Profesor, Benjamin a ostatní se pokusí osvobodit Lisabon. Rozzlobená Tokio přestává důvěřovat plánu. Sierra vezme věci do vlastních rukou. (Netflix)

Najt

Tak plán Paříž byl nehoráznej masakr. Konečně komplexní, systematicky promyšlenej a v podstatě i reálnej plán, který vzešel z profesorovi geniální mysli. Tohle vymyslet bylo opravdu něco. A nejlepší na tom je to, že nemusíte spekulovat o tom, zdali to je reálné nebo ne. V realitě by to totiž buď vyšlo, nebo ne, ale bylo to systematický, vysvětlený a hlavně uvěřitelný. Důležité je taky to, že byly vysvetleny souvislosti z dvou dílů dozadu. Napínavé, drsné a velkolepé završení 4 série. ()

ALIENka_

Ok, co si budem, byla to vcelku blbost plná náhod a ex machin, ale musím říct, že tenhle díl nebyl nejhorší. Sierra najednou objevila nějakýho kámoše na telefonu, kterýho si asi vytáhla z ánusu, a kterej jí vzápětí odhalil celou identitu Profesora. Ta celá věc s parkovištěm byla na jednu stranu dost geniální a na druhou stranu totální blbost, která by v realitě vůbec nefungovala. (Asi jako teď celý La Casa de Papel.) Stačilo by, aby dvojtýma dveřma prošel údržbář a je to v řiti. A pak to s tou helikoptérou... Když na to jenom tupě zíráte a vůbec nad tím nepřemejšlíte vypadá to skvěle, ale jinak... A všichni policajti se zase děsně diví, jak je zase napálili. Se divím, že si na to už nezvykli, když se to děje tak často. ¯\_(ツ)_/¯ Ale fakt nechápu, jak tenhle seriál pracuje s časem. Začínám si myslet, že tam má každej druhej stroj času, protože to, jak rychle se premisťujou, už není normální. Hodnocení: Ale jo, dobrej závěr a asi jedinej díl z posledních dvou sérií, co mě aspoň trochu bavil. Minimálně se mi u něj aspoň nechtělo spát. Takže to cením, přivírám oči (hodně), dávám tři hvězdy a jdu od toho. Uf to se mi ulevilo, že je konec/10 ()

Pumpicilin

Ach jo. Proč musí Netflixová pozitivní diskriminace neustále zatloukat obří hřebíky do už tak chatrné rakve tohoto nemožně protahovaného defilé klišé, náročných duševních pochodů a nesmyslných tahů obou stran "konfliktu"... Začátek jako z bukanýrského péčka, kdy Berlin konečně oslintá Palerma, byl pravděpodobně napsán autorem scénáře s pistolí u hlavy a s pohrůžkou ukončení smlouvy. Proč, proč, proč... Já nemám sílu psát dál. Škoda. Udělat z toho všeho dvouhodinovej strhující celoveč narvanej emocema - a oproštěnej od všech hlubokomyslnejch úvah, naprosto nesmyslnejch komiksovejch póz a s třetinovým zastoupením menšin, byl by to trhák jako kchrááááva. Ale takhle je to - sice překvapivě k dalšímu sledování celkem spolehlivě nutící - ale prázdná a nevýslovná nuda. ()

BROKEN_

Jestli bude v takovém stylu udělaná i závěrečná 5 série, máme se na co těšit. Ano trošku nelogické, ale ve finále úžasné. Profesor je na koni jako nikdy a já to žeru i s navijákem. Jo a ta hudba.... TA HUDBA! Závěrečných 15 minut mi přišlo, že sleduju akční špionážní film, který se teprve rozjíždí a já si říkal " chci víc.... VÍC! ".  " For Nairobi! For Nairobi! For Nairobi! ". No a poslední scéna oh boy, už aby bylo 3 září! ()

sKralicek

Seriál si udržel nastolenou laťku z předchozích dílů až k tomu poslednímu. Super akce, plán, záběry, emoce, důvtip. Ano, má to své nelogičnosti a díry a je to nereálné a kdyby byl profesor trochu chytřejší a poučil se, že existují kamery, nestalo by se to, co se stalo. Ale upřímně, u tohoto seriálu to nevadí (pokud to teda není demence a telenovela, jako některé epizody. Těším se na další sérii a této dávám s klidným srdcem 4 hvězdičky. ()

• V čase 14:40 mluví Tokio (Úrsula Corberó) do vysílačky Baofeng bez antény, což nemůže v žádném případě fungovat. (Pitlys1999)