Leví kráľ

• Česko Lví král (viac)

V africkej savane sa narodí malý Simba, syn levieho kráľa Mufasu. Malý princ zbožňuje svojho otca a postupne sa učí, ako sa stať dobrým panovníkom. Nie každý v kráľovstve je však jeho príchodom nadšený. Mufasov brat Scar, ktorý mal byť pôvodne následníkom, má vlastný temný plán, ako sa dostať na trón... Levia skala sa stane svedkom súboja plného intríg, ktorý končí tragédiou a Simbovým vyhnanstvom. Malý lev sa náhle musí postarať sám o seba. S pomocou nových priateľov – bezstarostnej dvojice Timon a Pumba – Simba pomaly dospieva a pripravuje sa vziať si späť to, čo mu právoplatne náleží.. (Saturn)

Eridan_

Nezatížen originálem (nějak mě minul) jsem si film neskutečně užil. Technicky špička, méně zpívání mi fakt nevadí a příběh a linie postav - paráda! ()

lord_zail

Zatímco původní verzi bezmezně miluji (můj první film v kině), remake (či jak to nazvat) mne dost zklamal. Vizuálně to jsou úžasné orgie, ale emoce se díky tomu vytratily... ()

Pavlis.xxx

Animace výborná,proto jsem na film šel. Nevadí mi ani skoro stoprocentní kopie originálu,je to přece remake tak nevím proč se tomu všichni diví,že to zůstalo jako originál. Celou dobu šlo jen o předvedení skvělé pohádky do nové digitální podoby nic víc. Ale co mě opravdu šokovalo a u Disney už pár let sere je to,že snad ani jedno zvíře nemělo udělané genitálie!!! Ne,že bych si na tomhle ujížděl,ale při prvním pohledu jsem se nad tím zarazil, že válející se a skotačící lvy tam něco postrádají a proto se ptám proč? Aby někoho neurazilo,že lev má dva ocasy??? Klepu si na čelo Disney. Obsazování buzen a leseb do filmů je v pohodě,ale král Afriky nemá penis to někoho uráží??? :-O ()

Miro.boc

Bol som na originále ešte ako dieťa pred 25 rokmi, a tento remake je veľmi podarený, niečo neskutočné, ako pokročila doba a ako reálne je spracovaný tento film. Aj napriek tomu, že som už poznal celý dej, film som si užil. Aj keď už nie som dieťa, pripomenul mi detstvo, začo autorom ďakujem, jedine čo mi vadilo bol slovenský dabing, verím že bratia česi, to budú mať o poznanie lepšie nadabované, lebo slováci by sa mali za toto hanbiť, absolútne mi nesedeli hlasy na viacere postavy. Inak je to super. ()

ac.milan

Klasicky levi kral pribeh zasadeny do tej najuzasnejsej grafiky, aku som doteraz v animakoch videl. Vobec nevadi, ze je pribeh je zrecyklovany. Videl som v IMAXe, pre mna dokonaly zazitok. ()

LOUNAS

vizualne pekne, pisnicky priserne oproti puvodnimu originalu, pribeh pekny ale vlekly, je to opravdu urcene detem, u me nenavodilo napeti.Horsi tri hvezdy. ()

k0c0urek

Všichni tady dávají kritiku tomu, jak to režisér předělal. Předělal to tak jak hlásil. Ale to jste snad už věděli z TRAILERU, když jste šli do kina, nebo ne? Hlavní rozdíl vůči animované verzi je realičnost ... Je to prostě předělaný originál, pár nových scén sem tam trochu jiné texty, ale jinak příjemná a dojemná podívaná. Za mne a rodinu jinak povedené a příjemně strávené 2 hodinky :) ()

RedRose991

Spracovanie nádherné a celkovo je film super, ale samozrejme dôraz s očividne kládol práve na grafiku. Možno aj preto boli aj nudnejšie (alebo iba zdĺhavejšie?) scény, ale vynahrádzalo to práve krásne grafické spracovanie, veľmi dobre sa na film pozeralo. Nechýbal vtip, dojatie, či občas zimomriavky (hlavne z hudby). Snažila som sa neporovnávať to s originálom, ale to asi celkom nejde. Prenesenie do "reality" mu dáva menej rozprávkové prostredie, o to viac je to ale zaujímavé. Originál je o čosi lepší, ale aj tak je to veľmi pekný a kvalitný film. Oplatí sa vidieť. ()

Zacharod

Velmi dobrá kopie legendárního animáku. Určitě jedna z příjemných návštěv v kině, která vás již od úvodních tónů skvělého soundtracku bude bavit. Na animace je opravdu vidět že stála těžké prachy, ale určitě na tom tvůrci nebudou tratit. Hvězdu dolu však musím dát za to že nový film je o celou půl hodinu delší než původní snímek, ale není zde nic originálního, nic nového co by vás zaujalo, nemuselo by se jednat o změnu děje, ale třeba nějaký originální flashback, bohužel nic :) Tvůrci prostě tentokrát nechtěli nic riskovat, škoda :) ()

C.A.T.

Úžasný zážitek! Tvůrci mě dokonale převedli zpět do dětství a za to jim moc děkuji. Před jejich prací smekám. Tato nová verze je jako dívat se na dokument s příběhem. Nechápu co mají všichni s tím, že nerozvinuli příběh a pouze převedli původního Lvího krále do jiného vzezření. No a co? Já jsem za to náhodou ráda. Je to pořád lepší, než aby si si tam vymýšleli kdejaké blbosti a zazdili tak skvělou pohádku. Na původním Lvím králi není co upravovat. Ve finále by tady stejně všichni řvali, že původně to bylo takhle a takhle, tak proč to změnili. Nechápu zdejší chytrolíny, někomu se prostě nezavděčíte. Dala bych jim "otěže" do rukou a ať to zpíchnou smai a líp. Děkuji Disneymu za skvělou práci. 5* Těžím se na dvd. ()

sadsammy

To jsem konečně uviděla až po třech týdnech premiery a nevím jaký mám z toho pocit, protože tu VHSku jsem viděla asi 20krát a vím naprosto každé slovíčko a větu v tomto animovaném filmu. Zaprvé řeknu, že je to moc fajn vidět po několika letech zase film o oblíbeném a hrdlivém Simbovi. Vizuálně to bylo také snesitelně, ale Pumbu by měli udělat trochu líp, protože jediné co mě strašně vadilo jaký byl nesympatický i když v animáku jsem jeho milovala spolu s Timonem. Ještě mne docela vadilo to, že oni to nechali úplně vsechno stejně tím myslím každou větu a každé slovo prostě zopakuje animák, což podle me škoda a to ještě mlčím o zpívání songů... Nevím, co mám říct, jako nakresleno to docela pěkné a stojí se na to podívat v nějaký smutný večer, ale nečekejte nic nového bude to asi všechno stejně jen Pumba vypadá jako opravdový bradavičnaté prase a smrt Mufasy sotva dává nějaký smutný pocit. Je to naprostá rozrucha mých dětských představ. ()

MatyasK1

Dobře vypadající ale zbytečný remake. Šel jsem do kina čistě z nostalgie a tato recenze nebude ovlivněná malými haranty co si z kina dělali hřiště. Takže DABING- otřesný. Jediný kdo mi tam seděl tak byl asi malý Simba a Scar. Jinak děs a hrůza. Vzhledem k tomu, že je tato verze o několik minut delší tak jsem byl překvapen, že nás vlastně ošidili o spoustu skvělých scén. Třeba zpívajícího Zazua (Zaza.. nevím jak se to skloňuje) a Scara broukajícího do rytmu. Všechny důležité části mně přišli uspěchané a ty nepodstatné až příliš natahované. Jednoduše je to naprosto zbytečně natahovaný nežádoucí remake. 65% za dobrý pokus o modernizaci této legendy. ()

DiableBlanc

Vizuálně rozhodně hezká podívaná a krásná ukázka toho, co dokáží moderní technologie ...ale postavy cosi ztrácí ...takovou tu jedinečnost, osobitost a sympatie ...takže zatímco animovaný Lví král byl top film mého dětství - spolu s dalšími Disney filmy - tohle je něco, co by u mě v dětském věku nezabodovalo ...stejně jako mě zamrzela zkrácená verze Be Prepared. ()

patient333

Jednak neskutočne dobré spracované a okrem toho oživuje staré spomienky na detstvo. Keď si to tak porovnáme kam sme sa to za 20 rokov dostali tak mi to až vyráža dych. Príbeh síce identický ale nemôžem sa sťažovať, lebo však o to išlo. Vrátilo ma to presne do tých čias, keď som ako malé decko sledoval Lion King dookola na VHS. Nepochybne to dostane aj všetky dnešné deti, akurát v dnešnej dobe by som mal pocit, že mi ukazujú dokumentárny film, než rozprávku. ()

meduzak

Neveril jsem ze se nekdy dockam aby Hans Zimmer a Elton John udelali spolecne nejhorsi hudebni grcku roku..v prvnich par minutach jak zacala zpivat ta cernoska tak jsem to chtel vypnout..absolutni zklamani i pres nadhernou animaci..neda se absolutne srovnavat s originalem...ani 3 brka nepomohly,promarneny cas.. ()

venca odpad!

jak by řekla gréta how dare you? předlohy se film drží jen občas, dialogy jsou přepsaný, emoce zmizely po zapnutí funkce ray tracing nejslavnější a nejvtipnější scénky byly buď vystřiženy nebo předělaný muj 10 letý bratr který jako já má velmi rád původní verzi byl znuděn vystrašen a po pul hodině sme radši odešli z kina když zakřičel nahlas : "kdy ta blbost skončí já chci lvího krále" ()

J.Crusader

Co je na tomto filmu nejhorší? Že je to dějově, scénami i záběry takřka 1:1 kopie originálu. Co je na tomto filmu nejlepší? Že je to dějově, scénami i záběry takřka 1:1 kopie originálu. Tento zdánlivý paradox se ukazuje v plné výši zde v hodnoceních, kde jednou je tomuto remaku tato vlastnost až brutálně vyčítána a jindy je za to takřka glorifikován. Přiznám se, že patřím spíš do druhé skupiny a na fotorealistické ztvárnění jednoho z nejlepších animovaných filmů jsem byl dost zvědavý - a nebyl jsem zklamán. Samozřejmě, při snaze o co největší realističnost musel režisér (a animátoři) (bez možnosti přestřelených cartoonových grimas) vyvinout nesmírné úsilí k tomu, aby zvířata projevovala alespoň nějaké emoce, což s mimikou zvířat přibližující se realitě jde jen velmi těžce (často vyjadřují pocity hlavně očima). Ale myslím si, že v rámci možností je to tu zde zvládnuto na výbornou. Mimochodem, když už jsme u té realističnosti, je tu jeden aspekt, který tu realističnost značně boří - žádné ze zvířat (a to především z velkých savců) nemá primární pohlavní znaky. Zamozřejmě, jde jen o "pohádku", nicméně pokud se tvůrci na jednu stranu chlubí jak udělali zvířata fotorealistická, tak taky musí na druhou stranu říct, že jim odebrali všechny primární pohlavní znaky. Ne že bych zrovna tak strašně toužil vidět Mustafovo bimbasa či Simbovo "Froda", ale stačí se podívat na jakýkoliv přírodopisný dokument se lvy... ;-) Ale i přesto jde dle mě o film, který rozhodně není, jak mu zde mnozí vyčítají, zbytečný a po druhé projekci mu dávám zaslouženou pětku. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)