Jejich životy jsou v sázce. Profesorův plán vychází najevo a tým se musí zbavit nepřátel, jak uvnitř Španělské národní banky, tak za jejími zdmi. (Netflix)

FIAT 500

Koukám, tvůrci si po dost rozpačité třetí části chtějí trochu spravit reputaci. A docela se jim to daří, i když úrovně části 1 a 2 ani část 4 nedosahuje. Není tam tolik hluchých částí jako v předchozích osmi dílech a až do posledního dílu se tvůrcům i celkem daří držet na uzdě zjevně vyšší "Netflix" rozpočet. V poslední epizodě to nicméně scénáristé i dramaturgové rozbalí naplno a já se tak trochu ptám, jestli je to vlastně dobře. Protože závěrečná akce je trochu překombinovaná, zbytečně pompézní a zkrátka se mi prostě moc nelíbila (jaký to kontrast oproti závěru části 3). Hodně cením terminátora v bance, výrazně to oživil, stejně jako postavu inspektorky Sierrové. Ta je Profesorovi mnohem lepším soupeřem než Raquel v prvních dvou částech. Plusem, ale vlastně i mínusem, je, že bude část 5. Ne že bych si nemyslel, že ji tvůrci po kolosálním úspěchu neudělají, ale nečekal jsem, že děj jedné loupeže nakonec bude rozdělen minimálně do tří částí (snad teda bude ta další brzo, leč kvůli koronaviru bych řekl, že si ještě nějakej ten měsíc, či snad rok, počkáme). A mám strach, že to nakonec celkem dobrý spád čtvrté části poměrně dost utlumí. Vrcholem budiž hledání terminátora v bance, respektive epizody pět a šest, tam se ukazuje, že když se chce, jde to i bez vojenských vrtulníků. Celkově dávám 4 a půl orionu, ale protože prvním dvěma částem jsem nasolil plný počet, nebylo by to fér dát je i tady, čili proto nakonec jdu na čtyři, i když lepší. Pořád zůstávám fanouškem seriálu, pořád mám LCDP mezi TOP seriály, pořád se na nové epizody budu těšit, ale zároveň budu doufat, že část pět bude definitivní tečka. A jedno bezvýznamné plus za Profesorův výraz v poslední vteřině - ten jsme jaksi viděli už na konci části 1 verze od Netflixu, a všichni víme, co potom nastalo. Tak snad to nakonec takhle bude i teď. #BellaCiao ()

pushover

Ach jo, tak bohužel tvůrci zvolili cestu natahování a neukončili heist čtvrtou sérií. Navíc prvky telenovely zhoustly a zpatetičtěly a i když jsou pravidelně prokládány akčními scénami, toho hraní na city je tam moc. Také je hrozně znát, že na rozdíl od prvních dvou sérií, které měli propracovaný scénář se tady píše za pochodu a pod tlakem a bohužel blbě. Tvůrci jedou na kšeft a původní myšlenka série šla do kopru. ()

ANTYCHRYST

Seriál mě baví..ale to co předvádí ze scénářem v téhle sérii..to si dělají prdel ne?? Absolutně nelogické chování..jsoubtam jak banda neschopnejch trotlu tvl..Arturito kokot..nechají zabít Nairoby..neskutečný...chvílemi to je jak telenovela...samozřejmě nesmí chybět moderní homovlozka..k tomu se ani nevyjadruji ()

jirin_cz

První dvě série byly super, třetí byl pomalý rozjezd ale konec byl asi TOP ze seriálu. Bohužel čtvrtá série pro mě byla spíše zklamáním, na mě málo akce, málo geniálních plánů, resp. vyzrání na policajty, hodně řečí kolem. U některých dílů jsem musel sáhnout na dvě hvězdičky... Hodnocení jednotlivých sérií dalo průměr tři, ale zvedám na čtyři i tak jde o nadprůměrný seriál a těším se na další sérii. ()

ACDCKL

Sérii jsem dokoukával půl roku. První tři díly mě vůbec nechytili, byla to vyloženě z mé strany krize a postavy mi přišly až přehnané a jejich chování nelogické. Avšak od pátého dílu to zase byla jízda, kdy jsem to během dne dokoukal. Jen už prosím tvůrce seriálu, ať je pátá série ta poslední. ()

Mamlas

Když to shrnu, tak je 4. série patetická sociální vykacávačka záplatovaná rádoby akcí, aby se neunudili i ti nejskalnější fandové. Nikam to nesměřuje, jen se to převaluje na místě. Prvních 6 dílů je zhola zbytečných, zbylé jsou taky na nic, ale aspoň se hneme z místa. Nejslabší série a ano, tímto to stále nekončí, bo to tradičně žádný konec nemá. Tedy se ještě prodá další přehršel vycpávek i v další sérii. Kladu si otázku, kdy ty červené zločince konečně zlikvidují, aby se to mohlo s rozumem uzavřít. (15%) ()

Rayen1

První dvě série jsou skvělý, třetí je akčnější, ale až u čtvrtý série se ukáže Netflix v plný polní. Gay? Ok! Trans? Yep, check. Každopádně když pomineme tohle woke šílenství dnešní doby, je to koukatelna akční blbost plná zvratů, necekanejch situaci, a taky over-the-top kravin (operace jsou běžná věc, prezijeme výbuch granátů, dostaneme se ke zlatu a roztavime ho všechno... No a pak ty vztahovy natahovaky, uf...). Ale pro heisty mám slabost už od dob GTA V. ()

B3n odpad!

Štvrtá séria, ktorú som dopozeral už len preto, aby som vedel ako to dopadne (piatu určite pozerať nebudem) potvrdila moje podozrenie, že scenáristom došli nápady a bublina kedysi skvelého seriálu spľasla. Odporúčam ľuďom, ktorí boli nadšení z prvej a druhej série tretiu a štvrtú jednoducho vynechať a ušetriť si pár hodín života. Áno, ešte stále je tam skvelý profesor, bezchybne predpovedajúci budúcnosť snáď na 50 rokov dopredu až po najmenšie detaily, ale nezrelé psychické trosky v banke sa stali paródiou na samých seba. Občas som sa bál, že si Tokio vykrúti krk, ako afektovane nakláňa hlavu takmer v každom zábere. Správali sa tak hlúpo, že som miestami držal palce policajtom, resp. Gandíovi. Zo seriálu sa navyše stal neomarxistický výplach s bočnými dejovými linkami, ktoré tam vôbec nemuseli byť. Škoda. ()

Sady1993

Pořád velmi nad průměrem, ale pokud tu někdo píše, že je seriál čím dál lepší, tak u toho nepřemýšlí. Což je bohužel běžná věc, kvůli které se pak scénáristé postupně přestávají snažit :/ ()

Benjamin_L

Ohromně mě to baví a celou čtvrtou řadu jsem sjel za jeden den, ale nad čím jsem přimhouřil v předchozích sériích oko, tady už nemohu. Flashbackům dochází šťáva a stávají se jen vatou pro natáhnutí děje, postavy řeší sexismus i v okamžicích, kdy jim jde o kejhák, zbraně mají asi airsoftové nebo co a některé akce už jsou přece jen moc (poslední díl). Vtipná situace také nastává, když kriminálník řeší svůj posttraumatický stres, zatímco drží desítky rukojmích. :D Po infarktovém závěru třetí série jsem očekával podívanou v podobném duchu, ale trochu se to začalo točit dokola. Snad to v další sérii nepřeženou a nebudou to dále natahovat. ()

palmovylist

Pro čtvrtou sérii platí vlastně úplně to samé, co jsem psal u série předchozí. Ne že by mě to vyloženě nebavilo, ale působí to stále víc a víc uměle plus přetrvává můj problém s postavami po odchodu Berlína...který se sice stále v seriálu objevuje no ale.. 55% ()

IZFNP

Ako televízna zábava je to stále naprosto božské, bohužiaľ inteligencia (všetkého: scenára, postáv, diváka) tu začína byť problém. Inteligencia scenára klesá, inteligencia postáv občas naprosto chýba a inteligencia diváka nepustí nad tým mávnuť rukou. Nelogickosti a scenáristické barličky, hlavne keď divák spomenie na famózne chytrú prvú sériu, veľmi zamrzia. Nakoľko som ale zastáncom toho, že prvoradá je zábavnosť seriálu i na úkor občasných blbín, obzvlášť v tomto žánre, hodnotím sériu stále na 4 hviezdy. ()

Raskoslav

Velký špatný. Jak je možné, že během první loupeže jsem všem fandil a obdivoval jejich vychytané myšlenkové pochody a celý plán, zatímco tady mě snad až na profesora všichni neuvěřitelnou serou a přeju jim jen, aby to konečně celý zpackali a skončili za mřížema. Jak je možný, že navzdory předchozí zkušenosti se celá parta chová jen jako banda debilních amatérů a pojebe všechno na co sáhne? A nejhorší na tom je, že jim to prochází. Nově je to celé v podstatě jedna pošahaná španělská telenovela. Nebejt posledních dvou dílů díky profesorovi, tak bych pomalu dal odpad. PS. je to vlastně celý asi tak blbý, jako logika návratu Arturita do banky (a jeho následné chování uvnitř). ()

DonBraso

Stále nastavovaná kaše,ale určitě lepší než v třetí sérii,která byla na absolutní blbosti numero uno.Když pominu,že už to nemůže moc kam jít dál a jen přešlapuje stále na pětníku,tak to mělo docela švih.Poslední tři díly trochu vpřed a mělo to slušný tempo.Ghándí byl prototyp frajera,který tu banku nejspíš stavěl a přesto prohraje.Profesor opět ví co bude následovat a jedna dvě věci se sekne,že z toho vznikne celá čtvrtá série.Seriál přešel na jinou cílovku a díky tomu,že zlato už nejspíš musí být roztavené na deset let,tak se přepne na záchranu Lisabon.To,že zařve jedna hlavní postava je konečně krok vpřed.Pátá konečně bude poslední,tak si konečně uděláme dobře na duši.Postava Berlina je absolutně zde mimo chápání.Tvůrci ho tam mrsknou a to je vše.Jestli v pětce zas má mít rozumy a nějaký větší potenciál k ději tímhle stylem,tak španělé doopravdy už moc žerou drogy nebo špatnou paellu.Abych nežral,75% ()

Dejf4

Tady se tvůrci utrhli ze řetězu ještě více a nabídli nám větší množství akce, kterou jsem si s překvapením užíval. Ve zbytku už to žádná sláva není a celý seriál začíná být unavený a roztahaný. Protože když víte s čím tvůrci přijdou, jakou kličku zase vytáhnou, tak je něco špatně. Strach a sympatie o postavy je též fuč. Kouzlo zábavnosti pomalu vyprchalo. 4/10 ()

Sticks

Najslabšia séria kvôli 3 posledným dielom, kedy sa ide so zbytkom logiky ta-tam. Diel najskôr začne pripomínať Ramba, kedy je dobrá 15 minútová scéna s prestrelkou, kedy nik neumrie a úplne nelogicky idú po sebe v open fire. Potom sa postavy začnú po svete presúvať rýchlosťou svetla a každý deň majú na políciu dačo nové, takmer inštantne. Škoda, inak je to stále super seriál ale prvýkrát som aj stopáž pretáčal... ()

FLVEKK

Čtvrtá série určitě nezklamala ! Paráda, seriál drží laťku pořád vysoko a těším se na pátou řadu ! :) Miss u Nairobi ()