Susan Morrow (Amy Adams), má všetko, po čom kedy túžila, a predsa sa ocitá v životnej pasci. Kurátorka galérie moderného umenia sa snaží svoju vnútornú prázdnotu vypĺňať vystavovaním šokujúcich exponátov a po nociach bdie v zlatej klietke, v luxusnom dome v L.A., z ktorého, občas asi aj pred ňou, nápadne často uniká jej partner. Rukopis románu Nočné zvieratá, ktorý napísal jej bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal), by mohol byť dokonalým liekom na nespavosť, keby jeho dej nebol taký znepokojujúci..... Hlavným hrdinom románu je Tony (tiež Jake Gyllenhaal). Spokojný muž v strednom veku zoberie ženu a dospievajúcu dcéru na rodinnú dovolenku do Nového Mexika, ktorú však drsne pretrhne náhodné nočné stretnutie s trojicou násilníkov na opustenej texaskej diaľnici. Tony nemá proti presile žiadnu šancu a nedokáže zabrániť únosu svojich najbližších. Na druhý deň sa s pomocou cynického detektíva (Michael Shannon) vydáva po stopách zločincov, ale šanca na záchranu ženy a dcéry sa zdá byť mizivá. Ďaleko od tejto drámy, v spiacom L.A., si vydesená Susan pri čítaní rukopisu uvedomuje, že krutý text je paralelou k jej vzťahu s bývalým manželom. Že je neobvyklou pomstou za to, ako strašne mu kedysi ublížila. (CinemArt SK)

eexDon

Für mich - 75%, - /konečné zúčtování s kriminálníkama dost americký - oko za oko, zub za zub a to skákání mezi 3 rovinami občas trochu zmatečné/, + /postavy Jakeho a Michaela byly docela dobrý, z citlivky mstitel a otrlej polda k tomu, hudba docela dobrá a celková noční drsná atmosféra též nebyla k zahození/, hodnocení - drsný, noční thriller s minulostí, přítomností a fikcí, docela šel, relativně, je to takovej solidní průměr ()

danny79

Po sexy uvodnich titulcich se zacina odvijet prvni line pribehu - spolecenske drama s prazdnymi dialogy jako zivot hlavni hrdinky, druha linie je napinavy thriller. Herecky, rezijne neni co vytykat, ale vyslednemu dojmu by pomohlo ztvarneni pouze te thriller casti. Zobrazeni obou linii na me moc nefunguvalo, i kdyz rozumim symbolice knihy s minulosti mizi Susan a Edwardem. I kdyz tusim, co chtel reziser zaverem rici, vetsi jednoznacnost by na skodu urcite nebyla. ()

Cathrina

A o čem to vlastně bylo? Jo... jasně... :) Nooo... Gyllenhaal je sice taková pojistka, že ten film nebude úplná s*ačka, ale že to bude bomba teda taky ne. Když už se i já rozčiluju nad tím, co tam dělají za vylomeniny (rozuměj - nikdy jsem nebyla v poušti s partou gaunerů v zádech - ani jsem nebyla tím gaunerem někomu v zádech)... ale do tý chatky bych asi nešla... I když určité zadostiučení v té závěrečné scéně jsem měla - dobře jí tak! Je to celé takové jakési splácané. Ani Shannon mě zrovna nenadchl, jak se tu mnozí rozplývají. A co jako ty úvodní titulky - asi to nejlepší z filmu, který o5, jako kolikátý už sliboval něco, co ale vlastně vůbec není. Čekala jsem tím pádem nějakej šílenej bizár a místo toho... Jsem velmi velkorysá - protože - přece jenom jsem to do konce dokoukala... A ne s úplným nezájmem, nicméně podruhé do toho už nepůjdu - takže za 2*. :) ()

ondy1985

Dejova linia odohravajuca sa v knihe je super, ale ten cely zvysok okolo je proste nuda. A ten koniec... titulky by mohli padnut uz v strede filmu a nebol by to rozdiel. ()

vonTossis

Myšlenková provázanost flasbackových scén s těmi v přítomnosti, výborně napsané dialogy a uvěřitelní "hrdinové. Výborně vystavěna kostra - ze života. Opravdu silný úder do srdce i do hlavy. Film, který mě svým koncem dostal na kolena. Symbol odplaty, který na výstupu zanechává dvě zkroušené bytosti. Edward - hrdina mi velmi blízký, spolu se Susan, která nakonec podléhá očekávání okolí. ()

Tempter

Stejně prázdné jako ta prázdnota, o které to mělo být. Nebýt zajímavé muziky, na druhý den bych si ani nevzpomněl. Na nic. Kde nic není, ani smrt nebere. ()

babuca

Film je taký aký je jeho tvorca . Vizuálne dokonalý, ale tvári sa dokonalejšie akým je. Tak to dopadne ak film natočí módny návrhár. :( 65% ()

Milsa

Nemám veľmi rád tento typ filmov. Potom sa to aj ťažko hodnotí. Ale čo už. Možno mu ublížim, ale mňa jednoducho ten film nenadchol. ()

Cuffini

Dlouho jsem nevydržela sedět na kanapi po celou dobu promítání. Chvílím, jako o co tady go, wtf, se asi ze začátku nikdo nevyhne, ale pak se rozsvítí a dojde, že tak výjimečné to není, ale ta bezmoc, ponurost, stav totálního dna, lítosti a nevyřčené bolest, je naprosto neuvěřitelně zarývající se pod kůži. A to jsem dlouho nezažila, naposledy asi ve 4 u Dumba... ()

BigJohn02

Jéžiš, jak tohle nesnáším. Chlápek přijde s bouchačkou do místnosti, kde chrápe ten, co mu zabil ženu a dceru, postaví se před něj, probudí ho a pak spolu pindají, dokud ho ten hajzl nemázne po palici pohrabáčem. Copak, do prdele, aspoň jednou nemůže chlápek přijít, střelit ho na kavalci mezi tykadla, pak mu dupnout do ksichtu? Jinak žádná velká sláva, klasická klišé se prolínají s nudným příběhem postarší přemoudřelé blbky. A tlušťošky na začátku, to nebylo nic artového, to byl prachsprostej humus. ()

Kinepa

Slabší tři hvězdičky. Již po týdnu musím hodně přemýšlet, co mě ve filmu nejvíce zaujalo a nebylo to vlastně skoro nic. ()

janvanicek

Film o ženě, kterou dostihnou její prohřešky proti jejímu bývalému manželovi. Děj se odehrává ve dvou liniích. Současnosti a v příběhu napsaném jejím bývalým manželem. Rukopis Noční zvířata Susan (Amy Adams) svým příběhem zneklidňuje. Už jen kvůli tomu, že hlavní postava knihy se jmenuje stejně jako její bývalý muž Tom. Lék na její nespavost to rozhodně nebude, jak si zpočátku myslela při obdržení rukopisu. Příběh líčí osud Toma spolu s jeho manželkou a dcerou a jeho noční setkání s trojicí násilníků, kteří jeho dceru i s manželkou unesou a jeho ponechají uprostřed pouště. Následující den se vydává spolu s detektivem do místa, kde je viděl Tom naposled. Naleznou je mrtvé a znásilněné. Susan si tento text nejdříve nepouští pod kůži, ale postupem času si plně uvědomuje a děsí se toho, zda tento nemilosrdný text není analogií k jejímu bývalému vztahu s Tomem. Jde totiž o nezvyklou odplatu za to, jak ho kdysi nesmírně zranila.. Příběh je dle mého názoru velmi složitý a chaotický. Dva propojené světy, ze kterých však nedokážete plně posoudit, proč vlastně hlavní hrdinka jednala tak jak jednala a o co vlastně šlo. Opravdu, musím říci, že si nejsem vůbec jistý a nemohu se rozhodnout, zda se mi tento film líbil či nikoliv. Hodnocení nechávám nedokončené. ()

aneken

Těžký, syrový a emočně silný artový film. Výborná kamera a dokonale pasující hudba, která skvěle dokresluje hutnou a ponurou atmosféru. ()

stret

Potenciálny spoiler. Mal som problém s pochopením záveru. Ak ním malo byť uzavretie vzťahu - po bolestných kopačkách od Susan - čo je asi tak najviac pravdepodobné, celá tá paralela románu so vzťahom je na trt (nelogická / nedostatočná / nekonzistentná) buď v predlohe - ale autor predlohy nepôsobí dojmom hlupáka - alebo skôr v spracovaní režisérom. A tým potom trpí záver filmu, kde pointa má len anekdotickú kvalitu. ()

StanleyZ

Tom Ford se zde skutečně vyřádil. V žádném předchozím filmu jsem ještě necítil tak velkou bezmoc a šok jako v tomto filmu. Zajímavé je jak nevině to celé začne. Stačí pouze jeden okamžik/ lidská nerozvážnost/ nedomyšlení důsledku svého činu a dojde k úplně jiné cestě, než člověk původně zamýšlel. Velmi doporučuji. Zklamal mě, však trošku konec kdy jsem čekal trochu více, proto také dávám pouze čtyři hvězdy. Tato malá vada na kráse ale zcela nezničí celkový vjem z tak zajímavého dílka jako jsou noční zvířata. Jedná se skutečně o velmi silný zážitek. ()

imperativ

Nerad bych něčí výtvor odbyl línou recenzí, ale v tomto případě nedokážu dát dohromady nic více, než útržky pocitů, které ve mně zanechal. Odložím je tedy níže: Nevyužitý potenciál, nesourodé vyprávění, hezké záběry, suma sumárum ne příliš zajímavý příběh, skvělý výkon Amy Adams, Michaela Shannona a Aarona Taylora-Johnsona, příjemné hry barev, ten zbytečný a s ničím nesouvisející jumpscare, místy poutavá mizanscéna, levný recept na úzkost diváka (únos a znásilnění), nepřirozeně sestříhané dialogy (jejich podivně svižné tempo). Po shlédnutí se cítím být lehce emocionálně zjizven, bohužel bez jakéhokoliv hlubšího smyslu. Nechci být zlý, ale bojím se, že bohužel forma převyšuje slabý obsah. Prostřihy mezi rovinou Amy Adams a Michaela Shannona se dle mého vzájemně vytrhávaly z tempa, režisérovi se je nepodařilo přirozeně spojit. V pozitivních komentářích ostatních uživatelů jsem objevil pár velice zajímavých point a pohledů na věc, hádám tedy, že tohle zkrátka není film pro diváka mého plemena. ()

lahvi

Me to zklamalo. Cekal jsem neco trochu jinyho. To melo byt cely jen o tom, ze ji to chtel vratit? Hm. To teda moc velka myslenka nebyla. Navic ten "knizni" pribeh byl hnus. Tendle typ filmu o nakych blbcich, kteri nekoho terorizuji nemam rad a nekoukam na ne. Tady jsem to strpel teda a dostavam se k tomu, ze to mohlo byt napsany prece o necem uplne jinem. Necem co by vice vystihovalo to, o co mu slo a o cem ve finale pojimal cely film. Filmarsky ale neni co vytknout. Tri hvezky za ty jeji zrzavy vlasy, super oci a nosanek jak skluzavku :) Jo a malem bych zapomnel - nesedejte si k tomu s jidlem. Aspon ne k prvnim trem minutam. ()

pavlcek

Umění pro umění. Už se mi dlouho nestalo, že bych v kině doslova cítila trapno. Pozéřina. Jediné, co se filmu nedá odepřít je vysoká technická úroveň. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz