Profesor a jeho tým se znova setkávají, aby osvobodili Ria. Tentokrát míří do Španělské národní banky s odvážným a nebezpečným plánem. Rezistence pokračuje. (Netflix)

Rian_witcher

Plusem je ve všudypřítomném flashbacku objevení se mnoha postav z první loupeže a spuštění nového plánu. Bohužel už po pár dílech se objevují další a další nesmyslnosti v chování postav. Plán je zjevně horší než v prvních dvou sériích a lidé se znovu chovají čím dál tím stupidněji. ()

jackalsc

Špatné. To co se mi tak líbilo na prvních dvou řadách je zde zle. Základní myšlenka originálu byla, že existuje perfektní plán, kde se počítá se vším možným i nemožným a proto mají lupiči 5 kroků náskok před policií a hrají si s ní jak kočka s myší. Jednak už si tady nikdo s nikým nehraje, nejsou zde žádné momenty, kde by profesor byl přímo v jámě lvové a laškoval s policií, teď jsou v pohodlí obytňáku stovky kilometrů daleko. Chápu, že to tak vesměs musí být, protože profesor už je známá firma, proto si ale myslím, že druhá řada měla být uzavírací. Bez profesorových hrátek, kde byl na dotek blízko, zároveň ale tak daleko od dopadení to ztratilo tu štávu. Raquel? Škoda mluvit. Tohle otočení nežeru ani omylem, prostě hovadina. Berlín zde není, což je velké mínus. Palermo to nedává, nemá Berlínovo charisma. Scénář je kompletně nevěrohodný. Proč by proboha všichni riskovali takovou hovadinu kvůli jednoho idiota, co si to posral sám. Proč první dvě řady tak skvěle fungovaly bylo tím, že nám představili tyto postavy jako v podstatě loosery, kteří jsou v tom čistě jen pro peníze a nemají vesměs co ztratit. Klasičtí zloději. Proto tehdy šli do tak riskantního plánu. Comeback tedy nedává vůbec žádný smysl, mají peněz jak želez a měli zůstat tak jak jsou. Lupič: "Jakou máme šanci profesore?" Profesor: "40%, možná méně" Lupič: "Wow, to zní dobře, jdem do toho". No není to absurdní? :D Nově mají někteří i děcka... Lupiči nikdy nebyli profesionálové, plán byl profesionální, ale lupiči byli vybráni takoví co neměli vesměs co ztratit, takže se tam krásně míchala ta dynamika amatérismu s profesionalitou. Občas někomu z lupičů ruply nervy a občas někdo zrobil hovadinu, ale právě profesionalita plánu měla nad nimi dohlížet. Zde je to zobrazeno, jak kdyby si lupiči mysleli, že jsou kdo ví co, když přece zvládli to předtím, bude pro ně další loupež hračka, jsou přece profi ne? Omyl, je to jen banda amatérů. Což bylo právě v prvních dvou sériích super, moc dobře věděli co jsou a na nic si nehráli. Všechno mi to příjde nějak umělé. Nefunguje zde ani dynamika mezi lupiči a rukojmí. Jediná věc co se mi líbila, byl způsob jak se dostali k tomu zatopenému zlatu a jak ho odtamtud dostávali. ()

November481

Na rozdíl od ostatních se mi poslední série moc líbila a to dost, bylo to přesně to co jsem od toho očekával a díky kratší sérii vymizela hromada nudných "kecacích" scén a byla to jedna akce za druhou, ano sice chyběla více plánovací fáze, ale nahradilo to napětí a právě akce. Série mně nadchla a pokud jste měli sérii rádi od začátku, tak vás nezklame. ()

RavenSpector

Ani zdaleka ne tak dobré jako první loupež. Navíc je tady nesympatický homodebil Palermo a hodně podivně se chovající Tokyo. Ve finále se tvůrci nebáli přitvrdit a nasadit sci-fi prvky a tím dokonali dílo zkázy. Mimochodem, ještě jsem málem zapomněl na medvídkovou bubenici. To je taky filmová postava k pohledání. Doufám, že čtvrtá sada napraví třetí mizérii. ()

Kusbi

Viděli jste film Pařba ve Vegas? Celkem solidní snímek. A viděli jste i jeho pokračování s názvem Pařba v Bangkoku? Mělo to víceméně stejný děj a bylo to o něco horší. Takhle nějak bych hodnotil třetí řadu La Casa de Papel. Ta bohužel nepřináší nic nového, naopak recykluje zavedený běh předchozích dvou sérií. Ano, jsou tu sice nové postavy (za mě docela bídné), je tu sice nové prostředí a nová loupež (ačkoliv je to vlastně stejné), ale jinak je to vše ve starých kolejích a invence v podstatě nulová. Bohužel už samotná záminka zlodějů pro další loupež je poměrně směšná a některé další kroky postav taktéž. Pokud bych měl něco hodnotit skutečně pozitivně, tak je to závěr této řady, který se kupodivu povedl a nepůsobil jako laciná patetická telenovela. Závěrem je ještě třeba konstatovat, že Berlín měl být ze seriálu raději odstřižen úplně, případně měl být dávkován v menší míře, jelikož to, že vystupuje víceméně v každé epizodě ukazuje, jak důležitý pro seriál byl a mrzí mě, že mi v třetí sérii připadal jako komická postavička. P.S. Jestli ve čtvrté sérii ještě uvidím Neymara, tak se neznám, páč to fakt ne. ()

Stinger78

Oproti druhé sérii tu máme oživení, co se akčnosti týká, několik nových postav, z nichž některé jsou upozaděné, ale člověk si je oblíbí (Marseille) a některé by z fleku nakopal (Palermo a nová inspektorka). Opět se i shledáme i s těmi, kteří umřeli. Shlédnuto na tři tahy a po závěrečném fuck upu se už třesu na čtyřku. ()

motyka52

Intenzivní poslední půlhodina osmé části byla skvělá. Ale jinak tam od prvního dílu bliká těch výstažných červených kontrolek nepočítaně. Tady už opravdu logika, motivace postav i jejich chování haprují od začátku, příběhových děr a otazníků je příliš mnoho. Některé nové postavy jsou buď nevýrazné, nesympatické anebo jako v případě hlavní psychopatické fúrie totálně přestřelené do nějakého rádoby mixu Jokera a Mirandy Priestly. Samozřejmě, že se podívám na čtvrtou sérii, samozřejmě že mě zajímá, jak to dopadne, ale taky už se tak trochu začínám těšit na to, až to celé skončí. ()

BruceTichac odpad!

Po prvních dvou sériích, které se odehrávají v jedné budově jsem se těšil až se konečně protagonisté dostanou ven a bude změna. A ta BOHUŽEL nastala a já se nestačil divit. Po druhém díle, kdy se trapnost střídá s ubohostí s tímto seriálem definitivně končím!! Obrovské zklamání!! ()

hajicek

Rozjíždělo se to pomaleji a nějaké věci mě tam vyloženě štvaly, přesto mě to minimálně od poloviny vtáhlo a fungovalo to. ()

sKralicek

Tato série se nemůže srovnávat s původními dvěma. Navazuje na ně, ale je to prakticky nový seriál a tak by se k ní mělo i přistupovat. První polovinu jsem byl spíše zklamaný, a měl jsem dost smíšené pocity, ale říkal jsem si, že dokoukám alespoň tuhle sérii a třeba se to rozjede. A ono opravdu, rozjelo se a to mnohem líp, než jsem čekal. Z pohádkového přepadení se stala surová a krvavá válka, kde sledujeme hned několik dějových linií a postav a zároveň reakce společnosti a zrod něčeho, co tyto přepadení převyšuje. Zatímco první dvě série se mi sice líbili, ale měl jsem z nich smíšené pocity a 4 hvězdičky jsem jim dal tak tak, tato série si je rozhodně zaslouží a nebýt té první poloviny, dal bych jí i 5. Rozhodně se vydrží přečkat horší první díly, protože to pak Netflix pořádně rozjíždí. ()

MatyRock

Ze začátku mi to úplně nejelo a přišlo mi příliš na sílu oživit něco, co bylo koncipováno na dvě série. Ale ono se to ve mě po dvou epizodách zlomilo a nakonec i ten návrat dává z příběhového hlediska dobrý smysl. Musím přiznat že Netflix odvedl dost dobrou práci, navýšil budget a rozjel okolo série opět rozruch. Pořád tu jsou problémy prvních dvou sérií, ale zdálo se mi, že se Netflixu povedlo spoustu věcí vyřešit. No když to shrnu, dá se to srovnávat s předchozími sériemi a kvalita zůstala stejná. 8/10 ()

DyingAngel

Zatiaľ za mňa najlepšia séria zo všetkých. Akcia, napätie, niekoľko nových postáv a fenomenálna Tokio... v tejto sérii niet hluchého miesta. A to sa mi veľmi páči. Konečne niekto umelo nenaťahuje dej a vždy má niečo nové povedať. Inteligencia je, darmo, sexy. ()

kritik12

No máme tu novú lúpež. Jednak je dobré lebo to je kradnuté narýchlo a nebola tam taká príprava ako predtým, avšak chýba tomu väčšia dávka originality, toto je už prehnané a moc také že ak nastane toto a ak toto. Profesor neráta s jednou možnosťou a z druhej ostane úplne baf, profesor je šachista a mal by vedieť obe varianty. Avšak to čo sa odohralo v poslednej epizóde bola brutalita a znovu musím dať viac hviezd ako chcem keďže prvé diely boli také o ničom a zase a zase len veľa nudných dialógov. Potom nastal zvrat, dialógy mali svoj náboj, postavy sa nebáli hovoriť si veci do očí a dostalo to úplne iný náboj ako v sériach predtým. ()

Ameliex

A TAK ZAČALA VÁLKA. ..... Palermo konej podle toho ! Tenhle díl je nejlepší z této 3 série a plný zvratů a nových událostí od začátku do konce..  a kurzy mladého zdravotníka jsou jim více jak vhod 10/10 ()