Nenasytná Tiffany

• angličtina The Greedy Tiffany

Pepa (Leoš Noha) tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů je málem chycen při činu a během následného útěku náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. Brzy však pochopí, že aby ho získal celý, nebude muset podstoupit jen dlouhé hodiny kopání. Cena bude mnohonásobně vyšší... (A-Company CZ)

hroubek

Další milé překvapení z naších končin. Tenhle rok je na kvalitní české filmy dost bohatý a já z toho mám obrovskou radost. Nenasytná Tiffany není nijak složitý film, ale rozhodně nelze říci, že by mu nechyběl sociální přesah. A taky zajímavý pohled mezi bezdomovce a alkoholové násosky. Andy Fehu odvedl moc dobrou práci a dobře si poradil s omezeným rozpočtem. Jeho film má spad, je zajímavý a i místy vtipný. Leoš Noha je zde parádní a já mu jeho postavu bez problému věřil. Totéž platí i o zbytku obsazení, ze kterého nejvíce vyčnívá Petr Čtvrtníček v malé roli. Samotný film vypadá dost dobře a jeho nedokonalosti zde působí ku prospěchu a krásně to doplňuje atmosféru(něco podobného jsem měl i u prvního Evil Dead). Začátek mohl být více vztahující, i tak jsem spokojený. Nenasytná Tiffany je milé překvapení a krásná ukázka toho, že jsou tady tvůrci, kteří dokážou točit i něco jiného, než konkurence. ()

Master19

Oddychový horůrek, který má hodně pozvolný rozjezd a slabý závěr, ale uprostřed je to pětihvězdičková jízda. Klasický koncept je tu dobře narušen a to je svěží a proto mě to tak bavilo. Škoda závěru, mohlo to být za víc... ()

ghatos

Pepa a Jarda v Severních Čechách. Možná by si zasloužili i vlastní seriálek. Třeba taková chlastačka na bytě byla přesně v těch správných intencích :) . Fungování člověka má nespočet variant a je dobré si z české kotliny připomenout tu spodnější vrstvu v odlehčeném tónu. Podle mě by tomu seděl ještě razantnější odér, ale to už je na širší debatu. Každopádně na naše poměry ojedinělý kousek. 61%. PS: Pobavili roličky starých komparzistů :) . ()

Pedross800

Konečně první venkovní promítajda letní sezony a to se vším všudy. Blejskalo nám do toho, pršelo, foukalo a tak o 4D bylo postaráno. A jako tahle hororová komedie má něco do sebe , vůbec to nebylo hrozivý béčko jak jsem čekal. Zasmáli jsme se, popili a v jednu ráno mezi kapkami deště tančili kolem hřbitovní stěny dom. Takže start povedené :-) A jak se tu zmiňuje, jako sonda do určité sociální skupiny lepší než lecjaký fundovaný dokument! LETNÍ KINO 2018 ()

vyfuk

Filmu by primárně pomohla lepší kamera. Za tu bych utratil více než za sice příjemné, ale zbytečné Čtvrtníčkovo cameo. Navíc Nohovi moc nejsem schopný věřit jeho bezďáctví s čerstvě umytými vlasy, který svítí jak prdel bělošky v černošském  pornu. Na debut je to docela dobré. V celku originální doplnění horor žánru, jenže postupem času se v celku jasný film, začne zbytečně zamotávat sám do sebe skoky mezi scénami a jinými vychytávkami. Ten samotný film volá do lesa  nebo do jámy, že je to béčko. Dobře pro něj.  Ale je to béčko. ()

jefff

Buranský horor se nakonec zdařilo zplodit i u nás. Leoš Noha je ve své roli ziskuchtivého nepřemýšlivého sociála skvělý. Film pobaví, ale brát ho nějak vážně moc nelze. ()

manonfire

Tak Leoš si zde zahrál naprosto čistokrevného zkurvence. Jinak jde o filmek na tři hvězdy, který se až asi na dvě scény udržel mimo amatérský rámec. S výjimkou role Jiřího Panznera příběh nemá jedinou vyloženě kladnou postavu. Režisér se zkrátka snažil o popis reálu, což se mu vzhledem k ultranereálnému mysterióznímu motivu, povedlo velmi slušně. Nicméně, jít na tohle do kina může jen opravdu extrémně zvídavý divák. 60% ()

giovanni3

Od tohoto filmu jsem čekal horrorovou zábavu, možná dokonce splatter, v čele s Nohou. Výsledek byl totálně nudný děj, podprůměrné efekty a ničím nevynikající herecké výkony. Vtipu je zde minimum. Opravdu zde víc jak 1* "nevykřešu", protože fakt nevím za co. 1z5 ()

herr_carter

Leoš Noha je bezesporu jedním z mála alkoholiků a zevlů, jemuž se podařilo svůj životní styl a krédo promítnout i na filmová plátna a navíc, oproti svým kamarádům bezdomovcům a ztraceným případům, za svůj výkon sklízí aplaus - bravo ! Jeho postava Pepy, který balancuje mezi zastavárnou, zevlem, krádežemi, zevlem a zastavárnou potom opravu působí velice přirozeně a nenásilně. Dobře doplněný partou čučáků, rozhodnutých pro litr udělat všechno na světě a pitomcem Ediem z velkolepého a nekonečného seriálu Ulice tu za pomoci vodky,rumu a podružného vyhledávače kovů rozkrývají jedno obrovské tajemství.....Pocit z filmu jsem měl fakt dobrý, jediné, co mě zde vyloženě sralo - bacha spoiler - byl slizký ženský hlas, lákající do pasti - konec spoileru. Tento moment, byť se objevuje asi tak v 1 % filmu bohužel stačí na to, abych dal o hvězdu méně, jinak za mě palec nahoru................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

netahlo

Povedena vicezanrova sonda do hlubin ceskeho buranstvi. Leos Noha se snad pro tyhle role narodil - sveho trotla zase odehral s noblesou sobe vlastni :-) Vydareny rezijni debut, autorovi preji do budoucna jen to nejlepsi! ()

PfefferSalz

Mám pocit, že tohle je jediný způsob, jakým jde v Česku k tomuto žánru přistupovat. A pokud u toho bude Peťa Čtvrtníček, kurvy, chlast a chlebíčky, tak mi to vlastně ani neva. (41. LFŠ) ()

klukluka

Fakt hodně, hodně, hodně dobrý! Takhle brilantně vykreslený charaktery a život spodiny jsem ve filmu snad ještě neviděl. A teď nemyslím jen filmy tuzemský provenience. A líbil se mi i ten zbytek, včetně toho nekompromisně drastickýho závěru. A neurazila mě ani ta finální animace. Výborný! Andy Fehu má potenciál. ()

borec999

63%? Ale no tak ľudia... Na filme sa dajú pochváliť 2 veci: a) ako režisér Fehu vykreslil život a komunitu typických šenkových alkoholikov (autentický Leoš Noha), aj ja som v týchto postavách spoznal tú "svoju" skupinku, ktorá podobným životom žije v mojom rodisku;  b) znova raz ukázal ako sú ľudia chamtiví, nikdy nemajú dosť a pri vidine zárobku idú doslova aj cez mŕtvoly. Za posolstvo a tieto klady 1*. No a ostatok? Hororové prvky smiešne, nie je sa čoho báť a režisér sa o strašenie ani moc nesnaží. Otázka potom je, prečo je Nenásytná Tiffany uvádzaná a prezentovaná ako horor. Hlavnou funkciou žánru horor má podľa mňa byť: vstrašiť, zneistiť, znepokojiť, prípadne znechutiť. Ak je k tomu dané niečo navyše ako napr. (posolstvo, spoločenský komentár), tak prosím. Lenže tu je len to navyše. A ja teda na horory určite nepozerám primárne kvôli riešeniu spoločenských otázok a tém. Medzi 1 a 2*. 20% ()

eagle-eye odpad!

Moc na novodobé české filmy nekoukám, ale nechal jsem se zviklat zdejším hodnocením a režisérem podepsaným pod Monte Carlem...Chyba, velká chyba...Něco tak špatného jsem už dlouho neviděl...Amatérsky zpracované i natočené, námět by vymyslela i moje šestiletá dcera lepší...Fehu, radši zůstaň u MC, btw.i tam ta úroveň už upadá... ()

SpaceOdyseus

Solidni tri hvezdy. Jako horor to je nic moc, ale jako cerna spinava komedie se socialnim presahem to funguje paradne. Jen je skoda, ze se tak pomalu rozjizdi. Prvni akt ani atmosfera moc netaha, i kdyz tu je videt snaha. ()

Adramelech

Moc pěkný český horor. Téma pokladů mám rád a občas se mi o nich zdá. Přikládám záznam snu. - - - Sen o Alexandře (v noci z 19. na 20. října 2022) - - -     Čtu mail od Alex. Slečna mi sděluje, že se jí naskytla možnost provést magickou operaci ve zcela prázdném domě v historické části Prahy. Nájemníci jsou už vystěhovaní a dům je před rekonstrukcí, bude tam hotel nebo kanceláře. Měla domluvené, že operaci provede s kolegyní Danou, která ji zaškoluje, jenomže Dana musí odjet na služební cestu do ciziny a ona by přece jenom ještě potřebovala odborný dohled. Termín nelze odložit, protože brzy začne rekonstrukce domu a všechno se tam rozvrtá. Nechtěl bych se zúčastnit místo Dany? Závěrem mi slibuje, že o světovém spiknutí satanistů fakt mluvit nebude – smajlík. Odpovím, že by to šlo, a navrhnu, že by si Alex mohla vyzkoušet, jak je statečná a jak bude snášet pohled na démony. Co kdybychom zkusili vyvolat třeba goetického ducha Ipose? Ten vypadá hodně děsivě. Alex na to, že se nechce zaplétat se silami zla. No jo, však mi Dana říkala, že Alex trpí morálními předsudky. Zeptám se, co by tedy chtěla volat. Alex navrhne, že bychom mohli vyvolat nějaké strašidlo. V mnoha starých pražských domech přece straší. Zeptali bychom se ducha, proč tam straší a jak bychom jej mohli vysvobodit, pokud by měl o vysvobození zájem. No dobře, operaci tohoto druhu jsem už také dělal. Dáme si sraz před domem.      Alex odemkne dům, vejdeme dovnitř a vybereme jeden velký pokoj. Zůstal tam ještě nějaký nábytek, ale místa je tu dost. Proud je už odpojený, svítíme si baterkami. Protože tuto operaci chci pojmout didakticky, navrhnu, aby si Alex vyzkoušela improvizované formule. Bude volat ducha svými vlastními slovy. Při správném postupu by měla upadnout do transu a pokračovat tzv. barbarskými jmény, která bude výrazně intonovat. Kromě toho budeme každý mít svůj vlastní magický kruh. Nejprve bude operovat Alex a já budu pozorovat výsledky její práce, potom tomu bude naopak. Nakreslíme křídou na podlahu dva kruhy a začneme. Alex si vede dobře a barbarská jména v podstatě odzpívá, což je velmi působivé; je poznat, že slečna je školená zpěvačka. Bohužel k žádným okultním fenoménům nedošlo. Že by tady nebytoval žádný duch?      Dáme si malou pauzu a je na mně, abych pokus zopakoval. Začnu takto: „Slova jsou jako troud a magie je jako oheň...“ Zaklínání odříkávám zcela spontánně, jako kdyby mými ústy promlouval někdo jiný, a když volám barbarská jména, jsem už v hodně silném stavu vytržení. Když magický trans pomine, ptám se Alex, jestli něco viděla, sám si totiž prakticky nic nepamatuji. Ona odvětí, že krátce poté, co jsem začal vyvolávat, měla dojem, že vidí, jak v magickém kruhu místo mě stojí někdo jiný, nějaký mnohem mladší chlápek asi tak ve věku univerzitního studenta, oblečený v oděvu, jaký se nosil někdy před dvěma stoletími. Potom z protější stěny vyšel duch, položil před magický kruh hrnec zlaťáků a zase zmizel ve zdi. Nechám si ukázat místo, odkud duch vyšel i kam položil hrnec, ale podle zvuku není nikde patrná žádná dutina. No jasně, když ten poklad někdo vybral už před dvěma sty lety. Škoda, mohli jsme se o ty peníze rozdělit. To, co Alex viděla, byl záznam z akášické kroniky. Prostě jsem z astrálu vytáhnul, co se dalo. Já to říkal, že bychom měli raději volat Ipose. To by byl mnohem větší zážitek.      Padne na mě únava, mrknu na hodinky, je asi půl třetí v noci. Říkám, že bychom v domě mohli přespat do rána. V pokoji je veliká dvojpostel, kde bychom oba měli dostatek místa a pohodlí. Alex souhlasí, protože ani jí se nechce trmácet domů noční Prahou. Lehneme si, klíží se mi oči, usínám. Najednou se mnou Alex zatřese a oznámí mi, že ji všechna únava přešla. Nemohli bychom ještě něco zkusit? Trochu rozmrzele odpovím, že pokud s sebou náhodou vzala karty, tak bychom mohli hrát karty. Pokud ne, mohli bychom souložit. Alex upadne do rozpaků: „Ale to by asi nebylo morální, když s někým chodím.“ () (menej) (viac)

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (viac)