho super armádu. Pokusy ale nejsou dotažené do konce a máme tu super mrtvé vojáky. Vadilo mi, že tam těch zombie nebylo více a to z toho důvodu, že jim to šlo a scény s nimi mě bavili. Film má necelý dvě hodiny a teprve po první hodině, která je spíše válečný snímek se to přehoupne v tu hororovou část. Bylo to ale svižné akční hororové béčko a mě to bavilo. Jen bych ubral válčení a víc kydal nazi-zombie. Ale abych nebyl k tomu válčení tak skeptický musí se nechat, že se mi líbilo jak bylo natočeno. Některý scény pobavily i upoutaly a některý gore scény mile překvapili. Již druhý snímek od Julius Avery co jsem měl možnost vidět a oba mě bavili takže jen tak dál. 70% ()

iXtr3m3

Nedám plný počet, lebo som predsa len čakal trošku niečo iné aj keď svoj podiel na tom môže mať nedávne zhliadnutie Frankenstein Army, čo bol síce low-cost ale čo sa týka obludnosti a kreatúr, tak mať to áčkový rozpočet, tak je to megapecka. Overlord bol našlapaný vojnovo-akčný snímok, ktorý od určitého momentu prejde do sčasti zombie tématiky. Škoda, že si to všetko necháva pre seba tak dlho, dlhšie, ako by som chcel a ako som čakal. Na druhú stranu, brutalitou sa tu fakt že nešetrí, áčkovo-béčkový rozpočet je poznať od prvej minúty v skvelej kamere, hudbe, dobrom castingu, dobrej výprave, jednoducho všetko len krôčik od samotného vrcholu. Postavám som fandil a mal o ne strach, to je dnes už svetlá výnimka a tie masky a triky najmä s tou chrbticou, samotnou hlavou a potom záverečným bossom, tak to bol jednoducho luxus, ktorý sa len tak nevidí a nespomínam si za pár rokov dozadu na nič aspoň trošku kvalitatívne podobné. Vedel by som si predstaviť skvelé pokračovanie s inými hercami a väčším dôrazom na nemeckého mini-mengeleho kríženého s doktorom frankensteinom. ()

Han22

Od námětu vojáci vs. zombie náckové jsem čekal trošku větší nářez a trošku komediálního nadhledu. Místo toho jde o poměrně vážně laděný a zbytečně dlouhý válečný film, kde se hodinu moc neděje. Nezajímavé postavy, otravné dítě, ošklivá partyzánka, ošklivý tmavý vizuál, kupa kravin (proč to v ve Francii vypadá jako v džungli?). Po hodině se začne konečně něco dítě a to jak po válečné stránce, tak po stránce oživlých mrtvých (které nezastaví ani kulka do hlavy) a dostane to koule. Gore je luxusní a to včetně opravdu krvavých přestřelek - je fajn vidět co udělá s někým vystřílený zásobník do těla, nechybí pár chuťovek typu mluvící hlava a celkově finále má parádní grády. Škoda že takový nebyl celý film, bylo by to i za víc. ()

borec999

Operácia Overlord trochu inak. Už len námet (zombie náckovia počas 2.svetovej vojny) napovie, čo má divák očakávať, no a ja som to i presne dostal. Avery natočil svoju hororovú prvotinu s nadhľadom, kopou výživného gore, veľa kreatívnymi nápadmi, dosť humornými momentami a navyše z doby (a prostredia), ktoré pre horory nie je príliš typické. A aj napriek tomu, že žánrovo ide o zábavné béčko, na spracovaní cítiť talent za kamerou a aj zázemie (vyšší rozpočet). Vo výsledku je Overlord zábavná, krvavá jednohubka a dodnes (2023) i najlepší Averyho film, aký natočil (Samaritán bol prepadák a blockbusterový Pope Exorcist rutinná stávka na istotu). Poctivé 4* a 80% ()

Corpsegrinder

Bavil jsem se celý dvě hodiny. Ano neni to nic co by posadilo na prdel ale v rámci hororů z 2. světový to nejenže vypadá celkem slušně natočeno, ale hlavně to drží pozornost. Set design byl moc pěknej a uvěřitelnej, zvuková stránka filmu silná (takhle kulervoucí zvuk střelby potřebuje každej film) a najde se i trocha výživnýho gore kde uletí pár hlav nebo noh. Možná mohlo bejt víc monster a transformovanejch vojáků. Postavy trochu slabší, toho drsnýho korporála Kafku jsem tomu frajerovi z 22 Jump Street nevěřil, kupodivu uvěřitelná mi přišla ta holka což je většinou kámen úrazu většiny filmů neboť to bejvá právě naopak. Je to tak mezi 3 a 4 hvězdama ale dám víc protože proč ne. ()

TommyZR

Jeden z nejlepších válečných hororů na dnešní dobu. Film poukazuje na válku mezi Amíkama a Náckama, kde mě nejvíc zaujaly pokusy na lidech. ()

beba789

Rasová korektnost? Ok. Ale z jakého důvodu musí být hlavní postava ukázkový klaďas, který nemá jedinou chybu? Netuším, každopádně mi to hnulo žlučí. Další věc. Z jakého důvodu to museli provázat s reálnými událostmi, když s tím žádným způsobem nepracovali a do děje to nevneslo prakticky nic? Oukej, i to by ještě šlo. Ale to, že do půlky se prakticky nic neděje a když už se potom začne něco dít tak to skončí dřív, než to pořádně začne, už moc oukej není. Jedna hvězda za masky a gore, víc nasrat a už nikdy nechci vidět. Takový promarněný potenciál! 15% ()

ruhebitte2010

Pro fanoušky her série Wolfenstein povinnost, pro ostatní spíše zábavná blbina. Nejlepší ze všeho je ale asi úvodní scéna seskoku. Potenciál byl větší, ale díky za to, že to vůpbec vzniklo. 70% ()

Litvicek

Zajímavý počin, který sliboval hodinu předpřípravy před akčním orgasmem. Orgáč jsem neměl, slipy mám suchý a průměr je jasným hodnocením, páč film sice zaujme ale potenciál to mělo daleko lepší - ať už by se to bralo vážněji a nebo naopak, kdyby to bylo akční béčko. Takhle nevím, k čemu se tvůrci vlastně rozhodli. ()

Hanys_

Dokud byl Overlord jen filmem z ww2, tak mě to paradoxně bavilo o dost víc, než když se tam pak začly dít ty "nadlidské" souboje zombíků. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)