Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Perić, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa jackalsc k tomuto seriálu (4)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

Tak jako spousta ostatních zde, hodnotím seriál po dvou sériích. Příjde mi to takto skvěle uzavřené a myslím, že to autoři tak původně chtěli. Seriál má skvěle konstruovaný originální příběh a v první sérii je každá epizoda totální odpal. Chytla mě už hned první epizoda, kde chválím jak udělali rychlou a stručnou 10 minutovou introdukci. Seriál má skvělý building charakterů a hlavně v celé partě jsou opravdu různorodé nátury, které tomu dodávají patřičnou štávu. Pedro Alonso se mi líbíl asi nejvíce,  psychouš s řádem, ze kterého jde fakt strach. Díky tomu, že byl v druhé sérii na nějakou dobu odstaven, něco tomu trochu chybělo. Jak se ale poté znovu chytil otěží, tak to zas jelo jak dříve. Podle mě klíčový charakter. Kde vidím trochu nedostatku, bylo v průběhu akce. Uniformy a obleky byly skvělé, ale v průběhu přestřelek byl trochu vidět trochu low-budget styl různých efektů. Nicméně je nutné brát v potaz, že tehdy to byla tvorba čistě pro španělskou televizi Antenna 3 a tehdy ještě nevěděli, jaký gem, kterým se bude bavit celý svět (a naprosto oprávněně) oni natočili. Netflix se svým budgetem přišel až později. Jsem rád, že Netflix toto dílko doslova "vyhrabal" tehdy už z popela a dovolil mu dosáhnout popularity jakou už má dnes. Naprosto si to svou originalitou, příběhem a character-buildingem zaslouží. ()

Série 3 (2019) (S03)

Špatné. To co se mi tak líbilo na prvních dvou řadách je zde zle. Základní myšlenka originálu byla, že existuje perfektní plán, kde se počítá se vším možným i nemožným a proto mají lupiči 5 kroků náskok před policií a hrají si s ní jak kočka s myší. Jednak už si tady nikdo s nikým nehraje, nejsou zde žádné momenty, kde by profesor byl přímo v jámě lvové a laškoval s policií, teď jsou v pohodlí obytňáku stovky kilometrů daleko. Chápu, že to tak vesměs musí být, protože profesor už je známá firma, proto si ale myslím, že druhá řada měla být uzavírací. Bez profesorových hrátek, kde byl na dotek blízko, zároveň ale tak daleko od dopadení to ztratilo tu štávu. Raquel? Škoda mluvit. Tohle otočení nežeru ani omylem, prostě hovadina. Berlín zde není, což je velké mínus. Palermo to nedává, nemá Berlínovo charisma. Scénář je kompletně nevěrohodný. Proč by proboha všichni riskovali takovou hovadinu kvůli jednoho idiota, co si to posral sám. Proč první dvě řady tak skvěle fungovaly bylo tím, že nám představili tyto postavy jako v podstatě loosery, kteří jsou v tom čistě jen pro peníze a nemají vesměs co ztratit. Klasičtí zloději. Proto tehdy šli do tak riskantního plánu. Comeback tedy nedává vůbec žádný smysl, mají peněz jak želez a měli zůstat tak jak jsou. Lupič: "Jakou máme šanci profesore?" Profesor: "40%, možná méně" Lupič: "Wow, to zní dobře, jdem do toho". No není to absurdní? :D Nově mají někteří i děcka... Lupiči nikdy nebyli profesionálové, plán byl profesionální, ale lupiči byli vybráni takoví co neměli vesměs co ztratit, takže se tam krásně míchala ta dynamika amatérismu s profesionalitou. Občas někomu z lupičů ruply nervy a občas někdo zrobil hovadinu, ale právě profesionalita plánu měla nad nimi dohlížet. Zde je to zobrazeno, jak kdyby si lupiči mysleli, že jsou kdo ví co, když přece zvládli to předtím, bude pro ně další loupež hračka, jsou přece profi ne? Omyl, je to jen banda amatérů. Což bylo právě v prvních dvou sériích super, moc dobře věděli co jsou a na nic si nehráli. Všechno mi to příjde nějak umělé. Nefunguje zde ani dynamika mezi lupiči a rukojmí. Jediná věc co se mi líbila, byl způsob jak se dostali k tomu zatopenému zlatu a jak ho odtamtud dostávali. ()

Technické KO (2020) (S04E06)

Katastrofa. Zprznit tak geniální první dvě série takovými sračkami, to je opravdu umění. ()

Věříš v reinkarnaci? (2021) (S05E02)

... zase takové sračky. Je to tak speciálně špatné, že si to nezaslouží nekomentovat. Nicméně uživatel ALIENka_ to tak nějak shrnul za mě. Takže díky, že se s tím komentářem nemusím vysilovat. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi