Ozark - Season 4

(séria)
USA, 2022, 14 h 4 min (Minutáž: 52–72 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Skylar Gaertner, Sofia Hublitz, Bruno Bichir, Jason Davis, Julia Garner, McKinley Belcher III, Charlie Tahan, Lisa Emery (viac)

Osvobození z pout kartelu se zdá být na dosah. Přesto můžou Byrdeovi nakonec doplatit na krach rodinných vztahů. (Netflix)

warrenur

O postrehy som sa uz podelil pri jednotlivych epizodach, a tak len zhrnutie. Napriek slabsej scenaristickej prepracovanosti maju takmer vsetky diely ten paradny vibe, balancovanie nad utesom, manipulacie a psychologicke hry, ci pady do priepasti, tak typicke pre tento serial. V siedmej epizode, cize v zavere prvej polovice bol zaver s Ruthinim "preslovom" doslova "kulervouci". Celkom to slape, i v druhej varke casti, hoci uz tuna niektore psychologicke prerody mi prisli uletenejsie. Korunu tomu nasadil uplne posledny diel, kvoli ktoremu idem nizsie a mal by som snad i viac. Myslim, ze dovody su uplne jasne. Nerespektovanie povahy vlastnej postavy, ktoru vykreslovali styri serie, samotnymi tvorcami a ich "mavajuci prostrednik" priamo pred tvarou divaka. Meh...bolo to potrebne? Zacina to byt akosi trendom uz vo viacerych serialovych zaveroch, co ma ako divaka teda vobec netesi. ()

ViktorS

Štvrtá séria patrí rozhodne k tým lepším a ako finálna séria bola, až na ten záver, perfektná. FBI sa tu rozhodne učiniť kompromis pre Omara Navarra, ale ten, ako sa neskôr ukáže, prestane byť pre Byrdovcov jedinou hrozbou kartelu. Je tu ale veľmi dobre vidieť akou cestou si naša rodinka za tie roky už prešla. 14 dielov tejto sérii prospelo, ale záver bol bohužiaľ z môjho pohľadu trochu nedorozprávaný. Strašne rýchlo sa ku koncu udiali niektoré veci čo ma dosť mrzí, pretože som čakal väčšie a silnejšie finále. ()

ER

Až překombinované finále, především druhá polovina s občasným zjednodušením reality v zájmu větší dynamiky a dramatizace. Ale budiž, dá se nad tím přimhouřit oko. ()

bearmeedek

Opět kvalita a je dobré, Ozark zůstal Ozarkem a nešlo jen o nějaké natahování z důvodu tržeb. Trochu mi chyběly ty starší příběhy z doby, kdy se Byrdeovi probojovávali směrem nahoru, se všemi těmi útrapami, ale to je záležitost děje a posunu na výsluní. ()

fimler

Hodně na vážkách zda dát čtyři nebo pět hvězd. Celkově určitě za čtyři, ale ten konec? Prostě se mi líbilo, že jim to ve výsledku vše prošlo. Je to zajímavé, protože u většiny těchto typů seriálů z toho zločinci nevyváznou a Byrdeovi to teda až na psychické šrámoty a Bena zvládli. Další výstižné slovo pro tuto sérii je uspěchanost. Přišlo mi, že nějaké smrti a zvraty jsou dělané nasílu. Tvůrci věděli, že je to poslední série, ale připadá mi, že ne všechny postavy dostaly prostor říct vše, co ještě měly. Minimálně u Darlene a Waytta mi to tak působí. Občasné hluché momenty přehlédnu (to dělá těch 14 dílů) a dávám pět. ()

hony23

Naposledy se vracíme k jezeru Ozark, abychom se dozvěděli, jak to s rodinou Byrdových nakonec dopadne. Jelikož jde o závěrečnou sérii, tvůrci se nebáli nechat poumírat většinu zásadních postav, které Martymu po 44 dílů komplikovali život. Stále se tak něco děje, na druhou stranu rodinným rozepřím je zde věnováno na můj vkus příliš mnoho prostoru. Samotné finále ale bylo vymyšlené dobře a bylo důstojným ukončením seriálu o účetním, který se zapletl s mexickým drogovým kartelem a obrátil tak naruby život nejen své rodině, ale i obyvatelům zapadlého městečka. ()

Sopholojong

KOMENTAR K DRUHEJ POLOVICI STVRTEJ SERIE - "Sanctimonious fuck". Asi najlepsia konfrontacia v dopravnej zapche, aku som kedy v seriali videl... a posledne dva diely svojim pulzujucim, pomaly "murovanym" napatim privadzaju infarktove stavy (Nelson, havaria, pravda pri stole na dobrocinnej akcii, Ruth NOOOO!, Jonah "goes on dark side"). Laura Linney este viac zintenzivnila svoj "hystericky" double-twisted bitch herecky vykon o jeden level (psychiatricke centrum) a Ruth Langmore je tu tou najsilnejsou civilnou osobnostou (vlacenou nestastnym osudom), ktora pre splnenie si svojho americkeho sna ide cez mrtvoly (doslova). Ubralo sa viac na politikarceni, zintenzivnili sa vztahy a podvadzanie. Neviem sa dockat pokracovania - je to dostojny nastupca Breaking Bad. Ale opat 9/10, lebo mi vadil prichod tej zabudnutej nesympatickej odidenkyne (partacka Ruth) a samoucelne motanie sa okolo Benovej linie s Wendynim drbnutym otcom, ktore do nicoho nevykryztalizovalo. PS: Vyborny soundtrack. ()

Tomulka

Jsem moc rád, že je seriál ukonce. Místy jsem si říkal, že je to už natahnuté moc a točí se to v kruhu. Nic méně si kvalitu uchoval i ve čtvrté sérii. Musím říci, že mne nejvíce nadchnul herečky výkon Julie Garner tuto herečku budu vyhledávat i v dalších rolích má nesporný talent. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD