V předvečer dne D jsou američtí parašutisté vysazeni za nepřátelskými liniemi, aby provedli misi, která je zásadní pro úspěch spojenecké  invaze. Ale když se přiblíží k svému cíli, začnou si uvědomovat, že v nacisty okupované vesnici se děje více než prostá vojenská operace. Zjistili, že bojují proti nadpřirozeným silám, které jsou součástí tajného nacistického experimentu. (CinemArt)

Ombak▼Penari

Atmosféra příliš slabá, příběh příliš jalový, herecké výkony příliš tuctové. Celkově příliš málo všeho, ale nakonec se na to koukalo docela dobře. V rámci žánru průměrný průměr. ()

aslavey

Pro sledování jsem byl přesně naladěnej na takovouhle oddechovku. Hororový teda v žádným případě, asi už jsem z těch Gore sraček odolnej, napětí nechybělo, snad jen ti herci. Tam hrál dobře snad jen komparz v nacistických uniformách, co se nechal rozstřílet na hadry. Jinak bída. A těch zombiku taky mohlo být víc. Ale co už. Připomnělo mi to Wolfensteina a tak mě to uchlacholilo na ty 3 hvězdy. ()

mala_kea

Počítačová hra  dohnána k téměř dokonalosti... Zbytečně prázdné to není, filmařsky taky celkem poctivé řemeslo. Pro mě jako milovníka zombie a WWII tohle bylo spíše překvapení. A vlastně i povinnost. Krásně naservírovaná jednohubka, která je skvěle dochucena brutalitou a zkažená finálem. Celkový dojem však zanechán kladným a já se opravdu poctivě bavil. ()

Torpid

Svým způsobem jedinečný film. Vážně se beroucí, vysokorozpočtovou nazzi-zombárnu, křečovitě naroubovanou na válečné drama jsem ještě neviděl. Jedna ze slepých uliček filmového scénaře dokonale probádána. ()

Dogfish

Válečný horor? Zajímavá kombinace. Začalo to dobře, letadlo shazuje vojáky nad okupovanou Francií, vypadá to jako trochu horší Rayen, ale.... Pokusy na lidech, zombie vojáci, kteří zachrání třetí říši?. Dal bych jen dvě hvězdy, ale líbila se mě hláška - Musíme dát tomu malému zmrdovy zvoneček a nácek na motorce s granátem v puse. No ale na 4 * to podle mě nebylo. ()

helraiser

Tak tohleto byl opravdu můj šáleček kávy, já prostě podobné filmy o náckovských tajných experimentech miluju a tohle se prostě povedlo. V podstatě se jedná o válečný film s hororovýma prvky, ale ty prvky stojej opravdu za to. Ztvárnění zmutovaných supervojáků nemá chybu, tohle se skutečně povedlo i když je trošku škoda, že nedostali trochu víc prostoru, ale i tak paráda. Je to akční, zábavné, místy i vtipné a postavy si člověk opravdu oblíbí. Já byl spokojenej a komu se líbil třeba bunkr smrti a jistě bude spokojen taky. ()

S.U.E.S.

Pro mě se jedná téměř o perfektní filmové zpracování Wolfensteinu s říznou akcí, skvělým čvachtavým gore a super atmosférou krásně kombinující žánry Akční/Horor/Válečný. Jediné, co tomu nějak z mého pohledu výrazněji chybí k absolutnímu hodnocení je větší důraz a přítomnost "nadpřirozena" ve filmu a fakt, že ta nejlepší a největší řežba začne až prakticky 20 minut před koncem. To ovšem neznamená, že by zbylá stopáž byla o ničem neboť i tam se najdou klasické "vypjaté a napínavé" situace samozřejmě typické pro tento žánr. A hlavně, všem hlavním postavám budete fandit až do samotného konce jelikož se opravdu podařilo dát do kupy sympatickou skupinku. A tak to má ve správném "americkém béčku" být. Ostatní, kteří čekají něco sofistikovanějšího či originálnějšího, budou proto patrně notně zklamáni. 4,5* PS. Nevím jak to bylo v zákulisí doopravdy, ale opravdu by mě zajímalo, co by v Overlordovi bylo navíc, aby se nějakým způsobem logicky propojil s Cloverfieldem. Ale možná je lepší, že máme "jenom" takovouto samostatnou jednohubku. ()

RobLord

Při současném úpadku filmových hororů patří Overlord určitě k tomu lepšímu, co lze v rámci zmíněného žánru vidět. Přesto nepůjdu s hodnocením nad 40%. Mávnu rukou nad černošských seržantem (pár jsem jich vygoogloval). Smířil bych se i s nejhumánnějším černochem filmové historie, jak to zde trefil flanker.27. Ale co Overlordovi neodpustím, je malá dávka napětí a hrůzy. Z tématu nacistických experimentů šlo vytřískat určitě víc. Nejlépe ϟϟáckého Herberta Westa: Re-Animatora. No a Pilou Asbaek dokáže být mnohem působivější zloduch, jak ostatně předvedl v Game of Thrones. Ve výsledku funguje Overlord víc jako válečný akčňák - v tomto směru bych mu udělil nejméně o hvězdu navíc - než coby vědeckofantastický horor. Škoda. Přesto film doporučuji ke zhlédnutí. Jako večerní jednohubka pobaví nejednoho nenáročného diváka. ()

Rockerman

No ještě že Adolf neměl ty zombíky doopravdy. Je tu spousta nelogických scén. Na druhou stranu je to poměrně srandovní (zvláště ten na motorce mě pobavil) a tak se toho dá dost odpustit. Jako válečný film se to nedá brát vážně, ale například úvodní scéna v letadle je parádní. ()

Torgal

Efektný úvod odohrávajúci sa vo vzduchu nad plážami Normandie ma navnadil, nasledujúca komorná hodina strávená v jednom baráku ma zas schladila. Keď sa ale začala akcia “záchráňme chlapca a vyhoďme zombie náckov do luftu”, tak sa všetko opäť vrátilo do správnych koľají a rozpútal sa slušný masaker, ktorý síce vôbec nebol horrorový, ale ani natoľko odtrhnutý od reality ako by som čakal. Celkom spokojnosť. 7-/10 ()

figliar

Zaujímavý nápad, ktorý padá na kolená iba kvôli neskúsenému režisérovi. Taký Rodriguez by tento film posunul na úplne iný level. Kamera, prostredie, herci, všetko bolo fajn, ale na takýto druh filmu by som privítal viac akcie, viac krvi, viac gore. Takto mi to pripadalo, ako keby som si pustil hru Return to Castle Wolfenstein na EASY úrovni. ()

Dimo

Vizuálně brutálně vymazlená laskomina s hodně popcornovým příběhem. Ale je drsně zábavná, sledovatelná a ani na chvíli nenudí. Velkolepá akce příchází do pěti minut a do první půlhodiny jde o něco co by mohlo dokonale fungovat jako vážně míněný válečný film. Vypínačka přemýšlení jak vyšitá. Spokojenost. ()

tranquill

"Tisíciletá říše chce tisícileté vojáky!" Povedený horůrek, od kterého jsem spíše očekával černý humor, ale dočkal se docela drsného zpracování. ()

Vabr

Nevím, ničím mi to výrazně dobré nepřijde. Jak jako horor, tak jako akční nebo válečný film. Celé je to takové fajn, ale nic, co by nějak vyčnívalo. Příběh mi trochu připomíná 12+ (hledání mladšího brášky). Najeté, jak tu někdo píše, to rozhodně není po celou stopáž. Jediný začátek je hodně akční, to uznávám, ale zbytek už vůbec. Hlavní postava ujde, ale je občas hrozně správňácká a film se samozřejmě nevyhne pár trapným vojenským kecům. VYHODNOCENÍ: NĚJAK NEVIDÍM ÚČEL FILMU NEBO DŮVOD, PROČ SE NA NĚJ PODÍVAT ()

kluzo

Vylodění v Normandii, Bratrstvo neohrožených, Ostrov Dr. Moreaua a Úsvit mrtvých v jednom filmu. Zní to blbě, ale nakonec to až tak velká blbost nebyla. ()

geek.ondra

Avery je správný fanboy a jeho Overlord je správný poctivý nářez pro ostatní fanboye. Zručná režie, atraktivní násilí a super námět. Film je to sice jen dobrý ale pro geeky je to ta správná laskomina která se nevidí často. 6,5/10 ()

PEZ

Na jedno pozretie fajn. Rozhodne nesklamalo. I keď ani očakávania som nemal bohvieaké. :) Potešila slúšná kamera a celkovo formálna stránka bola na dobrej úrovni. Občas aj pekné gore. Wyat Russell mi na rozdiel od iných nevadil a malo to aj slušný spád. Na to, že film má takmer dve hodiny, ubehlo to rýchlo. Akurát neutkvie v pamäti až tak veľa scén. Ale zopár áno, takže u mňa to vychádza na obstojných 7/10. ()

ČSFD výprava na nej horor fest světa

ČSFD výprava na nej horor fest světa

07.10.2018

ČSFD skvadra hororových geeků Filmmaniak, Goldbeater, POMO a RUSSELL (na horní fotce zleva doprava se zombie girls, odchycenými na slavném “Zombie Walk”) nás zdraví ze světového Nr. 1 festivalu… (viac)